Eğitimi milletsizleştirme ve bilimsizleştirme

Kodla Büyü

teksen

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
‘Milli’ Eğitim Şûrası, milletin yerine yeniden ümmeti, akıl ve bilimin yerine de yeniden dogmayı geçirme şûrasıdır. . . On yılı aşkın bir süredir iktidarı elinde bulunduran Anayasayı Çiğneme Örgütünün Ortaçağ özleminin bugüne kadarki en açık dışavurumudur.

“Osmanlıca”, bir dönemin Türkçesi değil, Türkçeyi boyunduruk altına almanın bir aracıdır.

İktidarın kaynağı, demokratik devrimlerle gökten yere indirilmiştir. Egemenlik, dinden alınıp millete verilmiştir.

Din, doğası gereği dogmaya dayanır. Egemenliğin kaynağı olarak dinin yerine millet geçince, dogmanın yerine de akıl ve bilim geçmiştir.

Hafsalaları hakikatin akıl ve bilimle kavranabileceğini almayanlar, ister istemez her şeyi tapmanın konusu haline getirmektedirler.

Yaklaşım böyle olunca, “milli” eğitimin de, çocuk ve gençlerimizi, daha okul öncesinden başlayarak “bilimden korumak” amacıyla yeniden şekillendirilmesi gerekmiştir. Beş-altı yaşında çocukların yüreğine “cehennem korkusu” salıp, onlara “cennette arsa vadetmek”, onların akıllarını peşinen denetim altına almanın yolu olarak düşünülmüştür.

Bu topraklar üstünde “Osmanlı”yı kurtaran da, “isteseler de istemeseler de, öğrenile ve öğretile” diye fetvası verilen Osmanlıca değil, Türk milletinin ve Türkçenin gelişiminin önünü açan Atatürk Devrimi olmuştur.
http://www.aydinlikgazete.com/egitimi-m ... 57710.html

Yahu teksen boşa uğraşma adamların amacı zaten milletin dikkatini buraya çekip perde arkasında sövüşleme yapmak, sende bu işe alet oluyorsun. Erdoğan osmanlıcı filan değil o sadece işini çok iyi bilen bir siyasetçi.

regulus11' Alıntı:
http://www.babil.com/urunler/1387701/islamda-bilim-ve-teknoloji-tarihi?gclid=CJDnybv_w8ICFQqDfgodrhYA9g#description
gayet makul bir fiyatı var 1 dubleden daha ucuzdur :)
:alkis:

Feodalizmin ortak ideolojisi, “ekende yok biçende yok” beyler sınıfının bin odalı saraylarda saltanat sürmek için göksel güçler tarafından “seçilmiş”, yeryüzünde üreten halkın ise bu beyler tarafından “güdülmediği” takdirde yolunu kaybedecek bir “sürü” olduğuna ilişkin yanılsamadır. Bu yanılsamayı ete kemiğe büründürmenin yollarından biri, bütün feodal devletlerde halkın dilini hor gören ve kendini ondan ayırt eden bir “beyce dil” yaratmak olmuştur.
http://www.aydinlikgazete.com/egitimi-m ... 57710.html

Teksen kardeş, sapla samanı birbirinden ayırmalısın. Amacın yanlışlara dikkat çekmek ise evet insaf sahibi herkes yapılan yanlışları görüyor. Osmanlıca tartışması da zaten gündem değiştirmek için ortaya atılmış (bundan önceki bir çok konu gibi) bir malzeme. Ama sen burdan yürüyüp Osmanlı-Osmanlıca-İslam gibi değerlere saldıracaksan en az iktidardakiler kadar insafsız davranmış olursun. "Beş-altı yaşında çocukların yüreğine “cehennem korkusu” salıp, onlara “cennette arsa vadetmek”, gibi ipe sapa gelmez iddialar benim bildiğim hiçbir dinde yok. Sizin inanıp inanmamanız sizi ilgilendirir, ancak kullandığınız ya da alıntı yaptığınız yazıların inançlara saygı çerçevesini aşmaması gerektiğini düşünüyorum

fjunior' Alıntı:
Teksen kardeş, sapla samanı birbirinden ayırmalısın. Amacın yanlışlara dikkat çekmek ise evet insaf sahibi herkes yapılan yanlışları görüyor. Osmanlıca tartışması da zaten gündem değiştirmek için ortaya atılmış (bundan önceki bir çok konu gibi) bir malzeme. Ama sen burdan yürüyüp Osmanlı-Osmanlıca-İslam gibi değerlere saldıracaksan en az iktidardakiler kadar insafsız davranmış olursun. "Beş-altı yaşında çocukların yüreğine “cehennem korkusu” salıp, onlara “cennette arsa vadetmek”, gibi ipe sapa gelmez iddialar benim bildiğim hiçbir dinde yok. Sizin inanıp inanmamanız sizi ilgilendirir, ancak kullandığınız ya da alıntı yaptığınız yazıların inançlara saygı çerçevesini aşmaması gerektiğini düşünüyorum

+1903

Geri