Programlama Temelleri Uygulama Kitabı Çıktı !!!

Kodla Büyü
ozgurgitarim' Alıntı:
tüm okulda ve açık lisede duyuru yaptım, kitabı aldırmayı düşünüyorum tüm öğrencilerime...
50-60 adet alabiliriz diye düşünüyorum....
bakalım, haberleşeceğiz İnşallah hocam...
inanılmaz zaman kazandıracak bir kitap, bir çok güzel örneği de cabası...

öğrencilerime tanıtırken, valla gençler ben 15 liraya bu kitabı yazmazdım diyorum....

sefer alganı her yönüyle c #, ve volkan aktaş'ın kitabını aldırdım eski senelerde öğrencilerime ama inanın bu kitap yaranın tam ilacı...

Teşekkür ederiz Özgür Hocam.

onlyyou23' Alıntı:
kitap gercekten cok harika hazırlanmış bir kitap emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.Ayrıca Mehmet Nuri hocamın ülke eğitimi için gayretinden dolayı tebrik ediyorum

"onlyyou23" hocam teşekkür ederiz, sizlerin güzel düşünceleriniz bizlere şevk veriyor.

evet...

Bilgi çağında milletlerin özgürlük kavramı, yazılım sektöründe özgür olmaktan geçer... diyor Sefer Algan...

tamamen katılıyorum...

ve ülkenin ve dünyanın en büyük problemi yazılımda uzman yetiştirememek...

zordur, sabır ve altyapı gerektirir...

ve bu binanın ilk adımı bu kitap... en azından bizim ülkemiz için...

hocam şurada kellik ilacı satsaydınız 1 milyon tıka, 300 bin siparişi çoktan almıştınız...
yanlış yapıyorsunuz,

sektör değiştirin bence...

Kitabımızın tekil satış fiyatı 15 TL'dir. Toplu alımlarda indirim yapılmaktadır.

Görev yaptığım okulda bilişim alanı olarak İzmir Kalkınma Ajansı'ndan "İzmir Mesleki Eğitiminde Harmanlanmış Öğrenme Uygulamaları" kısa adı Mobil-iz Projesiyle destek kazandık. Proje kapsamında Android ve IOS (Swift) eğitimleri verilecek. Uzaktan eğitim de projenin bir parçası, bu uzaktan eğitim içeriğini alıp sınavdan başarılı olanlara yüzyüze eğitim verilecektir. Proje kapsamında okulumuza 20+1 iMAC laboratuarı kuruldu.

kitabı inceledikten sonra, almaya karar verdim ve öğrencilerimle birlikte siparişimizi verdik...

126 tane sipariş verdim, çok faydalı olacağına inanıyorum bu sene, Allah muvaffak etsin...

emek veren hocalarıma tekrar teşekkürler...

ozgurgitarim' Alıntı:
kitabı inceledikten sonra, almaya karar verdim ve öğrencilerimle birlikte siparişimizi verdik...

126 tane sipariş verdim, çok faydalı olacağına inanıyorum bu sene, Allah muvaffak etsin...

emek veren hocalarıma tekrar teşekkürler...

Sağolun Hocam.

kitap için teşekkürler, emeği geçenlerin ellerine sağlık, yanlız merak ettiğim birşey var eğer daha önce deneyen olduysa ouldaki bilgisayarlar visual studio 10 programını kaldırabilir mi? ram lar 512 işlemcide sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum.

2010 için yeterli olmayacağını düşünüyorum. Özellikle yapılan çalışmayı çalıştırdığınızda kasacaktır.
512 MB RAM'li bir bilgisayar için benim tavsiyem Visual Studio 2008'in express sürümlerini bulabilirseniz, onu kullanmanızdır. Hem ücretsizler hem de bilgisayarlarınızda daha performanslı çalışacaklardır.

@özgürgitarım, @yakuphan bilgilendirmeler için teşekkürler, vs 2010 u kendi laptopuma kurdum deneme maksatlı çift çekirdek 2.2 gz ve 2gb ram, laptopu dahi kasıyor, dediğiniz gibi 2008 versiyonuna bakmak daha uygun. kitapta 2010 anlatılmış menüler çok farkedermi? 2008 işimizi görür mü?

hastasıyız dede' Alıntı:
@özgürgitarım, @yakuphan bilgilendirmeler için teşekkürler, vs 2010 u kendi laptopuma kurdum deneme maksatlı çift çekirdek 2.2 gz ve 2gb ram, laptopu dahi kasıyor, dediğiniz gibi 2008 versiyonuna bakmak daha uygun. kitapta 2010 anlatılmış menüler çok farkedermi? 2008 işimizi görür mü?

Hocam, VS 2008'de Start page ekranının genel görüntüsünde az bir farklılık var. Bu da öğrencilerimiz açısından zorluk çıkarak bir ayrıntı değil. Kod yazma açısından hiç sorun olacağını zannetmiyorum. 2008 sürümü de işinizi rahatlıkla görür diye düşünüyorum.

İyi çalışmalar.

evet hocam, hiç bir sorun olmuyor, rahatlıkla kullanabilirsiniz...

öğretmen bilgisayarında 2010, öğrenci bilgisayarlarında 2008 kurulu...

hastasıyız dede' Alıntı:
Eğer laboratuarınızdaki bilgisayarların konfigürasyonu çok düşük ise konsol uygulamalarının kodlarını not defterinde yazıp .cs uzantılı kaydedip C# derleyicisi (csc.exe) ile bile derlemek mümkün. Aşağıdaki linkteki konuyu okumanızı tavsiye ederim.
http://msdn.microsoft.com/tr-tr/library/78f4aasd.aspx (csc.exe Kullanarak Komut Satırı Derleme)

Kitabımız modüllere uygun olarak yazılmıştır. Sorulduğu için tekrar bilgi vermek gereği duyduk.

kitaplar geldi akşam üzeri...

arabaya yükledim, yarın dağıtacam inşallah çocuklara... bu seneki performansımızı nasıl etkileyecek merak ediyorum....

bu arada başından beri, ilgiyle ve içtenlikle ilgilenen hocalarıma teşekkürler...

artık bundan sonrası bana ve çocuklara kalmış...

bakalım, şu tatillerden ve tatil psikolojisinden gözümüzü açabilirsek, yapacağız bir şeyler...

ozgurgitarim' Alıntı:
kitaplar geldi akşam üzeri...

arabaya yükledim, yarın dağıtacam inşallah çocuklara... bu seneki performansımızı nasıl etkileyecek merak ediyorum....
Özgür Hocam İnşallah programlama performansınızı ve çocuklarımızın da programlama isteğini ve şevkini artırır.

ozgurgitarim' Alıntı:
bu arada başından beri, ilgiyle ve içtenlikle ilgilenen hocalarıma teşekkürler...

artık bundan sonrası bana ve çocuklara kalmış...

bakalım, şu tatillerden ve tatil psikolojisinden gözümüzü açabilirsek, yapacağız bir şeyler...

Rica ederiz Hocam.

vs 2008 C# Express kurdum gayet seri çalışıyor kasıntı yok, ama bir sorum daha olacak, bunu öğrenci pc lerine kurduğumuz zaman internet üzerinden hotmail hesabı ile ücretsiz lisans yapmak zorunlumu, yapmasakta programı sürekli kullanabilirmiyiz?

Geri