norm fazlasıyla atandıktan sonra iliçi tayin hakkı?

Kodla Büyü
mymustafa1' Alıntı:
3- Norm kadro fazlası öğretmenler ile 2012-2013 eğitim ve öğretim yılından itibaren görevli olduğu okulun dönüştürülmesi, kapatılması ya da norm kadro uygulaması nedeniyle görev yerleri istekleri dışında değiştirilen öğretmenlerde, bulundukları eğitim kurumunda en az 3 (üç) yıl süre ile çalışma şartı aranmaz.

İstekleri dışında demek resen demek olsa gerek. Tercih yaparak norm fazlası atamalarında atananlar isteyemiyor. Bu maddeye göre.

umarım söylediğiniz gibi değildir. sonuçta bizde çok isteyerek tercihte bulunmadık. bi yerde zorlandık tercih yapmaya. onun için durumumuz çok da isteğe bağlı değil ki zaten kararnamemizde de isteğe bağlı yazmıyor.

badem' Alıntı:
mymustafa1' Alıntı:
3- Norm kadro fazlası öğretmenler ile 2012-2013 eğitim ve öğretim yılından itibaren görevli olduğu okulun dönüştürülmesi, kapatılması ya da norm kadro uygulaması nedeniyle görev yerleri istekleri dışında değiştirilen öğretmenlerde, bulundukları eğitim kurumunda en az 3 (üç) yıl süre ile çalışma şartı aranmaz.

İstekleri dışında demek resen demek olsa gerek. Tercih yaparak norm fazlası atamalarında atananlar isteyemiyor. Bu maddeye göre.

umarım söylediğiniz gibi değildir. sonuçta bizde çok isteyerek tercihte bulunmadık. bi yerde zorlandık tercih yapmaya. onun için durumumuz çok da isteğe bağlı değil ki zaten kararnamemizde de isteğe bağlı yazmıyor.
+1

hastasıyız dede' Alıntı:
seyduna' Alıntı:
resen atanmayıpta norm fazlası olduğu için dilekçe yazdırılıp atananların tayin hakkı var mı???????????
resen atananlar isteyebiliyor hocam mesele norm fazlası olaarak atananlar tercih yaparak atananlar, bizde onu tartışıyoruz zaten, ama benim merak ettiğim bişey daha var oda şu; tercih ekranı herkese açılıp hakkı olanlarmı tercih yapacak yoksa sadece hakkı olanlaramı tercih ekranı açılacak?

hocam sanırım tercih ekranını sadece tercih hakkı olanlar görebiliyor.

ben norm fazlası olarak belirlendim.
norm fazlası tayin hakkı verdiler tercih yaptım. istedim ilici bir okul geldi. kadromu oraya aldım.
orda da 6-7 sonra norm fazlası oldum ve yine norm fazlaları için tayin açtılar. tercih yaptım yeni okula atandım. ancak kararnamede sıkıntı çıkmıştı. 1 yıl dolma gibi bir sorundu sanırım. onun için benim kararnameyi toplu gelen listede göndermediler elle manuel olarak hazırlayıp gönderdiler...

şimdi ben bu yeni okulumda norm fazlası olmadığım müddetçe 3 yıl geçmeden isteyemem...
ancak il dışı için daha önce arkadaşların da dediği gibi ilde çalışılan toplam süre gözönüne alınıyor...

hastasıyız dede' Alıntı:
ben yarın okuluma gidip durumu müdür beyden bir soruşturayım.
arkadaşlar okul idarem resen atanmadığım, tercih yaptığım için olmaz dedi bende mebbiste atama türünün ihtiyaç fazlası olarak göründüğünü ve tercih yapmaya zorlandığımızı anlattım, onlarda o zaman sen tercihini yap eğer bir aksilik olursa ilden döner zaten dediler.

badem' Alıntı:
mymustafa1' Alıntı:

çok haklısınız ama maddeden bu anlam çıkıyor. bende norm fazlasıyım norm fazlası ataması yaptılar mart gibi. ilde atama bölümünü aradım sordum tercih yaparak norm fazlası atamalarında tayininiz çıkarsa il içi süreniz sıfırlanır. atama tarihinden itibaren üç yıl doldurmanız gerekir dediler. Bende buna güvenerek tercih yapmadım. Resen atamada olmadı yerimde kaldım.

hastasıyız dede' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
arkadaşlar okul idarem resen atanmadığım, tercih yaptığım için olmaz dedi bende mebbiste atama türünün ihtiyaç fazlası olarak göründüğünü ve tercih yapmaya zorlandığımızı anlattım, onlarda o zaman sen tercihini yap eğer bir aksilik olursa ilden döner zaten dediler.

ama zaten tercih yapamayacak olursak tercih ekranı bize açılmaz diye düşünüyorum ben. bununla ilgili bişey sordunuz mu? tercih ekranını herkes görebiliyormuymuş acaba?

badem' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:

ama zaten tercih yapamayacak olursak tercih ekranı bize açılmaz diye düşünüyorum ben. bununla ilgili bişey sordunuz mu? tercih ekranını herkes görebiliyormuymuş acaba?
arkadaşların dediğine göre tercih ekranı herkese açılıyormuş.
g-dogu-anadolu-bolgesi-illeri-f235/il-ici-tayinde-tercih-ekrani-herkesemi-acilir-t114073.html

sayın hocam 2011 yılında re'sen ticaret meslek lisesine atandım. bir yıl sonra il içi atamalara başvurdum ve bir başka meslek lisesine atandım.
Benim bildiğim re'sen atamalarda esas alınan süre bir önceki okula atandığın tarihtir.

filatros' Alıntı:
sayın hocam 2011 yılında re'sen ticaret meslek lisesine atandım. bir yıl sonra il içi atamalara başvurdum ve bir başka meslek lisesine atandım.
Benim bildiğim re'sen atamalarda esas alınan süre bir önceki okula atandığın tarihtir.

bizim durum biraz farklı. biz resen atamaya kalmamak için zorunlu tayin istedik ve tayin olduk. kararnamenizde ne yazıyordu resen atandıktan sonra biliyor musunuz. bilmiyorsanız bakıp yazabilir misiniz?

badem' Alıntı:
filatros' Alıntı:

bizim durum biraz farklı. biz resen atamaya kalmamak için zorunlu tayin istedik ve tayin olduk. kararnamenizde ne yazıyordu resen atandıktan sonra biliyor musunuz. bilmiyorsanız bakıp yazabilir misiniz?

Hocam bende geçen dönem resen atandım kararnamemde ve mebbiste resen atandığıma dair bir ibare yok sadece norm fazlası ataması yazıyordu. Sadece il memde yayınlanan inha listesinde resen atandığım belliydi.

rumuz19' Alıntı:
badem' Alıntı:
filatros' Alıntı:

Hocam bende geçen dönem resen atandım kararnamemde ve mebbiste resen atandığıma dair bir ibare yok sadece norm fazlası ataması yazıyordu. Sadece il memde yayınlanan inha listesinde resen atandığım belliydi.
isteğe bağlı atansaydınız mebbiste isteğe bağlı yazardı. sizde de norm fazlası ataması yazıyor bende de ihtiyaç fazlası yazıyor.

badem' Alıntı:
rumuz19' Alıntı:
badem' Alıntı:
filatros' Alıntı:

isteğe bağlı atansaydınız mebbiste isteğe bağlı yazardı. sizde de norm fazlası ataması yazıyor bende de ihtiyaç fazlası yazıyor.
hocam mebbiste yazan aynen şu
Yer Değiştirme Çeşidi
: İhtiyaç Fazlası Öğretmenler

rumuz19' Alıntı:
badem' Alıntı:
rumuz19' Alıntı:
badem' Alıntı:
filatros' Alıntı:

hocam mebbiste yazan aynen şu
Yer Değiştirme Çeşidi
: İhtiyaç Fazlası Öğretmenler
tamam işte bu bilgi benim için önemli çünkü bende de aynısı yazıyor ve sizin gibi resen atanan arkadaşımız il içi tayine başvurabilmiş 3 yıl süresini beklemeden. o zaman bizde aynı gruba giriyoruz çünkü mebbiste bizde de İhtiyaç Fazlası Öğretmenler yazıyor. teşekkürler.

Biz eşime norm fazlası olduğu için tercih yaparken il mem il-içi hakkınız ölmüyor demişti ve o yüzden tercih yapık...
Gerçi aaaa yanlış demişiz demeleri zor olmaz sanırım...

İl İçi Yer değiştirme başvurusunda bulunacak öğretmenler ile ilgili şartlar kılavuzda belirtilmiş olup, ayrıca kadrolarının bulunduğu eğitim kurumlarında norm kadro fazlası olan, norm kadro fazlası olması nedeniyle başka bir eğitim kurumuna atanan ve okulların dönüşümü nedeniyle görev yerleri değiştirilen öğretmenlerde (3) üç yıllık çalışma şartı aranmadan il içi yer değiştirme başvuru hakkına sahiptirler.

karakus' Alıntı:
İl İçi Yer değiştirme başvurusunda bulunacak öğretmenler ile ilgili şartlar kılavuzda belirtilmiş olup, ayrıca kadrolarının bulunduğu eğitim kurumlarında norm kadro fazlası olan, norm kadro fazlası olması nedeniyle başka bir eğitim kurumuna atanan ve okulların dönüşümü nedeniyle görev yerleri değiştirilen öğretmenlerde (3) üç yıllık çalışma şartı aranmadan il içi yer değiştirme başvuru hakkına sahiptirler.
nereden bu paragrafın kaynağı hocam

karakus' Alıntı:
duyuruda 3. madde

hangi duyuru?

meb-ikgm duyurusunda 3. madde şöyle:

http://ikgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar ... li2013.pdf

3- Norm kadro fazlası öğretmenler ile 2012-2013 eğitim ve öğretim yılından itibaren
görevli olduğu okulun dönüştürülmesi, kapatılması ya da norm kadro uygulaması
nedeniyle görev yerleri istekleri dışında değiştirilen öğretmenlerde, bulundukları
eğitim kurumunda en az 3 (üç) yıl süre ile çalışma şartı aranmaz.

mustafatoker' Alıntı:
seyduna' Alıntı:
resen atanmayıpta norm fazlası olduğu için dilekçe yazdırılıp atananların tayin hakkı var mı???????????
bunların tayin hakkı yok
şok... şok... şok...
başbakan ulusa seslendi,başbakan b.t. öğretmenlerinin il içi tayini konusunda, bunların tayin hakkı yok dedi! :eek:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

yazı gayet açık ama öğretmen arkadaşlar nedense kendilerine bir çıkar bulup aceba nasıl tayin isterizin derdine düşüyor. üç yıl şatı dolmaynlarda, norm fazlası veya resen atama ile okul dünüşümüne uğrayan öğretmnerlin tayin isteyebilir

arkadaşlar benzer durumlar daha önce oldu.norm fazlası da olsanız kendi isteğinizle tayin istediyseniz 3 yıl yeniden başlar.resen atanırsanız o zaman kaldığı yerden devam eder.
atama ve yerdeğiştirme yönetmeliği madde 22-a sondan 3.paragraf:

Görevli oldukları eğitim kurumunun kapanması veya norm kadro uygulaması nedeniyle görev yerleri soruşturma nedeniyle değiştirilenler hariç olmak üzere istekleri dışında idarî tasarrufla değiştirilen öğretmenlerin, bulundukları eğitim kurumunda çalışılması gereken sürenin hesabında daha önceki eğitim kurumlarında geçen süreleri müştereken değerlendirilir.

hakand77' Alıntı:
arkadaşlar benzer durumlar daha önce oldu.norm fazlası da olsanız kendi isteğinizle tayin istediyseniz 3 yıl yeniden başlar.resen atanırsanız o zaman kaldığı yerden devam eder.
atama ve yerdeğiştirme yönetmeliği madde 22-a sondan 3.paragraf:

Görevli oldukları eğitim kurumunun kapanması veya norm kadro uygulaması nedeniyle görev yerleri soruşturma nedeniyle değiştirilenler hariç olmak üzere istekleri dışında idarî tasarrufla değiştirilen öğretmenlerin, bulundukları eğitim kurumunda çalışılması gereken sürenin hesabında daha önceki eğitim kurumlarında geçen süreleri müştereken değerlendirilir.

sizin yazdığınız ifadelerden eski yönetmelikten: http://mevzuat.meb.gov.tr/html/24076_0.html

yenisi yani şu an yürürlükte olan ise bu: http://mevzuat.meb.gov.tr/html/27573_0.html

İl mem lerin bilgisi yok mudur bu konuda illa meb e mi sormak gerekir? öğle arasından sonra arayacağım da?

bt^' Alıntı:
İl mem lerin bilgisi yok mudur bu konuda illa meb e mi sormak gerekir? öğle arasından sonra arayacağım da?
arkadaşlar bence hiç ortalığı karıştırmayın okul idarelerinizi ikna edip isteyin tayininizi, il buna(resen atanmamaya) dikkat etmezse kaşla göz arasında atanır gidersiniz

ilçeye sordum isteyemezsin çünkü dilekçeye norm fazlası olduğum için atanmak istiyorum yazdın diyor. ama ikna olmadım.

Geri