Verilen zamdan memnun musunuz arkadaşlar?

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
fondaş medya ne diyor hocam bu konuda?
vebal aldınız vebal; çoluğumuzun çocuğumuzun vebali üzerinize..

HAKKIMI HELAL Etmiyorum sizin zihniyetinize...

o çok b.k atılan 90 larda karı koca öğretmen-memur; evini - arabasını - hatta YAZLIĞINI bile alabiliyordu, emekli tazminatı ile çok rahat daire alınan dönemleri biliyorum...bugün 120 bin lira emekli tazminatı ile ne alabilrisiniz ? ; ayrıca haftada 1 ailece çoluk çocuk yemeğe -pikniğe gidiliyordu, hem de isteyen rakısını-birasını rahatlıkla düşünmeden alıyordu. en son ne zaman dışarıda çoluk çocuk yemek yediniz? bi düşünün bakalım ? eve haftada 1 lahamcun söylüyoruz ; onun tanesi bile 13 TL olmuş...7 lahmacun ediyor 90 küsür...herşey mi lüks olur ? her şey mi bize haram ?

.evet o zaman da ENFLASYON vardı ama kurumlar ENFLASYONU şeffa olarak açıklıyordu; memur da ona göre zam aldığı için; bugün ki gibi fakirleşip-ezilmiyorduk.

şimdi PEYNİRİ-YAĞI - SÜTÜ TEMEL ihtiyaçları düşünür olduk; bugün en kıçı kırık araba 500 binden başlıyor; elinde 200 bin nakitin olsa , 300 bin kredi çeksen aylık ödemesi 12.000 TL ediyor... bu bile ne kadar bitik olduğumuzun resmidir..resmen 2021 ocak ayında ki ASGARİ ücretli ile aynı seviyeye düştük; 10 ayda ASGARİ ücretli seviyesine indik...kimin en ufak dahli varsa; onlara HAKKIMI HeLAL etmiyorum.

Tamam tamam anladık asgari ücretlinin geçim derdinin nasıl bir şey olduğunu. Hadi artık eskiye döndürün herşeyi.

7.000 dolara düşmüş öyle dedi fondaşlar mutlu olabilirsin yuci kardeş sonuçta seninde savunduğun için payın var fakirleşmemizde.
itiraf ediyorum tüm zamları ben yaptırdım, fiyatların günde 2-3 kere değişmesini ben söyledim, :p

sizin ekonominizi mahvedeceğim diyen sarı saçlı bir abd başkanı vardı, hatırlıyor musunuz onu? Adam açık açık tehdit etti, şimdiki başkan ise dostlarıyla benzer işi görüyor. Ekonomi ya da alım gücü iyi olunca mevcut iktidara iyi demeyenlerin şimdi kötü deme hakkı yok bence. Ben iktidar yalakası vs değilim, ihtiyacım da yok, sendikasına da üye değilim, ama siz başka şeylerin yalakalığını çok güzel yapıyorsunuz. Şimdi yeterli zamanım olmadığı için etraflıca yazamadım ama gerekirse ayrıntılı yazarım.

Bu arada, yandaş deyince sıkıntı yok, fondaş deyince mi sıkıntı oluyor? Konunun amacına ulaşma vakti geldi galiba, neyse başka konularda atışırız artık!

Ben 16 yıllık Öğretmenim çok şükür çizgimden 1 gün olsun şaşmadım, kimseye de eyvallah demedim... haaa belki kastettiğin koyu sol kafalı olup; hatta alevi olup; sırf bir mdr. yardımcılığı yada müdürlük kadrosu kapabilsin diye yandaş sendikaya üye olanlar olabilir; onlara günü geldiğinde ben de lafları sokacağım; bukalemundan betersiniz diyeceğim..
ama tanımadığın bilmediğin kişiler için bu tarz ithamlar yanlış .

DIJ güçler konusuna gelirsek; ya kardeşim bu adamın kazanmasını en çok isteyen senin zihniyetinde; A haber zihniyeti abd seçimlerini canlı yayınladı beee..Trump ta nmedet uman siz; trump a bok atan yine siz..ya bi duruşunuz olsun; 20 yıldır dün ak dediğinize bugün kara; dün kara dediğinize bugün ak diye diye ülkeyi mahvettiniz..
en son umudunuz da bedevi kabileleri oldu.
uygar ve medeni dünya da yer edinemedik; adam yerine koyan yok.Kıçı kırık kömünist balkan ülkeleri Edirne yi-trakya yı yağmalıyor. adeta batan geminin malları gibi...

Ha alım gücü iyiyken başka kötü yanlarınız vardı; mesela o yıllarda fetö ; hoca efendiydi değil mi? eleştirdik HAKLI ÇIKTIK. Açılım vardı değil mi? ELEŞTİRDİK haklı çıktık.
o zaman bu ekonomi modeli doğru değil; sahte CENNET; P A T L A Y A C A K diyorduk ne oldu ? PATLADI..
o zaman döviz ucuzken tahılı;eti her haltı İTHAL etmeye alıştınız - alıştırdınız; ne dedi bakan paramız varki alabiliyoruz....eee ne oldu şimdi?

artık ideolijik takıntıları bir kenara bırakın ; ülkenin geleceği için lütfen bak lütfen akp destekçiliğini bırakın; ha muhafazakarsan git deva ya ; saadete ,geleceğe ya İYİ parti ye oy verin..
yeter ya ...
bu ülkeyi son 100 yılda; tam 20 yıl boyunca TEK ADAM OLARAK kim - hangi parti yönetebildi ?
var mı örneği?
o beğenmediğiniz 90 ların koalisyonları dönemin de bu ülke pek çok açıdan bugünden daha iyiydi..

biraz mantıklı olun litfen ya lütfen.

Arkadaşlar abartmayın lütfen. Kaybedecek neyiniz var? Çok çok enflasyon karşısında ezilirsiniz! Ya bir de bu model tutmazsa üzülecekleri düşünün.

Son düzenleme:
konu verilen zamdan memnuz musunuz? bu çerçevede şikayet eden kişi elbetteki mevcut durumdan şikayetçi, memnun olan da aynen mevcut durumdan memnun. şikayet eden hükümet düşmanı, memnun olan da hükümetin adamı olmasın , daha güzel olmaz mı?

Dünya dışı güçler yine müdahale etti ülkemize. Marslılar bizi kıskani. Baksana memlekette 650 tl ile geçinen adamlar varmış. Peh şimdi ben maaş zammını nasıl beğenmem. Millet körü körüne savunmada çağ atlamış durumda. Körü körüne savunma çağı.

bizim bir müdür arkadas dış güclerden dolayi diyor müdürdür vardir bi bildigi dedim ama hic memnuniyetsiz degildi hal hareketi ile.
Müdürlerin çoğu o makama kimlerin sayesinde gelmiştir? Ondan memnunlardır. Müdür olamasaydım; ekders bile alamazdım, bak şimdi o sınavdan bu sınava koşturuyorum, ekdersi tam alıyorum deyip, bana dolar koymaz yönetim değişirse benim koltuk gider diye uykuları kaçıyordur.

Son düzenleme:
Bu Akşam FED:
- Varlık alımları azaltılacak.
- 2022 yılında 3 kez faiz arttırımı yapılacak.
---------------------------------------------
+ fed, faizi sabit tuttu.
+ fed, varlık alımları azaltma hızını aylık 30 milyar yaparak iki kat arttırdı.
+ fed, 2022'de 3 kez ve 2023'de de 3 kez faiz arttırma öngörüsünde bulundu.
+ fed başkanı powell: ekonomik görünümdeki değişiklikler varlık alımını azaltmayı daha hızlı destekliyor.

Anlamı:
https://www.indyturk.com/node/406191/abd-merkez-bankası-başkanının-tapering-demesi-türkiye-ekonomisini-neden-ilgilendiriyor

Son düzenleme:
Eski siyasetçiler şuan kafalarını taşlara vuruyorlardır %50-60 olan enflasyonu %20 lerde açıklama işini biz neden akıl edemedik diye. Benim en ifrit olduğum olaylardan birisi de planları olmadığı halde bazı şeyleri planlı yapıyorlarmış gibi davranmaları. Mesela bir gün çıkıp Çin gibi olacağız, yüksek kurla hem ihracat gelirimizi yükselteceğiz, hemde ucuz iş gücü nedeniyle yatırım çekeceğiz diyolar. Öbür gün kurdaki yükselişin önüne geçmek için piyasaya müdahale ediyolar, iş adamlarına 100 er milyon dolar bozdurursanız düşürürüz biraz kuru diyolar. Çelişki?

Vatandaşın yaşadığı geçim sıkıntısı hiç birisinin umurunda değil, plan tutmazsa üzülürüm diyor bakan. Valla keşke biz de üzülsek sadece. İnsanların sabah yataktan kalkıp baktıkları ilk şey döviz kurları, altın vs. Kafayı yedi millet iyice.

Geçen haziranda 50 kiloluk 1 çuval un 160 TL civarıydı. Şuan 400 TL. Geçen sene çuvalını 180 liraya aldığımız ÜRE gübresinin fiyatı 500 liraya dayandı. Düşünsene 1000Tl verip 2 çuval gübre alıyorsun. Şaka gibi. Geçen sene 5 liradan aldığımız mazot 10 liraya çıktı. Bu maliyetlerle buğday, un fiyatı nasıl yerinde kalsın. Hayvana yedirdiğin saman, yem fiyatı nasıl yerinde kalsın. Hepsi zincirleme, süt fiyatları nasıl yerinde kalsın. 2 kalem mala yapılan zam otomatikman onlarca ürüne yansıyor. Bazılarına toz kondurmak istemeyen iç güçlerde "bu kadar zam nasıl geliyor aklım almıyor" diyolar. Aklınız çok güzel alıyor da işinize gelmiyor.

Kimsenin itiraz edemeyeceği bir gerçek var ki o da fakirleşiyoruz, hem de öyle böyle değil. O kadar hızlandı ki son 2-3 aydır bazılarımız daha olayın vehametini anlayamadı.

Ve artık bahane kalmadı, bitti. Ondan oldu bundan oldu, yan yattı çamura battı. Kimse artık 10 yıldır söylenen bu mazeretleri yemiyor yani. İyi olan herşey benden ama kötü bi şey oldu mu dış güçler. Kanser etti artık bu söylem, kanser.

o kadar güzel bir olay ki
7-8 gün önce hakmarda browni kek 1.5tl
2 gün sonra gittim 1.75
devaminda ertesi gün 1.95 oldu
dün gittim 2.25 olmuş.

ayni şekilde ptesiden cumaya kıymaya 5 erden 15 tl zam geldi anlamayabilenler için 65 tl idi sonra 70 75 ve sonunda 80

ver coşkuyu kolonlara inlesin Allah kahretsin bu duş başlıklarını pardon dış güçleri valla:cool:

"Toplantıya katılan kaynakların, isim yayınlamamak kaydıyla YetkinReport’a verdiği bilgiye göre, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yatırımcılara dışarıdan saldırı olmadığı, ama güven sorunu bulunduğunu söyledi. Nebati bu ifadeyi İstanbul, Dolmabahçe’deki Cumhurbaşkanlığı Binasında 11 Aralık saat 13.30’da başlayan ve 7 saat süren toplantıda kullandı. "

Venezuella da da ABD destekli darbe yapılmaya çalışıldı.
Türkiye'de de..... ikiside başarısız oldu ikisinden de sonra da ABD ekonomik savaş başlattı.
Türkiye'nin 98 yıllık mücadelesine bakarsanız mücadelelerimiz hep durduğumuz yere göre değişti. Darbeler de bundan yapıldı.
Şimdi'de ABD ile görünmeyen bir savaş içerisindeyiz. Bunu inkâr etmek saflık olur. Suriye'nin kuzeyinde, Kuzey Irak'ta, Doğu Akdeniz'de,
Libya'da, S400, F35 vs. vs. Biden'ın açıklamaları
Anladığım kadarıyla yelkenleri indirelim diyen çok saygı duyuyorum sonuçta maslow boşuna piramit yapmamış. Ama ben birileri istiyor diye değişim yapmanın sadece değişim yapmak ve onların işine yarayacağını düşünüyorum

Türkiye'de de..... ikiside başarısız oldu ikisinden de sonra da ABD ekonomik savaş başlattı.
Türkiye'nin 98 yıllık mücadelesine bakarsanız mücadelelerimiz hep durduğumuz yere göre değişti. Darbeler de bundan yapıldı.
Şimdi'de ABD ile görünmeyen bir savaş içerisindeyiz. Bunu inkâr etmek saflık olur. Suriye'nin kuzeyinde, Kuzey Irak'ta, Doğu Akdeniz'de,
Anladığım kadarıyla yelkenleri indirelim diyen çok saygı duyuyorum sonuçta maslow boşuna piramit yapmamış. Ama ben birileri istiyor diye değişim yapmanın sadece değişim yapmak ve onların işine yarayacağını düşünüyorum
BAE destegi de vardi 15 temmuzda hani gecen gün anlasma yapildi ya o BAE onlari görmeyelim bence ne gerek var :) https://www.yeniakit.com.tr/haber/darbeyi-feto-bae-planladi-344710.html

https://tr.sputniknews.com/20170612...irisimini-fonladigini-soyledi-1028854030.html

https://www.yenisafak.com/dunya/darbe-girisiminde-bae-parmagi-2501887

yani mevcut durum devam etmeli diyorsunuz oylemi? full destekliyorum. :)

Son düzenleme:

Sonra prens kılıcını çekmiş, ejderhanın kalbine saplayıp ejderhayı öldürmüş. Prensesle birlikte sonsuza kadar mutlu mesut yaşamışlar...

yine faiz indirimi yine ayni şeyler yine ve yeni zamlar boyle gidecek sanirim faiz 0 olana kadar.

BAE destegi de vardi 15 temmuzda hani gecen gün anlasma yapildi ya o BAE onlari görmeyelim bence ne gerek var :) https://www.yeniakit.com.tr/haber/darbeyi-feto-bae-planladi-344710.html

https://tr.sputniknews.com/20170612...irisimini-fonladigini-soyledi-1028854030.html

https://www.yenisafak.com/dunya/darbe-girisiminde-bae-parmagi-2501887

yani mevcut durum devam etmeli diyorsunuz oylemi? full destekliyorum. :)
Onu da görelim hocam ben görmeyelim demiyorum sorun şurada BAE de ABD istediği için destek verdi darbeye. Normalleşmeye de yine o izin verdiği için girişti. Bizse mecbur kaldığımız için. Ben bu yapılanı da yanlış buluyorum. Mevcut durum devam etmeli demiyorum birilerinin manipülasyonu ve provakasyonu ile değil kendi özgür irademizle istediğimizi seçip istediğimizi uzaklaştıralım diyorum.

@buzdagi hocam sana gelince ekşi sözlük sana çok iyi şeyler kazandırmış görmeyeli tebrik ederim. Aynen devam her gördüğünü getir buraya ekşi ekşi sonra cevap veremeyince bir de alaya al.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri