Sonunda Bitti : Dijital Pano(BT Sınıf Resimleri)

Kodla Büyü
Re: Bt Sınıfları - Mutluluğun Resmi

ilk fotolar çok güzel.kıskandım desem olcak yani sınıfı :p ama son fotoyu görünce halime şükrettim.canım okulum ve canım labım diyesim geldi :) hocam o sınıf ne öyle yaa.toplama kampı gibi doldurmuşsunuz üstüste :scared:

Sınıflar 58-62 arası ... normu kurtaralım diye ikinci kademenin hepsine seçildi ders ama seçtiğimize seçeceğimize pişman olduk. Açıkcası ben artık bt sınıfından vazgeçtim normal projeksiyonlu bir sınıf istedim ama boşta sınıf da yok :( Önerisi olan varsa çok makbule geçer.

valla duvarları görünce kendi labımdan utandım bende hiçbişi yok:( eski malzemeleri sabitleyip duvarlara tanıtıcı olarak asmakla başlıyacam bende sizde de vardı hocam. tebrikler güzel lab.haluk hocamın durumu benim ilk hafta imam hatipte ki durumum gibiymiş ama bende Allah tan sayı 10 ar kişi azaldı. Allah yardımcın olsuın hocam ne kafa kalır ne beyin gürültüde.

halukk' Alıntı:
Sınıflar 58-62 arası ... normu kurtaralım diye ikinci kademenin hepsine seçildi ders ama seçtiğimize seçeceğimize pişman olduk. Açıkcası ben artık bt sınıfından vazgeçtim normal projeksiyonlu bir sınıf istedim ama boşta sınıf da yok :( Önerisi olan varsa çok makbule geçer.
bu sınıfta ders işlemek korku filmi gibi geliyor bana.

62 kişilik sınıflar varken bakanım hala tablet dağıtıp dünyada bir ilki gerçekleştirme peşinde... 30 üstü sınıf mevcudu olan arkadaşlar Allah kolaylık versin diyorum.

aslında teta gibi olmalı bizim dersler 2 ye bölünmeli sınıf.

dijitalyerli' Alıntı:
aslında teta gibi olmalı bizim dersler 2 ye bölünmeli sınıf.
Onu araştırdım hocam, resmen sınıflar bölünemiyor. Teknoloji tasarım dersinin öğretim programında açık seçik dersin nasıl hangi şartlarda işlenmesi gerektiği yazılmış. Sonra bir de bizim programa baktım. Bu programdaki bir ders olmasa da olur dedim. Güncellenip zorunlu olmayacaksa böyle bir ortamda seçmenin de anlamı yokmuş onu gördüm .

ozgurgitarim' Alıntı:
omd' Alıntı:
Sınıf güzel gözüküyor ama arızalı kasalar da gözümden kaçmadı hani :D

hocam, geçen seneki beden eğitimi faciasından sonra tüm bilgisayarları yeniden çalışır hale getirdim.

şu anda 20 + 1 bilgisayarım - Çok Şükür - çalışır durumda. internet bağlantıları tıkırında.

siz, iki yatay kasadan bahsediyorsunuz sanırım :)

onlar oldukça eski iki kasa. birbirlerinden parçalar alıp, çalışan tek bir bilgisayar yapmaya çalışıyorum.

bu kasayı Dijital panoda, sadece Powerpoint döndürmesi için sınıfın girişine asacağım LCD ekrana bağlayacağım.

DİGİTAL PANO MU? :shock:

sarı_sarı' Alıntı:
ozgurgitarim' Alıntı:
omd' Alıntı:
Sınıf güzel gözüküyor ama arızalı kasalar da gözümden kaçmadı hani :D

hocam, geçen seneki beden eğitimi faciasından sonra tüm bilgisayarları yeniden çalışır hale getirdim.

şu anda 20 + 1 bilgisayarım - Çok Şükür - çalışır durumda. internet bağlantıları tıkırında.

siz, iki yatay kasadan bahsediyorsunuz sanırım :)

onlar oldukça eski iki kasa. birbirlerinden parçalar alıp, çalışan tek bir bilgisayar yapmaya çalışıyorum.

bu kasayı Dijital panoda, sadece Powerpoint döndürmesi için sınıfın girişine asacağım LCD ekrana bağlayacağım.

LCD ekranda ppt sunu çeviricek panpa :)

sarı_sarı' Alıntı:

hocam, sınıfın giriş kapısının üstüne (dış tarafa) bir tane 19 inç monitor takacağım. .(bozuk bir 19 inç LCD vardı, onu yaptırdım.)

bir tane LCD monte aparatı aldım..(10 inç-30 inç aralıklı)

bilgisayar kasası içeride.

ses sistemi dışarıda yukarıda, yine LCD monitörün yan taraflarına.

powerpoint'te güzel resimler, yazılar, güzel sözler ve öğrenci resimleri vs....
okulla ilgili yeni haberler....

koridordan geçen öğrenci, izleyip dinleyecek vs.. işte....

evet mutluluğun resmi düzenli Bt sınıfından ve de anlayışlı okul idaresinden geçiyor. çok güzel sınıf mevcududa 30 u geçmezse insan daha ne ister. :++:

ilk fotoğraftaki sınıfın bi benzeride bende var (bilgisayar olarak ve masa olarak) sandalyelerin hali duman, güzelim sandalyelerin üzerine oturmamışlar öğrenciler resmen .... neyse bende tabure aldırmayı düşünüyom. o kalabalıkta ders mers yapılmaz. bence dersimiz madem seçmeli gerçekten çocuklar seçsinler, her sınıfa 2 veya 3 seçenek sunulsa (bilgisayar-satranç-spor vb) sınıflar bölünerek gelse hem bizim dersler daha verimli olur, hemde daha çok öğretmene ekmek çıkar. niye yapmıyorlar bilemiyorum ya prosedürü zor ya da sınıf yetersizliği diye düşünüyorum.

Böyle konu başlıklarını seviyorum:) Özgür hocamın sınıfı tam bir şaheser. Özenli, bakımlı, tertipli, girilesi, ders işlenesi...
Ben de görünce paylaşmak istedim. Bugüne kadar görev yaptığım en kötü BTS değil elbet ama 14 tane 5'i benzemez 9'u tektip 256 ram'li makinelerim. Ah bi'de monitörlerimin 5'i sararmasa! Öğrencilerimin önünde sararlamaları beni kahrediyor. En kısa zamanda değiştirmek isterim ama acil hayırsever gerek:)
En mutlu anlarımdan biri de vitamin gibi çok beğendiğim bir yerde teneffüsünü geçiren öğrencimin anı...

Ekli dosyalar

• bts1.jpg
    bts1.jpg
    209.4 KB · Görüntüleme: 1,265
  • bts2.jpg
    bts2.jpg
    218.4 KB · Görüntüleme: 1,264
  • bts3.jpg
    bts3.jpg
    184 KB · Görüntüleme: 1,266
  • bts4.jpg
    bts4.jpg
    188.8 KB · Görüntüleme: 1,266
  • bts5.jpg
    bts5.jpg
    171.1 KB · Görüntüleme: 1,266
  • bts6.jpg
    bts6.jpg
    212.3 KB · Görüntüleme: 1,265

ozgurgitarim' Alıntı:
sarı_sarı' Alıntı:

hocam, sınıfın giriş kapısının üstüne (dış tarafa) bir tane 19 inç monitor takacağım. .(bozuk bir 19 inç LCD vardı, onu yaptırdım.)

omd kanka dijital pano ne demek biliyorum da.. ama yani şaşırdım çünkü ekranı ne acaba diye merak etmiştim sağolsun ozgurgitarim hocam açıklamış..
Çok iyi fikir, bozuk ekranı yaptırmak filan, bazı branşdaşlarımın kıvrak zekası beni çok gururlandırıyor :alkis:

Takip edilesi bir konu. :) ozgurgitarim hocamın paylaştığı sınıf süper. Duvarlardaki materyalleri gerçekten de yakından görmek isterim. Sabırsızlıkla yeni resimleri bekliyorum :)

Olcay Büyükçapar' Alıntı:
Böyle konu başlıklarını seviyorum:) Özgür hocamın sınıfı tam bir şaheser. Özenli, bakımlı, tertipli, girilesi, ders işlenesi...
Ben de görünce paylaşmak istedim. Bugüne kadar görev yaptığım en kötü BTS değil elbet ama 14 tane 5'i benzemez 9'u tektip 256 ram'li makinelerim. Ah bi'de monitörlerimin 5'i sararmasa! Öğrencilerimin önünde sararlamaları beni kahrediyor. En kısa zamanda değiştirmek isterim ama acil hayırsever gerek:)
En mutlu anlarımdan biri de vitamin gibi çok beğendiğim bir yerde teneffüsünü geçiren öğrencimin anı...

hocam çok teşekkür ederim....

sınıfımla uğraşıyorum....öğrencilerimde çok seviyorlar sınıfı....

bi şeyler yapan öğrencileri görmek mutlu ediyor insanı (vitaminde çalışan öğrenci gibi)

Summer_06' Alıntı:
Takip edilesi bir konu. :) ozgurgitarim hocamın paylaştığı sınıf süper. Duvarlardaki materyalleri gerçekten de yakından görmek isterim. Sabırsızlıkla yeni resimleri bekliyorum :)

ben de bu kadar ilgiden sonra, yeni resimleri koymak için sabırsızlanıyorum hocam...

yarın açıklamaları ile birlikte koyacağım Allahın izniyle.....

ozgurgitarim' Alıntı:
sarı_sarı' Alıntı:

Hocam fikriniz güzel bende yapmayı düşündüm ancak ;

Ses verirseniz sadece tenefüslerde vermeniz gerekecek derslerde dikkat dagıtır. Her tenefüs sesi nasıl açıp kapatacaksınız hadi onu ses sistemini uzaktan kumanda ile yaptınız diyelim ki bu biraz pahalı ve yorucu bir sistem olmaz mı .

Gösteriyi acmak için Her sabah bilgisayarı acıp slaytı yada videoyu calıstıracak mısınız ki bu pek mantıklı değil monitör labın dışında duvarda olacak yoksa sürekli calısır vaziyette mi olacak.

Re: Bt Sınıfları - Mutluluğun Resmi (Resimler eklendi)

yeni resimler ekledim arkadaşlar....

duvarlar baya yoğunmuş demiştim vazgeçiyorum baya baya yoğunmuş
donanım panosunu nasıl oluşturdunuz yapım aşaması?

hocam walla tebrikler çok güzel sınıf

VaVgibi' Alıntı:
duvarlar baya yoğunmuş demiştim vazgeçiyorum baya baya yoğunmuş
donanım panosunu nasıl oluşturdunuz yapım aşaması?

hocam, 50*50 boyutlarında kontraplak bulunur.
eski donanım bileşenlerini, birer adet küçük vida ile bir kaç yerinden kontraplağa tutturulur.
örneğin anakart için, bu kart üzerindeki, kasa montaj deliklerini kullanabilirsiniz.
tornavida ya da matkap kullanabilirsiniz.

sonra da duvara, matkap ile minik bir delik açıp, dübel ve vida ile tutturursunuz.

atandığın yere götür bari hocam emeğin heba olmasın... uğraşmışsın belli. ne de olsa senden sonra orası atıl duruma düşecek maalesef...benim bir kutum var mesela...5 senede 3.okul değiştirdim...ve o kutuyu kaplumbağa gibi her yere taşıyorum

vav gibi hocam bu arada,

donanım bileşenlerini kontraplağa tutturmak için sıcak silikon da kullanabilirsiniz. sizin için daha pratik olacaktır.

elrond' Alıntı:
atandığın yere götür bari hocam emeğin heba olmasın... uğraşmışsın belli. ne de olsa senden sonra orası atıl duruma düşecek maalesef...benim bir kutum var mesela...5 senede 3.okul değiştirdim...ve o kutuyu kaplumbağa gibi her yere taşıyorum

hocam bir kaç parçayı götürmeyi düşünüyorum...
örneğin duvardaki 3 boyutlu fotoğraf çalışmasını....bırakırsam bir gün sonra çöpe atarlar zaten....

Hocam maşallah ya ne güzel sınıf tebrikler çok beğendim :+1: :+1: :+1:

ozgurgitarim' Alıntı:
vav gibi hocam bu arada,

donanım bileşenlerini kontraplağa tutturmak için sıcak silikon da kullanabilirsiniz. sizin için daha pratik olacaktır.

teşekkürler hocam

elrond' Alıntı:
atandığın yere götür bari hocam emeğin heba olmasın...

Özgür hocanın biyere gitmeye pek niyeti yok anlaşılan lab değil yaşam alanı oluşturulmuş

vitamin çalışan öğrenci deyince, benim öğrencilere kulaklık versem anında suistimal edilip alt planda müzikler açılıyor,oyunlar oynanıyor. kulaklık vermiyorum artık. dolaba kitledim. :|

dijitalyerli' Alıntı:
vitamin çalışan öğrenci deyince, benim öğrencilere kulaklık versem anında suistimal edilip alt planda müzikler açılıyor,oyunlar oynanıyor. kulaklık vermiyorum artık. dolaba kitledim. :|

ben kulaklıkları sadece dyned vb çalışanlara verdiğimi açık açık belirtiyorum. Daha sonra da netop üzerinden ara ara neler yaptıklarını izliyorum. Suistimal edeni yakalarsam ilk anda uyarı veriyorum. Tekrar yakalarsam bilgisayarı uzaktan kapatıp öğrenciyi dışarı gönderiyorum. Az öğrenci olduğu için kontrolü kolay bizim okulda :)

Geri