norm fazlasıyla atandıktan sonra iliçi tayin hakkı?

Kodla Büyü
badem' Alıntı:
isikayhan' Alıntı:
badem' Alıntı:
a-anil06' Alıntı:
ben sana yazayım maddeyi...

atama ve yer değiştirme yönetmeliği madde 26/15 (il içi ve ildeışı isteğe bağlı yer değiştirmeler)

görevli oldukları eğitim kurumları kapatılan, norm kadro uygulaması nedeniyle görevli olduklarıeğitim kurumunda norm kadro fazlaları olmaları ya da haklarında yapılan soruşturma sonucu görev yerleri istekleri dışında idari tasarrufla değiştirilen öğretmenlerin bulundukları eğitim kurumunda çalışılması gereken sürenin hesabında daha önceki eğitim kurumlarında daha önceki eğitim kurumlarında geçen süreleri birlikte değerlendirilir.(yani 1 yıl bekleme şartı aranmaz)

"görev yerleri istekleri dışında idari tasarrufla değiştirilen" işte burası beni korkutuyor. çünkü ben norm fazlasıyken tayin istedim ve çıktı. (tabi resen atama yapılacak diye korkudan tayin istedim ve resen atama yapılmadı.) bu madde resen atananları mı kapsıyor acaba?

ya da bağlacından son gelen ifadenin tamamını okumalısınız: "haklarında yapılan soruşturma sonucu görev yerleri istekleri dışında idari tasarrufla değiştirilen"
tam olarak anlayamadım ne demek istediğinizi. hangisi? istenir mi? istenmez mi? ben ikisini de çıkarabilirim bu maddeden.

istenir tabii ki

4.Norm kadro fazlası konumundaki öğretmenler ile 2012-2013 eğitim ve öğretim yılından itibaren görevli olduğu okulun dönüştürülmesi ya da kapatılması sonucu görev yerleri değiştirilen öğretmenlerde bulunduğu eğitim kurumunda çalışılması gereken en az 3 (üç) yıllık süreyi tamamlama şartı aranmaz.

arkadaşlar bu maddeye göre ocak ayında norm fazlasıyken tayin isteyenler ve görev yeri değişenler il içi başvuruda bulunabilir sonucu anlaşılıyor değil mi?

badem' Alıntı:
4.Norm kadro fazlası konumundaki öğretmenler ile 2012-2013 eğitim ve öğretim yılından itibaren görevli olduğu okulun dönüştürülmesi ya da kapatılması sonucu görev yerleri değiştirilen öğretmenlerde bulunduğu eğitim kurumunda çalışılması gereken en az 3 (üç) yıllık süreyi tamamlama şartı aranmaz.

arkadaşlar bu maddeye göre ocak ayında norm fazlasıyken tayin isteyenler ve görev yeri değişenler il içi başvuruda bulunabilir sonucu anlaşılıyor değil mi?

evet başvurabilir

badem' Alıntı:

MEBBİS modülünde ve kararnamede İhtiyaç Fazlası Öğretmenler yazıyorsa il içine başvurabilirler. Tabii önceki okuluyla beraber 3 yıl tamamlanıyorsa.

schumix' Alıntı:
badem' Alıntı:

MEBBİS modülünde ve kararnamede İhtiyaç Fazlası Öğretmenler yazıyorsa il içine başvurabilirler. Tabii önceki okuluyla beraber 3 yıl tamamlanıyorsa.

teşekkürler arkadaşlar....

badem' Alıntı:
schumix' Alıntı:
badem' Alıntı:

arkadaşların ağzından bal damlıyor inşaalah söyledikleri gibi tayin isteyebiliriz, bizim durumumuzda olan herkes bu başlığa yaşadıklarını an be an aktarsınlar, kim tayin isteyebiledi kim isteyemedi görelim, birileri arada kaynamasın.

hastasıyız dede' Alıntı:
badem' Alıntı:
schumix' Alıntı:
badem' Alıntı:

arkadaşların ağzından bal damlıyor inşaalah söyledikleri gibi tayin isteyebiliriz, bizim durumumuzda olan herkes bu başlığa yaşadıklarını an be an aktarsınlar, kim tayin isteyebiledi kim isteyemedi görelim, birileri arada kaynamasın.

neden sizce 4. madde kimleri kapsıyor. dönem arası norm fazlası olup tayin isteyip yer değişikliği yapanlar yok mudur o maddenin kapsamında. sizin durumunuz nasıl?

badem' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
badem' Alıntı:
schumix' Alıntı:
badem' Alıntı:

neden sizce 4. madde kimleri kapsıyor. dönem arası norm fazlası olup tayin isteyip yer değişikliği yapanlar yok mudur o maddenin kapsamında. sizin durumunuz nasıl?
hocam 4. madde hali hazırda şu an okulunda norm fazlası olanları ve soruşturma ile yerleri değişenleri kapsıyor, ben norm fazlası olarak tercihen atandım, arkadaşımızın da dediği gibi katılım modülüne bu konuyu yazalım, ben yazdım sizde yazın.

Arkadaşlar 4. madde bence sadece okul kapatılması yada dönüşümü sonucu norm fazlası olan öğretmenleri kapsıyor. Bende geçen dönem norm fazlası olup resen atandım. Ama 4. maddenin benim durumumu kapsadığını düşünmüyorum. Yönetmeliğin 15. maddesine güveniyorum.

(15) Görevli oldukları eğitim kurumu kapatılan, norm kadro uygulaması nedeniyle görevli oldukları eğitim kurumunda norm kadro fazlası olmaları ya da haklarında yapılan soruşturma sonucu görev yerleri istekleri dışında idari tasarrufla değiştirilen öğretmenlerin, bulundukları eğitim kurumunda çalışılması gereken sürenin hesabında daha önceki eğitim kurumlarında geçen süreleri birlikte değerlendirilir.

Mebbis modülünden bu durumu bildirilmesi gerekiyor.

rumuz19' Alıntı:
Arkadaşlar 4. madde bence sadece okul kapatılması yada dönüşümü sonucu norm fazlası olan öğretmenleri kapsıyor. Bende geçen dönem norm fazlası olup resen atandım. Ama 4. maddenin benim durumumu kapsadığını düşünmüyorum. Yönetmeliğin 15. maddesine güveniyorum.

(15) Görevli oldukları eğitim kurumu kapatılan, norm kadro uygulaması nedeniyle görevli oldukları eğitim kurumunda norm kadro fazlası olmaları ya da haklarında yapılan soruşturma sonucu görev yerleri istekleri dışında idari tasarrufla değiştirilen öğretmenlerin, bulundukları eğitim kurumunda çalışılması gereken sürenin hesabında daha önceki eğitim kurumlarında geçen süreleri birlikte değerlendirilir.

sen resen atanmışsın hocam senin iş yüksek ihtimalle olur, biz tercihen atandık, bizim iş biraz karışık 26/15 i nasıl yorumladığına göre durumumuz değişiyor, birde mebbiste ihtiyaç fazlası olarak görünmemiz biraz umutlarımızı arttırıyor, ama yinede mebbis modülünden durumumuzu belirtelim, yoksa okul müdürleri başvuruda zorluk çıkartabilirler.

hastasıyız dede' Alıntı:
rumuz19' Alıntı:

sen resen atanmışsın hocam senin iş yüksek ihtimalle olur, biz tercihen atandık, bizim iş biraz karışık 26/15 i nasıl yorumladığına göre durumumuz değişiyor, birde mebbiste ihtiyaç fazlası olarak görünmemiz biraz umutlarımızı arttırıyor, ama yinede mebbis modülünden durumumuzu belirtelim, yoksa okul müdürleri başvuruda zorluk çıkartabilirler.

15. maddenin yorumunu kim nasıl yapar bilmem ama bence tercih yapanda idari tasarrufla atanmıştır. Çünkü sen tercih etmezsen zorla başka okula gönderilme durumun oluşuyor. Tercih yapmayı arkadaşlar isteyerek yapmamış il memler bunu zorunlu kılmış.

Mebbis modülünde benim resen atandığıma dair bir ibare yok sadece norm fazlası yazmakta

rumuz19' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
rumuz19' Alıntı:

15. maddenin yorumunu kim nasıl yapar bilmem ama bence tercih yapanda idari tasarrufla atanmıştır. Çünkü sen tercih etmezsen zorla başka okula gönderilme durumun oluşuyor. Tercih yapmayı arkadaşlar isteyerek yapmamış il memler bunu zorunlu kılmış.

Mebbis modülünde benim resen atandığıma dair bir ibare yok sadece norm fazlası yazmakta
:+1:

şöyle anlatayım hocam.

yorum 1 :

(15) Görevli oldukları eğitim kurumu kapatılan, (norm kadro uygulaması nedeniyle görevli oldukları eğitim kurumunda norm kadro fazlası olmaları) (ya da haklarında yapılan soruşturma sonucu görev yerleri istekleri dışında idari tasarrufla değiştirilen öğretmenlerin), bulundukları eğitim kurumunda çalışılması gereken sürenin hesabında daha önceki eğitim kurumlarında geçen süreleri birlikte değerlendirilir.

yorum 2 :

(15) Görevli oldukları eğitim kurumu kapatılan, norm kadro uygulaması nedeniyle görevli oldukları eğitim kurumunda (norm kadro fazlası olmaları ya da haklarında yapılan soruşturma sonucu) görev yerleri istekleri dışında idari tasarrufla değiştirilen öğretmenlerin, bulundukları eğitim kurumunda çalışılması gereken sürenin hesabında daha önceki eğitim kurumlarında geçen süreleri birlikte değerlendirilir.

dikkat edersen eklediğim parantezlere göre maddenin anlamı değişiyor hocam, ama inşaallah sizin dediğiniz gibi olurda hayallerimiz gerçek olur.

feto23' Alıntı:
Mebbiste bilgilerinizi kontrol ederseniz son okulunıuza başlangıç sebebiniz "ihtiyaç fazlası ataması" diye yazar, kendi isteğinizle istediğiniz tayinlerde isteğe bağlı yer değiştirme yazar.. yani madde 3.18 de norm fazlaları kastedilmiyor bence.

norm fazlası olduktan sonra tercihle veya resen faretmiyor. mebbisde ikisinde de "ihtiyaç fazlası atama" yazıyor. ben norm fazlasıyken tercih yaptım mebbistede bu şekilde yazıyor. bahsettiğiniz yönetmelikten de aslında net bişekilde açıklanmış ama biz a belki olmaz diye farklı anlamlar çıkarmaya çalışıyoruz. önceki okulunla beraber 3 yılı tamamlıyorsan il içi dışı tercih yapabilirsin.

hastasıyız dede' Alıntı:

şöyle anlatayım hocam.

yorum 1 :

(15) Görevli oldukları eğitim kurumu kapatılan, (norm kadro uygulaması nedeniyle görevli oldukları eğitim kurumunda norm kadro fazlası olmaları) (ya da haklarında yapılan soruşturma sonucu görev yerleri istekleri dışında idari tasarrufla değiştirilen öğretmenlerin), bulundukları eğitim kurumunda çalışılması gereken sürenin hesabında daha önceki eğitim kurumlarında geçen süreleri birlikte değerlendirilir.

yorum 2 :

(15) Görevli oldukları eğitim kurumu kapatılan, norm kadro uygulaması nedeniyle görevli oldukları eğitim kurumunda (norm kadro fazlası olmaları ya da haklarında yapılan soruşturma sonucu) görev yerleri istekleri dışında idari tasarrufla değiştirilen öğretmenlerin, bulundukları eğitim kurumunda çalışılması gereken sürenin hesabında daha önceki eğitim kurumlarında geçen süreleri birlikte değerlendirilir.

dikkat edersen eklediğim parantezlere göre maddenin anlamı değişiyor hocam, ama inşaallah sizin dediğiniz gibi olurda hayallerimiz gerçek olur.

bence burada üç faklı durumu ortak bir paydaya alarak değerlendirmişler. yani üç durum için de aynı uygulama yapılır:

(Görevli oldukları eğitim kurumu kapatılan), (norm kadro uygulaması nedeniyle görevli oldukları eğitim kurumunda norm kadro fazlası olmaları) ya da (haklarında yapılan soruşturma sonucu görev yerleri istekleri dışında idari tasarrufla değiştirilen öğretmenlerin), bulundukları eğitim kurumunda çalışılması gereken sürenin hesabında daha önceki eğitim kurumlarında geçen süreleri birlikte değerlendirilir.

arkadaşlar kılavuz yayınlandı.
3- Norm kadro fazlası öğretmenler ile 2012-2013 eğitim ve öğretim yılından itibaren görevli olduğu okulun dönüştürülmesi, kapatılması ya da norm kadro uygulaması nedeniyle görev yerleri istekleri dışında değiştirilen öğretmenlerde, bulundukları eğitim kurumunda en az 3 (üç) yıl süre ile çalışma şartı aranmaz.

gene tam olarak açık değil. biz "görev yerleri istekleri dışında değiştirilen öğretmenler" kapsamına giriyor muyuz acaba? kararnamemizde "ihtiyaç fazlası" yazması tek umudum. resen atananlar kesin bu kapsama giriyordur ama resen atanmaktan korkup zorla tercih yapanlar da giriyordur umarım.

badem' Alıntı:
arkadaşlar kılavuz yayınlandı.
3- Norm kadro fazlası öğretmenler ile 2012-2013 eğitim ve öğretim yılından itibaren görevli olduğu okulun dönüştürülmesi, kapatılması ya da norm kadro uygulaması nedeniyle görev yerleri istekleri dışında değiştirilen öğretmenlerde, bulundukları eğitim kurumunda en az 3 (üç) yıl süre ile çalışma şartı aranmaz.

gene tam olarak açık değil. biz "görev yerleri istekleri dışında değiştirilen öğretmenler" kapsamına giriyor muyuz acaba? kararnamemizde "ihtiyaç fazlası" yazması tek umudum. resen atananlar kesin bu kapsama giriyordur ama resen atanmaktan korkup zorla tercih yapanlar da giriyordur umarım.
zor dostum zor...
dediğin gibi tek umudumuz mebbiste ihtiyaç fazlası yazması :cry:

yönetmelikte açıkça yazarken bunu kabul etmeyen bir yöneticiyi bir üst makama şikayet etmek lazım

isikayhan' Alıntı:
yönetmelikte açıkça yazarken bunu kabul etmeyen bir yöneticiyi bir üst makama şikayet etmek lazım
yönetmelikteki ibarede nereye çekersen oraya gidiyor. ne vardı biraz daha açık yazsalardı sanki. o kadar da yazdık katılım modülüne.

olasılıksız' Alıntı:
2012-2013 den itibaren ne demek.2012 subatta resen atananlar isteyemeyecek mi?
dönüşümden sonra norm fazlası olup resen atananları mı kapsıyor acaba? sanırım soruların cevabını pazartesi mebbis ekranında göreceğiz.

burdaki durum şudur.
1)okul dönüşen bütün öğretmenler
2)ayrıca norm fazlası olanlar
3) resen atananlar

bu üç şattan birini sağlayanlarda 3 yıl şartı aranmaz

resen atanmayıpta norm fazlası olduğu için dilekçe yazdırılıp atananların tayin hakkı var mı???????????

seyduna' Alıntı:
resen atanmayıpta norm fazlası olduğu için dilekçe yazdırılıp atananların tayin hakkı var mı???????????
resen atananlar isteyebiliyor hocam mesele norm fazlası olaarak atananlar tercih yaparak atananlar, bizde onu tartışıyoruz zaten, ama benim merak ettiğim bişey daha var oda şu; tercih ekranı herkese açılıp hakkı olanlarmı tercih yapacak yoksa sadece hakkı olanlaramı tercih ekranı açılacak?

İstekleri dışında demek resen demek olsa gerek. Tercih yaparak norm fazlası atamalarında atananlar isteyemiyor. Bu maddeye göre.

Geri