Verilen zamdan memnun musunuz arkadaşlar?

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Bence de en büyük suçlu ekonomik refah! içindeyken yapılan hataları görmezlikten gelen, ufak bir indirim, menfaat için sendikaya üye olan, davası sadece para, menfaat ve makam olan bunlara dokunulunca veya dokunulma riski ortaya çıktığında yani rüzgar yön değiştirdiğinde omurgasız bir şekilde yön değiştiren.

Devlet israf yaparken kendi de bir yandan evi, arabayı nasıl değiştiririm gibi tüketime ve israfa kaçan, borçlanan.

Milli ve vatansever olduğunu zannedip Milleti ve vatanı için çalışmayı birilerine yarar diye bırakan,

Milliyim deyip baştan aşağı iğneden ipliğe yabancı mallarına aşık olan. Sosyalistim zannedip kapitalizmin kölesi olduğunun farkına varamayan.

Her türlü cı, cı, cu cü olan ama devletçi olamayan.

Günahını bile bile ısrarla kredi çeken faizi savunan.

Açık halde ekonomik savaş halinde olduğumuz devletin parasına, markasına, diline vs.tamah eden.

....

Ben, sen o, biz, siz onlar.

Yani insan kalitemiz maalesef. Ve böyle oldukça da hakettiğimiz gibi yönetiliyoruz ve yönetilmeye de devam edeceğiz.

Hocam devlet israfı fakirin fukaranın vergisiyle olur, benim ev araba değiştirmem kendi paramdır, kimseyi bağlamaz. Sapla samanı karıştırıyorsunuz.

Çok mantıklı Hocam. Sabah 2 arkadaş asgari ücret zammı karşısında eriyen maaşımızı konuşuyoruz arkadaşın biri atladı "iyi yaptılar az bile yaptılar keşke asgari ücreti 7 bin yapsalardı" diye baskın bir şekilde şaşırdık kaldık. Siz niye onunla kıyaslıyorsunuz maaşımızı az bile alıyor adamlar bu hayat pahalılığında diye de çıkışmaya başladı. Arkadaş dünkü asgari ücret-öğretmen maaşı kıyaslamalarından rahatsız olmuş saçma bulmuş öğretmenlerin asgari ücretliyi kıskandığını falan düşünüyor, aynı öğretmen geçen de uzaktan eğitimle ders vereceksem bana zoom oturumu açıp akıllı tahtayı bilgisayarı ayarlamak okulun ve idarenin görevi diye tutturmuştu öğretmenler de bir garip oldu anlam veremiyorum neden böyle oldu
İdare bu bişeyi beceremez diye hiçbir görev vermiyordur ona. Tüm yükü size yüklüyordur. Adamda salağa yatıp hayatını yaşıyor.

Döviz kurlarındaki hareketlilik ve durdurulamayan yükseliş, başta akaryakıt ve gıda ürünlerinde halka zam olarak dönerken, benzin ve motorine bir zam daha yolda. Dün 56 kuruş zamlanan benzine 69 kuruş, motorine ise 1 lira 13 kuruş zam bekleniyor.
hadi gözümüz aydın

Hocam devlet israfı fakirin fukaranın vergisiyle olur, benim ev araba değiştirmem kendi paramdır, kimseyi bağlamaz. Sapla samanı karıştırıyorsunuz.
Kendi paran değil hocam sana o rızkı bir veren var ve o israf etmeyin diyor. İsraf haramdır bu önce seni bağlar ardından tükettiğin milli servet olduğu için herkesi bağlar. insanlar hep betona yatırım yapıyoruz diyerek devleti eleştiriyor ama bir yandan peynir ekmek gibi lüks daireler satılıyor. Boyundan büyük borçların altına giriyorlar. Yarının ne getireceğini bilmeden hesap kitap yapıp günaha batıyorlar. Devlet israfı elbette daha büyük bir vebaldir. Ama insanın israf içinde yüzüpte devleti bu yönden eleştirmesi ne kadar doğrudur. Buna istersen sapla samanı karıştırmak değil de iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batırmak diyelim.

Bence de en büyük suçlu ekonomik refah! içindeyken yapılan hataları görmezlikten gelen, ufak bir indirim, menfaat için sendikaya üye olan, davası sadece para, menfaat ve makam olan bunlara dokunulunca veya dokunulma riski ortaya çıktığında yani rüzgar yön değiştirdiğinde omurgasız bir şekilde yön değiştiren.

Devlet israf yaparken kendi de bir yandan evi, arabayı nasıl değiştiririm gibi tüketime ve israfa kaçan, borçlanan.

Milli ve vatansever olduğunu zannedip Milleti ve vatanı için çalışmayı birilerine yarar diye bırakan,

Milliyim deyip baştan aşağı iğneden ipliğe yabancı mallarına aşık olan. Sosyalistim zannedip kapitalizmin kölesi olduğunun farkına varamayan.

Her türlü cı, cı, cu cü olan ama devletçi olamayan.

Günahını bile bile ısrarla kredi çeken faizi savunan.

Açık halde ekonomik savaş halinde olduğumuz devletin parasına, markasına, diline vs.tamah eden.

....

Ben, sen o, biz, siz onlar.

Yani insan kalitemiz maalesef. Ve böyle oldukça da hakettiğimiz gibi yönetiliyoruz ve yönetilmeye de devam edeceğiz.

Hocam yorumunuza sonuna kadar katılıyorum...

Kendi paran değil hocam sana o rızkı bir veren var ve o israf etmeyin diyor. İsraf haramdır bu önce seni bağlar ardından tükettiğin milli servet olduğu için herkesi bağlar. insanlar hep betona yatırım yapıyoruz diyerek devleti eleştiriyor ama bir yandan peynir ekmek gibi lüks daireler satılıyor. Boyundan büyük borçların altına giriyorlar. Yarının ne getireceğini bilmeden hesap kitap yapıp günaha batıyorlar. Devlet israfı elbette daha büyük bir vebaldir. Ama insanın israf içinde yüzüpte devleti bu yönden eleştirmesi ne kadar doğrudur. Buna istersen sapla samanı karıştırmak değil de iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batırmak diyelim.
Peynir ekmek gibi konutu yabancılar ve yurtdışındaki Türk vatandaşları alıyor doğru bilgiyi paylaşırsak daha iyi değerlendiririz. İstanbul tapuda çalışanlarla konuşursanız %90 ı euro kazanan. Sanki ülkenin memuru, emeklisi, asgari ücretlisi konut alabiliyormuş gibi algı yaratmayın.

İllaki dini karıştıracaksınız yani
Abd de arkadaşım var gideli 5 sene oldu öğretmenle evlendi. Kendi de ortalama oradaki öğretmen maaşı kadar alıyor çalıştığı işte. adamın evinin fotoğrafını buraya atarım sana ağzın açık kalır. 2 tane de jeepi var. Bizim ülkemizde dört duvar daireyi insanlara lüks görüyorsunuz, bir telefonu lüks görüyorsunuz, avrupalının binmediği hurda aracı lüks görüyorsunuz. Bu zihniyeti değiştirmediğimiz müddetçe bu devran böyle devam edecek.
Devlet yönetmek sadece kurumları yönetmek değildir, halkıda yönetmektir. Cari açık hangi kalemden artıyorsa o kalemi kapatacaksın, önlemini alacaksın. 2010 yılından beri bu ülkede araba üretiliyor yalan, millet napsın mecburen yabancı araba biniyor, sen yerli tohumu yasaklıyorsun, çiftçi ithal tohum gübre almak zorunda kalıyor. Şuan ki yem fabrikalarının nerdeyse tamamı yabancıların eline geçmiş, yem içeriğinin çoğu ithal geliyor. Ya sen şeker fabrikalarını satmışsın rusya dan şeker ithal ediyorsun, Tahıl ambarı anadoluya buğday ithal ediyorsun. Kağıt fabrikaların gitmiş şimdi bi tuvalet kağıdını 130 liraya almak zoruna gidecek kusura bakma... Yeni üretim tesisleri kuracağına elindekileride satarsan tokat büyük olacak.
Ha bütün bunlar olurken sıcak para girdisinden kendini sahte cennette zanneddin, "babalar gibi satarız" diyene alkış tutuyordun şimdi ağlamayacaksın.
Herşeyi geçtim 7 mlyn mülteciyi bu ülkeye aldılar hala aklım vicdanım almıyor.
Söylenecek çok söz var da, insanlara hala anlatmak zorunda kalmak saçma geliyor.

Zeka problemi değil hocam. O şeyi kimse dövmemiş şimdiye kadar. Eşek sudan gelene kadar sağlam bir döveceksin onu. Bak ondan sonra yerli yersiz ses çıkarıyor mu?

Abd de arkadaşım var gideli 5 sene oldu öğretmenle evlendi. Kendi de ortalama oradaki öğretmen maaşı kadar alıyor çalıştığı işte. adamın evinin fotoğrafını buraya atarım sana ağzın açık kalır. 2 tane de jeepi var. Bizim ülkemizde dört duvar daireyi insanlara lüks görüyorsunuz, bir telefonu lüks görüyorsunuz, avrupalının binmediği hurda aracı lüks görüyorsunuz. Bu zihniyeti değiştirmediğimiz müddetçe bu devran böyle devam edecek.
Devlet yönetmek sadece kurumları yönetmek değildir, halkıda yönetmektir. Cari açık hangi kalemden artıyorsa o kalemi kapatacaksın, önlemini alacaksın. 2010 yılından beri bu ülkede araba üretiliyor yalan, millet napsın mecburen yabancı araba biniyor, sen yerli tohumu yasaklıyorsun, çiftçi ithal tohum gübre almak zorunda kalıyor. Şuan ki yem fabrikalarının nerdeyse tamamı yabancıların eline geçmiş, yem içeriğinin çoğu ithal geliyor. Ya sen şeker fabrikalarını satmışsın rusya dan şeker ithal ediyorsun, Tahıl ambarı anadoluya buğday ithal ediyorsun. Kağıt fabrikaların gitmiş şimdi bi tuvalet kağıdını 130 liraya almak zoruna gidecek kusura bakma... Yeni üretim tesisleri kuracağına elindekileride satarsan tokat büyük olacak.
Ha bütün bunlar olurken sıcak para girdisinden kendini sahte cennette zanneddin, "babalar gibi satarız" diyene alkış tutuyordun şimdi ağlamayacaksın.
Söylenecek çok söz var da, insanlara hala anlatmak zorunda kalmak saçma geliyor.
Mülteci demeyelim lütfen. Misafirlerimizin bir kısmı vatandaşımız oldu. Öbürlerinin de burada doğan çocukları doğal olarak vatandaşımız oldu diye biliyorum. 3-5 seneye sayıları bizi geçecek. Kapı dışarı ederler sonra bizi!

bizim bir müdür arkadas dış güclerden dolayi diyor müdürdür vardir bi bildigi dedim ama hic memnuniyetsiz degildi hal hareketi ile.
Bizim müdür de hükümetin bildiği vardır merak etmeyin, müdahale ederler yakında, düzeltirler dedi dün. Gülerek uzaklaştım ne diyeyim artık. Dolar dün 15.5'du, bugün 16'yı geçti.

Para benim, tasarruf benim. İstersem o parayı bir gecede harcarım, kimseye de hesap vermek zorunda değilim. Açın bakın, yasalar da böyle diyor. İşin dini kısmı sizi bağlar, herkesin inancı kendine. Benim inandığım bana paramı harcama konusunda telkinde bulunmuyor. Kaldı ki ben israf eden bir insan değilim, bunu din için değil kendi yaşamım için yapıyorum. İnsanca yaşamak herkesin hakkıdır. Bunu talep etmek de günah değildir.

Bugün baktım okul sendikalı öğretmen dağılımı
23 EBS
17 TES
4 Eğitim İş
2 Eğitim sen
4 öğretmen sendikasız. Bazen düşünüyorum şebeke suyuna afyon mu katılıyor.
Başka sözüm yok.

Bugün baktım okul sendikalı öğretmen dağılımı
23 EBS
17 TES
4 Eğitim İş
2 Eğitim sen
4 öğretmen sendikasız. Bazen düşünüyorum şebeke suyuna afyon mu katılıyor.
Başka sözüm yok.
Çıkarı vardır yönetici olup ekders alıyodur, nöbeti değiştirtiyordur, idarecilere şirin gözükmeye çalışıyordur, ders programını istediği gibi yaptırıp diğer öğretmenlerin vebalini alıyordur.

Arkadaşlar televizyonda herkes yalan söylüyor. 2016da bankacılığa başlayıp 2020 de bitirdim. Sonra bir baktım tarihi yalan söylüyorlar acık öğretimden başladım 2019 da yaz okulu filan 3. sınıfım biterse .İlahiyata başlayacağım hükümetin yalanları beni diploma sahibi yapıyor

20 yıl sonra faizin haram olduğunu öğrendik.
20yıl sonra açlığın kutsal olduğunu öğrendik.
20 yıl sonra itibardan tassaruf yapılmazdan kemer sıkmaya geçtik
20 yıl sonra fakirlerin 7 kat cennette olacağını öğrendik
korkum dolar filan değil Allah ın yüce dinini ne hale getirdik.

Evimize iki maaş giriyor, şu an bin dolar bile etmiyor. Neyine şükür edeceğim?
Hocam ben de tek maaşım.20 yıl oldu. Ev fiyatları 900 1000.. Kaç kuruş zam verecek ki... Vericeği zam nereme yetecek Benim kızgınlığım şu 400 bin yalaka ve o yalakaların yalakası 200 bine. Adam olsalar 1 hafta okul kapatsak yeter... Nerde... Üç ayda 1 400 bin aldık diye memnunlar.

Açın ahaberi zaten yüzde 50 zam aldık, haberiniz yokmu. Yazık öğretmenlere okumuşlar ama herşeyden bı haberler. Bide uzman ve baş öğretmenlikten gelen zamlarida eklediniz mi yüzde 70 ile 80 arası bir zamla 2022 ye bomba gibi giriyoruz. Zaten sendikamız var olsun mükemmel bir anlaşma yaptı. Herşey güllük gülistanlik. Kimse laf etmesin.

Devlet yönetmek sadece kurumları yönetmek değildir, halkıda yönetmektir. Cari açık hangi kalemden artıyorsa o kalemi kapatacaksın, önlemini alacaksın. 2010 yılından beri bu ülkede araba üretiliyor yalan, millet napsın mecburen yabancı araba biniyor, sen yerli tohumu yasaklıyorsun, çiftçi ithal tohum gübre almak zorunda kalıyor. Şuan ki yem fabrikalarının nerdeyse tamamı yabancıların eline geçmiş, yem içeriğinin çoğu ithal geliyor. Ya sen şeker fabrikalarını satmışsın rusya dan şeker ithal ediyorsun, Tahıl ambarı anadoluya buğday ithal ediyorsun. Kağıt fabrikaların gitmiş şimdi bi tuvalet kağıdını 130 liraya almak zoruna gidecek kusura bakma... Yeni üretim tesisleri kuracağına elindekileri de satarsan tokat büyük olacak.

Benim böyle bir şeye ağzım açık kalmaz sayın hocam da senin kalmış belli ki. Hatta o kadar açık kalmış ki ABD ve Türkiye'yi ekonomik anlamda karşılaştırmaya çalışmışın. Ben kimseye 4 duvarı lüks görmedim ama sen olayı telefonu arabayı da katarak duygu sömürüsü boyutuna getirmişin. Yerli üretimi baltalayan her eleştirine aşağıda düzeltmeler yaparak katılıyorum. Sadece farklı olarak işin konuşmak eleştirmek aşamasında kalmaması, sorunları üzerimizden yansıtarak sıyrılmak yerine biraz özeleştiri yapalım diyorum. Hepsi bu...

Vatandaş olarak biz, devlet ya da özel sektör işine geldiği ürünü ithal ederken yerli muadilleri de vardı piyasa da kullandık mı mesela? Gelişmesine, büyümesine katkıda bulunduk mu? Yoksa bizimde mi işimize geldi? Ya da -bizimkilerde kalitesini yapsın marka olsun alalım mı dedik? Ya da senin tabirinle babalar gibi alırız, para benim değil mi diyerek günü mü kurtardık? Keyfimiz bozulmadığı bize dokunmadığı sürece bir şeylerin üzerini mi örttük. İsraf ile ilgili yaptığım vatandaşa yönelik eleştiri de bu şekilde.

Benim kızgınlığım önceki mesajlarımı okursanız göreceksiniz. Aynı çizgide duruşa sahip her ortamda hakkı savunan inandığı yoldan daima yürüyenlere değil. Kendine dokunduğunda ses çıkarmaya başlayıp pozisyon alanlara. Bir de ekonomi maskesi ardına saklanıp bel altı vurup ülke zor durumdayken bıyık altından gülüp fırsat kollayanlara.

Yerli tohum yasak değil, sertifikasız tohum yasak arasında büyük bir fark var okumanızı tavsiye ederim.
Yem fabrikalarının tamamı yabancıların elinde değil ancak hammaddeler yurtdışından geliyor. İkisi aynı kapıya çıkmasa da büyük sorun.
Şeker fabrikaları satıldı evet ama yurt içindeki başka şeker fabrikaları ve gıda şirketlerine yabancıya değil. Devlet yönetiminde KİT'ler eskiden beri zarar eden kurumlar biliyorsunuz. Rusya'dan şeker almak çok az olsa da ihraç edilecek malların içinde kullanılacak olsa da bana göre de kabul edilemez.
Buğday konusu her ne kadar kuraklıktan rekolte düşse de affedilir değil.

Son olarak, hayatın her alanında söyleyecek sözü olan dinin ne dediğine bakmak ve anlamaya çalışmak inanıyor isek bizleri niçin rahatsız ediyor?
Yanlış bir dini bilgi ya da dini bakış açısı izlenimi edindiysen eleştir saygı duyarım.

Peynir ekmek gibi konutu yabancılar ve yurtdışındaki Türk vatandaşları alıyor doğru bilgiyi paylaşırsak daha iyi değerlendiririz. İstanbul tapuda çalışanlarla konuşursanız %90 ı euro kazanan. Sanki ülkenin memuru, emeklisi, asgari ücretlisi konut alabiliyormuş gibi algı yaratmayın.
Algı oluşturmuyorum hocam asıl siz mesajımın öncesini ve sonrasını keserek algı oluşturmuşunuz. Gurbetçilerin daha rahat aldığı doğrudur. İstanbul'da durum Anadolu'ya göre daha bariz olabilir. Ancak kendi çevremden ve okulumdan gözlemim emeklisi de memuru da, öğretmeni de alıyor mesajımda dediğim gibi hem de boyundan büyük borçlar altına girerek ve yarının ne getireceğini bilmeden hesap kitap yapıp günaha batıyorlar.

Öğretmenlere 2000 tl zam yapacaklar hadi yine iyisiniz diyen kişiler oldu yakınlarımdan... haberlere bakan çok iyi zam aldığımızı düşünüyor. yorumsuz.o_O:confused:

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri