Sınavsız İkinci üniversite tüm bölümler açıldı

Kodla Büyü
nryozer' Alıntı:
only61' Alıntı:
kelebeketkisi' Alıntı:
nryozer' Alıntı:
erkenden sevindeim ama aklıma bişey takıldı. 1 dersimden DD sartlı geçtim. seneye ortalamam 2.0 ın altına düserse bu sene dd ile gectiğim dersten kalacakmıyım. sartlı geçme bu seneki not ortalaması için mi?
Ben de bu sorunun cevabını merak ediyorum.
cevap evet 2.0 nin altına düştüğün an o dersi bir daha alırsın
tesekkur ederim hocam
hayır hocam yanlış bilgilendirmişsiniz. not ortalamasında o döneme bakılır ve değerlendirilir. örneğin bu sene 2nin üzerinde ortalama yapıp dd ve ya daha alt notlarla tamamladığınızda geçersiniz bir üst sınıfa. gelecek sene 2 nin altına ortalamanızı düşürmeniz o dönem aldığınız dersleri etkiler. bir önceki eğitim öğretim derslerini kesinlikle etkilemez.

Herkesin notları iyi gördüğüm kadarıyla. Herkesi tebrik ederim. Benim de şükür ki edebiyat bitti sonunda. Artık temmuzu bekliycem inş. alan değişikliği için. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun.

gülecim' Alıntı:
Herkesin notları iyi gördüğüm kadarıyla. Herkesi tebrik ederim. Benim de şükür ki edebiyat bitti sonunda. Artık temmuzu bekliycem inş. alan değişikliği için. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun.

hayırlı olsun hocam yerinizde olmak isterdim doğrusu. Bu sene bir gayretle 1. sınıfı bitirdim çok sükür ortalamam da iyi ikincidönem 4.00 fakat 3 sene gözümde büyüyor şimdi. Erken bitirmek için üstten ders almayı düşünüyordum fakat o da zor olacak gibi malumunuz çalışmadan yapılacak bir bölüm değil çünkü. Ayrıca çalışmadan geçen arkadaşlara da gıpta ediyorum benim en azından kitabı bir kere de olsa anlayarak okumam gerek.

edebiyat ya da türkçe öğretmenliğine geçerseniz bizimle paylaşmayı unutmayın mutluluğunuza ortak oluruz. :)

elifinannesi' Alıntı:
gülecim' Alıntı:

hayırlı olsun hocam yerinizde olmak isterdim doğrusu. Bu sene bir gayretle 1. sınıfı bitirdim çok sükür ortalamam da iyi ikincidönem 4.00 fakat 3 sene gözümde büyüyor şimdi. Erken bitirmek için üstten ders almayı düşünüyordum fakat o da zor olacak gibi malumunuz çalışmadan yapılacak bir bölüm değil çünkü. Ayrıca çalışmadan geçen arkadaşlara da gıpta ediyorum benim en azından kitabı bir kere de olsa anlayarak okumam gerek.

edebiyat ya da türkçe öğretmenliğine geçerseniz bizimle paylaşmayı unutmayın mutluluğunuza ortak oluruz. :)
Sağolun hocam inşaallah siz de çarçabuk bitiriverirsiniz kolaylıkla :) Gelişmeleri de inşaallah paylaşıcam sizlerle. Hiç büyütmeyin hocam gözünüzde. Ben şunu anladım ki iş başa gelince çekiliyor, ben ki lisede tarih derslerinden kaçardım sözel sıkıyor diye. Bu bölüm nankör bir bölüm. Vizelerde az çalışmıştım finallare çok çalıştım ama aynı notları aldım. O yüzden ayrıntılı çalışmaktan ziyade kitap sonlarındaki özetleri okumak, kitap sonlarındaki soruları çözmek ve cevap şıklarıyla beraber soruları irdelemek, bir de murat açıköğretimin soruların cevaplar kısmı var. Soruları çözmeden o cevap açıklamalarını okumak yetti bu şekilde. Belki işinize yarar düşüncesiyle paylaşmak istedim. Notlarımın hepsi aa değil forumda süper arkadaşlar var olayı aşmış onların yanında notlarımı söyleyemem ama :mrgreen: en azından dd de yok geçecek kadar aldıktan sonra biz bayanlara yeter bu telaşlarımızın arasında diye düşünüyorum.

Sosyoloji Felsefe öğretmenliği de iyi yapılır bence. Anca konuş dur. Bol bol anlat. Acık sesine kuvvetli olmak yeter. Gerçi çok düşünen adamın ses çok çıkmaz. Öğrenciler iyi dinlesin :D Ne kasa tamiri ne bilmem neyin kablosu uğraşmamak güzel olurdu doğrusu :D Bi de iyi bi anadolu öğretmen lisesi ayarında lisede kadro kaptın mıydı misler gibi vallahi :D Benim bile branş değişesim geldi yani.

Değerli hocalarım önlisans alan değişikliği için yeterli mi aceba yoksa 4 yıla tamamlamam mı gerekiyor?
Ben iki yıllık İlahiyat okuyorum. 1 bitti kısmetse seneye mezun olacam...

bilgisavar_38' Alıntı:
Değerli hocalarım önlisans alan değişikliği için yeterli mi aceba yoksa 4 yıla tamamlamam mı gerekiyor?
Ben iki yıllık İlahiyat okuyorum. 1 bitti kısmetse seneye mezun olacam...

Bildiğim kadarıyla değil. İkinci öğretim Din Kul ve Ahl Bil Öğr. varsa oradan 4 yıllık tamamlama yapılabilir diye düşünüyorum.

2 yıllık okumanın branş değişikliği için bir faydası yoksa okumanında gereği yok bence. Ben 4 yıllık okuman istiyorum. Siz ne dersiniz katılıyormusunuz?

boss2' Alıntı:
2 yıllık okumanın branş değişikliği için bir faydası yoksa okumanında gereği yok bence. Ben 4 yıllık okuman istiyorum. Siz ne dersiniz katılıyormusunuz?
ben 4 yıllık okuyorm hocam. iki yıllık keyfine okursun veya arkadaşların önceki sayfalarda koydukları hedefleriniz varsa öyle okursunuz. yani sınavsız açık öğretimde 4 yıllığı olmayan bölümler var. 2 yılını okuyup, sonra dikey geçişle iki yılı tamamlama hedefinde arkadaşlar.

İlgi ve alakanıza göre bir bölüm seçmeniz daha iyi. Kendinizi ilerde branş değiştireceğim diye şartlandırmanıza gerek yok.

tarih 2.sınıf oldum :)
ne güzel çömezlikten kurtulduk :)
bence hemen kaydolun yıllar çabuk geçiyor...

hocam hukuk kazanmak rahat, bir arkadaşım bu sene neredeyse hiç çalışmadan kazandı. devamsızlığı sorun etmeyen üniversiteleri düşünebilirsiniz, tabi eğer istiyorsanız ama benim sevebileceğim bir bölüm değil.

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
hocam hukuk kazanmak rahat, bir arkadaşım bu sene neredeyse hiç çalışmadan kazandı. devamsızlığı sorun etmeyen üniversiteleri düşünebilirsiniz, tabi eğer istiyorsanız ama benim sevebileceğim bir bölüm değil.
lysden mi girdi hocam ben dgsden girdim kazanamadım. adalette rakip çok fazla

sisss' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
evet lys ile girdi. istanbul üniversitesine puanı yetiyordu ama antep yazdı durumundan dolayı. çalıştığım lisede bile (öğrenci başarısı çok düşük) 3 tane devlet üniversitesinde (ankara kırıkkale kayseri) hukuk kazanan var. devamsızlık almayan yerlerde okuması da rahat olur.

sağol rüzgara karşı birşey daha sormak istiyorum. Lys ile girince yine bazı dersler için muafiyet alabiliyor muyuz?

sisss' Alıntı:
sağol rüzgara karşı birşey daha sormak istiyorum. Lys ile girince yine bazı dersler için muafiyet alabiliyor muyuz?
üniversiteye göre değişiyor. bazıları muaf etmiyor

sisss' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:

sınav ve okul puanlarınız nasıldı hocam, tercihler falan? seneye bize de lazım olacak malum...

EynelMefer' Alıntı:
sisss' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:

sınav ve okul puanlarınız nasıldı hocam, tercihler falan? seneye bize de lazım olacak malum...
diploma 3.03, sınav kötü geçti geçen sene bir iki puanla kaçtı bu sene ona yaklaşamadım bile. Tercih yapmayacağım zaten bu puanla, çalışmak gerekiyor fazla özgüven iyi değil artı rakip ççok fazla. Bu sene sınava 56.000 kişi girmiş bence en az 20.000i adaletçi bunların içinde ilk 500 girmek gerekiyor. Geçen sene kontenjan 270 civarıydı 400. olduk bu sene kontenjan 400 ilk 500 bile giremedik.Neyse çalışmak gerekiyormuş rakip çok herkes bizim gibi ikinci üniversite çünkü

Sosyoloji istiyorum ama ne işime yarayacak bilmiyorum :) Ne okuyayım.... Lisede sözelci olmam dönemin "çalışkanlar sayısala gider" mantığıyla engellendi... Şimdi okumak istiyorum... Sosyoloji yakın geliyor ama niyeyse kararsızlık var...

Önerilerinize açığım :oops:

Geri