kablosuz olarak wifi yayınını tekrar yayın yapması nasıl yap

Kodla Büyü

muzo696

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar kablosuz yayını algılayıp tekrar yayın yapan bır parça rooter arıyorum nasıl bulurum nerden kaca bulurum...

sanırım wifi sinyalini güclendirip daha uzak lakosyona tasimayı kastediyosunuz,
butcenize ve ihtiyaciniza göre tplink,airties vs.. marka AP alip , AP'i repeater modda calistirmaniz lazim gerek diye dusunuyorum.

Size Lazım olan çözüm bu.Sadece bu işi yapıyor.
rpeater- mesh- yansıtıcı- mobil baz istasyonu( 3 kanal için ) -papağan
bu isimler altında özellikleri var.Daha önce açtığım konuyu inceleyin
LinksysWirelessRangeExpander.jpg

COBOL' Alıntı:
Cisco :)
pahalıdır bu hocam, fiyat bilgisi verebiliyomusnuz ??

Tahminim 200 TL civarındadır.Tabiki önce bulmanız gerekir.
Olaylar öyle bildiğiniz gibi değil.başanıza gelebilecek çok sorunlar var.Bu yola kadar kolay gelmedik denedik ve gördük.
wi-Fİ de Ip uyumsuzluğunada rastladık.Ne yaptıysak çözemedik
repeat etmek için yayın yapan birimin, kendisi ile aynı marka olmasını isteyeninede rastladık.Tabiki iade ettik.
En az başağrısı yaratan çözüm bu idi.Bu cihaz havadan alıp havaya güçlendirerek veriyor.

WiFi işi belalı biraz evet.Özellikle spesifik standart dışı çözümlerde baya heyecanlı anlaş yaşatıyor insana.
Cisco güzel lakin pahali, 5 köfte 5 lira 3 liraya 5 köfte yok :)
COBOL' Alıntı:
wi-Fİ de Ip uyumsuzluğunada rastladık.Ne yaptıysak çözemedik
"Ip uyumsuzluğu derken" ? biraz acarmısınız tam anlamadım ?
COBOL' Alıntı:
repeat etmek için yayın yapan birimin, kendisi ile aynı marka olmasını isteyeninede rastladık.Tabiki iade ettik.
Oda enteresan bir durum OSI ver iken standartlar var iken insanlar kafalarına göre nasıl olup cihaz/standart üretebilirler ??
Kısa vadede tekel oluşturma girişimi ile pazar payı kapma düşüncesiyle yapilan bu tip hokkabazliklar, uzun vadede kayıplara neden olacaktir,
İade ettiğiniz markayi muhtemelen mecbur kalmadikca satin almayi istemez insan.

tesekkurler.

beyler benım bır tane airties rt205 birde tplınk modemım var modem olarak tplınk kullanmak ve airtires ile de sinyali alıp tekrar yayın yapmak istiyorum hepsi bu bunun cevabını verebılecek hocam varmı acaba

airties'in adsl modunu nomode olarak ayarlayınız, dhcp'yi kapatıyoruz, wireless yayın kanalları aynı olsun, ip yapılandırmasını tplink ip dağıtıcı olduğu için airties'i de 1.1 e göre ayarlayınız, örn: 192.168.1.2 gibi.
airtiesin kablosuz ayarlarından köprü/tekrarlayıcı bağlantıları etkinleştirin ve modemle bağlantıyı sağlayın, bu kadar hocam.

swordfish' Alıntı:
COBOL' Alıntı:
Cisco :)
pahalıdır bu hocam, fiyat bilgisi verebiliyomusnuz ??

Hocam bizim okul 4 katlı, büyük bir okul. ,tp link kablosuz modem 3. katta.Bu cihazdan her kata bir tane mi alacağız?
Okula sağlıklı bir çözüm için ne önerirsiniz.

İkisi de airties olsa mesh diye bir özellik var bu şekilde yayını tekrarlamak için, ama onu kullanabilmek için de güvenliği düşük olan wep şifrelemeyi kullanmak zorundasınız.

Fakat airties farklı markaları bulmuyor, tp-link bulur mu bilmem. mesh, ap bul vs. gibi şeyler arayın menülerde.

Repeater özelliği olan cihazlar işinizi görür. Tp-link wa500g, airties ap300, ap301, ap302, dlink dwl2100 vs. tplink ve airties modellerini kullandım. Gayet iyi çalışıyor.

Yalnız cihaz repeater modda iken güvenlik seçenekleri çoğunda kısıtlanıyor. Mesela wpa şifreleme desteklemiyor.

web moduna aldım hocam ama tplınk yarlardan nereden ayarlayacam onu bılmıyorum airtires de meshh modu oluyor tplınkde yapamadım

http://www.hepsiburada.com/Liste/tp...etails.aspx?productId=bd190063&categoryId=410

Alt katta wireless modem var. Elektrikçi çağırdık ve alt kat koridorun tam ortasına monte ettirdik. Linkini verdiğim cihazlar sadece wireless sinyali güçlendiriyor. Yani tek işe yaradığı şey alan artırmak... Bunları da üst katlara öğrencilerin yetişemeyeceği yerlere monte ettirdik. Elektirikçiye 40 tl, alan artırıcılara 120 tl vererek bu işten sıyrıldık ve yaklaşık 4 aydır kullanıyoruz hiç bir sıkıntı yaşamadık. Alan artırıcının içinden kurulum cd si çıkıyor. Bildiğin cat 5 kablosuyla bir bilgisayara bağlıyorsun. Cd den otomatik kurulum yaptırıyorsun ve çevredeki wireless yayını olan modemleri buluyor. Okulunkini seçip şifresini girdikten sonra, alan artırıcı şifresini girdiğin ağın alan artırımını gerçekleştiriyor. Artık alan artırıcıyı sinyal gören istediğin yere takabilirsin. Kısaca bir kere kurulum yapıyorsun.

hocam benım modemım tplınk bırde airtires 205 modem var ben bu airtires modemın mesh ozelliği ile bu işi yapamazmıyım...

Hocam sanırım airties sadece airties ürünlerini görüyor. Başka yolu varsa da ben bilmiyorum.

hocam airtires i asıl modem yaptım pikateli repeater yaptım oldu fakat ip dagıtımında sıkıntı var pikatel 192.168.1.50 modem sıfresi 51 den başlayarak dagıtması lazım ama ip adresini 192.168.1.1 üzerinden 1.2 şeklinde alıyor

dhcp ile ilgili menüde dağıtacağı adres aralığını belirleyebilirsiniz. Menüleri bir kurcalayın.

ana modemın dhcp si kapalı mı olacak 2. modem acıkmı olacak anlamadım ...

Hocam modemin dhcp açık olsun, ap'nizin ki kapalı olsun.
Ör:
Modem : 192.168.2.1 dhcp açık
Ap: 192.168.2.2 dhcp kapalı

hocam ipleri peşpeşe vermedim be ama modem 192.168.1.1 ap ise 192.168.1.50 olur mu

hocam ben bu sekılde verıyorum ip adresini AP DEN BAGLANIYORUM KABLOSUZ INTERNETE İP NUMARASI 192.168.1.51-52-53 GİBİ OLMASI GEREKİRKEN 192.168.1.3 OLUYOR NEDEN BU SEKILDE OLUYOR ANLAMADIM...

hocam sizin ap'nin dhcp si kapalı haliyle, ip'yi modeminiz dağıtıyor, 2 den yada 3 ten başlayarak dağıtması için ayarlanmış.

Geri