sesime ses verin bbnet ciler

Kodla Büyü

B.T. Öğretmenleri ne istiyor

• boş verin gitsin hiç birşey değişmeyecek zaten

Oy: 33 14.6%
  • formatörlük şartarı iyileştirilsin

Oy: 97 42.9%
  • derslerimiz çin sendikamdan istifa ederim

Oy: 58 25.7%
  • derslerimiz için topluca bir sendikaya üye olalım

Oy: 39 17.3%

• Kullanılan toplam oy
    226
istifa fikride olabilir tabi onada hayır demiyorum ama şimdilik iki yolda açık kalsın

Ben bugüne kadar herhangi bir sendikanın ufak tefek şeyler dışında bir işe yaradığını görmedim. Üye de olmadım zaten...

Eylem işe yarar mı bilmem ama sendikadan istifa etmek kimseye birşey kaybettirmez.. uygulanabilir bir seçenek

başka sendikaya geçme işi saçma neden ?

A, B, C sendikaları var diyelim.

Hangisinde toplanabiliriz. Ben A'ya kayıtlıyım. Eğer A'da toplanacak ise benim istifa etmeme gereke yok :S

B ve C dekiler istifa etsin o zaman...

Herkes istifa etsin; ama hiç bir sendikaya kayıt olunmasın....

Toplam 75.000 üyemiz var ama...

10.000 kişi bile istifa etse çok ses getirir..

yine her zamanki gibi kayıtsız kaldık

500 okuma sayısı 32 cevap

pes etmiş(formatörlüğü kabullenmiş) görünüyorz

insanlar hak edildikleri gibi yönetilirlermiş

bizim hakkımızda formatörlük galiba

Ben de varım arkadaşlar. Yalnız herkes samimi olsun ve Nasrettin Hoca Timur hikayesine dönmesin. Birlik olalım ve bu işin zamanını kararlaştıralım saygılar ve sevgiler

geçen ay istifa etmiştim sendikamdan. gerekirse öngörülen tarihte tekrar üye olur tekrar istifa ederim.

kadir2301' Alıntı:
yöneticimiz başlığı kilitlerse ne güzel olur değil mi

ne alakası var. buda bir yol değilmi sonra dan tekrar üye olunabilir..

belki biraz daha bizim sesimmizi duyururalr.

özellikle eğitim bir senliler. bu arada herhangi bir sendikaya üye değilim.....

yanlış anlaşılmasın....

ben de istifa ederim. Konu sabitlense güzel olur. Bir de anketle kaç kişi katılacak bir bakalım :++:

herhangibir sendikaya üye değilim ama ortak hareket olursa bende katılırım..

olabilir ama çok sendika üyesi olduğunu zannetmiyorum. sendikalar fazla siyasileştiği için insanlar üye olmaktan kaçınıyor

bende istifa ederim herkes etrafındaki öğretmen arkadaşına haber verirse daha iyi sonuç alınabilir

olanlar istifa etsin hocam.ben sendikanın birinden istifa etmiştim de adamlar okula geldiler iki saat dil döktüler.onlar için bi üye bi üye.bizim aidatlar onlara tatil parası.

moa' Alıntı:
Bunu uygulamamız için iş işten geçmesi lazım.Yarın eğitimi özelleştirir,önce hepimizi sözleşmeliye geçirirler sonrada sizinle iş yapmak güzeldi ama artık size ihtiyacımız yok derler. Elimizede 10-15 bin tazminat hadi başınızın çaresine bakın derlerse keşke zamanında birlik olsaydık, şimdi böyle olmazdı diye ağlarken bu yazdıklarım hatırlanır inşallah.Ben de bir yandan ağlarken ben zamanında demiştim baak diye söylenir sonra ağlamaya devam ederim.
:puhaha: :puhaha: :puhaha:

hocam sen hayal dünyasında yaşıyorsun öyle bir şey olyrsa türkiye karışmazsa gel yanıma bu eğitim camiası kaç kişi ve sence bu kadar oyu istemiyorum diyen bir hükümeet gördün mü...

kadir2301' Alıntı:
yine her zamanki gibi kayıtsız kaldık

500 okuma sayısı 32 cevap

pes etmiş(formatörlüğü kabullenmiş) görünüyorz

insanlar hak edildikleri gibi yönetilirlermiş

bizim hakkımızda formatörlük galiba

herkes tatil de olduğu için bu eylül bi gelsin bu konu tekrar gündeme gelirse o zaman okunma ve cevap aartacaktır...

eğitim söz sene geçelim toplu olarak ben eğitim birdeydim işe yaramaz bir sendikaydı sonra türk eğitime geçtim o fena değildi ama yinede yetersizdi eğitim söz yeni kuruldu ve bayağı destek oldular bize isterseni bide onu deneriz

Ne gerekiyorsa yapalım hocam, bir tarih belirleyelim ama öncewsinde herkes kendi sendikasına sorunları ve eğer hiçbir çalışma yapılmassa tüm bt öğretmenlerinin istifa edeceğini açıklayan bir mail atıp biz yine gereğini yapmaya devam edelim son bir uyarımız olmuş olur.

shopar' Alıntı:
Ne gerekiyorsa yapalım hocam, bir tarih belirleyelim ama öncewsinde herkes kendi sendikasına sorunları ve eğer hiçbir çalışma yapılmassa tüm bt öğretmenlerinin istifa edeceğini açıklayan bir mail atıp biz yine gereğini yapmaya devam edelim son bir uyarımız olmuş olur.

:++: :++: :++: :++: :++:

aynen katılıyorum

Arkaaşlar memurlar.net isimli sitenin forum kısmında özlük hakları bölümünde BT Öğretmenlerinden Sendika Yetkililerine başlığıyla billo üyelik adı ve ;
Bilişim Teknolojileri öğretmenleri olarak ilgisiz kaldığınız hatta ne olduğunu bile tam olark bilmediğiniz sorunumuzun çözüme kavuşturulması için gelecek eğitim öğretim yılında bütün sendikalardan Bilişim Teknolojileri öğretmenleri olarak istifa etmeyi ve sorunumuz çözüme kavuşana kadar hiç bir sendikaya üyelik düşünmediğimizi buruadan duyurmak isterim.İlgilendiğinizi söyleyerek bizi avuttuğunuzu düşünüyorsanız size derim ki bizimle sendika aidatlarının ödemesini devlet kesmiştide öğretmenler kendileri ödemeye başlamışlardı ya ve ozaman sendikalardan istifa artmıştı ya ozaman sizde b telaş başlamış ve hükümetle hemen bi an önce bu konuyu çözmüştünüz ya bizimle öyle ilgilenmenizi istiyoruz.istifamızı toplu olarak aynı günde basın aracılığı ile yapacamızı da belirteyim içeriğiyle taşıdım.üyeliği olan arkadaşların haklı mücadelemizi oradada duyurmak adına desteklerini bekliyorum

bende bir maaş veriyorum mfk gelsin o yediemin olsun bu başlığa yazanların yada daha geniş bu forumdakilerin %80'i bu fikirde uzlaşsın ve %70'i sendikasından istifa etsin ben bir maaşımı bağışlayacağım.

yaw güldürmeyin bu grupta istifaya nazır sendikalar aman hocam sendika ödeneği veriliyor 45 TL dedimi grubun yarısı paraaaa der ekibin kalanını yarı yolda bırakır. Benim de mayış bana kalır.
Hakkımızı arayalım ama bari kendi içimizde dürüst olalım demi ama.

ist_koord' Alıntı:
bende bir maaş veriyorum mfk gelsin o yediemin olsun bu başlığa yazanların yada daha geniş bu forumdakilerin %80'i bu fikirde uzlaşsın ve %70'i sendikasından istifa etsin ben bir maaşımı bağışlayacağım.

yaw güldürmeyin bu grupta istifaya nazır sendikalar aman hocam sendika ödeneği veriliyor 45 TL dedimi grubun yarısı paraaaa der ekibin kalanını yarı yolda bırakır. Benim de mayış bana kalır.

içini biliyorsun bu formatörlerin.
Ben ederim valla. Nasıl İstanbul'da Ankara'da eyleme gittiysem bunu da yaparım. Ama sadece ben yaparsam bana bi taraflarıyla gülerler bu formatörler.

türk eğitim sen liyim...sendikamın çalışmalarından memnunum ama toplu bir hareket olacaksa hiç düşünmeden katılırım...bu sıralar istifalar gündemde....komutanlardan sonra baya bi ses getirir...

ortak bi tarih belirleyip tepkimizi koyalım...konu sabitlenmeli.

komutanlar bıraktı hemen çözüm buldular.

Bize mi çözüm bulamayacaklar... :)

Bırakırsak hemen sınav açarlar. Gelsin yenileri. DAha önce de yapmadılar mı sankiii.

ist_koord hocam verdikleri 45 lira sendika parası bizim cebimize girmiyo.aylık 10 lir aidat kesiliyo 3 ayda 30 lira eedr.geri kalan ayda 5 lira.5 lira için arkadaşların bizi satacağını düşünmüyorum.ama sendikalara bi gebelikleri varsa bilmemem.oralardan nemalanan varsa ozaman diyecek bişeyim yok.

ist_koord' Alıntı:

hocam yazdığın 1. satıra katılıyorum
saten okuma ve cevap yazma oranlarına baktığımız zaman bu ortaya çıkıyor.

ama 2. satır ağır olmuş.
ilyas hocamında söylediği gibi ayda 5 liraya kimsenin tenezzül edeceğini sanmıyorum ayrıca toplu istifa eylemi başarılı olursa eylem amacına ulaştıktan sonra herkes sendikasına döner sendika kaçtımı kardeşim.

memurlar.nettede arkadaşlarımıza desteğimizi sürdürelim.
:+1: :+1: :+1: :+1: :+1:

ilyas33' Alıntı:
Arkaaşlar memurlar.net isimli sitenin forum kısmında özlük hakları bölümünde BT Öğretmenlerinden Sendika Yetkililerine başlığıyla billo üyelik adı ve ;
Bilişim Teknolojileri öğretmenleri olarak ilgisiz kaldığınız hatta ne olduğunu bile tam olark bilmediğiniz sorunumuzun çözüme kavuşturulması için gelecek eğitim öğretim yılında bütün sendikalardan Bilişim Teknolojileri öğretmenleri olarak istifa etmeyi ve sorunumuz çözüme kavuşana kadar hiç bir sendikaya üyelik düşünmediğimizi buruadan duyurmak isterim.İlgilendiğinizi söyleyerek bizi avuttuğunuzu düşünüyorsanız size derim ki bizimle sendika aidatlarının ödemesini devlet kesmiştide öğretmenler kendileri ödemeye başlamışlardı ya ve ozaman sendikalardan istifa artmıştı ya ozaman sizde b telaş başlamış ve hükümetle hemen bi an önce bu konuyu çözmüştünüz ya bizimle öyle ilgilenmenizi istiyoruz.istifamızı toplu olarak aynı günde basın aracılığı ile yapacamızı da belirteyim içeriğiyle taşıdım.üyeliği olan arkadaşların haklı mücadelemizi oradada duyurmak adına desteklerini bekliyorum

ilyas arkadaşım memurlar net e 2 gün önce üye olmuştum. hala forum lara yazamıyorum 5 gün dolması gerekiyormuş.

ama orada destek vermek isteyen olursa diye son durum bilgilerini alabilmeleri için bir takip adresi belirtirsen iyi olur.

ilyas hocam buranın bağlantısını memurlar nette belirtiki arkadaşlar burayı takip edebilsin

zaten söylemiştim oradan destek gelmez diye.

:puhaha: bikaçgün beklersen memurlar nette ben sana destek veririm :puhaha:

Geri