en son hangi filmi izlediniz?

Kodla Büyü
mavi85' Alıntı:
Bana Bir Soygun Yaz
yerli,komedi, çok güldüm.

Hacamat abi bomba hocam,hele filmin başındaki o idam mahkumunun hikayesi ve hacamatın anlatırken ki ifadeleri... :p :p yine gülesim geldi labda kimse yokken açım iki daha güleyim :lol:

ThatBeatsAll' Alıntı:
mavi85' Alıntı:
Bana Bir Soygun Yaz
yerli,komedi, çok güldüm.

Hacamat abi bomba hocam,hele filmin başındaki o idam mahkumunun hikayesi ve hacamatın anlatırken ki ifadeleri... :p :p yine gülesim geldi labda kimse yokken açım iki daha güleyim :lol:
aynen. ben de geçen hafta tesadüfen bi arkadaştan alıp izledim, çok eğlenceli oldu sağ salimden sonra. ne içiyon sen "çay" diyo orda koptum ben de.

sosya ağ-------------facebook'un kuruluşu, güzel film.
kimliksiz---------------2011 yapımı muhteşem film,baş döndürücü, oyun içinde oyun var filmde kesinlikle tavsiye ederim.
alfie------------------romantik komedi,güzel film, sıkılmadan izledim.
Dolan'ın cadillac'ı--------------------2009 yapımı, gerilim

hbasdereli' Alıntı:
Konuya yazanların 3/2 si Hint filmi izlemiş. Belirtilen filmler güzel ama ben sevemedim bir türlü çirkin çirkin adamlar kalkıp hiçbirşey yokken dans etmeye başlamalar falan:):)

ilk başta bende sizin gibi düşünüyodum ama sonradan hollywooda harcadığım zamana acıdım..o çirkin çirkin adamların muhteşem muhteşem senaryolarda boy gösterdiğini görünce hem kendi ülkem sinemasına içim acıdı hem hollywood gibi dünyayı kendi ideolojilerine boğan itici tayfasına canım sıkıldı...o hint filmi dediğiniz şey bu sene 100. kuruluş yılını kutladı ve bu benim ülke kuruluşumun bile eskisi bi tarihe sahip:) kısacası hint filmleri alt yapı olarak küçümsenecek bişey değildir :D müzikal değeri yüksek filmler

akan' Alıntı:
selam çok güzeldii.
Daha da güzel olması gerekiyordu. Kurguda kopmalar ve sanatsal kaygı namına sıkıcı anlar olsa da 2. bölümden itibaren duygu yoğunluğu hat safaya çıkıyor. Helede bir kaç arkadaşınızı yurt dışında bulunan bu kurumlara yolcu ettiyseniz. :+1:

Sıradışı (2007)
"Premonition" (original title)
İmdb'si düşük ancak farklı bir film, Kahramanımız her gün haftanın farklı bir gününe uyanır.
Özet: "Linda çok güzel bir evde iki çocuğu ve onu seven kocasıyla yaşamaktadır. Mükemmel hayatı, bir gün kocasının trafik kazasında öldüğü haberiyle sarsılır. Ertesi sabah uyanıp kocasını yanında sağlıklı bir şekilde bulduğunda, yaşadıklarının bir rüya olduğunu düşünür. Kısa bir süre sonra aslında gördüklerinin rüya olmadığını anlar. Ailesini kurtarmak için zamana ve kadere karşı gözü dönmüş bir halde yarışır."
http://www.imdb.com/title/tt0477071/
0477071.jpg

mavi85' Alıntı:
evdeki düşman---2009-gerilim
2009’un favori korku/gerilim filmlerinden “Evdeki Düşman” (Orphan) anne baba olmanın sıkıntılarını ‘evlat edinme’ üzerinden ele alan ve kurduğu ürpertici atmosferle izleyenin sinirlerini bozan bir seyirlik.Up in the Air”le son Akademi Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında yarışan Vera Farmiga ile kuşağının yetenekli isimlerinden Peter Sarsgaard bir karı-kocayı canlandırıyorlar. Bilhassa Farmiga’nın performansı müthiş.

Acı bir hayat öyküsü
(2009)
"Precious" (original title)
Filmin konusu bir romandan uyarlanmış, çok iyi olmasına rağmen sıkıcı gelebilir ve birkaç dakikalık sahnesinden ötürü ailece izlemeyin.
Özet: "16 yaşındaki Claireece Precious Jones, Harlem’de kimsenin istemediği bir hayatı yaşamak zorundadır. Öz babası tarafından tecavüze uğramış ve annesi tarafından fiziksel ve psikolojik şiddete uğramaktadır. Vaktini güzel ve alımlı bir kız olduğu hayalleriyle geçirir. Yaşadığı hayat ile yaşıtlarından hatta çevresindeki herkesten o kadar uzaktır ki, sorunlarını anlatacağı onu anlayacak kimsesi yoktur. İlk çocuğu Down sendromlu olan Precious, öz babasından ikinci kez hamile kalır. Film, hayatın umutla bakılması gereken bir hediye olduğu düşüncesi ile hareket ediyor ve aynı zamanda, çaresiz insanların yalnız olmadıklarını, onlara her zaman yardıma hazır kurumların var olduğunu anlatıyor."
http://www.imdb.com/title/tt0929632
0929632.jpg

İskoçya'nın Son Kralı----2006----dram
Uganda’nın ünlü diktatörü Idi Amin’in kan ve baskıyla şekillenen dünyası. İskoçya’dan kalkıp Uganda’ya gelen genç doktor Nicholas Garrigan’ın (McAvoy) gözünden Idi Amin’in (Whitaker) hikayesi. Diktatörün dikkatini çekip sevgisini kazanan Garrigan, onun özel doktoru olma ‘onur’una erişir. Başlangıçta her şey çok güzel giderken, ilerleyen dönemlerde Amin’in günahlarıyla yakından tanışma fırsatı bulan genç doktor, bu noktada bir seçim yapmak zorunda kalır. Idi Amin karşıtlarıyla çalışmak ya da ülkeyi terk etmek. Ama her ikisi de böylesi bir diktatörlükte göze alınabilecek şeyler değildir ve etrafındaki çember iyice daralmıştır...

Geri