DOĞUM İZNİ ALTI AY OLSUN (lütfen destek verin)

Kodla Büyü
Arkadaşım politikalar ve politikacılar üzerinde etki eden gruplara baskı grupları denir (kamu maliyesi kitabında geçer) dediğiniz gibi üç beş kişiyle olmaz ama ciddi sayılara ulaşırsak baskı grubu oluşturabiliriz. bu yüzden konuyu farkında olmadan da olsa yorum yaparak güncel tutmuşsunuz teşekkür eder desteklerinizi bekleriz.

monerello' Alıntı:
Arkadaşım politikalar ve politikacılar üzerinde etki eden gruplara baskı grupları denir (kamu maliyesi kitabında geçer) dediğiniz gibi üç beş kişiyle olmaz ama ciddi sayılara ulaşırsak baskı grubu oluşturabiliriz. bu yüzden konuyu farkında olmadan da olsa yorum yaparak güncel tutmuşsunuz teşekkür eder desteklerinizi bekleriz.

Sayın hocam, ciddi sayılara ulaşma hayalinizi takdirle karşılıyor, geçmiş deneyimlerimizi hatırladıkça da kaygı ile kalıyorum. Kamu yönetimi alanında pasif direniş örnekleri içerisinde sivil itaatsizlik olarak algılanan bir direniş yöntemini uygulamayı ve bu yöntemle politik iradeye baskı unsuru oluşturmayı düşlemişsiniz. Sayın hocam basında sansür olduğu sürece yaptığınız direnişi kime ne şekilde bilinçlendirme ve farkındalık uyandıracaksınız. Bu arada farkında olmadan demişsiniz ya siz benim farkındalığımı nereden bileceksiniz. Saygılar...

vex_alex' Alıntı:
monerello' Alıntı:

Sayın hocam, ciddi sayılara ulaşma hayalinizi takdirle karşılıyor, geçmiş deneyimlerimizi hatırladıkça da kaygı ile kalıyorum. Kamu yönetimi alanında pasif direniş örnekleri içerisinde sivil itaatsizlik olarak algılanan bir direniş yöntemini uygulamayı ve bu yöntemle politik iradeye baskı unsuru oluşturmayı düşlemişsiniz. Sayın hocam basında sansür olduğu sürece yaptığınız direnişi kime ne şekilde bilinçlendirme ve farkındalık uyandıracaksınız. Bu arada farkında olmadan demişsiniz ya siz benim farkındalığımı nereden bileceksiniz. Saygılar...
yorumlarınızdan çıkarttım hocam ama tarzınız hoşuma gitti :+1: bence sizden iyi destek gelir bu sayfaya en azından hocam karınca olalım ateşi söndüremesekte

monerello hocam, forumda basından bir arkadaş vardı sanırım, nickide sanki basın mıydı neydi , tanıdığı kimseler vardı sanki, madem bir hafta kaldı karar için(face den takip ediyorum paylaşımlarınızı) o arkadaşla iletişime geçebilirmiyiz, ne dersin?
bizim belkide bir haftamız bile kalmadı, kıl payı kaçırmak kötü olsa gerek, (doğu görevi olsun, kpss puanıyla atanıp, khk ile kadroya geçenlere verilen haklar olsun hep kıl payı zararlı çıkan taraf olduk, öğrenim özründe son anda tayin isteyebildik umarım bunda da öyle olur ne diyelim, bencilce olsa da istek istektir...)

Re: DOĞUM İZNİ ALTI AY OLSUN

nefbote' Alıntı:
hocam benin bildiğim doğum izni olarak toplam 8 hfta önce, 8 hafta sonra olmak üzere toplam 16 haftalık bir izin var. Çoğu bayan arkadaşımız doğumdan önce rapor alıp doğuma kadar raporla okula gelmiyorlar zaten. 16 haftalık izin hakkınıda sonra kullanıyor. bu sürelerde yetmezse isteğe bağlı ücretsiz izne ayrılabilirsiniz.

++++

zaten heyet raporuyla falan aylarca okula gelinmiyor. en iyisi ücretsiz izin alınması. bu sayede dersler de boş geçmemiş olur ve yerine birisinin görevlendirmesi yapılır. Bazen kendi nefsimize isteklerde bulunurken öğrenci ve ülke menfaatlerini de gözetmek gerekir arkadaşlar. Neden 6 ay mesela. 2 sene olsun o zaman. Hatta çocuk 5 yaşına girene kadar devlet maaş versin ama izinli olalım. Hoş değil mi.

Ben çok uğraştım hala izin raporla uğraşıyorum
Artık dayanamadım ücretsiz izne ayrıldı eşim
inş. bizden sonrakiler mağdur olmaz destek anlamında ne yapılacaksa yaparım.

arkadaşlar sonuna kadar destek veriyoruz ama daha güncel ve gündemde tutmak lazım neler yapılabilir bu konu dolaylı yada dolaysız herkesi ilgilendiren bir konu.

öğretmenin yararına olan hiçbirşeyin bize yetişmemesi gibi bu da yetişmedi, ne diyelim, size yetişir umarım...

sabah haberlerde dinledim 2 haftaya kadar çıkması bekleniyor dedi. Kaynak, Samanyolu haber. Çıksada rahatlasak...

dörtyol' Alıntı:
sabah haberlerde dinledim 2 haftaya kadar çıkması bekleniyor dedi. Kaynak, Samanyolu haber. Çıksada rahatlasak...

daha önce dediğim gibi, bizim doğum yapmamız bekleniyordu, doğum gerçekleşti ya, çıkar artık çabucak :) alışığız...

Re: DOĞUM İZNİ ALTI AY OLSUN

teknomag19' Alıntı:
nefbote' Alıntı:
hocam benin bildiğim doğum izni olarak toplam 8 hfta önce, 8 hafta sonra olmak üzere toplam 16 haftalık bir izin var. Çoğu bayan arkadaşımız doğumdan önce rapor alıp doğuma kadar raporla okula gelmiyorlar zaten. 16 haftalık izin hakkınıda sonra kullanıyor. bu sürelerde yetmezse isteğe bağlı ücretsiz izne ayrılabilirsiniz.

++++

zaten heyet raporuyla falan aylarca okula gelinmiyor. en iyisi ücretsiz izin alınması. bu sayede dersler de boş geçmemiş olur ve yerine birisinin görevlendirmesi yapılır. Bazen kendi nefsimize isteklerde bulunurken öğrenci ve ülke menfaatlerini de gözetmek gerekir arkadaşlar. Neden 6 ay mesela. 2 sene olsun o zaman. Hatta çocuk 5 yaşına girene kadar devlet maaş versin ama izinli olalım. Hoş değil mi.
6 ay, çünkü bebekler en az 6 ay sadece anne sütü almalılar ve ancak 6 aylık bir bebek başkasına emanet edilebilir. ayrıca bu nefis meselesi değil. izni kendimiz için değil evladımız için istiyoruz. zaten nefis meselesi için olsaydı 6 ay değil dediğiniz gibi üç beş yıl isterdik( ki bir kaç çocuğu olanlar için öyle olmalı) heyet raporu alınmak zorunda kalınıyor. böyle bir uygulama ile buna gerek kalmaz ve izinli olunan süre dahilinde derslere ücretli öğretmen girebilir.

Yeni yasayla doğum öncesi sonrası kaçar ay oluyor arkadaşlar?

İnşallah bir an önce olurdqa ihtiyacı olan arkadaşlar istifade eder. bebek demek mutluluk ve masraf demek :++:

süt izni 6 ay 3 saat sonraki altı ay 1.5 saate çıktı..

doğum izni 6 ay az. 1 yıl olsun..
üstüne 1 yılda %50 ücretsiz izin olsun.. yani yarım maaş..
onun üstünede memur isterse devam eden 4 yıl içerisinde dilerse ara ara izin alabilmesi imkanıda olarak 2 yıla kadar ücretsiz izin hakkı..

bu çocukların durumlarından dolayı birçok ailede boşanmalar oluyor..

sıkıntılar çok büyük aslında..

ÖYLE ÇOCUK YAPIN DEMEKLE OLMAZ EFENDİ.

Geri