Eylem Yapıyoruz!!! Kurs Yoksa Btr Olmuyoruz...

Kodla Büyü
1. o ücreti almak Türkiye'de %99 meslek lisesinde mümkün değil. (normal öğretim+açık lise+pansiyon nöbeti)
2. o ücreti alan arkadaşların içinde böteli bir arkadaşımız da var.
3. bu işlerin konusu bu başlık değil. gerçekten ek para kazanmak isteyen öğretmenlerin çabasına katkımız varsa buraya yazalım yoksa lütfen bu konularda yorum yapmayı bırakalım. amaç gelirimizi arttırmaksa bu meslek lisesine atanmak yerine kurs ve btr göreviyle de olabilir. bunun için de mücadele edelim birlikte.
4. açık liseye girip aldığınız ücreti arttırmak kolay ama o dersleri hakkıyla yapmak çok ama çok zor. açık liseden ders almayı bırakan çok sayıda arkadaşım var. ben de almıyorum.
kurs için çaba gösteren arkadaşlara yardımcı olmamız ve birlikte (böte+tef) çaba göstermemiz dileğiyle. herkese sevgiler.

hakanotuken' Alıntı:
Konuya limon sıktınız
Hocam kusura bakmayın aşağıdaki konuya hitaben o simgeleri yaptım...
meb-atama-ve-yer-degistirme-f133/meslek-liselerine-atanma-hakki-tef-mezunlarinindir-t142436.html

mygold' Alıntı:
1. o ücreti almak Türkiye'de %99 meslek lisesinde mümkün değil. (normal öğretim+açık lise+pansiyon nöbeti)
3. bu işlerin konusu bu başlık değil. gerçekten ek para kazanmak isteyen öğretmenlerin çabasına katkımız varsa buraya yazalım yoksa lütfen bu konularda yorum yapmayı bırakalım. amaç gelirimizi arttırmaksa bu meslek lisesine atanmak yerine kurs ve btr göreviyle de olabilir. bunun için de mücadele edelim birlikte.
4. açık liseye girip aldığınız ücreti arttırmak kolay ama o dersleri hakkıyla yapmak çok ama çok zor. açık liseden ders almayı bırakan çok sayıda arkadaşım var. ben de almıyorum.
kurs için çaba gösteren arkadaşlara yardımcı olmamız ve birlikte (böte+tef) çaba göstermemiz dileğiyle. herkese sevgiler.
Hocam önce eşitlenelim ondan sonra bu dedikleriniz için her türlü desteği veririm.

Biz ne kadar konuşsak tartışsak bir sonuç alamayız... Hakkımızda hayırlısı olsun...

egelim83' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:
Konuya limon sıktınız
Hocam kusura bakmayın aşağıdaki konuya hitaben o simgeleri yaptım...
meb-atama-ve-yer-degistirme-f133/meslek-liselerine-atanma-hakki-tef-mezunlarinindir-t142436.html

mygold' Alıntı:
Hocam önce eşitlenelim ondan sonra bu dedikleriniz için her türlü desteği veririm.
..
hayhay hocam. Buyrun Mühendislik okuyun sonra eşitleniriz. Zira TEF sizin de altını çize çize belirttiğiniz gibi kapatıldığına göre meslek lisesinde öğretmen olabilmeniz için Mühendislik fakültesi bitirmeniz gerekiyor. BİTİRİN EŞİTLENELİM...

Hocam bu tartışmayı burada yapmayın lütfen. Bu başlığı açan ve yorum yapan arkadaşlara karşı ayıp oluyor.

hakanotuken' Alıntı:
Tefliler yetiştirme kursu açamıyor mu?
İhtiyaci mi kaliyor? Önceki sayfada ekder ucretlerine baktiniz mi? Hafta sonu 10 saat mesleki acik ogretim lisesi dersleri var... Hafta ici 29 saat ekders... Pansiyonda nobet tutarsa tablo ortada... Bilgisayar sorulari YGS de ve LYS yer almiyor... O nedenle acan yoktur hocam...

egelim83' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:
Tefliler yetiştirme kursu açamıyor mu?
İhtiyaci mi kaliyor? Önceki sayfada ekder ucretlerine baktiniz mi? Hafta sonu 10 saat mesleki acik ogretim lisesi dersleri var... Hafta ici 29 saat ekders... Pansiyonda nobet tutarsa tablo ortada... Bilgisayar sorulari YGS de ve LYS yer almiyor... O nedenle acan yoktur hocam...
.
yazık siz nasıl kurs açmamışsınız. Malum meslek liselerini sırf para olarak gördüğünüz için nasıl kurs açmadınız...
.........
Konu başlığına gelirsek

İLKÖĞRETİM ORTAÖĞRETİM LİSE HER TÜRKİDE ÖGRÜN EĞİTİM YAPAN OKULLARDA OKULLARDA DERSİN DEVAMI NİTELİĞİNDEKİ KURSLARI AÇABİLİRSİNİZ.
- Fizik dersi varsa Fizik kursu açabilirsiniz
- Bilgisayar dersi varsa Bilgisayar kursu açabilirsiniz.
- Bilgi ve İletişim Teknolojileri dersi var Bilgi ve İletişim Teknolojileri kursu açabilirsiniz
- Teknik Resim dersi varsa Teknik Resim kursu açabilirsiniz.

x2 ücret olayında açılamayak kurslar SADECE KURS OLARAK İŞLENEN VE NOT İLE DEĞERLENDİRİLEN BİR DERSİ OLMAYAN kurslardır. Kısacası YAYGIN EĞİTİM türündeki her tür kurs x2 ücret alamaz...

zulfikar1985' Alıntı:
Seneye BTR'nin tanımı da güncellenip, akşam saatleri ve hafta sonları da okulda bulunurlar derlerse şaşırmam... :puhaha: her gün için 1'er saatte ek ders verdiler mi tamamdır... Bizim BTR aşıklarına selam olsun.... :-1:

zulfikar1985' Alıntı:
zulfikar1985' Alıntı:
Seneye BTR'nin tanımı da güncellenip, akşam saatleri ve hafta sonları da okulda bulunurlar derlerse şaşırmam... :puhaha: her gün için 1'er saatte ek ders verdiler mi tamamdır... Bizim BTR aşıklarına selam olsun.... :-1:
.
+1
.
Gelin kursu mursu boşverin tüm enerjimizi Ortaöğretimin her seviyesinde YAZILIM - BİLGİSAYAR vb.. adı her ne olursa olsun dersimizin zorunlu olması ve o dersin notunun olması için harcayalım.

yaw arkadaş nasıl bir ülkeye döndük.Daha dün bilim bakanı ilkokullarada kodlama dersi verilecek demedi mi? Valilik nasıl olur da bakanlığın stratejisine ters yazı yayınlar .Yetiştirme kursları en çokta bilgisayar ve yazılım dersleri için lazım.Çünkü derste zaman kısıtlı hemde 30 kişiye birden bu ders verilmez. Verilse de randıman alınmaz mutlaka destekleme kurslarıyla desteklenmesi gerekir.

Biz BT Öğretmenleri olarak kendimizi FATİH'e bağımlı hissederek davrandığımız ve küçük düşündüğümüz sürece hiç bir şey değişmeyecek... Hala millet ekders, kurs kaygısında... BTR saçmalığı ile çok yakında resmi olarak teknisyen statüsüne düşeceğiz farkında değiliz... Sözüm meclisten dışarı... Aramızda bazılarının işine geliyor BTR. Belki okulu çok küçük. Belki kendine özel odası var, orada keyfince takılıyor. v.s.... Ve ona dokunmadığı için yılan, alınan para tatlı geliyor. Farkında değil halbuki...
"Winter is coming..." :p Ve hepimizi üşütecek...

zulfikar1985' Alıntı:
Biz BT Öğretmenleri olarak kendimizi FATİH'e bağımlı hissederek davrandığımız ve küçük düşündüğümüz sürece hiç bir şey değişmeyecek... Hala millet ekders, kurs kaygısında... BTR saçmalığı ile çok yakında resmi olarak teknisyen statüsüne düşeceğiz farkında değiliz... Sözüm meclisten dışarı... Aramızda bazılarının işine geliyor BTR. Belki okulu çok küçük. Belki kendine özel odası var, orada keyfince takılıyor. v.s.... Ve ona dokunmadığı için yılan, alınan para tatlı geliyor. Farkında değil halbuki...
"Winter is coming..." :p Ve hepimizi üşütecek...
...
:alkis: :+1:
...
tek kurtuluş tüm kademelerde zorunlu programlama dersi

BesSTy' Alıntı:
http://www.bedenegitimi.gen.tr/Beden-Egitimi/Destekleme-ve-yetistirme-kursu-yonergesi-degisti-15970.htm
Konuyla alakası var sanırım.. Bir okuyun isterseniz :D Şu ders kadar kadir kıymetimiz bilinmiyor malesef..
Biz bilmiyoruz ki başkası bilsin... Bizde dersi bırakıp bir BTR çabası varken bize müstehak... İşin acı tarafı o kurslarda tepeleye tepeleye kullandıkları bilişim alt yapısının tamamı "Herbokolog" ların... Yani BTR lerin eline bakacak... Yine yazıyorum... Gün başına 1 er saat ekderste verdiler mi? Ohhh... Bizim BTR sevdalıları dört köşe... Birde hak kazandık diye övünürler...

BesSTy' Alıntı:
http://www.bedenegitimi.gen.tr/Beden-Egitimi/Destekleme-ve-yetistirme-kursu-yonergesi-degisti-15970.htm

Konuyla alakası var sanırım.. Bir okuyun isterseniz :D Şu ders kadar kadir kıymetimiz bilinmiyor malesef..
işte hocam bu yazıya göre dersimiz müfredatta ve açabiliriz. başlığı değiştirebilirmiyiz konu çözümlendiğine göre?

Re: Ynt: Eylem Yapıyoruz!!! Kurs Yoksa Btr Olmuyoruz...

sözbende' Alıntı:
yaw arkadaş nasıl bir ülkeye döndük.Daha dün bilim bakanı ilkokullarada kodlama dersi verilecek demedi mi? Valilik nasıl olur da bakanlığın stratejisine ters yazı yayınlar .Yetiştirme kursları en çokta bilgisayar ve yazılım dersleri için lazım.Çünkü derste zaman kısıtlı hemde 30 kişiye birden bu ders verilmez. Verilse de randıman alınmaz mutlaka destekleme kurslarıyla desteklenmesi gerekir.
Güzel yorum.
Lakin müjdelerin içinin dolu olması gerek.Ücret denen nesne ise sadece teknik liselerde varlığını gösteriyor.
Gerisi maaşa talim.

bir beden eğitimi öğretmeni yada diğer teog dışı branşlar kurs açabiliyorken bize açtırılmıyorsa burda haksızlık var demektir. hakkımızı aramalıyız.

Beden eğitimi seçmeli yapılmaya kalkışıldığında bütün bedenciler ankaradaydı....Böyle bir durumda bilişimciler ne yaptı?!
edit: Önceki sayfalarda yazanlar olmuş bile!
seventyseven' Alıntı:
bence kursa gerek yok.eyleme de gerek yok.

eylem yapıp da devletin çözüm ürettiği hiç bir mesele olmadı bugüne kadar.
samimi olalım onlar teog ve ygs kursları.ücreti arttığı için şimdi mi aklınıza düştü kurs açmak.eski ücret devam etse kurs açarmıydınız çok merak ediyorum?

Keşke ders yoksa BTR de yok deseydik geçmişten günümüze, hepimiz tayin dönemi orası açılacak mı burası kapanır mı, BT sınıfım gitti gibi siniri yaşamaktan kurtulmuş olurduk. Bir gerçek var ki, BTR kadrosu asla olmayacak, yıllar su gibi geçiyor, Formatör kadrosu verilmediği gibi btr kadrosu olmayacağını da biliyor olmalıyız. Beden Eğitimciler görevlendirme derslerini veya vazifelerini istemedi, derslerini istedi ve aldı. biz ise görevlendirme peşindeyiz, ya kadro ya da btr yok olsa bile anlardım, günlük yaşıyoruz. Zamanında günlük işler yerine geleceğe yönelik işlere düşseydik belki dersleri bu kadar oyuncak olan bir branş olmazdık.

seventyseven' Alıntı:
bence kursa gerek yok.eyleme de gerek yok.
eylem yapıp da devletin çözüm ürettiği hiç bir mesele olmadı bugüne kadar.
samimi olalım onlar teog ve ygs kursları.ücreti arttığı için şimdi mi aklınıza düştü kurs açmak.eski ücret devam etse kurs açarmıydınız çok merak ediyorum?

Müzük dersi,resim dersi, fotografcılık bile açılıyorda senin dersin neden açılmıyor

ne güzel bak, eylül de olmayalım dediniz oldunuz.....
aralıkta resmi yazıyı gördünüz isyan ettiniz... yine olmayalım dediniz oldunuz...
hamdolsun biz sözümüzün arkasındayız... btr olmadık paşa paşa kursumuzu açtık...Allah bereket versin.

147 arayın durumuzu söylerin görüş yazısı alıyorlar mebden.onu ile yada ilçedeyseniz direk oraya gödertin.okulada çıktısını alıp verin görüş yazısının...okul idaresi milli eğitim müdürlerinin baskısı altında olduğunu varsayarsak işi tepeden halletmek lazım.

görüş yazısı lehimize sonuçlanagı için alın verin.

tamamen zihniyet meselesi aslında.bizi ugrastırmaktan baska iş yapmıyorlar. sen hakkını aramazsan kimsenin de umrunda değiliz.bence sizde hakkınızı alın söke söke hemde :D :) tavsiye ederim

Geri