Fatih projesi ortaokullar

Kodla Büyü

lefke

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bu kasımda yapılan imza törenince 3200 di herhalde liseye tablet gönderilecekmiş
ortaokullara 2013 içinde akıllı tahtalar kurulumu hiç olmayacak mı
2014 mi kaldı ortaokullar bigisi olan varmı

Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum. Bilgiğim kadarı ile bu yıl orta okullara akıllı tahtalar verilecekti ama hiç ses seda yok. Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

valla benim duyumlarıma göre 2013-2014 yılında da ortaokullara yetişmeyeceği yönünde.

hocam benim bildiğim kadarıyla yapılan resmi açıklamada da şöyle deniyordu. Başta ortaöğretim kurumlarımız olmak üzere 2014-2015 eğitim öğretim yılına kadar bütün kademelerdeki okullarımızda fatih projesi kapsamında akıllı tahtaların kurulumu yapılmış olacak. Ama ben henüz liseler dışında orta okullarda filan görmedim. Aranızda gören var mı?

daha liselerin bir çoğunda yok bence planlandığı gibi olması çok zor. ama bura Türkiye son gün gelmeden işe başlanmaz herşey son gün yapılır tabikide yarım olarak

hocam bu sene bildiğim kadarıyla meslek liseleri bitecek onların ihalesi yapıldı. şuan ortaokullar için yapılmış bir ihale yok

Hocam şimdiye kadar meslek lisesi dışındaki liselere kuruldu, bu yılın Mayıs ayına kadar meslek liselerine kurulacak, orta okulllara da büyük ihtimalle diğer eğitim öğretim yılında başlanacak, fatih eğitmenleri toplantısında böyle demişlerdi.

bakanlık bu hafta içinde ilk ve ortaokullardan fatih projesini güncellemelerini istediğine göre bu yaz hepsi yetişmesede başlanacağına inanıyorum. Özellikle tahtalardan memnun olan kesim fazla umarım gerçekten faydalı olur.

geçenlerde tvde bakanlıktan birisinin açıklamalarına yer vermişlerdi.Ortaokullarıda seneye yetiştirmeye çalışıyorlarmış

Bu sene verecekler mi bilmiyorum da dün bi yazı geldi cumaya kadar doldursun diye...Akıllı tahtalar il ilgili işte kaç tane lazım hangi paneli istiyorsunuz gibi...

Bugün okulun altyapısı ile ilgili bilgi toplama yazısı geldi. Tahminim 2. döneme akıllı tahtaları gönderecekler...

konuyla pek alakası yok ama fatih projesi kurulu okulda BTR olan arkadaşlara tablet verdiler mi acaba.

xodeda' Alıntı:
konuyla pek alakası yok ama fatih projesi kurulu okulda BTR olan arkadaşlara tablet verdiler mi acaba.
Hocam bizim ilcedeki Bir arkadas akilli tahta egitmeni egitimi aldi ve okullardaki ogretmenlere kursunu veriyor, onlara verilecekmis ama bizlere verirler mi biiyorum.

bize kadro vermedikten sonra bu tahtalardan bi fayda göremezler bunun farkına varamadılar hala

gene konuyla alakası yok ama meslek liselerinde bt laboratuvarlarınada kurulacakmı tahtalar :idea:

Evet bugün okula bir yazı gelmiş fatih projesi ile ilgili kurum bilgileri ve ihtiyaçlarının belirlenmesi ile ilgili bir internet sitesine bilgiler girilmiş. Bakalım geçen senede buna benzer birşey yapmışlardı ama inşallah seneye gelirde kendi okulumda görev yaparım.

LEFKE' Alıntı:
arkadaşlar bu kasımda yapılan imza törenince 3200 di herhalde liseye tablet gönderilecekmiş
ortaokullara 2013 içinde akıllı tahtalar kurulumu hiç olmayacak mı
2014 mi kaldı ortaokullar bigisi olan varmı

Secilecek olan - ki secilmistir coktan- 250 lisenin 9. siniflarinin tumune ve okulun tum ogretmenlerine subat ayinda dagiti yapilacak. Toplam 49000 adet tablet dagitilacak. Kaynak: 17 aralik 2012 Antalya Sueno Otel. Altyapi bilgilendirme semineri. Yegitek grup baskani Oguz Temizhan'in acilis konusmasindan.

bu gün ortaokullarla ilgili bilgi istenmiş fatişh projesi için doldurup kayıt ettik

Kurum bilgi formu ikinci kez istendi. Ozellikle ihale oncesi bakanligin ne kadar malzemeye ihtiyaci oldugunu net bicimde bilmesi gerekiyor. 6 ay kadar once girilen kurum bilgi formlarinda kimi okullar evlere senlik veriler girince tabi yeniden guncelleme munasip bulundu.
Ama benim merakim neden karne haftasi;) 5 gunsonrasini verse idareciler gule oynaya olcumlerini yapar verileri daha saglikli bicimde girerlerdi.

xodeda' Alıntı:
Hayir
Ayrica Fatih kursunu veren egitmenlere bile tablet(egitici formatorler haric) verilmedi.

benim tahminim şu mayıs ayına kadar meslek liseslerine kurulacak..yazında ortaokullara kurulum yapıcalcak.

öğrendiğim kadarı ile bu aralık ayına kadar ortaokullarıda bitireceklermiş, ihale yapılmış diye duydum. keşan ilçe milli eğitimin sitesinde 210 gün(7 ay) içinde bitecek okullar diye ortaokulları yazmışlar. ikinci dönem liselere gitmekten kurtulacağız.

İkinci dönem başında etkileşimi tahtalar için odalarda ölçü alamaya gelmişlerdi. Ondan sonra yeni bir haber yok

Yazın okula hiçbir şey yapılmamış. Gelecek yaza belki ...

isikayhan' Alıntı:
Yazın okula hiçbir şey yapılmamış. Gelecek yaza belki ...
Vestel eylül ayı içinde başlayıp bu yıl içinde Etkilişimli Tahta kurulumlarını bitireceğini söylüyor ama bakanlık tarafında her zaman işi yavaşlatacak veya durduracak sorunlar çıkıyor.

Keşif tamam,döküman kamera ve yazıcı da geldi,tahtaların kurulumu 2-3 gün sürüyor zaten:)
Ekim ayında bitecek dediler..

Geri