bu kadar sorunlu bir branş olamaz ya!!!!!

Kodla Büyü
Arkadaşlar sorunlu olan biz değil yukardakiler. O kadar akılsız vede .... larki... Hiç birşeyden haberleri yok.

Bote mezunuyum ortaokulda 9 saat dersim var. Bugün EML için görevlendirme yazısı göndermiş Bursa MEM ne diyelim...

kendimi baya baya ortalık malı hissediyorum ben. Baya bildiğin mala bağladım bugün. 1 saat derse girdim. Sonra çıktım gittim..Yarın da gitmeyeceğim. dersim yok. Hakkaten bundan daha boktan olamazdı herhalde kariyerim.

Aynen bende... 2 saat ders var 3 saat boş, son 1 saat daha. Ortalikta gezip duruyorum, lab.a bile girmek istemiyor canım. Ne hallere düştük ya Rabbim, sen büyüksün...

Hepimiz aynı durumdayız. Bugün 1-2 . saatler ders;

Pazartesi: 1 - 2
Salı Boş
Çarşamba: 1
Perşembe : Boş
Cuma : 1 - 4

Ne güzel plan ya

arkadaşlar mesajlarınızı okuyunca oh be yalnız değilmişim diyorum.elle gelen düğün bayram en yakın zamanda hal çaresi bulunacaktır inş.

mfk' Alıntı:
kendimi baya baya ortalık malı hissediyorum ben. Baya bildiğin mala bağladım bugün. 1 saat derse girdim. Sonra çıktım gittim..Yarın da gitmeyeceğim. dersim yok. Hakkaten bundan daha boktan olamazdı herhalde kariyerim.

Bir an ben yazdım zannettim bunları, aynen bir saat derse girip eve geldim, yarın da dersim yok :)

valla arkadaşlar şimdiye kadarki bütün yorumlarınızı okudum. ayyyyyyyynen katılıyorum. başka ne diyebilirim arkadaşlar. bütün saydıklarınız başıma ilk günden geldi. formatör olmadığım halde akşam 5 e kadar sırf derslerimi kurtarayım bari diye müdürün artisliklerini çekmek zorunda kaldım. ilk günden müdürün bilgisayarına format attım. müdür yardımcısına excelde tablo kenarlıklarını yapmayı biçim boyacısını falan öğrettim. diğer formaliteleri sayacak olursam benim böyle 1 günüm daha gider...... en iyisi arkadaşın dediği gibi. ben böyle branşın, böyle sistemin, böyle öğretmenin, böyle ..... böyle... ttaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.................................................. :verymad:

sanırım benm de formattörlük görevim onaylanacak en azından ona güveniyorum. hocam formtörlüğü seven bi allahın kulu yok ama türkiye şartları o dediğiniz üç kurus bizim evladımızın boğazına gitsin die kabul edioz.
bugün listey baktım nöbeti yığmıslar ben de direk gittim müdür yardımcına ben nöbet tutmam , sınıf almam , kulüp almam dedim.
gerekirse müfettişlerle görüşürüm dedim şakayla karısık. mesaj iletildi yane :p
kararlı olun veremezler ya o kadar...
cocuklar konusunda ise pek de sizler gibi düşünmüyorum dostlar cocuklar bizi seviyor,
e dersi önemsetmek biraz da bzim mesleki yeteneğimiz die düşünüorum..
ben bu sene yeni bi okulda basladım göreve(5.okulum meslekte) acıkcası burnu büyüğü oynuyorum ben dierlerinne tepeden bakıorum. en azından tanısana ve kişiliklerini cözene kadar oyle...
sen kendine deger ver saygı göster diğerlerini bak nasıl değişio...
hepinize sabır diliorum dostlarım...

6. yılım olmasına rağmen bu gün hiç olmadığım kadar rahattım okulda.
Karar verdim formatör olmayacam dedim ve ders istedim.
Seçilmemiş dersimi 5. sınıflarda seçtiler, sınıf verdiler ve resim dersinden de 5 saat toplam 17 etti.
Demekki geçen yıllarda formatörlük yapmasaydım da bınlar olacaktı.

Müdür baş yardımcısı outlook programını müdür bilgisayarına kur benden sil dedi ve ekledi
gelen yazıları takip etmek benim değil onun görevi diye.. Bende direkt şu cevabı verdim..
"o programı kurmak benim görevim değil"

Belki küçük birşey ama o kadar mutlu oldum ki arkadaşlar ama mutluluğumu sizinle paylaşmak istedim..
4 sene formatörlük yapan birisi olarak bu senenin benim için güzel geçeceğine inanıyorum... İnş. hepimiz için öyle de olur.
Paraya ihtiyaç meseelesine gelince inanın çok ihtiyacım var ama huruza daha fazla....

ya arkdaşlar bir dolu tarafından bakın (dolu taraf falan göremiyorum ama), sade sıkan-s.k.l.n siz değilsiniz.
bugün gelmiş veliler 60 aylık altına yapan bebeleri okula kayıt ettirmek için kuyruğa dizilmişler.
gelmiş bi tanesi "okulu niye bugün temizliyonuz, gecen hafta boş değilmiydiniz"
Anasınıfı öğretmeni ev taşıyacakmış vs vs.
hiç birine laf anlatamıyon, kitaplar eksik gelmiş, servisler çalışmamış, öğrenciler taşınamamış vs.
Tepki toplayacağımı bile bile söylüyorum, sınıfçılar yan dala geçerse müdürlüğü bırakıp aranızdayım.
devletin ekdersini de istemiyom, btsinde, müdürlüğünü de.. bana maaş karşılğı bir adam gibi bir iş versinler yeter artık.

asp-php' Alıntı:
Hepimiz aynı durumdayız. Bugün 1-2 . saatler ders;

Pazartesi: 1 - 2
Salı Boş
Çarşamba: 1
Perşembe : Boş
Cuma : 1 - 4

Ne güzel plan ya

boş günlerimiz aynı iki saat daha fazlam var bi de boş günlerden birinde NÖBET var bende, bittimi bitmedi hala formatör zannediyorlar, değilim ve istemiyorummmm, ayrıca çok borcum da var hemde bir maaş kadar öfffff öffffffffff

Son iki 2 yıldır hiçbir gün okula istekli gitmedim, ondan önceki 6 yılda ise isteksiz gittiğim gün çok azdır, tatiller az olsun isterdim şimdi ise henüz 2.günden tatil gözlüyorum, değişimin bu kadarı...

"Ben böyle işin..." deyimine bende katılıyorum...

Benim de 14 saat dersim var. İşgüzar müdürümüz ikinci okula 2 gün formatör olarak gidebileceğim ihtimalinden dolayı 2 günümü boşalttırmış. Pazartesi ve perşembe günü boş. Diğer günlerde de sabahın 7:30'unda dersim var ve tüm gün dolu. Bu formatörlük öyle bir illet ki her yönden zarar veriyor. Dün geldim ilk günden ders yok. Kalsam yapacak iş yok ve formatörlük belası onaylanmadı, gitsem görevlendirme geriye dönük onaylandığı için birşey derler mi diye kaldım. İlk günden bütün enerjim gitti. Dibe vurdum yine. Çok mutsuzum. Şimdi düşünüyorum perşembe gelecek miyim gelmeyecek miyim? İsteğe bağlı denince havalara uçmuştum ama yine kurutlamadım çünkü müdür başka ders vermedi maalesef.

Bende yanlız ben cinnetteyim zannediyordum:) Önceki seneler severek yapıyordum işimi. Bu sene ayaklarım geri geri gidiyor. Dediğiniz gibi formatörlük gelmediği için okulda kalsam mı gitsem mi karar veremiyorum. Formatörlük gelirse geriye dönük görevlendirme yaparlar çünkü.
Eş durumu tayinden eşim gelemedi onun mu etkisidir bilemiyorum. İsteksizlik var içimde. Yeni bir okulda göreve başladım bu sene. Çoğu bilgisayar arızalı. Eski formatörü okulda kendine güzel bir düzen kurmuş ama ne nerde bulamıyorum. Okul başka mevzularla uğraşmaktan bizi öteleyip duruyor. Ben bu mesleğe severek başladım ama bu hale nasıl geldik çözemiyorum:(

5 senedir çalışıyorum
1.yıl 12saat
2.yıl 14saat
3.yıl 16saat
4.yıl 12saat
5.yıl 12saat dersim oldu ,bunun yayında son 5 senedir okula isteksiz gidiyorum
bu nasıl öğretmenliktir anlamadım.
ama artık diğer branşlara özenmiyorum, öğrenilmiş çaresizlik yaşıyorum çünkü
insan işinde mutlu olmalı diyorlar bide gelde mutlu ol ilk günden elinde tornavida
elin kolun pislik içinde

aynı okulda çıktığım kız arkadşaıma sormuştum, beni tarif et desem nasıl tarif edersin diye sordum, kullandığı kelime şuydu " elinde tornavidayla gezen adam"..
artık bizler öğretmen değil tamir servisi gibiyiz. herkes o gözle bakıyor. formatörlük isteyen için formatörlük rahat hocam. bilgisayr bozuldumu yap, derse girme az birazda diğer iişlerle koştur tamam. abartacak bişey yok. ek dersinizide alıyorsanız niye iş yapmaktan gocunuyoruz ki. ama derse gireceksenizde seçin en az 15 saat daha sonrada kimseye eyvallah etmeyin. ben dün 6 saat 6.sınıflara 8 saat te 5 lere seçmeli ders seçtim. formatörlük istediğim gibi 12 ye kadar olursa kabul ederim, olmassada haftada iki gün okula gelirim sonrası çokta tınn. okulun canı cehenneme. niye kafa yoruyorsunuz. herkes için nasıldır bilemem ama az ders seçin öğleden sonrada başka işlerle koşturmaya bakın. elbet yapacak bi iş bulunur ve emin olun ne iş yaprsanız yapın öğretenlikten çok kazandırır.

sıkmayın canlarınızı sevgili zümrelerim.

AsurBanipal' Alıntı:
Hatayı bu bölümü seçerken yaptık, keşke teknik eğitim okusaydık tef mezunları için bu tarz sıkıntılar yok sıkıntı varsa bile bu ders yükünden kaynaklanıyor.

meslek lisesinde çalışmadıktan sonra bi farkımız yok. 8 senedir çalışıyorum 6 senedir ortaokuldayım durumum aynı
ben de kendimi "konu mankeni" olarak tanımlıyorum :(

Bu sene dertli olan sayısı çoğalmış, geçen yıllarda pek yazan yoktu. Şimdi bir kısım formatörlük verilmediğini için dertli, bir kısım ders seçilmediği için, bir kısım 444'ten dolayı sınıfı dönüştürüldüğü için. Bu üçünün dışındakiler ise hala umursamaz, işime bakarım hesabında. Merak etmeyin sıra size de gelecek!

kimsenin umrunda değiliz. 2 mi 3 mü artık bilmiyorum sürekli bilgisayar öğretmenlerinin sorunlarını biliyoruz halledicez, yapacaz, sona gelindi. bunlarla avutuluyoruz. diğer branşlar kadar değerimiz yok. gelişmiş ülkeler işte şöyle böyle denilir ama o ülkelerde bilgisayar dersi zorunlu olduğunu göz ardı ederler. :verymad:

bugün müdürbaş yardımcısı daha gelir gelmez nerdesin hocam diye çok merak etmiş havasında soruyor ben de dersim 5. saat başlıyor dedim.Sonra da dün hiç uğramadın hayırlamadın diyor ben de dün kargaşa ortamıydı dedim kestirdim.Sonra ağzındaki baklayı çıkardı.Şu sınıflardaki bilgisayarlara bi bakıver çalışan çalışmayan diye.Ben de ben formatör değilim artık dedim bıraktım.daha geleli bir saat olmadı nerdeyse 10 kişi bilgisayarımız porblemli diye geldi.

ben aralık 2010'da atandım.geçen sene asker öğretmenlik yaptım. hala stajyerliğim kalkmış degil. 2012 aralıkta bitiyor görevdeki 1. yılım
ilk sene windows 98 kurulu bilgisayarların oldugu bir sınıfım vardı. geçen sene 4 okulda görevlendirildim.hepsinin malum sorunları vardı. ve bu sene asıl kadromun oldugu okulda dersim seçilmedi. bilgisayr sınıfı dagıtıldı.lisede derse girecegim.ama burada da durum pek farklı degil.yine çalısmayan bilgisayrlar, bozuk fare-klavyeler..25-30 öğrencinin oldugu sınıflara 7 bilgisayrla ders anlatmam gerekiyor. sınıfta ögrenci sayısına yetecek kadar sandalye bile yok :(((
artık çok bunalıyorum. meslegi bırakmayı düsünüyorum ama cesaret edemiyorum. bunca yıllık emeğimin bi çırpıda boşa gitmesine kendimi hazırlayamıyorum..

Her şey idareciye bakıyor arkadaslar. Eski okulunda müdür dersimi asagilardi, secmek istemezdi. En son da yapacagini yaptı. Ben ücretsiz izinde iken labi dağıttı. Yeni okulunda her sınıfa dersimi seçtiler. Düzenli bir labim var. Sınıf şube sayıları iyi. Formator değilim. Müdür başyardımcısı yıllarca formatorluk yapmış. Bir öğretmen arkadaş da fahri olarak okulun bilgisayar sorunlarını üstlenmiş. Tum sıkıntılarımi unuttum. Darısı başınıza.

Size tavsiyem mümkünse biraz araştırma yapip düzgün labi olan, sınıf şube sayıları cok, idarecileri teknolojiyle barışık olan bi okul bulup tayin isteyin

yesimk06' Alıntı:
Her şey idareciye bakıyor arkadaslar. Eski okulunda müdür dersimi asagilardi, secmek istemezdi. En son da yapacagini yaptı. Ben ücretsiz izinde iken labi dağıttı. Yeni okulunda her sınıfa dersimi seçtiler. Düzenli bir labim var. Sınıf şube sayıları iyi. Formator değilim. Müdür başyardımcısı yıllarca formatorluk yapmış. Bir öğretmen arkadaş da fahri olarak okulun bilgisayar sorunlarını üstlenmiş. Tum sıkıntılarımi unuttum. Darısı başınıza.

Size tavsiyem mümkünse biraz araştırma yapip düzgün labi olan, sınıf şube sayıları cok, idarecileri teknolojiyle barışık olan bi okul bulup tayin isteyin
katılıyorum hocam sükürler olsun bugüne kadar cok sıkıntılı idarecilerle çalışmadın. gele gecen seneki müdürüm allah razı olsun hiç dersim yoktu evet evet yanlıs duymadınız hiç dersim yoktu hiçbi sıkıntı cıkarmadı. ben işimi yaptım o da destek cıktı. ve birçok öğretmenin yanında beni onşardan daha değerli hissettirdi.
herrşey idarecilerle ilgili...

Okula gitmek istemiyorum, sabahları zor uyanıyorum, mide krampları geçiriyorum. Bu şekilde çok yaşamam ben.

Geri