Sınavsız İkinci üniversite tüm bölümler açıldı

Kodla Büyü
işlem tamam, kayıt yeniledim, yarında 205 tl yatıracam vakıfbanka, haydi hayırlıola herkese :)

16 – 25 Eylül 2013 tarihleri arasında kayıt yenileme bedelini bankaya ödeyen, ancak tekrar ders ekle işlemi yapmak isteyen öğrenciler 26 - 27 Eylül 2013 tarihlerinde 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ekle işlemi yapabilirler. Ders ekle işlemini yapan öğrencilerin ekledikleri dersin öğretim gideri farkını 07 – 11 Ekim 2013 tarihleri arasında ödemeleri gerekmektedir.

eğer 45 kredi tamamlarsanız farkı yatırmayı unutmayın

karinca_52' Alıntı:
sinerjique' Alıntı:
bu arada kayıt parasını online bankacılıkla yatırabiliyor muyuz?
evet...
VAKIF HESABI MI GEREKLİ YOKSA KREDİ KART İLE YATIRILABİLİR Mİ ?
EŞİM YATIRMAYA GİTTİ FAKAT 213,15 TL OLDUĞU İÇİN 215 YATIRMIŞ PARA ÜSTÜNÜ VERMEDİĞİ İÇİN İŞLEM YAPAMAMIŞ SİZ NASIL HAllettiniz ?

Hocam yeni kayıt mı yaptırdınız. 30 Eylülde yeni kayıt işlemleri gözüküyor

t85' Alıntı:
beyzadem' Alıntı:
Bende eski bir adaletçi olarak HUKUK Fakültesini kazanmış bulunmaktayım. :)
Açıköğretim Fakültesinin 2. üniversite kapsamında açılmış olan bölümlerinin şiddetle okunmasını tavsiye ediyorum. zaman çok hızlı geçiyor arkadaşlar meslekten, branştan şikayetçi olan arakdaşlar için çok byük bir fırsat var. Bence elinizi çabuk tutun ve bunu değerlendirin.
Adalet okuyan arakadaşlarıma da başarılar diliyorum...

hocam kaç net yaptınız?puanınız kaç geldi?hangi üniversite?

güzel soru cevabıda gelir umarım

Hocam Edebiyat için kayıt yaptırmak istiyorum ben de sizin gibi. Sınavlara girmemişsiniz ama dersler hakkında bi yorumunuz vardır diye düşünüyorum. Nasıl hocam dersler yapabilir miyiz Edebiyatı?? Branş değişikliği için elimde bulunsun diye düşünenlerdenim ben de. Aslında keşke Matematik olsa da onu okusak:(

arkadaşlar açıköğretimin sitesinden ayrıntılı takipte bulunbilirsiniz kayıtlarla ilgili olarak. ben türk dili edebiyatı 2. sınıfa kayıt yenileme işlemimi yaptım. evet biliyorum birçoğumuz bölümümüzden memnun değiliz ama yinede yeni bişeyler okurken amacınız sadece alan değiştirmek olmasın, her branşın kendine göre bi zorluğu var. ben öncelikle sevdiğim için bu bölümü okuyorum, evet ileride zaman ne gösterir bilinmez alan değiştirmek için elde diploma bulunsa kimden kötü.
bazı arkdaşlar nasıl die sormuş TDE için; eğer azıcık merak ile okursanız gerçekten çok kolay ve zevkli bi bölüm tavsiyemdir. alan değişikliği mümkündür.

Hocam hayırlı olsun öncelikle. Bilgilendirmeniz için teşekkürler. Diğer TDE okuyan arkadaşlarımız da yorumda bulunurlarsa bizi aydınlatmış olurlar ve seviniriz.
Hocam merakım yok değil olmasa zaten okunmaz diye düşünüyorum. Beni düşündüren şu hani Osmanlıca derslerini nasıl halediyosunuz nasıl çalışıyosunuz, hangi kaynaklardan yararlanıyosunuz ??

hocam osmanlıca hakkında ne kadar bilginiz var bilmiyorum fakat , kendilerinin verdikleri kitap gayet açık ve anlaşılır , inanın tek başına bile yeterli ama bu konuda internette kaynak çok, okuduğunuz şey türkçe zaten sadece alfabesi farklı, hiç korkmayın:)

Bende 2 yıllık ilahiyat okuyacaktım ama Arapça gözümü korkuttu ki kitap bilenlere göre hazırlanmış

Ben de edebiyat ve tarih bölümleri hakkında bilgilendirilmeye ihtiyaç duyanlardanım. Edebiyat bölümü için Osmanlıca dersinin yanı sıra Orhun ve Uygur Türkçesi dersleri de zorlu gibi görünüyor. Yapabilir miyim acaba diyerek kararsız kalıyorum.

Teşekkürler Veritas hocam. Bakalım 30 eylül de kayıtlar başlıyor..

Arkadaşlar belki çok soruldu biliyorum ama Edebiyat bölüm okursak alan değişikliği mümkün mü yoksa tekrar sınava mı girmek lazım. Bu konuda kesin net bilgi var mı acaba??

H_M' Alıntı:
Arkadaşlar belki çok soruldu biliyorum ama Edebiyat bölüm okursak alan değişikliği mümkün mü yoksa tekrar sınava mı girmek lazım. Bu konuda kesin net bilgi var mı acaba??
ben de merak ediyorum bu konuyu, bu sene bt öğretmenlerinden aöf edebiyat bitiren var, yakın zamanda alan değişikliği kılavuzu çıkar, başvurma durumu belli olur...

İnşallah alan değişikliği klavuzunda bu konuya dair olumlu haberler alırız.

Geri