YİNE YENİDEN EYLEM..

Kodla Büyü

BT öğretmenlerine yapılan haksızlıklara son diyebilmek için yapılacak olan eyleme katılır mısın?

• Evet yapılan haksızlığa karşı kesinlikle orada olacağım

Oy: 161 82.6%
  • Kararsızım

Oy: 31 15.9%
  • Hayır haksızlığa uğradığımızı düşünmüyorum

Oy: 3 1.5%

• Kullanılan toplam oy
    195
Re: Yine Yeniden Eylem..

ozgur917' Alıntı:
evet arkadaşlar, bbnet bize hitap eden en güzel ortam, bundan dolayı eylem konusunu buraya açtık. yalnız şu gerçeği kaçırmamak gerekiyor, insanlar sürekli facebooka giriyorlar orayı boşlamamak gerekiyor. Öncelikli olarak eylem fikri ordan çıktı zaten önceki eylemi referans alarak biz de bu konuyu buraya da taşıdık. Arkadaşın dediği gibieylemi 17eylül olarak düşünüyoruz, okulların açılışına denk gelsin diye, fakat hala okumakta olan bilişim öğretmeni adaylarının da katılımını sağlamak amaçlı biraz daha geç olsun diyenler de var. biz olabildiğince erken olsun diyoruz. Ben önceki eylemde yoktum ama biliyorsunuz önceki eylemine eğitim söz sen sendikası yardımcı olmuştu. Yine bir sendikadan ankaradaki prosedür ve hazırlık için destek almamız gerekiyor. bununla birlikte yerellerde üye olduğumuz sendika şubelerinden de maddi destek sağlayabiliriz. Biz bunlarla uğraşıyoruz, dileğimiz burdaki arkadaşları da bu sürece dahil etmek, ve çok hızlı bir şekilde çalışıp sonuca uşlaşmak. Zaman işliyor...
Hocam bizlerde katılmak isteriz tabiki
Ancak haberdar olmak adına katılacak arkadaşların sayısını eylemle ilgili son bilgileri sık sık bu sitede duyurursanız daha iyi olur

her eylüle isyan' Alıntı:
bilisimeylemi' Alıntı:
bilisimeylemi' Alıntı:
Arkadaşlar son gelişmelerden sonra nisan ayında olduğu gibi tabii daha fazla katılımla yeniden sesimizi yükseltmemiz gerektiği çok açık.. facebookda bilişimciler buraya adlı grupta bt öğretmenlerinin yapacağı yeni bir eylemde katılım sayısı hakkında fikir sahibi olmak adına bir anket düzenlendi.. herkesin orayı takip etmediğini ya da gruptan haberdar olmadığını düşünerek sizlerin de bu konuyla ilgili fikirlerini almak için burada da bu konuyu açmak istedim..
Hocam fikir alacak bişey yok önce eylemi düzenleyenler kim olduklarını ne iş yaptıklarını neden eylem yapmak istediklerini ve ne kadar kararlı olduklarını açıklarlar katılmak isteyenler adını soyadını hangi ilden katılacağını söyler telefonlarla irtibat kurulur il il organize olup eyleme hep birlikte gideriz. bunun dışında çoğu kişinin kaytaracağını düşünüyorum. açık söyleyeyim bende gerçekten bir kararlılık görmediğim sürece katılmam
bu açıdan eylem kararlılığınızı yetersiz bulduğumu özür dileyerek belirtmek istiyorum
Eğer kararlıyız diyorsanız bt eylemi gurubunuzu buraya davet edin bir çağrıda bulunsunlar(yukarıda bahsettiğim şekilde)
burada çok destekçi bulacağınızı düşünüyorum
hocam kim olduğumuz belli zaten.. buraya bu konuyu açmamızın sebebi de zaten katılabilecek olanlarla bağlantıya geçebilmek.. ayrıca bu benim eylemim değil hepimizin sesini yükselteceği bir eylem olacak.. bu şekilde eleştiri yapacağınıza katılıp katılmayacağınızı belirtseydiniz daha faydalı olurdu bence.
Ben eylem olursa katılacağımı önceki mesajımda belirtmiştim hocam yardım etmeye çalışıyorum sadece, amacım sizi kırmakdeğil.yinede siz bilirsiniz neyi nasıl yapmak istiyorsanız öyle yapın ben sizi tutmayayım allah güç kuvvet versin.
hocam kusura bakmayın katılacağınızı belirtmişsiniz.. dediğiniz gibi katılacaklar nereden katılacağını belirtsinler diye ilk msjımı düzenledim böyle daha ii oldu evet..

facebookta farklı gruplarda sürekli var olan tartışmalar bizi eylemi örgütlemeye götürdü ve bunun için 5 gün önce 3 farklı grupta anket oluşturduk: bilişimciler buraya, bilişim derneği, bilişim teknolojileri öğretmenlerinin sorunları. Anketlerden şu anda gözüken şu, 80 civarında katılacak var, tabi bunların içinde ekonomik sıkıntı yaşabilecekler de var. Oylama daha devam ediyor. Burdan da farklı arkadaşlara ulaşacağımız kesin, sayımız çok daha fazla olacaktır. olmazsa burda da bir anket düzenleyebiliriz. atanma sayısı çok düşük kaldığı için atanamayan arkadaşlardan ve halihazırda mezun olmayanların da desteğini alacağımız kesin. fakat asıl olan arkadaşların da belirtiği gibi il-il ya da bölge örgütlenmesini hızlı bir şekilde yapmak.

bizler hakkinda cabalayan arkadaslara yurekten tesekurediyorum, ama bazi arkadaslar sadece laf olsun torba dolsun diye yaziyor. iş icraata geldim mi ortada fazla adam bulamiyosun. gecenlerde bi tatil donusu ankarada bulunan arkadasta kaldim 1 gece (kendiside bt formator ogretmen). dedim ben bursadan katıldım eyleme sen nerdeydin??? ya hık mık yok şöyle böyle lafı geveledi sadece, yazık dedim... durum bu!!! sanki sorun sadece 100-200 kişinin sorunu :(

Hadi arkadaşlar diğer meslekler açlık grevi yapıyor günlerce direniyor, anında yığınlar sokağa dökülüyor daha geçen gün çukurova üniversitesi temizlik işçileri toplasan 50 kişi yoklar ortalığı birbirine kattılar ve istediklerini alıyorlar sadece trene atlayıp ankaraya gidecez çok zor değil hem arkadaşlarla il il birlikte gideriz eğlenceli de olur

hocam anket koyarsan iyi olur

seasun' Alıntı:
bizler hakkinda cabalayan arkadaslara yurekten tesekurediyorum, ama bazi arkadaslar sadece laf olsun torba dolsun diye yaziyor. iş icraata geldim mi ortada fazla adam bulamiyosun. gecenlerde bi tatil donusu ankarada bulunan arkadasta kaldim 1 gece (kendiside bt formator ogretmen). dedim ben bursadan katıldım eyleme sen nerdeydin??? ya hık mık yok şöyle böyle lafı geveledi sadece, yazık dedim... durum bu!!! sanki sorun sadece 100-200 kişinin sorunu :(
hocam malesef hepimizin çevresinde var bu tip örnekler. ama farklı alanlardaki mücadelelere bakıldığında bu hep böyle olmuştur. fakat bunlar bizi yıldırmamalı, bazıları elini taşın altına koymuyor olsa bile biz haklı taleplerimizden vazgeçemeyiz..

Hadi arkadaşlar diğer meslekler açlık grevi yapıyor günlerce direniyor, anında yığınlar sokağa dökülüyor daha geçen gün çukurova üniversitesi temizlik işçileri toplasan 50 kişi yoklar ortalığı birbirine kattılar ve istediklerini alıyorlar sadece trene atlayıp ankaraya gidecez çok zor değil hem arkadaşlarla il il birlikte gideriz eğlenceli de olur
:++:

Facebook ta bir grup gazete ilanı için para topluyordu gittiler formatörlüğe dava açtılar ne alakası varsa. Tavsiyem buradaki yöneticileri yıllardır tanıyoruz güvenilir insanlar. Facebookta tanımadığız insanların açtıkları gruplara güvenmeyim derim.

Bir tane grup olsa yine iyi 50 tane grup var.

Kolemans' Alıntı:
Facebook ta bir grup gazete ilanı için para topluyordu gittiler formatörlüğe dava açtılar ne alakası varsa. Tavsiyem buradaki yöneticileri yıllardır tanıyoruz güvenilir insanlar. Facebookta tanımadığız insanların açtıkları gruplara güvenmeyim derim.

Açık söyleyeyim bu cümle benim de aklımdan geçmiyor değil di. Bilişimeylemi ve özgür hocam bence arkadaşımızın haklılık payı var moderatör ve adminlerimizin desteğini alırsanız daha iyi olur.

Kolemans' Alıntı:
Aynen hocam ben de oradaki grupları çok güvenilir bulmuyorum zaten ama şu sıralar insanların çoğu facebookda zaman geçirdikleri için çok fazla insana ulaşabileceğimizi umarak orada da birşeyler yapmaya çalışıyoruz..

Cemal TANER' Alıntı:
Bir tane grup olsa yine iyi 50 tane grup var.
Aynen öyle her bt öğretmeni bir grup açmış kafasına göre ama üye sayısı fazla olan bir grupta anketimizi güncel tutmaya çalışıyoruz en azından insanları haberdar etmek adına.. bizim istediğimiz atanan, atanamayan ya da hala öğrenci olan tüm bilişimcileri burada biraraya getirip sesimizi duyurabileceğimiz bir eylem yapmak..

Kolemans' Alıntı:

Açık söyleyeyim bu cümle benim de aklımdan geçmiyor değil di. Bilişimeylemi ve özgür hocam bence arkadaşımızın haklılık payı var moderatör ve adminlerimizin desteğini alırsanız daha iyi olur.
hocam buradaki moderatör ve adminlerin bu konuda bize destek vereceklerini umuyoruz zaten..

tüm kitleye hitap edecek bir eylem için facebook üzerinden de bbnet üzerinden de çalışmak gerekiyor. tartışma konusu olsa da aslında facebookta dava açacak seviyede örgütlenilmesi güzel bir şey. tabi burda bu konu forum başlığı haline getirilip alt konular açarsak çok daha verimli olacaktır. Daha rahat örgütleneceğimiz kesin..

Arkadaşlar buradaki arakadaşları gruplara davet edeceğinize, gruplardaki arkadaşları buraya davet edin. Gelsinler fikirlerini burada paylaşsınlar.

Evet Kolemans hocam çok haklı burada bir tane BBnet var face te 50 tane grup var.

En renksiz sendika Sefa Hocamınki idi. Onda da toplanan adam belli. Hakket ya Sefa Hoca nerde. Kadroyu kaptı arazi mi oldu :)

Kolemans' Alıntı:
Arkadaşlar buradaki arakadaşları gruplara davet edeceğinize, gruplardaki arkadaşları buraya davet edin. Gelsinler fikirlerini burada paylaşsınlar.
Hocam buraya davet ediyoruz zaten.. emin olun biz de farkındayız en doğru şekilde burada bir araya geleceğimizin..

evet arkadaşlar kesinlikle bir öncü kurum olması gerekiyor, sendikalardan birisi olabilir benim için farketmez ama tabiki tarafsız (renksiz) sendika olursa katılım için iyi olur. Özellikle ANkara organizasyonun için gerekli bir tane. insanları buraya yönlendiriyoruz fakat şu da bilinen bir gerçek ki facebooktaki kitle profil olarak farklı ordan da takip etmeye devam etmemiz gerekiyor. tabiki dileğimiz forum yönetimine burdan ayrı olarak yazdığımız gibi önceki nisan eyleminde olduğu gibi konunun ayrı bir forum altında sabitlenmesi. ancak o zaman verimli çalışabiliriz.

Sabitleme basit iş Sn Hocam . Önemli olan iş olsun. facebook üyeliğim yok , fakat arkadaşların dediklerine göre ben yorumlarımı yaptım hep, orada pek verim alınamadığını , alınıyor gibi görünse de ortaya bir şey çıkmadığını ifade ettiler. Bir de herkesin admin olucam :) deyip grup açtığını. Cebit çalıştayı olsun. Sefa Hocamın Ankara eylemi olsun hep burada organize edildi. Sonuçta burası sizin , biz sadece görevliyiz, çoğunluğun dediğini yaparız.

Cemal TANER' Alıntı:
Sabitleme basit iş Sn Hocam . Önemli olan iş olsun. facebook üyeliğim yok , fakat arkadaşların dediklerine göre ben yorumlarımı yaptım hep, orada pek verim alınamadığını , alınıyor gibi görünse de ortaya bir şey çıkmadığını ifade ettiler. Bir de herkesin admin olucam :) deyip grup açtığını. Cebit çalıştayı olsun. Sefa Hocamın Ankara eylemi olsun hep burada organize edildi. Sonuçta burası sizin , biz sadece görevliyiz, çoğunluğun dediğini yaparız.
oradaki insanları buraya yönlendirmeye çalışıyoruz zaten hocam, bizim de istediğimiz herkesi bir araya getirerek ses getiren bir eylem yapabilmek..

ozgur917' Alıntı:
evet arkadaşlar kesinlikle bir öncü kurum olması gerekiyor, sendikalardan birisi olabilir benim için farketmez ama tabiki tarafsız (renksiz) sendika olursa katılım için iyi olur. Özellikle ANkara organizasyonun için gerekli bir tane. insanları buraya yönlendiriyoruz fakat şu da bilinen bir gerçek ki facebooktaki kitle profil olarak farklı ordan da takip etmeye devam etmemiz gerekiyor. tabiki dileğimiz forum yönetimine burdan ayrı olarak yazdığımız gibi önceki nisan eyleminde olduğu gibi konunun ayrı bir forum altında sabitlenmesi. ancak o zaman verimli çalışabiliriz.
Hocam renksiz sendika varsa ismini verinde üye olayım bir sefa hocam vardı oda kadroyu kapınca kaybolmuş. :puhaha:
Bu saatten sonra her renk paris
gökkuşağı çıkar güzel olur.
Sabitleme konusunuda takmayın hocam ben hergün mesaj gönderir gündemde tutarım konuyu :mrgreen:

Cemal TANER' Alıntı:
Çoğunluk formatörlük istiyor :puhaha:

Cemal TANER' Alıntı:
:+1: hocam sabitlenmese valla yemek tariflerine karışıp gidecek diye korkuyoruz :))

Geri