Verilen zamdan memnun musunuz arkadaşlar?

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Asgari ücret seviyesinde ücretli öğtetmen çalıştırıp denediler. Baktılar oluyor. Genele yayalım dediler.
Bir iş yerinde çalıştığımızı düşünelim, diğer arkadaşla aynı işi yapıyoruz ama o benim aldığım ücretin 2 katından fazla maaş alıyor ve en az benim aldığım ücretin yarısı kadar bir ek ödeme (ek ders alıyor) alıyor. Bana sen ücretlisin diye ayrıca aynı işi yaptığım diğer arkadaşa verilen ve ücreti olan çoğu ek görevi de işveren vermiyor. E, ben salak mıyım aynı ve aynıya yakın işi yapan diğerinin 3te biri ücret alacak!
Ücretli öğretmenlik yukarıda anlattığım gibi değil mi? Birlik olsalar biz ücretli yapmıyoruz deseler devlet sadece emekli öğretmenlere kalacak, her emekli öğretmen de ücretli öğretmenlik yapmayacağı için otomatikman atamalar artacak. Atama forumlarında bunu çok dile getirirler ama atanamayanlar anlamak istemez.

Bir iş yerinde çalıştığımızı düşünelim, diğer arkadaşla aynı işi yapıyoruz ama o benim aldığım ücretin 2 katından fazla maaş alıyor ve en az benim aldığım ücretin yarısı kadar bir ek ödeme (ek ders alıyor) alıyor. Bana sen ücretlisin diye ayrıca aynı işi yaptığım diğer arkadaşa verilen ve ücreti olan çoğu ek görevi de işveren vermiyor. E, ben salak mıyım aynı ve aynıya yakın işi yapan diğerinin 3te biri ücret alacak!
Ücretli öğretmenlik yukarıda anlattığım gibi değil mi? Birlik olsalar biz ücretli yapmıyoruz deseler devlet sadece emekli öğretmenlere kalacak, her emekli öğretmen de ücretli öğretmenlik yapmayacağı için otomatikman atamalar artacak. Atama forumlarında bunu çok dile getirirler ama atanamayanlar anlamak istemez.
ücretli öğretmenlik yapanların çoğu öğretmen değil hocam

ücretli öğretmenlik yapanların çoğu öğretmen değil hocam
benim çalıştığım okuldakilerin çoğu öğretmenlik mezunu atanamamışlardı, öyle su ürünleri mezunu falan yoktu yani. eğitim fakültesi dışı mezunu olup formasyon alanları, almakta olanları da öğretmen sayarak söylüyorum bunları.

benim çalıştığım okuldakilerin çoğu öğretmenlik mezunu atanamamışlardı, öyle su ürünleri mezunu falan yoktu yani. eğitim fakültesi dışı mezunu olup formasyon alanları, almakta olanları da öğretmen sayarak söylüyorum bunları.
Hocam işte bizimkiler başvurmasa başvuracak öğretmenlik dışı eleman çok. Ziraat mühendisi ücretli sınıf öğretmeni, ziraat mühendisi ücretli sınıf öğretmeni, büro yönetimi ve sekreterlik mezunu ücretli ana sınıfı öğretmeni, işletme mezunu ücretli ingilizce öğretmeni vb. benim de denk geldiğim kişilerin çoğunluğu öğretmenlik dışı alanlardan.
Bakanlık ucuza işçi pardon öğretmen çalıştırma sevdasından vazgeçmediği sürece bu işin sonu yok. Anadolu'da küçücük ilçelerde de bahsettiğim durumlar var, İstanbul'un merkezi yerlerinde de var.

Hocam işte bizimkiler başvurmasa başvuracak öğretmenlik dışı eleman çok. Ziraat mühendisi ücretli sınıf öğretmeni, ziraat mühendisi ücretli sınıf öğretmeni, büro yönetimi ve sekreterlik mezunu ücretli ana sınıfı öğretmeni, işletme mezunu ücretli ingilizce öğretmeni vb. benim de denk geldiğim kişilerin çoğunluğu öğretmenlik dışı alanlardan.
Bakanlık ucuza işçi pardon öğretmen çalıştırma sevdasından vazgeçmediği sürece bu işin sonu yok. Anadolu'da küçücük ilçelerde de bahsettiğim durumlar var, İstanbul'un merkezi yerlerinde de var.
ben öğretmen olarak yetkim ve diplomam yetmediği halde devlette ziraatle ilgili bir iş yapamam. Tabi ücretli öğretmenlik uygulaması devletin işine geliyor, atanmış öğretmenlerin de işine geliyor, il içi il dışı tayinler için boş normlara geçmek daha kolay oluyor. Şimdi muhalif siyasetçilerin dediği gibi tüm boş normlara atama yapılsa özür durumu için bile yer değiştirilecek norm kalmayacak.

• Beğen
Tepkiler: omd
Mesele Cumhurbaşkanı ile öğretmen kıyaslamasına kadar gelmiş :) yalnız şark kurnazlığı yaptığını sanan bazı zevatlar hemen meseleyi Tayyip Erdoğan üzerinden ele almış, 18 kat fazla alıyormuş. Cumhuriyetin kurulduğu ilk yıllara gidelim ilk Cumhurbaşkanının maaşı ile o zaman ki öğretmen maaşına bakalım. Neyse bakmayalım öyle 18 kat falan devede kulak kalır.

Bakın bu tarz paylaşımları yapanlar hep ters manyel çalışır, bunu paylaşan zevat aleni Atatürk düşmanıdır, meselenin oraya gideceğini bilir ve bilerek paylaşır. Adamın iliğini kemiğini sömürdüler. Nasıl ki şu anda Atatürk ün partisi olduğunu iddia edenler her türlü hainle kol kola yürüyor bunu hepimiz görüyoruz buda aynı hesap. Akıllarınca maaşlar üzerinden milletin oyuyla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanına çakacaklar ama her zaman olduğu gibi yine çaktılar. Atatürk maskesi altında her türlü algı ve naneyi yiyorlar.

Şu anda Dünya genelinde malum salgından ötürü büyük ekonomik sıkıntı var, sadece bize özel değil. Belki daha kötü günler gelecek. Şu anda kirada olup da geçinmek gerçekten zor. Maaşlar iyi demek doğru değil. Ben devletime güveniyorum, bu ülke çok badireler atlattı bunu da atlatacak İnşallah.

Siz siz olun tabiri caizse böyle çakallık yapanlara prim vermeyin. Bunlar Atatürk ün sadece maskesini takar, maskeyi çıkardığınız zaman gerçek yüzleri görünür ve görünüyor, meydanda.

şu an yaşadığımız ekonomik ÇÖKÜNTÜ - YOKSULLAŞMA - FAKİRLEŞME ; tam da BİZE özel ; liyakatsızlığın - Kötü Yönetimin vücut bulmuş hali...

Güvendiğiniz dağlara çoktan karlar yağdı;hatta tipi fırtınası başladı bile... artık konu siyaset üzeri, milli güvenlik meselesi; sürekli baskı-sansür-hasır haltı edilenler; bir gün çok çok fena patlayacak..

yakında İLAÇ bulunamayacak; ameliyatlar yapılamayacak; ucu herkese fazla fazla dokunacak; umarım gözünü açarsın. Acilen her kesimden iş bilen,liyakat sahibi insnlar tarafından bir hükümet-koalisyon kurulup; güven-adalet -CİDDİYET,liyakat tesis edilmelidir.
Ben sosyal demokratım ama şu anda ekonominin başına da en yakışan ismin Ali babacan olduğunu düşünüyorum; yeter ki ülkenin geleceği yok olmasın.

ben öğretmen olarak yetkim ve diplomam yetmediği halde devlette ziraatle ilgili bir iş yapamam. Tabi ücretli öğretmenlik uygulaması devletin işine geliyor, atanmış öğretmenlerin de işine geliyor, il içi il dışı tayinler için boş normlara geçmek daha kolay oluyor. Şimdi muhalif siyasetçilerin dediği gibi tüm boş normlara atama yapılsa özür durumu için bile yer değiştirilecek norm kalmayacak.
yer değişikliği için norm beklemek saçmalık hocam kesinlikle bir öğretmen bir okulda 3 seneden fazla kalmamalı liseden mezun olduğum okula tayinim çıktı benim dönemimden 2004 yılından beri aynı okulda çalışan hocam ile mesai arkadaşı oldum saçmalik

2020 Aralık maaşım - 4769tl - 606 dolar (7,86)
2021 Aralık maaşım - 5569tl - 388 dolar (14,35)
geçen seneki maaşımı alabilsek aralıkta 8700tl maaş almamız gerekirdi.
kıtlık olur başka şey olur anlarım ama yanlış yönetimler sonucu emeğimin ellerimden alınmasına bi avuç yandaşa peşkeş çekilmesine itirazım var. benden alınıp kime veriliyosa verene de alana da zehir zıkkım olsun

yer değişikliği için norm beklemek saçmalık hocam kesinlikle bir öğretmen bir okulda 3 seneden fazla kalmamalı liseden mezun olduğum okula tayinim çıktı benim dönemimden 2004 yılından beri aynı okulda çalışan hocam ile mesai arkadaşı oldum saçmalik
Ne güzel ortak anılarınız vardır şimdi. Geçmişi anarsınız sıkılmazsınız :) Şaka maka ben de mezun olduğum liseye kadro olsa tayin istesem benim dersime giren hocalarımın çoğu hala orada. İlginç olurdu aslında. Önerir misin? Deneyelim mi :)

Ne güzel ortak anılarınız vardır şimdi. Geçmişi anarsınız sıkılmazsınız :) Şaka maka ben de mezun olduğum liseye kadro olsa tayin istesem benim dersime giren hocalarımın çoğu hala orada. İlginç olurdu aslında. Önerir misin? Deneyelim mi :)
müdür olun birde sonra çağırıp bir zamanlar yaramaz ama zeki bir öğrenci vardı der oralet ısmarlarsınız :)

• Beğen
Memnun olduğunu belirten arkadaşlara teşekkür ediyorum. Herkes kendi deneyimini, kendi durumunu paylaşıyor. Ancak memnun olmayanlar nasıl gerekçelerini paylaşıyorsa, memnun olanlar da gerekçelerini paylaşırsa daha iyi olur.

Zira herkes "2022'de dış güçlerden kurtulacağız, ekonomi şahlanacak" hayallerini paylaşmıyor olabilir.

Salgından dolayı falan da demeyin lütfen. Diğer ülkelerin para birimleri dolar karşısında değer kazanıyor ve zaten dolar kurunun Çin modeli dolayısıyla yükseltildiği birinci ağızdan söyleniyor.

Memnun olun veya olmayın durum budur.

çok kötü hocam adam diyor ki la daha geçen sen soru çözdüruyordun burada kerata :)

• Beğen
yakında İLAÇ bulunamayacak; ameliyatlar yapılamayacak; ucu herkese fazla fazla dokunacak; umarım gözünü açarsın.
Şu an bazı ilaçlar bulunamıyor zaten hocam. 2 hafta önce bir arkadaş okul grubunda elinde Gaviscon olan var mı diye ilacın resmini paylaştı. Bebek 1 aydır kilo almıyormuş, reflüsü varmış, ilçedeki hiç bir eczane de bulamamış. Başka bir arkadaş da varmış, verdi sağ olsun. Basit bir mide ilacı bu, ölümcül hastalığı olanlar ne yapacak peki?

Bazı hastanelerde bazı ameliyatların malzeme eksikliğinden dolayı yapılamadığı ile ilgili şikayetler de var Internet'te. Düzelecek gibi de değil bu durum, aksine kötüye gidiyoruz her geçen gün.

Şu an bazı ilaçlar bulunamıyor zaten hocam. 2 hafta önce bir arkadaş okul grubunda elinde Gaviscon olan var mı diye ilacın resmini paylaştı. Bebek 1 aydır kilo almıyormuş, reflüsü varmış, ilçedeki hiç bir eczane de bulamamış. Başka bir arkadaş da varmış, verdi sağ olsun. Basit bir mide ilacı bu, ölümcül hastalığı olanlar ne yapacak peki?

Bazı hastanelerde bazı ameliyatların malzeme eksikliğinden dolayı yapılamadığı ile ilgili şikayetler de var Internet'te. Düzelecek gibi de değil bu durum, aksine kötüye gidiyoruz her geçen gün.
İlacı geçtim bir iki ay oldu olmadı. Hanım biraz ters düştü oğlan elini tutarken zıplayarak yürüdüğü için. Ayağında ağrı olunca doktora gittik. Kırık çatlak yoktu çok şükür ama daha çabuk iyileşmesi için isterseniz atel takalım dediler. Ancak hastahanede yokmuş. Dışarıdan alıp getirirseniz takarız dediler. Güler misin ağlar mısın?

• yazmayacam diyom yazdırıyorlar nerde bu şak şakcı takım hani bi yol haritası cizseler de gelecegimizi gorebilsek artık tehlikenin farkındalıgı ortadan kalktı tehlikenin içindeyiz,coluk cocugumu nasıl bi ekonomi bekliyor Allahınız aşkına biri açıklasın

Durum gittikçe kötüye gidiyor, insanlar kraliçenin güllerinden, sülünlerden bile medet umar hale geldi, düşünün artık.

Hocam hangi birine itiraz edeyim bilemedim. Norm olmazsa bir okula norm fazlası olarak atama yapılırsa ders paylaşımı en büyük dert olacak. Bir okulda niye 3 seneden fazla kalınmasının? Öğretmen düzenini kurmuştur, okul ortamından memnundur istediği kadar kalır. Rotasyonu tüm öğretmenlere uygulayabilecekse bakanlık ben buna razıyım ama öyle branşlar var ki ilçede gidebileceği yer yok.

Hocam hangi birine itiraz edeyim bilemedim. Norm olmazsa bir okula norm fazlası olarak atama yapılırsa ders paylaşımı en büyük dert olacak. Bir okulda niye 3 seneden fazla kalınmasının? Öğretmen düzenini kurmuştur, okul ortamından memnundur istediği kadar kalır. Rotasyonu tüm öğretmenlere uygulayabilecekse bakanlık ben buna razıyım ama öyle branşlar var ki ilçede gidebileceği yer yok.
hocam ilçede boşluk olmasına gerek yok mahalle değişikliği yapsın aynı branşlar adam atmış kapağı iyi okula 30 sene kalıyor aynı okulda

Arkadaşlar konuyu dağıtmayalim, asıl konu zamlar, alım gücü, geçim derdi.

Ocak 2021 de asgarî ücret 382 dolara denk geliyormuş, bu gün Aralık 2021 itibari ile pek çoğumuzun maaşı 360-400 dolar aralığına Düştü, yani aslında, Ocak ayında ki asgarî ücretli sınıfına düştük.
İşte bu yüzden herşey lüks, herşey pahalı, herşey imkansız oldu.

Ekli dosyalar

• 43F9AE1B-A992-4FC4-B854-FA6430470B54.jpeg
    43F9AE1B-A992-4FC4-B854-FA6430470B54.jpeg
    605.5 KB · Görüntüleme: 148
  • 5C47B358-49B6-45BD-B7E7-9592573B511A.jpeg
    5C47B358-49B6-45BD-B7E7-9592573B511A.jpeg
    130.9 KB · Görüntüleme: 136
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri