DYK için birlik olma zamanı!!

Kodla Büyü

Caterpillar

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Yusuf Tekin web sitesi, buradan görüşlerimizi yazalım,

http://www.yusuftekin.net/?page_id=13

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ekurs@eba.gov.tr
buraya mail atalım -öğrencilerde mail atabilirler

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
AKİM (Ak parti iletişim merkezi)

https://akim.akparti.org.tr/akm/Default.aspx

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Arkadaşlar idarenin yaptığı yanlış ve haksız uygulamaların denetlenmesini sağlayan kamu denetçiliği kurumunu da aktif olarak kullanmamız lazım.

Aklımıza ilk BİMER ve sendikalar geliyor ama bu tur idareyle alakalı çıkmazlara, kamu denetçiliği kurumu yani ombudsmanlık şikayetleri alıyor.

http://www.ombudsman.gov.tr

Bu adresten girip, idarenin yaptığı haksız uygulamayı e-dilekce ile bildirmeliyiz.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

YEĞİTEK:

Eğitim Teknolojileri ve Teknik Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı : 0 (312) 296 94 49

Kamil bey : 0312 413 32 66 (sanırım dersi kaldıran kişi)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-olayı kendi dilinizle anlatan bir yazı yazıp başbakanlığa ve cumhurbaşkanlığına yollayın sayın hocalarım, hatta ben yazım da hala meb içinde fetöcü ler in olabileceğini yazacağım. yoksa hiç bir mantığa sığmaz ----diğer dersler dururken sadece Bilişim in çıkarılması ( başbakan ve cumhurbaşkanımız sürekli teknolojiden yazılımdan bahsederken).. keyfi hareket edildiğinden bahsedelim..
-ayrıca herkes okullarına dilekçe yazsın üst yazı ile gönderilsin ilçeye, bakanlıktan görüş istensin neden kaldırıldığına dair. (ben müsait olunca yazacağım buradan paylaşırım).
- sendikası olanlar iletişime geçilip gerekirse dava açılmalı.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
#desteklemekursundabilisimolmali @Yusuf__Tekin @tcmeb

Arkadaşlar bu hastag ı tt yapalım.

memurlar net e haber yapması için bastıralım:

ogretmen@memurlar.net
sorucevap@memurlar.net

Türk Eğitim sen e teşekkür ederiz.

idareye vereceğimiz dilekçe örneği;

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Velilerin okula vereceği örnek dilekçe;

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sendikamıza veya Bimer e göndereceğimiz dilekçe-mail örneği;

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ekli dosyalar

• 0001~3.jpg
    0001~3.jpg
    303.9 KB · Görüntüleme: 11,916
  • idareye verilecek dilekçe örneği.rar
    10.9 KB · Görüntüleme: 170
  • OKUL örnek veli dilekçe.rar
    9 KB · Görüntüleme: 65
  • dilekçe-mail örneği.zip
    3.5 KB · Görüntüleme: 114
Re: DYK için toplan!!DERSİNE SAHİP ÇIK

aynen hocam katılıyorum dersimize sahip çıkma zamanı

arkadaşlar ders ekli olsa dahi bize denilen kesinlikle bilişim kurslarını sisteme sınıf dağılımı sürecinde oluşturmayacaz, sene başında boşluktan dolayı bilişim dersi seçilip listede gözükse de hepsi istisnasız kapatılacaktır. Dedim benim okulumda benden hariç her branş açıyor kurs bizim suçumuz ne peki, bize öyle söylediler vs vs.
yani bu dönemde kurslar olmayacak..
Her fırsatta iş yükünü çeken bizlere uygulanan bu mobing değilde nedir?
Seminer döneminde bari söyle biz kendimizi hazırlayalım ilce mem il mem bile bilmiyor bu durumları ve tüm öğretmenlerin öğrencilerin ve velilerin gözünde küçük düşürülüyoruz.
Her arkadaşın aşağı yukarı bir sendikası yok mu! Sendikalarınıza söyleyin işte ben söyledim sizde söyleyin..Şimdi hakkımızı savunmayacaklar ne zaman savunacaklar. Her branş hizmet puanı alırken bilişimin suçu ne.. bu kadar bize karşı bir nefret varsa branş değişikliği yapmamıza izin versinler

Şu saat itibariyle hala yok arkadaşlar . 09.08 - 28.09.2016

denizlerb' Alıntı:
http://tegm.meb.gov.tr/bubenimeserim/iletisim/iletisim.html
bu sayfadaki en alttaki kişi eba kurs anasayfasına notları ekleyen kişi. bakanlıkta eğitim uzmanıymış. bu kişiyle görüştük. bu sene bizim dersten dyk açılmayacağını söyledi.
Peki önceki başvurularda durum nedir görüştünüz mü hocam.

Bende kursa başvurdum hatta 10-15 öğrenci seçmiş dersimi. Bide tüm okulun eba toplu şifresini dağıttım.

Kurs açmazlarsa dahada etliye sütlüye karışmam ben. Adamlar enayi yerine koyuyor bizi.

Az önce görüştüm. Mesleki ağırlıklı dersleri kaldırmışlar. bilişim, teknoloji tasarım vs..

Sanırım Meslek Lisesindeki bazı arkadaşlerın kendilerine neden kurs açılmıyor diye şikayetleri bizleri de etkiledi.
Ayrıca daha önce BT seçilmiş olsa dahi sınıf oluştururken görünmeyeceğini söylediler.

az önce müdür bey tek olduğu için bizden yardım istedi ve öğrencilerin şifreleri ile kurslar için derslerini seçmede yardımcı olduk çocuklara.
örneğin 5. sınıflarda bilişim dersi gözüküyor,öğretmen de gözüküyor..üstelik ben de kurs başvurusu yapabildim.İlçemizde yaklaşık 10 okul var 3-4 kadarı bilişim kursunu açmak için eklemiş örneğin
onun için arkadaşlar anlamadan dinlemeden lütfen ankarayı arayıp durmayın,sonra o Aydın ilindeki işgüzarların yaptığı gibi tekrar bir mağduriyet açmayalım kendi kendimize
Bir bakın,belki ilçede seçilmemiştir,belki okulunuzda,birşeyler olmuştur yani,kendi ilçenizde araştırın lütfen :!:

Üstelik yönetmelik şu şu derslerden kurslar açılabilir derken,eba-kurs yöneticileri kendi kafalarına göre ders kaldıramazki.Yine iş açacaksınız başımıza...

Hocam ilçede vs düzelecek bir durum olsa zaten düzeltilir. Bakanlıkta bu DYK'da her kim derslerin seçimini belirliyorsa o kişiye ulaşıp sebebini öğrenmeliyiz. Aydın ilinde ki olay ile bu olay farklı. Siz hakkınızı arayıp sormazsanız, kimse sizin için birşey yapmaz. Yarından sonra öğrenciler sizin dersinizi seçtiği halde neden kurs açmama izin vermiyorlar diye sağa sola sormayın diye uğraşıyoruz.

İlçe falan yok hiç kimsenin zaten haberi yok kesinlikle ders kapatılmış.

_MurAy_' Alıntı:
az önce müdür bey tek olduğu için bizden yardım istedi ve öğrencilerin şifreleri ile kurslar için derslerini seçmede yardımcı olduk çocuklara.
örneğin 5. sınıflarda bilişim dersi gözüküyor,öğretmen de gözüküyor..üstelik ben de kurs başvurusu yapabildim.İlçemizde yaklaşık 10 okul var 3-4 kadarı bilişim kursunu açmak için eklemiş örneğin
onun için arkadaşlar anlamadan dinlemeden lütfen ankarayı arayıp durmayın,sonra o Aydın ilindeki işgüzarların yaptığı gibi tekrar bir mağduriyet açmayalım kendi kendimize
Bir bakın,belki ilçede seçilmemiştir,belki okulunuzda,birşeyler olmuştur yani,kendi ilçenizde araştırın lütfen :!:
Hocam ilçemizde tüm okullarda ihtimal olabilir açılabilir diye tüm dersler seçilir . Şu anda görünmüyor ekran görünütüsü gönderebilirim .

muhalif33' Alıntı:
Az önce görüştüm. Mesleki ağırlıklı dersleri kaldırmışlar. bilişim, teknoloji tasarım vs..

Sanırım Meslek Lisesindeki bazı arkadaşlerın kendilerine neden kurs açılmıyor diye şikayetleri bizleri de etkiledi.
Ayrıca daha önce BT seçilmiş olsa dahi sınıf oluştururken görünmeyeceğini söylediler.

listede müzik, görsel, zeka oyunları, beden eğitimi ve drama olduğu müddetçe

bilişim olmalı

ben de görüştüm aynı şeyleri bana da söyledi. Ayrıca ısrarla dedim bununla ilgili bir yazı gelecek mi şuan okutulan derslerin hepsinden açılabilir yazıyor dedim.
Yok hocam yazı gelmeyecek diyor o dersleri seçen çocukları uyarın değiştirsinler başka dersler seçsinler dedi çıkan bayan.

arkadaşlar okulunuzdaki teknoloji ve tasarım öğretmenlerine de haber verin onlarda bastırsın. Zira 7 ve 8 ler de de teknoloji ve tasarım dersi kaldırılmış. Öğleye kadar bu iş halledilmeli acele etmeliyiz

Bana ne ben uyaramam kendileri söylesin Bilişim Mesleki ders biz de kaldırdık desinler.

LostParadise' Alıntı:
denizlerb' Alıntı:
http://tegm.meb.gov.tr/bubenimeserim/iletisim/iletisim.html
bu sayfadaki en alttaki kişi eba kurs anasayfasına notları ekleyen kişi. bakanlıkta eğitim uzmanıymış. bu kişiyle görüştük. bu sene bizim dersten dyk açılmayacağını söyledi.
Peki önceki başvurularda durum nedir görüştünüz mü hocam.
bunu sormadık ancak forumda soran arkadaşlar ilk başvuruda (1-9 eylüldü sanırım) dersi seçenlerin sınıf oluşturma sürecinde sınıflarını oluşturamayacakları cevabını almışlar. kısacası son durum: daha önceden dersi seçmiş olsanız bile kurs açamayacaksınız.

peki madem atın bakayım bir ekran görüntüsü.hangi aşamadasınız anlayalım.

0 312 413 3065 nolu telefondan 8'i tuşlayıp kurs bölümünü bağlamalarını söylediğinizde çıkan bayanla şimdi konuştun bilişim dersi bu yıl olmayacakmış dedi listeden kaldırıldı dedi kim kaldırdı diyorum bakanlık diyor. zeka oyunları var drama var listede nasıl oluyor dedim onlarda olmaması lazım dedi. dalga mı geçiyorlar bilmiyorum ama bu e kurs da duyuruları yayınlayan kamil kenan erdoğan diye birisi var onun telefonu 0312 413 32 66 arıyorum ama açan yok. arkadaşlar btr gibi olmasın dersimize sahip çıkalım lütfen herkes ya üstte ki yada diğer numarayı arayarak tepkisini göstersin dramam yazarlık gibi derler varken zorunlu ders olan bilişim nasıl olmaz bunun izahını istesinler.

Buyrun arkadaşlar çocukların dersi seçtiği ekranın görüntüsü

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    72.2 KB · Görüntüleme: 583

geçen sene btr ler açamaz dediler bu sene btr olmadım şimdide komple kaldırdılar bravo

Arkadaşlar bir tek başlıktan devam etsek 3-4 başlık oldu

okul girişi ile ders seçimi yapmak istediğimizdeki ekran görüntüsü. dersimiz yok

Ekli dosyalar

• 6.PNG
    6.PNG
    18.9 KB · Görüntüleme: 574
  • 5.PNG
    5.PNG
    19.3 KB · Görüntüleme: 574

xxltc' Alıntı:
0 312 413 3065 nolu telefondan 8'i tuşlayıp kurs bölümünü bağlamalarını söylediğinizde çıkan bayanla şimdi konuştun bilişim dersi bu yıl olmayacakmış dedi listeden kaldırıldı dedi kim kaldırdı diyorum bakanlık diyor. zeka oyunları var drama var listede nasıl oluyor dedim onlarda olmaması lazım dedi. dalga mı geçiyorlar bilmiyorum ama bu e kurs da duyuruları yayınlayan kamil kenan erdoğan diye birisi var onun telefonu 0312 413 32 66 arıyorum ama açan yok. arkadaşlar btr gibi olmasın dersimize sahip çıkalım lütfen herkes ya üstte ki yada diğer numarayı arayarak tepkisini göstersin dramam yazarlık gibi derler varken zorunlu ders olan bilişim nasıl olmaz bunun izahını istesinler.

bugün telefonuda açmıyorlar

Geri