DOĞUM İZNİ ALTI AY OLSUN (lütfen destek verin)

Kodla Büyü
zilal' Alıntı:
ev hanımlarına niye veriliyor...
ben ortaokul lise okurken, öss stresi çekerken başka memleketlere üni. okumaya giderken, kpss kazancam diye uğraşırken, onlardan çoğu bunların hiç birini yaşamadan evinde oturup evlenmeyi bekledi.

biz çalışıyoruz, onların çocuklarını eğitiyoruz. tabiki bazı kolaylıklar yapılması lazım.
stanbul arkadaşın eşi çalışmıyor sanırım.

siz öss stresini kendiniz için çektiniz, kpss'yle de kendiniz için uğraştınız, evinde oturup koca bekleyen de kendisi için bekledi, farkınız ne göremedim ben.

by_rebel' Alıntı:
zilal' Alıntı:
ben ortaokul lise okurken, öss stresi çekerken başka memleketlere üni. okumaya giderken, kpss kazancam diye uğraşırken, onlardan çoğu bunların hiç birini yaşamadan evinde oturup evlenmeyi bekledi.

biz çalışıyoruz, onların çocuklarını eğitiyoruz. tabiki bazı kolaylıklar yapılması lazım.

siz öss stresini kendiniz için çektiniz, kpss'yle de kendiniz için uğraştınız, evinde oturup koca bekleyen de kendisi için bekledi, farkınız ne göremedim ben.
Al bi tane daha çıktı kör biri. Farkı görmek istemeyenler yüzünden bu haldeyiz, emekçi kadınlara sonuna kadar destek bence en az 1 sene ücretli izin verilmeli, çalışan bayanlara kolaylık sağlanmalı, zilal hocam da söylediklerinde sonuna kadar haklıdır.

by_rebel' Alıntı:
zilal' Alıntı:

Görmek bakmak değildir.İyi bakın belki görürsünüz.

opposition' Alıntı:
by_rebel' Alıntı:
zilal' Alıntı:

Al bi tane daha çıktı kör biri. Farkı görmek istemeyenler yüzünden bu haldeyiz, emekçi kadınlara sonuna kadar destek bence en az 1 sene ücretli izin verilmeli, çalışan bayanlara kolaylık sağlanmalı, zilal hocam da söylediklerinde sonuna kadar haklıdır.

üslubuna dikkat et, seviyeli bir forumda olduğunu unutma!! yönetici arkadaşlar isterlerse yazdıklarım silinebilir.. sırf bu güzel başlık kilitlenmesin, konu dışına taşınmasın diye..

yukarıda "midem bulandı" demişsin de.. aman benim düşüncelerim yüzünden miden bulansın.. küçücük çocukları çalıştırmak için okulundan eden şu iğrenç düzenden miden bulanmasın.. küçücük kız çocuklarının bedenlerine göz koyup onları okullarından edip evlendiren şu düzenden miden bulanmasın..

körlük nedir biliyor musunuz? bir eğitimcinin, hayat koşulları yüzünden okuma imkanı bulamayan kadınları, bu sanki kendi tercihleriymiş gibi hor görmesidir körlük.. bu halde olmamızın nedeni tam tersine sizin gibi toplumu sınıflandıranların varlığıdır... bencilsiniz.. tek kelimeyle bencilsiniz... bir sıkıntıyı sadece başımıza geldiğinde gördüğümüz ve her soruna toplumsal çözümler yerine bireysel çareler aradığımız sürece batmaya mahkumuz...

jazemin' Alıntı:
Olayın ev hanımı boyutuna çekilmesine bir anlam veremiyorum.Bana göre bütün kadınlar önemli, bütün anneler değerlidir.Çalışan-ev hanımı ayrımı yapmak doğru değil. Çocuk sahibi olmak her kadının hakkıdır,ilk 6 ay bebeğin gelişimi açısından çok önemlidir. Dolayısıyla çalışan çalışmayan her annenin özellikle ilk 6 ay çocuğuyla beraber olmak istemesi onun en doğal hakkıdır. Devletin de bu hakkı desteklemesi gerekir. Ücretsiz izne ayrılsın o zaman diyenleri de hayretle izliyorum.Bunu dışardan bi vatandaş söylese neyse derim ama bu forumdaki insanların hepsi eğitimci. Devletten alınan bu paraya haram diyenleri de kınıyorum. Arkadaşımızın bu isteğini canı gönülden destekliyorum.

:alkis: :alkis:

orebro' Alıntı:
opposition' Alıntı:
by_rebel' Alıntı:
zilal' Alıntı:

üslubuna dikkat et, seviyeli bir forumda olduğunu unutma!! yönetici arkadaşlar isterlerse yazdıklarım silinebilir.. sırf bu güzel başlık kilitlenmesin, konu dışına taşınmasın diye..

yukarıda "midem bulandı" demişsin de.. aman benim düşüncelerim yüzünden miden bulansın.. küçücük çocukları çalıştırmak için okulundan eden şu iğrenç düzenden miden bulanmasın.. küçücük kız çocuklarının bedenlerine göz koyup onları okullarından edip evlendiren şu düzenden miden bulanmasın..

körlük nedir biliyor musunuz? bir eğitimcinin, hayat koşulları yüzünden okuma imkanı bulamayan kadınları, bu sanki kendi tercihleriymiş gibi hor görmesidir körlük.. bu halde olmamızın nedeni tam tersine sizin gibi toplumu sınıflandıranların varlığıdır... bencilsiniz.. tek kelimeyle bencilsiniz... bir sıkıntıyı sadece başımıza geldiğinde gördüğümüz ve her soruna toplumsal çözümler yerine bireysel çareler aradığımız sürece batmaya mahkumuz...
:-1:

Stanbull' Alıntı:
bir çocuğunu okludaki bin çocuktan önemli sayan öğretmenlere de ben ucube sayıyorum
seninki çocuk da okuldakiler çocuk değil mi. onları neden düşünmüyorsun.

okula da anne sütüyle beslenen, yürüyemeyen, konuşamayan 6 aylık bekler mi geliyor. okuldaki bayan öğretmene doğum yaptığı tüm dönem izin verilirse yerine görev yapacak bir sürü öğretmen var!!!! bayan öğretmen evde kendi bebeği ile ilgilenmeli bence. onun yerine derse girecek yüzlerce öğretmen bulunabilir.

heleki bayan öğretmen doğudaysa ve bebeği teslim edeceği bir yakını hiç yoksa...

opposition' Alıntı:
Emekçi olan üniversite mezunu bayan öğretmenlerle, evinde oturup kocasını bekleyen bayanı kıyaslayan zihniyete yuh diyorum. Onlarda ana biliyoruz herhalde, ev hanımı olmak onların seçimi bunu unutmayın.

arkadaş emekçi dediğin o bayan memur ya da öğretmen.. diyorki ben çalışmayayım bana maaş verin.. evet verimeli.. ancak ev kadını olan kişiyede verilmeli.. sonuç olarak çalışmadan para almayı memur olan vatandaş kadar memur olmayan vatandaşda hak ediyor çünkü bu maaşlar vergilerden veriliyor. bu evde oturan anadolu kadınınında ailesi vergi veriyor..

opposition' Alıntı:
by_rebel' Alıntı:
zilal' Alıntı:

:-1:

opposition' Alıntı:
Tipik bir iktidar partili gibi konuşuyorsunuz midem bulandı :!:

FORUM YÖNETİMİ YUKARIDAKİ MİDESİ BULANAN DENGESİZ ÜYEYİ LÜTFEN FORUMDAN UZAKLAŞTIRIN. MİDESİ DAHA FAZLA BULANMASIN.

opposition' Alıntı:
by_rebel' Alıntı:
zilal' Alıntı:

at gözlüklü olmaktan iyidir.

opposition' Alıntı:
orebro' Alıntı:
opposition' Alıntı:
orebro' Alıntı:
yoruma kapalı derken???????

sanırsınız herkes eşit koşullarda yaşıyor, eşit koşullarda eğitim alıyor bu ülkede..

-80 kişilik sınıflarda öğretmeni tarafından ismi bile bilinmeyen öğrenciler var bu ülkede hala..

-kalabalık sınıflarda öğretmeniyle tek kelime bile konuşamadan bir dönem geçiren öğrenciler var bu ülkede..

-küçücük bedenine rağmen gece 11'lere kadar çalışıp ertesi sabah yorgunluktan dersi uyuklayarak geçiren öğrenciler var bu ülkede..

-mevsimlik işçi olarak başka bölgelere göçüp aileleriyle tarlalarda, bahçelerde çalışan, bu nedenle her yıl okula 1 ay geç başlayan, 1 ay erken bitiren öğrenciler var bu ülkede..

-cinsiyetinden dolayı hor görülen, aile baskısıyla toplumdan soyutlanan çocuklar var bu ülkede...
Evet hocam haklısın ben batıda çocukluğumdan beri iyi notlar alıp sınavlarda başarılı olacam diye yardırayım, doğudaki arkadaş notlar bol keseden verilsin, sınavlarda kopya diz boyu olsun. Evet haklısın bu ülkede eşitlik yok, hiçbir zaman olmayacakta, sizin gibi acındırma politikası yapan insanlar hep prim yapıyor güzel ülkemde.

yorumumda batı veya doğuya dair bir ifade gören var mı???
nereye taşıdınız konuyu sayın hocam??
ne alakası var yazdıklarımla yazdıklarınızın??
acındırma politikası dediğiniz şey tam da sizin yaptığınızdır.. yukarıda yazdıklarım, ülkenin dile getirilmeyen / görmezden gelinen gerçeklerinden başka birşey değil.. siz bu gerçekleri göremiyorsanız, görüp de sessiz kalıyorsanız, üstelik bunları normal karşılıyorsanız ben ne yapayım?? neticede bana düşmez size vicdan dersi vermek!!

siz çocukluğunuzda ne kadar yardırdıysanız, ben de o kadar yardırdım sayın hocam.. hem de istanbul'un göbeğinde 65 kişilik bir sınıfta, yokluklar içerisinde öğretim görerek.. konuyla hiç alakası yok ama siz buraya çektiğiniz için yazıyorum siz ne kadar Türk'seniz ben de o kadar Türk'üm.. bu durum, benim bu ülkenin gerçeklerini görmem ve dile getirmem için bir engel teşkil etmiyor..
Tipik bir iktidar partili gibi konuşuyorsunuz midem bulandı :!:

Üslubunuzdan dolayı benimde sizden midem bulandı. Karşındaki seviyesini korurken, siz çirkinleştiriyorsun. Bu başlık altında ev hanımlarının olaya dahil edilmesini doğru bulmuyorum. Okuyanla okumayan ekonomik statü olarak elbette aynı olamaz. Fakat sırf okudun diyede kendini üstün insan sayma. Okuyupta adam olmayan çok insan var, hergün forumda bunlardan biri hakkında tartışıyoruz. Benim kızdığım bir hususta bencilliğiniz. Sadece bana olsun yaklaşımınız.
Kıyaslama yapmayacaktım ama yanlış düşüncenizi ortadan kaldırmak için yapayım. Şuan batıdayım, 3 yıl öncede doğuda görev yapıyordum. Seni temin ederim ki batıdaki öğrencilere not torpili daha fazla yapılıyor.Çünkü batıda not için baskı çok. En azından birbirlerine üstünlükleri yok diyelim. ( İlk yıllarımda batıda iken sınavda düşük alan öğrencimin notunu sözlülerle 4 yaptım. Karnede 4 gören veli beni kaymakama şikayet etmişti. Öğretmen benim çocuğuma bilgisayardan nasıl 4 verir diye)

657 de köklü değişiklikler yapılacak.
Asıl amacı gizlemek için ;doğum izni 6 aya çıkıyor, çocuk yardımı artıyor, 2005 ten sonra göreve başlayanlara 1 derece verilecek, disiplin affı yapılacak ... gibi haberler sürekli basında yer alıyor ama hiç birisinin gerçekleştiği yok. 2015 seçimleri yaklaşırken süreç daha da hızlanır, seçimler bittikten sonra yeni düzenlemenin neler getirip götürdüğünü görürüz.

Stanbull' Alıntı:
bir çocuğunu okludaki bin çocuktan önemli sayan öğretmenlere de ben ucube sayıyorum

:alkis: :alkis: :alkis:

6 ay oldu yanlış anlamadıysam. biraz önce haberlerde izledim. Çocuk sayısına göre emeklilik yaşı da düşecekmiş :)

Stanbull' Alıntı:

Bende seni hilkat garibesi sayıyorum. Sen ya bekarsın ya evlisin ama çocuğun yok, yada dediğim gibi hilkat garibesisin. Kafaya bak ya. Hakkı zaten devlet veriyor, kraldan çok kralcı olmak budur.

Arkadaşlar tasarı kabul edildi mi? Haberleri izleyemedim, internette çalışma aşamasında diyor. Dün doğum öncesi iznine ayrılmış biri olarak hayırlısıyla bir an önce yasanın çıkmasını bekliyorum.

serkanaytekin' Alıntı:
Stanbull' Alıntı:

Bende seni hilkat garibesi sayıyorum. Sen ya bekarsın ya evlisin ama çocuğun yok, yada dediğim gibi hilkat garibesisin. Kafaya bak ya. Hakkı zaten devlet veriyor, kraldan çok kralcı olmak budur.

serkan hocam cidden bu arkadaş nasıl bir mantıkla bu cümleyi kurmuş anlaybilmiş değilim... sanki o öğretmen izne DEVLETİN verdiği HAKLA ayrılınca yerine öğretmen verilmiyor da çocuklar 6 ay boyunca boş kalıyor... onu da geçtik iki durum niye kıyaslanır o da çok ilginç, okuldaki çocuklar bayan öğretmen izne ayrılınca sütten mi kesilmiş olacaklar? yapılan görevi yapabilecek ilde-ilçede başka kimse yok mu? sanki başbakan izne ayrılıyor :)

egitimci.' Alıntı:
serkanaytekin' Alıntı:
Stanbull' Alıntı:

serkan hocam cidden bu arkadaş nasıl bir mantıkla bu cümleyi kurmuş anlaybilmiş değilim... sanki o öğretmen izne DEVLETİN verdiği HAKLA ayrılınca yerine öğretmen verilmiyor da çocuklar 6 ay boyunca boş kalıyor... onu da geçtik iki durum niye kıyaslanır o da çok ilginç, okuldaki çocuklar bayan öğretmen izne ayrılınca sütten mi kesilmiş olacaklar? yapılan görevi yapabilecek ilde-ilçede başka kimse yok mu? sanki başbakan izne ayrılıyor :)

hocam sanırım kedi-ciğer mevzuu.

Arkadaşlar konu başlığı doğum izni 6 ay olsun
Açan arkadaş destek istemiş siz burada 8 hafta + 8 hafta olayını tartışıyorsunuz. Bırakın bunları destekleyin işte. hatta memurlarda 1 yıl olsun.
Fransa'dan biri gelmişti onunla konuşmuştum. Orada devlete bağlı hemşire imiş. Yanlış hatırlamıyorsam doğumdan sonra ilk 1 yıl ücretli izine ayrılıyor, baba için de izin veriyorlardı ama kaç ay onu hatrılamıyorum. bunun nedeni ise çocuk sağlıklı büyüsün diye devlet politaksıymış. Kurban olayım böyle devlet politikasına. Neyse 1 yıl ücretli izinden sonra 6 ay isterse %50 ücretli, sonraki 6 ay da %25 diye hatırlıyorum.
Biz ise 6 ay olsun diye destek istersen hala neleri tartışıyoruz. Hemen destek veriyorum facebooktan.

Stanbull' Alıntı:

yeni doğmuş bebekle okuldaki çocukları kıyaslayan bir mantık ucubedir bence

Geri