Ders dışı egzersizlere artık ücret ödenmeyecek

Kodla Büyü

iceman1982

Site Gezgini
Sabah okula geldiğimde müdür yardımcım bir yazı okuttu. Artık satranç egzersizinden ek ders alamayacaksın dedi. Yazıda valilik görevlendirmesiyle haftalık 18 saat ücret alan öğretmenler başka hiç bir etkinlikten ücret alamayacak deniyor. Yani egzersiz yada kurs açamıyoruz açsak bile ücret ödemeyecekler. Bende satranç egzersizini kapatmak zorunda kaldım :( bu yazıdan haberdar olan arkadaşlar var mı ?

öyle bir şey görmedim ben ekders yönetmeliğinde bizim ders saatleri içinde olduğu için ders saatleri dışında neden olmasınki

bu yazıdan haberim yok fakat hocam şurda bir çelişkiye düştüm okul öncesi öğretmenleride 18 saat ücret alıyor ve drama gibi egzersiz yaparak ücret alıyor sadece bizim için mi geçerli yoksa tüm öğretmenler için mi bunu sorun bence

yani hocam btr görevi yapanşarlamı ilgili yoksa artık full derse giren bir öğretmen egzersiz açamayacak galiba

yazı felan yok heralde ekders yönetmeliğine göre söylüyorlar ama orda da öyle bir ibare yok her il farklı uygulama yapıyor

iceman1982' Alıntı:
Sabah okula geldiğimde müdür yardımcım bir yazı okuttu. Artık satranç egzersizinden ek ders alamayacaksın dedi. Yazıda valilik görevlendirmesiyle haftalık 18 saat ücret alan öğretmenler başka hiç bir etkinlikten ücret alamayacak deniyor. Yani egzersiz yada kurs açamıyoruz açsak bile ücret ödemeyecekler. Bende satranç egzersizini kapatmak zorunda kaldım :( bu yazıdan haberdar olan arkadaşlar var mı ?
..
hocam hangi ilde görev yapıyorsunuz. bence sizin valiliğin keyfi bir yazısı olabilir. böyle bir değişiklik yok çünkü

formatörlükte böyle bir yazı yayınlanmıştı. 18 saat ücret alanlar yapamaz diye. ancak btr açıklamasında yapabilir diye belirtmişler. btr açıklama yazısıyla başvur tekrar açarsın hocam.

yine kendilerine göre yorumlamışlar bişileri ve yazı yazmışlar:S

yazı burda arkadaşların okuyun yorumlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• fotoğraf.JPG
    fotoğraf.JPG
    389.7 KB · Görüntüleme: 2,108
evet hocam bende dün imzaladım aynı yazıyı, ek ders yöneltmeliğiyle ilişkilendirmiş ve direkt bizim adımız geçiyor, 18 saat ek ders ek ders alamaz diyor

Emin olmak için yazıyı birkaç kez okudum. Başka ilde görev yapan arkadaşlarıma da sordum onlarda egzersizlerinin iptal edildiğini soylediler. Moralim bozuldu ama yapacak bişey yok.

herkes gözlerini bizim üzerimize dikmiş..18 saat ek ders alan başka bir öğretmen ders dışı egzersiz yapabilirken, bt öğretmeni neden yapamıyor..her geçen gün daha da kötüye gidiyor durumumuz:-1:

İlk okuduğumda 18 saat girenlerin hepsi için geçerli sanmıştım ama sanırım sadece biz ve idarecileri kapsiyor :(

sivayseri' Alıntı:
o zman bu benimeserim projesini mat ve fen öğretmenleri yapmazlar :) zaten çoğu 18 saat ek ders alıyorlar. o zman o projeler ne olacak
Sorun 18 saat ek ders almaları değil görevlendirmeyle çalışan öğretmenlerden bahsediyor hocam. Diğer öğretmenler için bir sıkıntı yok

sivayseri' Alıntı:
o zman bu benimeserim projesini mat ve fen öğretmenleri yapmazlar :) zaten çoğu 18 saat ek ders alıyorlar. o zman o projeler ne olacak

valilik onayı ile görevlendirilenleri kapsıyor sadece..yani bizi..

geçmiş olsun, yazı açık net. 30 saat derse gir egzersiz yap, sınıfçı ol egzersiz yap, ne varsa bu formatörlükte her geçen bi tekme atıp gidiyor.

SOnradan yazının başlarıı okumamıştım sadece işaretlenen yeri okumuştum.... Her gün haklarımız iyleştirilerek gidiyor

Bu yazı halk eğitim adına açılan kurslar için geçerli değildir herhalde.

hayır benim analamdığım karar formatörlükle ilgili ki formatör kalmadı bir iklincisi ekzersiz asli görev kapsamına mı griyor? Tamam formatörken kimse ekzersiz açamıyordu ama şimdi BTR görevi masai saatleriyle alakalı değilki, görev okul son ders zili çalınca sona eriyor. Bence araştırılmalı bu durum

Burada 18 saat ücret ödenmesi kavramı BT rehber öğretmeninin mesai saatleri içerisinde yapmış olduğu çalışmaları kapsamaktadır. Bt rehber öğretmenliği dışında kalan zamanlarda (mesai saati dışı - hafta sonu vs.) açılan egzersizlerden ücret alırsınız. Yazı da zaten aynı anda yapılan işe iki ücret verilmez demek istemiş.

Mebin hali birimlerin birbirinden haberi yok..BTR diye bişey var bilen birim yok.Hala formatör diyorlar...

sivayseri' Alıntı:
hayır benim analamdığım karar formatörlükle ilgili ki formatör kalmadı bir iklincisi ekzersiz asli görev kapsamına mı griyor? Tamam formatörken kimse ekzersiz açamıyordu ama şimdi BTR görevi masai saatleriyle alakalı değilki, görev okul son ders zili çalınca sona eriyor. Bence araştırılmalı bu durum
güzel nokta, mantıklı :+1:

"görevlendirme" ile ilgili bir durum hocam.
bizim durumumuzu görevlendirmeye, görevlendirme sistemini bize uydurmaya çalışıp duruyorlar 20 yıldır.
bu şekilde yorumlayan kişiler "hem derse girip hem de görevlendirme çalışmayı da" uygun değil şeklinde yorumlamalılar.
derse girme konusunda "İşimize geldi burası öğretmenliğe uysun", egzersize gelince "işimize burası gelmedi bu da görevlendirme sistemine uysun" diyebiliniyor???

bence bari bununla ilgili mebi sıkıştıarlım bu hakkımızı alalım her ilde farklı uygulama var bence bu yazı da yorumlanarak yazılmış bir yazı ekders yönetmeliğinde böyle bir ibare yok

Geri