DYK için birlik olma zamanı!!

Kodla Büyü
Re: DYK için toplan!!DERSİNE SAHİP ÇIK

yok kamil beyle tekrar konuştum yok abi yok bizim dersler diğer derslerden daha az önemli anlaşılan o daire başkanınada söylemiş yk yani sonuç yk şaka gibi ya bu bölümü seçtiğime lanet olsun

akif_van' Alıntı:
Arkadaslar az önce kamil beyle görüştüm. Zeka oyunlari bile var neden bilişim yok dedim. Zeka oyunlari yok dedi. Verdim baktı okulun şifresiyle. A varmış dedi.iyiki hatırlattiniz dedi. Ve bu donem sizin ders olmayacak dedi.
Şuan zekada uçmuş. Drama yabancı lehçe Arapça gibi seçmeliler duruyor bilişim ve zeka yok.

5.SINIFLARDA GÖRÜNEN DERSLER.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    15.7 KB · Görüntüleme: 335

ozman alayını kaldırsınlar allahım ya bu nedir arkadaş yönergeye göre bakanlık istediği dersi ekleyebilir diyor yönetmelik yönerge üstü değilmi arkadaş bu nasıl iştir müsteşarın bilgisininde olduğunu düşünmüyorum kesinlikle gereksizler kategorisine alınan kafada bilişim dersini yok sayan kişilerin kaldırılsın dediğinden gerçekleşen durum bu arayın arkadaşlar yeğitekide arayın hepsini bunaltalım resmi yazı hazırlayan varsa paylaşırsa resmi olarak yazılı olarak bildirelim şaka gibi

profnanis' Alıntı:
Bizim okulda dersim görünüyor.Öğrencilerde seçti.Dersi ilk başta okul seçiyor,sizin dersi okul seçmemiştir arkadaşlar.
Ben vazgectim kurs açmaktan.

Resim müzik görsel duruyor arkadaş önce bilişim gidiyor. Madem sadece Teog dersleri olsun.

Yusuf TEKİN DYK kursunda Bilişime Dokunma

tagı bence uygun olabilir

murat_erg' Alıntı:
denizlerb' Alıntı:
profnanis' Alıntı:
Bizim okulda dersim görünüyor.Öğrencilerde seçti.Dersi ilk başta okul seçiyor,sizin dersi okul seçmemiştir arkadaşlar.
Ben vazgectim kurs açmaktan.

:puhaha: :puhaha: :puhaha: şaka gibiler

sİSTEMDEN ŞİMDİ GÖRDÜM KARDEŞ RESMİ DE PAYLAŞTIM ZATEN ;)

Yusuf TEKİN DYK da Bilişime Dokunma

daha doğru olur.

böyle giderse seneye dersimizi kaldıracaklar. zaten eylül başında dersimizin olmadığı bir haftalık ders çizelgesi vardı.
Tepkimizi göstermezsek malesef bırakın kursları ders de gidecek. O yüzden tüm bilişimciler bu işin üstüne gitmeli.

Kaldırsinlarda kurtulalim brans degistiririz herkes rahatlar

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Twitter'da bakanlığın resmi hesabı @tcmeb adresinden kurslarla ilgili dün bir duyuru yayınladı. Bence herkes bu twit'i yanıtlasın ve altına taleplerimizi yazalım, ve tabi ki @Yusuf__Tekin'e de yazalım.

Dipnot: Madem meslek derslerini kaldırdık, bilişimde meslek dersi diyorlar. Versinler bilişim öğretmenlerine yıpranma tazminatlarını anlaşalım.

Kac gundur tum okulun kurs isiyle ugrasiyoruz.Sonra bi bakiyorsun senin dersini kadiriyorlar boyle sacmalik olamaz yaa :verymad:
.

bu sitede yazmakla olmaz medyada tanıdığı olan medyaya yansıtsın.sesi duyurmanın en güzel yolu bu

Büyük haksızlık hangi akıllı! Dersimizi listeden çıkarmış. Okullarda her başları sıkıştığında ararlar ama kursa gelince ders yok.Bu saçmalık kabul edilemez. Tepkimizi ortaya koyalım.

Ya arkadaş yıldım bu branşdan, her sene bi saçmalikla uğraş..

_MurAy_' Alıntı:
az önce müdür bey tek olduğu için bizden yardım istedi ve öğrencilerin şifreleri ile kurslar için derslerini seçmede yardımcı olduk çocuklara.
örneğin 5. sınıflarda bilişim dersi gözüküyor,öğretmen de gözüküyor..üstelik ben de kurs başvurusu yapabildim.İlçemizde yaklaşık 10 okul var 3-4 kadarı bilişim kursunu açmak için eklemiş örneğin
onun için arkadaşlar anlamadan dinlemeden lütfen ankarayı arayıp durmayın,sonra o Aydın ilindeki işgüzarların yaptığı gibi tekrar bir mağduriyet açmayalım kendi kendimize
Bir bakın,belki ilçede seçilmemiştir,belki okulunuzda,birşeyler olmuştur yani,kendi ilçenizde araştırın lütfen :!:
aynen.benim okulda ders seçilmişti.şimdi öğrencilerin seçiminden sonrra iptal mi olacak.mantıklı gelmedi asparagas haber bence.genelgede yok açıklmada yok.herkes sene başında idaresiyle kavgasını yapsın.idare bt seçmiyorsa bile öğrenci seçerse napacaksınız diye sorgulayın bakalım.sonrada yanıp tutuşmanın anlamı yok

Hocam benim ogrencilerde seçti hala sistem de gozukuyor. Ama mudur kurs merkezinden ders eklemeye girince bizim ders derslerin listesinde yoktu

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben de aradım Kamil Bey'i kendisi Bilişim formatör öğretmeniymiş müsteşarlıktan gelen karar bu şekilde Hocam dedi. oda üst makamlari ikna cabalarina rağmen herhangi bir sonuç değişmediğini söylemekte .

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bende aradım geçen sene talep azmış.hiç talep olmayan arapça drama neden kapatılmadı dedim bilmiyoruz dediler.cumhurbaşkanı başbakan kodlama dersinin öneminden bahsederken bilişim dersinin kaldırılması medyaya yansır dedim genel müdürlüğü arayın dediler.bu olay 3 5 kişinin mücadelesiyle olmaz.arayıp kilitleyelim tehdit olmasa bile olacaklar konusunda uyaralım.ulaşan medyadan tanıdıklarına ulaşsın

arkadaşlar yine söylüyorum

bunlar kesin geçen seneki btr olayına inat yapıyorlar. btr kurs veremez dediler. millet istifa edince verebilir dediler. baktılar ki btr ile kurs arasında millet kursu tercih ediyor bu tercihi ortadan kaldırmak için bilişimden kurs seçimini kaldırdılar. bu olay bu kadar basittir. ama bende seneye btr olmam ek ders alırım destek eğitim alırım btr den fazla ücreti alırım böylece btr yide gelsin kendileri yapsın.

şimdi yapmamız gerekn ve elimizde olan tek şey twitter gibi müsteşarın sesimizi hemen duyabileceği ve direk cevap vereceği bir ortamdan birlikte bilişimden neden kurs açılmıyor sizin kararınızmış diye yüklenmek bu iş ancak ve ancak twitterden direk müsteşara yüklenmekle olur. yoksa telefonda biri çıkar kaldır deidler kaldırdık bilmiyorum derler başvurular falan geçer bizde ortada kalırız. bu olayda böylece kapanır gider. birlik olma zamanı açalım twitterden bir tag yusuf tekine yazalım özellikle geresi pasa piso

aynenbadi' Alıntı:
_MurAy_' Alıntı:
Buyrun arkadaşlar çocukların dersi seçtiği ekranın görüntüsü
sınıf oluştururken iptal olacak
saçma olmamış şeyin 1-2 işgüzarın lafıyla gerçekleşmesi. zor.nedemek öğrencilere söyleyin seçmesin böyle mantıksız işmi olur.aspagaras

benim okulda 1000den fazla öğrenci seçti.diyelimki iptal oldu.süreç tekrar başlar.süreç bozulur.btr inat diyen arkadaşın açıklması mantıklı gelmedi.çünkü kendi de demişya btrye sonra kurs açabilr dediler diye.madem sonradan btr de kurs açabilir.neden bi inatlaşma olsunki.

xxltc' Alıntı:
arkadaşlar yine söylüyorum

bunlar kesin geçen seneki btr olayına inat yapıyorlar. btr kurs veremez dediler. millet istifa edince verebilir dediler. baktılar ki btr ile kurs arasında millet kursu tercih ediyor bu tercihi ortadan kaldırmak için bilişimden kurs seçimini kaldırdılar. bu olay bu kadar basittir. ama bende seneye btr olmam ek ders alırım destek eğitim alırım btr den fazla ücreti alırım böylece btr yide gelsin kendileri yapsın.

şimdi yapmamız gerekn ve elimizde olan tek şey twitter gibi müsteşarın sesimizi hemen duyabileceği ve direk cevap vereceği bir ortamdan birlikte bilişimden neden kurs açılmıyor sizin kararınızmış diye yüklenmek bu iş ancak ve ancak twitterden direk müsteşara yüklenmekle olur. yoksa telefonda biri çıkar kaldır deidler kaldırdık bilmiyorum derler başvurular falan geçer bizde ortada kalırız. bu olayda böylece kapanır gider. birlik olma zamanı açalım twitterden bir tag yusuf tekine yazalım özellikle geresi pasa piso

burada yazmak çare değil.en güzeli dediğin gibi twit atmak.dün de yazdım müdür yardımcılığı atamasında haksız uygılama yapıldı adaylar twit eylemleriyle haklarını aldılar bilişimciler olarak bunu yapmazsak yazıklar olsun bize

sizin okullarınızda durum nasıl bilmiyorum ama bu branş ve anlayışsız müdürler iyice benim sinirlerimi bozuyor.
İki yıldır bu kursalar veriliyor açılmadık ders kalmadı benim dersimin adı bile geçmiyor.
Kafalarına göre ders ekliyorlar başka okuldan hoca getirip ders veriyorlar.
Bazen de ağızları açılınca çalışan öğretmene kolaylık sağladıklarını söylüyorlar.
Çalışmaktan kaçan olarak görünme sebebim de 8 saat dersim olduğu için btr istemem.
Madem böyle sadece TEOG dersleri olsun şu kurslarda müzik, görsel, teknoloji tasarım, beden bu kursların hepsi geçen yıl açıldı okulumda.
Bu haksız gidişata bir son verilsin sadece TEOG dersleri konsun !

profnanis' Alıntı:
Kac gundur tum okulun kurs isiyle ugrasiyoruz.Sonra bi bakiyorsun senin dersini kadiriyorlar boyle sacmalik olamaz yaa :verymad:
.

1. Kaç gündür bende kurs planı hazırlama, öğrenci seçimiyle ve öğretmenlerle uğraş
2. İlk defa kurs açacaktım
3. En fazla kurs saatinide almıştım (önemli değil yeter ki açılsın)
4. Kurs günleri okula geliş gidiş yapacak olduğum arkadaşın aracı vardı şimdi 5 gün ders var 3 gününde kurs var okul 30 km gelde 3 gün eve neyle döneceksem bul şimdi (doğudayım)
5. Her şey arap saçına döndü vallaha

Geri