Hangi Antivirüs Yazılımını Kullanıyorsunuz?

Kodla Büyü

Hangi Antivirüs Programını Kullanıyorsunuz?

• Panda Cloud

Oy: 1 1.1%
  • Ms Security Essentials

Oy: 10 10.9%
  • Kaspersky

Oy: 17 18.5%
  • Norton

Oy: 4 4.3%
  • Mcaffee

• Avast Free

Oy: 10 10.9%
  • Antivir

Oy: 17 18.5%
  • AVG

Oy: 9 9.8%
  • Bitdefender

Oy: 2 2.2%
  • Trend Micro

• Vipre

Oy: 0 0.0%
  • Eset Nod 32

Oy: 18 19.6%
  • G Data

Oy: 0 0.0%
  • Diğer

• Kullanmıyorum

• Kullanılan toplam oy
    92

ebfo45

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Hangi Antivirüs Yazılımını Kullanıyorsunuz? Neden beğeniyorsunuz. Diğerlerini neden kullanmıyorsunuz?

Trend Micro kullanıyorum çünkü laptopun üzerinde gelen 30 günlük deneme sürümü olduğu için,Gerçi onun süreside dolmuş. Yakın bir zamanda Antivir kurarım :roll:

6 yıldır kaspersky kullanıyorum ve virüsten kesinlikle hiç bir şikayetim olmadı. avira.nod32,avast yüklü pcler geliyodu bakım yapmam için. program atmak için flash belleğimi takıyodum sonra kendi pcme takıyodum o da ne virüsss...bu gibi nedenlerden dolayı kaspersky internet security+usb disk sec. :+1:

Tabi bir de şunu sormak lazım kullandığınız AV free değil ise lisanslı mı. Çünkü lisanslı programı creckleyip kullanmak biraz da kurda kuzu emanet etmek gibi bir şey de.

Kaspersky Pure lisanslı kullanıyorum şu anda. Öncesinde de 5 yıldır kaspersky kullandım. Şimdiye kadar virüsler ile başım derde girmedi. Özellikle PURE neredeyse mükemmel olmuş diyebilirim. Antivirüs ile İnternet Securityi birleştirmişler. Üstüne de Yedekleme - Geri Yükleme, oldukça kullanışlı Ebeveyn Denetimi, Ağ Denetleme, Parola Yöneticisi, Sanal Klavye, Zayıf Nokta Belirleyici ve en güzeli de Güvenli Çalıştırma özelliklerinin var olması. Tüm bu özelliklere karşı ne bir kasma ne bir kitleme sorunu ile karşılaştım. Arka planda çalıştığını hissedilmiyor bile.

Aşağıya sadece birkaç ekran görüntüsünü yükledim. Dikkatlice incelediğinizde piyasadaki antivirüslerden çok daha fonksiyonel olduğunu görebilirsiniz.

Kullanışlı ve basit bir arayüz.

Ebeveyn Denetimlerini her kullanıcı için ayrı ayrı uygulayabiliyorsunuz.

İster kategoriye göre ister tek tek Web Sitesi engelleyebilme özelliği.

Kategoriye göre Download engelleyebilme özelliği

Bilgisayarın kullanımını günlere ve saatlere göre kısıtlayabilme özelliği

Üstün koruma özellikleri

Ekli dosyalar

• pure1.JPG
    pure1.JPG
    71.2 KB · Görüntüleme: 1,799
  • pure2.JPG
    pure2.JPG
    58.5 KB · Görüntüleme: 1,799
  • pure3.JPG
    pure3.JPG
    66.2 KB · Görüntüleme: 1,799
  • pure4.JPG
    pure4.JPG
    59 KB · Görüntüleme: 1,799
  • pure5.JPG
    pure5.JPG
    68 KB · Görüntüleme: 1,800
  • pure6.JPG
    pure6.JPG
    66.4 KB · Görüntüleme: 1,799
devam ediyoruz

Sisteme veya kişisel verilerinize zarar verebilecek programları izler ve gerekli korumayı sağlar

Saatte bir GÜncelleme özelliği ile tam koruma.

Parola Yöneticisi ile çeşitli sitelere girerken kullandığınız kullanıcı adı ve parolaları unutma derdine son. İstediğiniz taktirde kendisi otomatik olarak doldurur ve siteye girmenizi sağlar. Dilediğiniz taktirde sizin yerinize kırılması imkansız 128 bit şifreler üretir.

İşinizi kolaylaştıracak birçok ek araç.

Anlık Mesajlaşmayı Denetleyebilme özelliği

Sosyal Ağlara Bağlanmayı denetleyebilme özelliği

Ekli dosyalar

• pure7.JPG
    pure7.JPG
    67.2 KB · Görüntüleme: 1,797
  • pure8.JPG
    pure8.JPG
    73.2 KB · Görüntüleme: 1,797
  • pure9.JPG
    pure9.JPG
    46.3 KB · Görüntüleme: 1,798
  • pure10.JPG
    pure10.JPG
    61.1 KB · Görüntüleme: 1,797
  • pure11.JPG
    pure11.JPG
    57.6 KB · Görüntüleme: 1,785
  • pure12.JPG
    pure12.JPG
    58.3 KB · Görüntüleme: 1,785
bizim antivürüse verecek paramız yok hocam virüsleri antivirle beraber yakalıyoruz bazen o bazen ben.

lisanslı kaspersky .
kampanya zamanı 3 lisansı 50 liraya almıştık. yıllık 20 lira da verilebilecek bir para bana göre o yüzden alayım dedim
..
şu ana kadar virüsten yana hiç şikayetim olmadı. diğer programı kullanan hocalar bile belleğini benim notebook ta taratıyor.

AVG Free kullanıyorum ben, çok memnunum, neredeyse 6 senedir hep AVG Free kullandım. Bir ara Kaspersky'nin deneme sürümünü kullandım, fakat pek hoşuma gitmedi. Biraz kasıyor, sistemi yiyor gibi geldi bana.
AVG normal bekleme konumunda hiçbir şekilde kasma, donma, takılma, yavaşlama yapmıyor. Sadece tarama zamanları biraz yavaşlatıyor (onu da tarama ekranında seçenek var, yavaş taramaya alırsanız hiçbir şekilde kasmıyor.)
Şimdiye kadar sistemimde virüs, truva atı v.b. hiçbir şey görmedim. Flash disk, USB HDD, CD, takar takmaz hemen göz ucuyla içine bi bakıverip uyarıyo beni, şu dosya tehlikeli diye. Otomatik güncelleme, tarama, ve zararlı dosyaları silme ayarladım, beni hiç uğraştırmıyor. Sili siliveriyor...
2011 sürümü Ayrıca Internette Google da falan arama yaptığınızda çıkan sonuçları değerlendirip size bilgi veriyor, güvenli yada tehlikeli diye. Bu da çok hoşuma giden bi özellik.
Lab'da, idare'de, evde, işte, arkadaş bilgisayarında hep AVG kullandım ve kullanıyorum, şikayet eden bir kişi duymadım. Tek farkettiğim sorun, Flash disk içindeki zararlı autorun.inf dosyalarını silerken zorlanıyor.
onun için yanına da küçük bi arkadaş, USB Disk Security kurdum mu, yeme de yanında yat

Şimdiye kadar sadece Bit Defender ın lisanslısını kullandım. BİM den 10 Liraya satın almıştım :) . 4-5 gün kullandıktan sonra kaldırmak zorunda kaldım. Kaspersky güzel ama sürekli key arama derdi var.
Evimdeki ve okuldaki PC lere Avira Free+ Usb Disc Security kullanıyorum. Şimdilik bir virüs sıkıntısı olmadı. Ücretsizlerin arasında şimdilik Avira yeterli.

3 senedir KAV 30 günlük deneme sürümü kullanıyorum 8) . Hiç bir sıkıntım olmadı. Daha önce de denemediğim kalmamıştı.

Kaspersky kullandım sürekli key sorunu oluyor. Bulması zor oluyor, birde sankiii bana bilgisayarı kasıyor gibi geldi. Son 1 yıldır Eset nod 32 kullanıyorum. Hem virüsle alakam olmadı, hem bilgisayarı kastığını görmedim, hem de key sorunu yok, çok kolay bulunabiliyor. Benim son zamanlarda ki tercihim. :+1:

Panda neden yok ? Panda coud antivirüs özelliği düşük lab. bilgisayarları için birebir. Panda cloud+ Usb disk security kurulu bilgisayarlarda şu ana kadar hiç sorun yaşamadım. Sizede tavsiye ederim lab. bilgisayarları için.

zzeytinci' Alıntı:
Panda neden yok ? Panda coud antivirüs özelliği düşük lab. bilgisayarları için birebir. Panda cloud+ Usb disk security kurulu bilgisayarlarda şu ana kadar hiç sorun yaşamadım. Sizede tavsiye ederim lab. bilgisayarları için.
Artık var oy verebilirsiniz. Oylar resetlenmiş oy veren diğer arkadaşlar tekrar versinler.

xp yüklü bilgisayarlarda kaspersky kullanıyorum, win 7 yüklülerde MS Security Essentials
virüs nedir bilmez bilgisayarım nazar değmesin.

4 yıldır kaspersky kullanıyorum sadece virüs bulaştırmaması değil ayrıca bi çok virüslü makinayı da çok iyi temizleyip sorunsuz çalışır hale getiriyor

MS Security Essentials da güzel 1 yıldır kullanıyorum

Norton 360. Parayı verip alıyorum. 3 kullanıcılı kampanyaya giriyor arada bir. 65 liraya almıştım geçen yıl. Diğer 2 sini 30 ar liradan sattım. :) Çok güvenli. Bilgisayarınız iyiyse bulun kurun daha da stres sıkıntı yaşamayın.

3 yıl önce Panda kullanırdım. O da harikadır bence. Tabi gene güçlü makinalar için.

MS ESSENTİALS

Maddi sıkıntısı olana ilaç gibi

30 günde bir yenileme derdide yok,

Ücretlilerdende bir farkını görmedim

tarama yaparken biraz kasıyor, e olacak o kadar.

Yaklaşık 5 senedir Avira Antivir kullanıyorum. Bu zamana kadar pc'de bir kere virüs sorunu oldu, onda da pc'yi ben kullanmadım. Arkadaşlar sağolsun. Ücretsiz olarak Avira idare ediyor şimdilik.

Kendi bilgisayarımda son 2 yıldır kırma eset smart security 4 var, 2 yıldır aynı sistemi kullanıyorum format geri yükleme filan yok nazar değmesin sıkıntı yok, esetten çoğu kişi şikayet eder ama bende sorun olmadı.

Okuldaki pclere yada arkadaşlara ise avira+uds yada Microsoft Security Essentials+uds kullanırım.

arkadaşlar kysper lisanslı okula almayı düşünüyoruz idare bilgisayarlarına format atmaktan sıtkım sıyrıldı kararımız nasıl işe yarar mı yüklemeden önce güzel bir format atayım diyorum sonrasında uzun yıllar gider diye düşünüyorum yanlış mı düşünüyorum

son testlere göre Kaspersky biraz gerilere düştü. Sektörün lideri Norton , kasma sorununu hallettiği için iyi görünüyor. Bitdefender, Vipre veya avira ve avastın ücretli sürümleri de şu an popüler. Tabi bir de son zamanlarda atak yapan Comodo var.

win 7 sistemimde avira free kullanırım yıllardır.

virüs falan bulaşmaz benim bilgisayara. bazen bilgisayarlarını getirenler oluyor. nasıl bu kadar virüs giriyor adamların sistemine anlamıyorum.istesem girmez benim sisteme o kadar. :)

Temiz sistemimde win 7 kullanmamın da etkisi olduğunu düşünüyorum.

bilogrt038' Alıntı:
arkadaşlar kysper lisanslı okula almayı düşünüyoruz idare bilgisayarlarına format atmaktan sıtkım sıyrıldı kararımız nasıl işe yarar mı yüklemeden önce güzel bir format atayım diyorum sonrasında uzun yıllar gider diye düşünüyorum yanlış mı düşünüyorum
:alkis: gayet iyi düşünüyorsun hocam

Geri