davranış notumuz yok

Kodla Büyü
e_melek' Alıntı:
ben çok üzüldüm açıkcası. önce bir yanlışlık var galiba diye düşündüm. müdür yardımcısına sordum. bana e okuldan ders programını gösterdi. ders programında öğretmen adı yazan kısımda sadece bir çizgi!e- okulda öğretmen olarak bile görünmüyoruz. ders programında sadece rehberlik dersimin olduğu saat görünüyor.girdiğim 27 saat dersin hiçbiri görünmüyor.bende sadece rehberlik dersine gelirim hocam deyip işi geyiğe vurdum ama gerçekten çok üzüldüm.öğretmen olarak hiçbir yetkimiz olmadığı gibi adımız da yok. öğretmenin adı yok! okullarda...

buna bakmamıştım adımızda mı yokmuş ..

neferaty' Alıntı:
Birşey sorucam arkadaşlar, diğer seçmeli derslerde davranış notu var mı acaba merak ettim de...
bence onlarda da yoktur, seçmeli ders çoğalınca hepsinin davranış notu girmesi gereksiz olur düşüncesiyle kaldırılmış olabilir.

feto23' Alıntı:
neferaty' Alıntı:
Birşey sorucam arkadaşlar, diğer seçmeli derslerde davranış notu var mı acaba merak ettim de...
bence onlarda da yoktur, seçmeli ders çoğalınca hepsinin davranış notu girmesi gereksiz olur düşüncesiyle kaldırılmış olabilir.

Ama Rehberlik ve Sosyal Etkinlikler'in var...

Davranış notumuzun olmaması kötü olmuş. Artık bizi hiç takmazlar lanet olsun böyle sisteme lanet olsun böyle bak..na

ben not yok diye sinir olurken davranış notunuda kaldırdılar. Şu an artık öğretmen olduğumu düşünmüyorum. Mebin kadrolu bilgisayarcısı

bazı arkadaşları anlamakta zorlanıyorum, öğretmenlik not vermekle mi oluyor......

ahmetarif21' Alıntı:
bazı arkadaşları anlamakta zorlanıyorum, öğretmenlik not vermekle mi oluyor......
evet öğretmenin olmazsa olmazlarından biri de nottur. biz boşuna ölçme ve değerlendirme almadık.Bir öğretmen öğrencisini ölçebilmeli ve değerlendirebilmelidir. Bizbunu hiç yapamadık ve normal öğretmenden eksiğiz

Öğretmenlik not vermekle olmuyor tamam ama gün geçtikçe dersimize "ders" bize de "öğretmen" gözüyle bakılmıyor bu da benim çok canımı sıkıyor ...

Okul Aile Birliği toplantısında bana da çocuğunun durumunu sormaya gelen velilerimiz oldu ve çok sevindim okuldaki bir başka hocanın bakış açısını aktarıyorum size; Ya hocam veliler Bilgisayar Öğretmeni ne sorar ki?? dedi ve bunu bir öğretmen söyledi....... Ben de yapmayın hocam biz de ders anlatyrz dedim

bence bütün derslerde not kalkmalı, öğrenciyi değerlendirmek ayrı bir konuur öğrenciyi not ile sınamak ayrı bir konudur... bir öğrencinin seviyesi ve değerlendirilmesi yalnız başına not ile olmaz, başka yöntem ve teknikler de mevcuttur...

ders konusuna gelince ben bilişim teknolojileri dersinin 5 ve 6. sınıflarda zorunlu olması 7 ve 8. sınıflarda seçmeli hale gelmesi bence daha mantıklı bir durum oluşturur görüşündeyim...

Geri