DYK için birlik olma zamanı!!

Kodla Büyü
sefatetik' Alıntı:
Mehmet Akif YILMAZ 'ın makamından aradılar saat ikiden önce burada olabilir misin dediler saat 2 de genel kurul varmış
dediler İşallah yetişirim Ankara da trafik olmaz ....

Hocam Allah kolaylık versin, hak mücadelemizde gururumuzsun.

Hayırlısı bakalım ...
Siz bilgileri yollayın arkadaşlar
Koskoca Türkiye de 112 okul bilgi yollamış sayı çok az ...
Sizden isteğim bu şuan

Arkadaşlar ben son bilgileri de alarak grafiği hazırladım ...

Ekli dosyalar

• kurstalep.jpg
    kurstalep.jpg
    97.3 KB · Görüntüleme: 344
  • veri analiz.jpg
    veri analiz.jpg
    44.1 KB · Görüntüleme: 343
Bilgi yollayan tüm arkadaşlara Teşekkürler...
Arkadaşlar merak etmeyin raporda Okul isimleri dahi verilmeyecektir. Bilgi göndermeyen çekinen arkadaşlarımızda vardır.....
İnşallah iyi geçer . Hayırlısı Allah'tan artık...

Hocam ben de ekran görüntüsünü alamadım ancak son durumda 102 öğrenci seçmiş görünüyordu... Ankara'da görev yapmaktayım...

Sefa hocam gayretini alkışlıyorum ama 16 milyon öğrenci içinde 10 bin nedir? Derya da damla.

Bir sayı göndermekten çekinen adamların olduğu bir zümre ölsün bitsin yaşamasın arkadaş. Yazıklar olsun.

Örnek olarak kocaaa kahramanmaraş'tan 90 tanecik öğrenci mi seçmiş....

Hocam öğrenci sayılarını vermek için en başta organize olsaydık daha net sonuçlar alınırdı. Benim okulda toplam öğrencilerin %10-15i seçti. 950 kişilik okulda 120-150 civarında öğrenci kaydolmak istiyordu. Ama sayıdan ziyade tutarlılık ve devam konusu önemli. Bir çok öğrenci kurslarını devam ettirmezken, mayıs ayının sonuna kadar aldığım geçen yılın imzaları hala duruyor. 3 ayrı öğrenci gurubu. Sürekli devam eden 50-55 kişilik mevcut vardı.
Bahane arayana bahane çok hocam, kurs isteğinin az olması filan bunlar bence çok basit ve sığ düşünceler. Dersimizin videolarını eba'dan takip etsinler bu sene. Muhataplarınızın isimlerini ve iletişim adreslerini de alın, özellikle yapılan çalışmaları onlara gönderelim.

Sayının az olması (ki öyle bişey yok) kurs listesinden dersin kaldırılmasını gerektirmez ki!

bimere yaptığım başvuru. dalga geçer gibi ordan oraya yollanıyor.

Ekli dosyalar

• bimer.png
    bimer.png
    8.6 KB · Görüntüleme: 428
arkadaşlar sendikalar bu işin peşini bırakmazsa kesin hakkımız geri verilir... ama sendikaların hepsinin bu konunun üzerine düşmesini sağlamak lazım

Sayın BİROL GENÇ,
T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)’ ne yapmış olduğunuz 1600211765 sayılı başvurunuz 10.10.2016 tarihinde SINAV YÖNETİMİ, MORAL MOTİVASYON VE REHBERLİK DAİRE BAŞKANLIĞI tarafından cevaplanmıştır:

Sayın İlgili,

MEB Örgün ve Yaygın Eğitim Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi, Kurslarda açılacak dersler başlıklı 10.maddesinde, " Kurslar, öğrenci/kursiyer ve velilerden gelen istek üzerine, örgün ve yaygın eğitim kurumlarında öğrenim görmekte olan öğrenciler ile ortaöğretim kurumlarından mezun kursiyerler için belirlenen kurs merkezlerinde, Bakanlıkça ilan edilen örgün eğitim müfredatındaki derslerle sınırlı olarak açılır." hükmü yer almaktadır.

Anılan madde gereğince modülde yer alan dersler yıl içindeki inceleme raporları, derse devam durumları ve dersin uygulamadaki verimliliği gibi kriterler göz önüne alınarak Bakanlıkça belirlenmekte olup, modülde bulunmayan derslerden bu dönem içinde kurs açılması mümkün görülmemektedir.
Bilgilerinizi rica ederiz.

mcclane' Alıntı:
arkadaşlar sendikalar bu işin peşini bırakmazsa kesin hakkımız geri verilir... ama sendikaların hepsinin bu konunun üzerine düşmesini sağlamak lazım

Türk Eğitim Sen'in yaptığı başvuruya bakanlıktan verilen cevap...

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    286.5 KB · Görüntüleme: 284
benim öğrencilerimden 147 yi arayanlar olmuş... Aramızda hiç Eğitim Bir Sen'li arkadaş yok mu girişimde bulunacak?

ben eğitim birsen il başkanını aradım merkeze bildireyim dedi bir kaç hafta sonra tekrar arayacağım ve ikinci dönem kurs açtırmazlarsa istifa edeceğim.Böyle bir konuda öğretmeninin yanında durmayacaksa benimde o sendikayla işim olmaz.

mcclane' Alıntı:
benim öğrencilerimden 147 yi arayanlar olmuş... Aramızda hiç Eğitim Bir Sen'li arkadaş yok mu girişimde bulunacak?

Hocam bende sendika başkanıyla görüştüm il başkanları arasında bunun konuşulduğu bakanlıkla görüşüldüğünü söyledi. Bakalım bekliyoruz.

Bimer den gelen cevap aynen şöyle

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    19.6 KB · Görüntüleme: 314
dilekçe de yazdım verdim okula bakalım ne olacak.

Sendikaya da iletişim bölümünden mail attım inşallah ilgilenirler. Bize düşen hakkımızı aramak.

Arkadaşlar hakkımızı yasal yollarla aramaya devam edelim. İnşallah kurs hakkımızı geri alırız diye ümit ediyorum.

Geri