Sonunda Bitti : Dijital Pano(BT Sınıf Resimleri)

Kodla Büyü
Re: Bt Sınıfları - Mutluluğun Resmi (Resimler eklendi)

omd' Alıntı:
ben kulaklıkları sadece dyned vb çalışanlara verdiğimi açık açık belirtiyorum. Daha sonra da netop üzerinden ara ara neler yaptıklarını izliyorum. Suistimal edeni yakalarsam ilk anda uyarı veriyorum. Tekrar yakalarsam bilgisayarı uzaktan kapatıp öğrenciyi dışarı gönderiyorum. Az öğrenci olduğu için kontrolü kolay bizim okulda :)

benim de öğrenci sayısı tam ama problemli öğrenciler var. netsupporttan sürekli takipteyim, ama baktım bildiklerini okuyolar dolaba kitledim vermiyorum. dyned i kullanan öğretmen versin. bir de benden kaynaklanıyor sanırım. yumuşak yüzlü gördüler beni, dışarı çık desem de çıkaramıyorum.

Özgür hocam tebrikler.

Meslekte 3. yılım. İki okul değiştirdim. Faz1'leri önce adam edip, sonra upgrade edip xp kurup çalışır duruma getirmek ilk okulda 1 yılımı aldı. Yeni okulumda 2 faz1 lab, okulda toplam 80-90 bilgisayarın elden geçip adam olması, özellikle faz1'leri önce adam edip, sonra upgrade edip xp kurup çalışır duruma getirmek, ardından ingiltereden gelen 40 küsür bilgisayarın hepsinin elden geçip 25 tanesinin çalışır hale gelip faz1'lerin bazıları ile yer değiştirmesi 1,5 yılımı aldı. (Hiç bir zaman formatörlük görevim de yoktu, hala da yok.)

Bilgisayarların çalışır halde tutulmasıyla uğraşmaktan laboratuara sıra gelmedi gitti. Sadece klavye panosunu koyabildim. Sandalyeler rezaletti, döndürdüklerinde seslerinden sinir krizi geçiriyordum, tek tek yağladım ilk geldiğimde hepsini.

Şimdi tekerleri eksilenlerin tüm tekerlerini sökeceğim. Okula malesef plastik sandalye aldıramadım. Projeksiyonlar tarihi eser, binbir nazla çalışıyor. Sabah 30dk'de ısınıyor, renklerin yarısı yok. 1,5 senedir yeni bir projeksiyon alıyorlarmış sanırım...

Bu sene liseye görevlendirildim, laboratuara girince o kadar üzüldüm ki. UBAK 2008 vestel core 2 duo 2.4 GHz işlemci 2 GB ram bilgisayarlar neredeyse atıl durumda. Yani açıyorsunuz güncelleme yapıyor 1 saat. Güvenlik kartı devre dışı olmadığı için karmakarışık. Virüs desen ağı sarmış, ağı çökertiyor. Windows xp kurulmuş bazısına, içinde virüs varken deepfree atılmış. İçim acıdı. Birer ikişer onları da elden geçiriyorum. LCD ekranlı öyle bir ortamda dersten sonra okuluma gelince damdan düşmüşe benziyor iş. Hele de lise öğrencisinden ilgisiz ilköğretim öğrencisine dönünce...

Halukk hocam yerinde olmak istemezdim. 30-40 kişilik sınıfları zor zaptediyoruz. Sizinki mümkün değil. İlk atandığımda okulda 8 bilgisayar vardı 2si çalışıyordu, 40 kişilik sınıflarla derse girmiştim. O günler geldi aklıma. Kör dövüşü başka bir şey değil...

Eski okulum, yeni okulum ve lisenin resimlerini çekip ben de yükleyeyim bari. Ekstrem bişi yok maksat paylaşım olsun :)

ozgur hocam sınıfınız farklı ve güzel.kendi sanatsal çalışmalarınızı da sergiliyorsunuz.ne güzel.
benim 2006 Dünya Bankası 3000 kapsamında kurulan sınıflarım altta;
Bu sınıfların sandalyeleri başa beladır ,durmadan kırılır .Ama benimkilerde fire yok :)
Bir tane de hayırseverin kurduğu var daha eski olan ama onun resimleri yok.

Ekli dosyalar

• bts2.jpg
    bts2.jpg
    478.5 KB · Görüntüleme: 1,147
  • bts1.jpg
    bts1.jpg
    443.3 KB · Görüntüleme: 1,147
  • bts3.jpg
    bts3.jpg
    419.6 KB · Görüntüleme: 1,149
  • btlab_arastirma3.jpg
    btlab_arastirma3.jpg
    278.2 KB · Görüntüleme: 1,147

ozgurgitarim hocam 3 boyutlu resim çalışmasını ben şeffaf bir kasa modeli olarak düşünmüştüm. Tüm yaptıklarınızı çok beğendim, silkelenip kendime gelmeme vesile oldunuz, çok teşekkürler bu faydalı paylaşımınız için.
Not: Okullarımızın adı da aynı.

benimki de @grandmasterb hocamın ki gibi ama klima yok. :wink:

Ben bir şeyler sormak istiyorum.

1. Bilgisayarlarda NSS kullandığımdan bilgisayarları kilitlediğimde çocuklar sürekli bilgisayara düğmeden reset atıp duruyor. Buna karşılık siz ne yapıyorsunuz?

2. Bilgisayar masalarının klavye çekmecesini söksem mi acaba ikide bir düşüp duruyor. Bazı kalvye kabloları arasına sıkıştığından kabloyu kesiyor. Sökersem atarım o yüzden de sonra lazım olur mu diye merak ediyorum.

grandmaster hocam teşekkür ederim paylaşımınız için.
sanırım çiçeklerin olduğu masa sizin masanız.

aak' Alıntı:
benimki de @grandmasterb hocamın ki gibi ama klima yok. :wink:

Ben bir şeyler sormak istiyorum.

1. Bilgisayarlarda NSS kullandığımdan bilgisayarları kilitlediğimde çocuklar sürekli bilgisayara düğmeden reset atıp duruyor. Buna karşılık siz ne yapıyorsunuz?

2. Bilgisayar masalarının klavye çekmecesini söksem mi acaba ikide bir düşüp duruyor. Bazı kalvye kabloları arasına sıkıştığından kabloyu kesiyor. Sökersem atarım o yüzden de sonra lazım olur mu diye merak ediyorum.

1. hocam bizim çocuklar küçükler. (6-7)
o yüzden kimse reset atmıyor :)

2. hocam sökebilirsiniz. ama kesinlikle atmayın. mutlaka lazım olacaktır.

Re: Bt Sınıfları - Mutluluğun Resmi

technolog' Alıntı:
Hocam fikriniz güzel bende yapmayı düşündüm ancak ;

Ses verirseniz sadece tenefüslerde vermeniz gerekecek derslerde dikkat dagıtır. Her tenefüs sesi nasıl açıp kapatacaksınız hadi onu ses sistemini uzaktan kumanda ile yaptınız diyelim ki bu biraz pahalı ve yorucu bir sistem olmaz mı .

Gösteriyi acmak için Her sabah bilgisayarı acıp slaytı yada videoyu calıstıracak mısınız ki bu pek mantıklı değil monitör labın dışında duvarda olacak yoksa sürekli calısır vaziyette mi olacak.

hocam, okulun giriş katındayım... bu katta sadece bir adet sınıf var.
zaten sesi kısık bir şekilde, sadece labın önünden geçerken duyulacak şekilde vereceğim.

bilgisayarı istediğiniz zamanda açan, ve istediğiniz programı istediğiniz saatte çalıştıran programlar var...

bunları kullanabilirim, olmadı, uymadı, her sabah açarım :)

ders olduğu her gün bilgisayarlarla uğraşıyorum zaten, bu sistemin kasası da benim sınıfta olacağından, bir power tuşuna da ben basmış olurum.

Valla hocam sınıflarınızı gördükçe halime bir kez daha acıdım... Benim ne zaman böyle güzel ders işlenesi bir sınıfım olacak:( Ha bire taşınmaktan doğru düzgün bir sınıfım olmadı.Ama haluk hocam Allah sabır versin size.Önceki okulumda ben de aynı durumdaydım o zaman derslerim 2 saatti ve sınıfı yarıya bölerek ayrı ayrı anlatırdım böyle çözmüştüm o problemi fakat şimdi bu da mümkün değil.Siz nasıl baş ediyorsunuz bilmiyorum.
Güzel sınıflar görmek iyi oldu ben de çok heveslendim kendi binamıza geçtiğimizde uygulamak üzere güzel fikirler verdi..

sizin modeli örnek alıp ben de bişiler yapayım. çok hoşuma gitti

Benim bilgisayarlar Faz-1. Öğretmen arkadaşlarla depremzedelere yakıp ısınmak için göndermeyi düşünüyoruz. Çalışan 2 bilgisayar.

_su_' Alıntı:
Valla hocam sınıflarınızı gördükçe halime bir kez daha acıdım... Benim ne zaman böyle güzel ders işlenesi bir sınıfım olacak:( Ha bire taşınmaktan doğru düzgün bir sınıfım olmadı.Ama haluk hocam Allah sabır versin size.Önceki okulumda ben de aynı durumdaydım o zaman derslerim 2 saatti ve sınıfı yarıya bölerek ayrı ayrı anlatırdım böyle çözmüştüm o problemi fakat şimdi bu da mümkün değil.Siz nasıl baş ediyorsunuz bilmiyorum.
Güzel sınıflar görmek iyi oldu ben de çok heveslendim kendi binamıza geçtiğimizde uygulamak üzere güzel fikirler verdi..

hocam keşke okula ilk atandığımda labın resmini çekmek aklıma gelseydi.
oldukça kötü durumdaydı benim sınıfım da...

özgür hocam valla ben çok özendim sınıfınıza elinize sağlık.siz de oldukça yaratıcısınız.ben de bişeyler yapmıştım eski okulumda ama şimdi hiç içimden gelmiyor çünkü 2 okulda gezip duruyorum.bi stabil konuma geçersem bende böyle bir lab yapmak istiyorum o zaman sizin yardımınıza ihtiyacım olacak.ellerinize sağlık.gözümüz gönlümüz açıldı :)

özgür hocam, maşallah.. labratuarınız da geniş, sizde de bu azim yaratıcılık varken kim tutar sizi.. hakkaten gözümüz gönlümüz açıldı.. ortamını bulursak biz de sizin gibi bişeyler yapabileceğimiz fikrini verdi. teşekkürler..
haluk hocam.. Allah tez zamanda sizi kurtarsın dicem ama siz gidince yerinize yine bi meslektaşım gelecek, onun da sıkıntı çekmesini istemem, inşallah tez zamanda sınıf mevcudunuz düşer(şublere bölünerek ya da o civarda okul sayısının artıp size az öğrenci gelmesiyle).
benim lab klasik bi lab ama çok dar. öğretmen masasına oturmak için bile öğrencileri bi taraflara kaydırıp da geçiyorum :) . ama yine de buna da şükür tabi..

ozgurgitarim' Alıntı:
grandmaster hocam teşekkür ederim paylaşımınız için.
sanırım çiçeklerin olduğu masa sizin masanız.

Evet hocam çiçekli olan benim masam.ama resimde iki lab var bir tanesinde çiçek yok:)

o değil de fire vermeyen sandalyelerde takıldım. Çocuklara uygulamalı sandalyeye nasıl oturulur nasıl çekilir nasıl itilir eğitimi bile verdiğim halde 3 yılda hepsi perte çıkmıştı. :)

halukk' Alıntı:
ozgurgitarim' Alıntı:
halukk' Alıntı:
Ben de paylaşacaktım aslında bt sınıfının fotoğrafını ama sonradan düşündüm bu başlık mutluluğun resmi olarak açılmış iyi örnekleri görelim mutluluğumuz bozulmasın dedim:) istanbul'un göbeğinde ne şartlarda bt eğitimi vermeye çalıştığımızı görmüş olacaktı herkes.

sorunlar da mutluluğumuzdur hocam, lütfen paylaşın....

görmüş oluruz.....

Peki başlığı açan kişi izin verdiğine göre :)
6hf4.jpg

6hfp.jpg

Bilgisayarları görebilen var mı acaba :(
Seni en iyi anlayan benim. Bu sınıfta 2 yıl ders işlemiş biri olarak sana sabır ve gür bir ses diliyorum Haluk:)

mfk' Alıntı:
o değil de fire vermeyen sandalyelerde takıldım. Çocuklara uygulamalı sandalyeye nasıl oturulur nasıl çekilir nasıl itilir eğitimi bile verdiğim halde 3 yılda hepsi perte çıkmıştı. :)

2 BT sınıfımda toplam 60 sandalye vardı.Ben askerdeyken (6 ay) 11 tanesinin sırtı kırılmış ama müdür yardımcım ben gelir gelmez kaynak yaptı.(kendisi makina yada kalıp öğretmenliğinden sınıfı öğretmenine dönme).Fire vermiş sayabiliriz aslında ama ben kullanırken olmadığı için ben onları saymıyorum.

2006 dan beri kullanıyorum iki sınıfı da .hatta uygulama yaptıkları anlarda bazen ben diğer snıfta oluyorum.Sınıflarım karşılıklı ve sınıfı ikiye bölüyorum uygulama yaparken.Her ders sonunda sandalye görevlisi öğrencilerim var onlar gevşeyen vidaları sıkıyorlar.yalama olmadan kurtarıyoruz sandalyeleri.

bende resim koymasam daha iyi 15 bilgisayar var 53 kişi falan sınıflar :( pano desen yok. ne kadar ders işleyebiliyoruz mechul.

desertrose' Alıntı:
halukk' Alıntı:
ozgurgitarim' Alıntı:
halukk' Alıntı:
Ben de paylaşacaktım aslında bt sınıfının fotoğrafını ama sonradan düşündüm bu başlık mutluluğun resmi olarak açılmış iyi örnekleri görelim mutluluğumuz bozulmasın dedim:) istanbul'un göbeğinde ne şartlarda bt eğitimi vermeye çalıştığımızı görmüş olacaktı herkes.

sorunlar da mutluluğumuzdur hocam, lütfen paylaşın....

görmüş oluruz.....

Peki başlığı açan kişi izin verdiğine göre :)
6hf4.jpg

6hfp.jpg

Bilgisayarları görebilen var mı acaba :(
Seni en iyi anlayan benim. Bu sınıfta 2 yıl ders işlemiş biri olarak sana sabır ve gür bir ses diliyorum Haluk:)

yaaa arkadaşlar bu kadar kişi ile bilgisayar dersimi işlenir.Allah yardımcınız olsun.Şaka gibi yaaa yani gaga çıkarsın sen bu fotoyla.

Sınıfımın, 360 derece panoramik görünümü :)

Ekli dosyalar

• bilgisayar.jpg
    bilgisayar.jpg
    482 KB · Görüntüleme: 960

hocam güzelmiş sınıfınız..

sağ duvardaki kolon okulun ana sesi mi yoksa sınıfa mı ait?

cyberstar' Alıntı:
sandalyeler nereye gitti hocam :) öğrencilerin ayakta duruyo sanırım. sınıfın güzel olmuş.

Bu kadar güzel bir sınıfa bu yorum mu yapılır yahu...

senjizu' Alıntı:
Sınıfımın, 360 derece panoramik görünümü :)

çok güzelmiş..

benim bir lab.ım bile yok. dersimde yok. bu okulda ne işim var acep :)

Özgür kardeşim maşallahı var sınıfının emeklerine sağlık.
Bunlarda pazar günü (vurguya dikkat) yanına uğradığım bir arkadaşımın sınıfı. Bu düzen değişiminden sonra kendiside son halini paylaşır inş. Düzeni kurduktan sonra darısı benimkinin de başına inş.
cebit-eurasia-bilisim-2010-f244/bt-siniflarimizin-resimleri-t50669-15.html 2010 da paylaşmışız daha önce bakalım bu sene sınıflarda ne farklar değişiklikler var.

Ekli dosyalar

• 2011-10-30 12.49.14.jpg
    2011-10-30 12.49.14.jpg
    473.2 KB · Görüntüleme: 937
  • 2011-10-30 12.49.36.jpg
    2011-10-30 12.49.36.jpg
    542.2 KB · Görüntüleme: 936
  • 2011-10-30 12.50.01.jpg
    2011-10-30 12.50.01.jpg
    457.9 KB · Görüntüleme: 936
  • 2011-10-30 13.31.25.jpg
    2011-10-30 13.31.25.jpg
    563.6 KB · Görüntüleme: 937

Hocam harikasın işini severek yaptığın belli :) :alkis:

Özgür hocam gerçekten tebrik ederim. Çok güzel olmuş. Senin bu sınıfını gördükçe kendi adıma utanasım geldi.

Bayıldım tek kelimeyle. Çok özendim ayrıca... Bir takım konularda fikir de vermiş oldu bana. Sizi yürekten tebrik ediyorum. :+1:

Ne güzel BT sınıfları varmış ya sizlerle gurur duyarken kendimden utandım :oops: Ben de bişeyler yapayım madem, teşekkürler örnekler için :+1:

tebrik ederim hocam çok emek harcadığınız belli oluyor ellerinize sağlık, benim sınıfın durumu içler acısı malesef ki :(
fen laboratuarı haline getirmişler, her tarafta fen materyalleri var ne yazik.... :( ders de seçilmedi formatörüm diye bozulanları düzeltmekten, diğer öğretmenlere yardımcı olmaktan başka bi işim yok, ders yok sınıf yokkendimi fazlalık olarak görmeye başladım...
İnşallah bize de nasip olur böyle sınıflar...

Modifiyeli BT sınıfı olmuş.Boş oturmadığınız yerinizden belli.Emeğinize sağlık.

Geri