bu kadar sorunlu bir branş olamaz ya!!!!!

Kodla Büyü
o kadar sıkıldım ki artık bilgisayar kelimesini bile duymak istemiyorum. kulağımda "hocam bunda internet yok" lafı tekrar ediyor.
yıllar önce gelmiş, orjinal yazılımı kalmamış veya güncelliğini yitirmiş, klavyesi, mouseu g.tü başı ayrı oynayan bilgisayarları hayatta tutmaya çalışıyoruz.
etrafıma bakıyorum özel ders vermekten, dersanede çalışmaktan cepleri kabarmış insanlar ev araba muhabbeti yapıyor.
adam gelmiş bana "şu akıllı tahtaları açsak da kullansak artık" diyor.
çok mutsuzum.
hayatta başarısız olmak bu olsa gerek.
halbuki ilkokulda, ortaokulda, lisede hep en birinciydim.

ben artık bilgisayar dışındaki herşeye razıyım,bıktım artık bunun mausu yok; hocam benim bilgisayarıma ne zaman format atacaksınız gb laflardan...yeter artık...bir yere geçiş hakkı verseler ne olsa gecerim hiç düşünmeden.....

syangela' Alıntı:
o kadar sıkıldım ki artık bilgisayar kelimesini bile duymak istemiyorum. kulağımda "hocam bunda internet yok" lafı tekrar ediyor.
yıllar önce gelmiş, orjinal yazılımı kalmamış veya güncelliğini yitirmiş, klavyesi, mouseu g.tü başı ayrı oynayan bilgisayarları hayatta tutmaya çalışıyoruz.
etrafıma bakıyorum özel ders vermekten, dersanede çalışmaktan cepleri kabarmış insanlar ev araba muhabbeti yapıyor.
çok mutsuzum.
Bu ülkede hiçbir başarı cezasız kalmazmış onu anladım.

bende aynı durumdayım 2 yıldır büyük uğraşlar sonucunda aldığım 8 saat dersle ve formatörlükle devam ederken bu yıl ders saatim 3 e düştü ve formatörlükte yok. bütün arkadaşlarım okulda çalışırken ben maalesef evde oturuyorum. dalga konusu olmak bi yana artık bende bilgisayarın b sini duymak istemiyorum.

Yemekte biri hocam sen teknik lise mezunu musun dedi, öbürü yok çıraklık eğitim mezunu dedi ben de nere mezunu olduğun önemli değil adam olabilmek önemli dedim onu diyenin yüzüne bakarak çıktım. Ama devlet dairesi işte kalkıp çaksan iki tane sen suçlusun.

her sene daha kötüye gidiyor. Okulda ortalıkta dolaşmaktan onun bunun ağız kokusunu çekmekten perişan hale geldik ya. Bizim branş kadar rezil olan başka bi topluluk var mı ya:(

Phascolarctos cinereus' Alıntı:
arkadaşlar, burda ne güzel paylaşıyoruz değil mi sıkıntılarımızı. DAHA SONRA gidip okula aynen hamallık veya hizmetlilik yapmaya devam ediyoruz ve buradaki sızlanmalarımızın bir anlamı kalmıyor. kimseye eyvallahınız olmasın. hiç bir iş yapmasanız bile kimse birşey yapamaz size. en fazla formatörlük vermezler. oda zaten saçma sapan bi durumda şuanda. bir çöp kaldırmadan, bununla birlikte en ufak ceza almadan emekli olmuş devlete zarar insanlar gördüm. eğer bize(çalışkan bir zümre olduğumuzu düşünüyorum) ceza verebilirlerse tamircilik hizmetlilik yapmadık diye yazık olur bu devlete.

2 gün okulların web sitelerini karartsak tüm medya bizden bahseder. tabi o iş için cezadan korkmayan, yolundan dönmeyecek delikanlılar lazım.

Karartmayı gecelım kımse yanasamayacak yıne bu duruma ama en azından sıtelerımızı soyle bır haftalıgına bakım var calısma var seklınde acılıs sayfası ıle senlendırsek yıne yeterlı olacagını dusunuyorum ben

syangela' Alıntı:
çok mutsuzum.
:alkis:

Kpss ye girdim açılacak memurluklara başvuracam hele doğuda tam bir çile bir yandan yazılıma çalışacam belki iş ayarlayıp istifa da edebilirim nasıl olsa ham maaş ders ücreti yok neyi yok

sanki an meselesi gibi geliyo..."cinnet geçiren bilişimci ...." gibi bi haberi son dakika olarak tv de duymak.o zaman gündeme gelir miyiz dersiniz?
Allah sonumuzu hayır etsin!

blşmblşm' Alıntı:
bugun herşeyi daha iyi anladım; hiç birşey ifade etmiyoruz biz ya hiç bişey...
daha ilk günden üstüm başım toz içinde kaldı; hemde hiç bir şeyi düzeltemedim....her gün böyle gecermi?
devam edemiyorum ben ya....olmuyo....yoruldum....bugun son noktaydı sanki....
hocam bu 4. okulum hepsinde de ilk günlerim anlattığınız gibi, sanki herkes teknolojiden bihaber terkedilmiş bir kasabaya gelmişcesine çullanıyor.ha tabi yardımcı olmak birşeyleri çözebilmek güzel, ama insanlardan az anlayış, bizim de birer insan evladı olduğumuzu anlamasını isterdim.

:+1:
blşmblşm' Alıntı:
arkadaşlar bıktım artık ben bıktım...bu bölümü seçtiğim güne lanet olsun.....okula gittim,öğrenci tınlamaz,müdür tınlamaz,ders yok,lab doğru dürüst deil!ne yapıcaz biz şimdi,soğudum ya,herşeydem soğudum,istemiyorum artık hiç bişey...ne büyük hataymış bu bölümü seçmek,ne büyük bedeli varmış...yaşlandım ya! bu sene 6.senem 26.senem gb hissediyorum...yazıklar olsun emeklerime...herşeye....

3 gündür idari görevde yok derste yok sadece okula gidiyorum ortalıkta geziniyorum. kendimi işe yaramaz bir yığından oluşmuş bir varlık gibi görüyorum. Ama hayat güzel be kardeşim bırak onlar düşünsün bu kadar kendi içimize dert etmeyelim. bir sürü saçma sapan örnek yaşıyoruz her gün ama

LÜTFEN YANIMIZDA OLAN SEVDİKLERİMİZE YANSITMAYALIM...(Pazartesi günü aileme yapmış olduğum eşeklikten dolayı ÖZELLİKLE bunu yazıyorum)

Ayrıca ne güzel bir derneğimiz var bu derneğimizi daha da güçlü yapmak için çalışalım. sonucu ne olursa olsun ama ÖRGÜTLENELİM, BİRLİK OLALIM...
en azından boş boş geçen şu günlerimizde; aktif gerçek hayatta ve güzel birşeyler yapmaya çalışalım...

Allah hepimize sabır versin :)

Arkadaşlar; sevgili milli eğitim Bakanımız Dersimizi gereksiz gördü. Zaten çocukların hepsi bilgisayarı kullanmayı biliyormuş. Dersimizi değil aslında bizi gereksiz gördü. bizi boşu boşuna ekders alan devletin sırtında bir kambur gibi düşündü o muhteşem öngörü ve zekasıyla.
Pazartesi günü okuldaydım. Bir arkadaşımın 6 yaşındaki oğlu " anne bilgisayar öğretmenine gerek yokki herşeyi biliyo herkes bilgisayarda" demiş. Sonra sınıflarına gittim. Öğretmenleri çağırdı. İnternete girememiş. Videoları açamamış... ve bunun gibi bir sürü ufak tefek problem. Hallettim çıktım. sonra arkadaşımın oğlu annesine "anne bilgisayar öğretmenine ihtiyaç varmış gerçekten bugün anladım" demiş.
6 yaşındaki çocuğun zekasıyla düşünen ama bir çocuk kadar olamayıp da gerçeği göremeyen tüm büyüklerime buradan selamlar...

Yıl 1998 Ben meslek lisesinde bilgisayar bölümü öğrencisiyim. Bölüm 1.siyim. Mühendisliğe oynuyorum.
Sınav sistemi değişti. Neden mi? O günün hükümeti İmam Hatip Liselerinin üniversiteye girişini sınırlamak için bizi de harcadı...
Bilgisayar Öğretmenliğini kazandım ama hayalim bu değildi.
MAĞDURDUM...
Yıl 2012 Bilgisayar öğretmeniyim. Dersimm yok sınıfım yok. İTİBARIM YOK.
Bilgisayar dersleri kalktı. Neden mi? Bu günün hükümeti İmam hatip liselerinin durumunu düzenlemek ve önünün açmak için yine bizi harcadı.
Hayalim olmayan mesleği elimden geldiğince iyi yapmaya çalıştım ama yine olmadı.
VE YİNE MAĞDURUM...
Birileri kendi istek ve arzularını tatmin etmek için sürekli birilerinin arzu ve isteklerini çalıyor. O insanlara ve bugünkü insanlara benim hakkımı yiyen ve çalan bütün insanlara hakkımı kesinlikle helal etmiyorum.

3 gün oldu ve ben kendimi bitmiş gibi hissediyorum, yeni okulumdaki öğretmenlerin istekleri yüzünden kendi sınıfımı bile hazırlayamadım..geçen gün bi tanesi sınıfına çağırdı ekran titriyo dedi, monitör artı projeksiyon görüntüsü için çoğaltıcı kullanıyo okuldakiler, bununkinde de sorun var uğraştım başka bi tane taktım filan düzelmedi ben de en sonunda ya hocam tamirci miyim ben dedim, o da gitmiş müdür beye söylemiş vs. bugün yine aynı şeyi söylüyo bana gülerek ve sözlerine de şunu ekledi, valla geçen seneki celal bey (formatör) bu işlerin piriydi çok iyi anlıyodu filan dedi, ben de bana kötüsün diyosunuz yani dedim yok mok dedi, benim ilgi alanıma girmiyo tamir işleri dedim.. sanırım kırıcam kaplerini hepsini küstürücem o olucak..ya da 15 gün sonra idareci atamaları olucakmış müdür yardımcısı olayım da kurtulayım bari bu sıkıntılardan aklıma başka bi seçenek gelmiyo :( beni her gördüklerinde sanki bozuk olan şeyleri söylemek zorundaymış gibi hissediyolar galiba, malesef BT sınıfı da ilkokul binasında mecburen sınıfçılarla bir aradayım..yandım :(

Bu sene formator değilim şükür ama bir matematik türkce fen öğretmenlerine bakıyorum bir bize.. Yazıl gercekten o kadar verilen emeğe zamana.. Ders zorunlu ve notu olmadıkça kimse ciddiye almicak çünkü bilişimi.. İsteyerek seçtiğin mesleği yapamamak ne kotu..

Bu sene istanbulda görevlendirmeler isteğe bırakıldığı için ben de formatör olmadım. Kafam çok rahat. Artık kimsenin beni ciddiye alıp almamasını önemsemiyorum. Ben kendimi biliyor ve önemsiyorum ya bu bana yeter. Beni gereksiz görenlere benim sorunum değil diyorum, beni atadılarsa isstihdam etmek zorundalar. Maaşımı da elimden alacak değiller ya. Biraz da kıymetimiz anlaşılsın okulda. Herşeye koştuğum günlerde insanlar yaptıklarıma değil hep yapamadıklarıma baktılar. Dersimi anlatıyor ve çıkıyorum.

Geri