YİNE YENİDEN EYLEM..

Kodla Büyü

BT öğretmenlerine yapılan haksızlıklara son diyebilmek için yapılacak olan eyleme katılır mısın?

• Evet yapılan haksızlığa karşı kesinlikle orada olacağım

Oy: 161 82.6%
  • Kararsızım

Oy: 31 15.9%
  • Hayır haksızlığa uğradığımızı düşünmüyorum

Oy: 3 1.5%

• Kullanılan toplam oy
    195
Re: Yine Yeniden Eylem..

her eylüle isyan' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:
Sabitleme basit iş Sn Hocam . Önemli olan iş olsun. facebook üyeliğim yok , fakat arkadaşların dediklerine göre ben yorumlarımı yaptım hep, orada pek verim alınamadığını , alınıyor gibi görünse de ortaya bir şey çıkmadığını ifade ettiler. Bir de herkesin admin olucam :) deyip grup açtığını. Cebit çalıştayı olsun. Sefa Hocamın Ankara eylemi olsun hep burada organize edildi. Sonuçta burası sizin , biz sadece görevliyiz, çoğunluğun dediğini yaparız.
Çoğunluk formatörlük istiyor :puhaha:
O zaman eyleme gerek yok , zirve için de boşuna masraf etmeyeyim :)

Cemal TANER' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:
Sabitleme basit iş Sn Hocam . Önemli olan iş olsun. facebook üyeliğim yok , fakat arkadaşların dediklerine göre ben yorumlarımı yaptım hep, orada pek verim alınamadığını , alınıyor gibi görünse de ortaya bir şey çıkmadığını ifade ettiler. Bir de herkesin admin olucam :) deyip grup açtığını. Cebit çalıştayı olsun. Sefa Hocamın Ankara eylemi olsun hep burada organize edildi. Sonuçta burası sizin , biz sadece görevliyiz, çoğunluğun dediğini yaparız.
Çoğunluk formatörlük istiyor :puhaha:
O zaman eyleme gerek yok , zirve için de boşuna masraf etmeyeyim :)
Bazen azınlıklar haklıdır hocam :mrgreen:

Hocam renksiz sendika varsa ismini verinde üye olayım bir sefa hocam vardı oda kadroyu kapınca kaybolmuş. :puhaha:
Bu saatten sonra her renk paris
gökkuşağı çıkar güzel olur.
Sabitleme konusunuda takmayın hocam ben hergün mesaj gönderir gündemde tutarım konuyu :mrgreen:
uğraştıemayalım sizi hocam:) aslında renksiz sendika yoktur, ama renksiz gibi duranlar vardır, ama dediğim gibi eğer kitle etkilenmeyecekse hangirenk sendika olursa olsun ben varım. (burda sarı olup olmamaları konu dışında)

önemli konulardan birisi eylemin amacı ya da amaçları neler ?
1-bt derslerinin tekrar zorunlu olması
2-zorunlu formatörlüğün kaldırılması
3-formatörlük şartlarının düzeltilmesi
4-formatör olarak yalnız bt öğretmenlerinin görevlendirilmesi ve şartlarının düzeltilmesi
5-her sene azalan atama kontenjanlarının arttırılması
6-norm kadro sorunun çözümlenmesi

hangisi yada hepsi mi??? yoksa daha fazla sorun mu var ???

braveheart06mg' Alıntı:
4-formatör olarak yalnız bt öğretmenlerinin görevlendirilmesi ve şartlarının düzeltilmesi

hocam çok güzel özetlemişsiniz durumu..

braveheart06mg' Alıntı:

Ancak bu şekilde belirtilebilirdi bundan iyisi olamaz
ama senin şüphen var sanki yazdıklarına inanamıyor gibi bir halin vaar
yada arkadaşlarla(face gurubu) ilgili bir şüphen mi var

braveheart06mg' Alıntı:
çok güzel hocam, belki şunlarda eklenebilir..
7-ders sayılarının tekrar artırılması
8-her okula öğrenci sayısına göre en az bir öğretmen atanması
9-ders içeriklerinin yenilenmesi
tabi bunlar böyle madde madde değil de içeriği geniş bir şekilde olmalıdır. mesela formatörlük şartlarının düzenlenmesi genel bir tanım, eğer onu açarsak, çalışma saatleri, görev tanımları, çalışma koşulları gibi konular bu başlık altındadır.

Aslında, bu eylem konusu ile ilgili ayrı bir forum oluşturulduğunda, orda açılan alt konu başlıklarından birini de "eyleme taşınacak sorunlarımız" oluştururdu.

ozgur917' Alıntı:
Aslında, bu eylem konusu ile ilgili ayrı bir forum oluşturulduğunda, orda açılan alt konu başlıklarından birini de "eyleme taşınacak sorunlarımız" oluştururdu.
biz sıralarız da dinleyen varmı ki

hocam birileri dinlemese bile biz söylemeye devam etmeliyiz, ne zaman ki söylemeyi bırakırız o zaman beyaz bayrağı çekmişiz demektir..

braveheart06mg' Alıntı:

Ancak bu şekilde belirtilebilirdi bundan iyisi olamaz
ama senin şüphen var sanki yazdıklarına inanamıyor gibi bir halin vaar
yada arkadaşlarla(face gurubu) ilgili bir şüphen mi var

hocam bunlar benim tesbit ettiğim sorunlar..benim amacım eylemde tüm sorunlara değinilmesi..
bu arada face grubunu takip ediyor paylaşımlarda bulunuyorum :)

bilişimciler face :https://www.facebook.com/groups/teknolojik/

Evet arkadaşlar katılacak olanlar buraya da birşeyler yazarlarsa en azından birbirimizle iletişime geçebiliriz.. 8)

cesur_yürek' Alıntı:
en büyük eylem formatörlükten çekilmek olmalı
hocam eylemin amaçlarından bazılarıda formatörlüğün gönüllülük esasına bağlanması ve formatörlük şartlarının iyileştirilmesi formatörlük isteyen de var derse girmek isteyende sonuçta ikisi de gerekli
tabiki derslerin geri alınmasıda var amaçlar arasında dedim ya gönüllülük esasına bağlanmalı

onlar da biliyorlar her şey kağıt üzerindeki gibi güllük gülistanlık değil. kamuoyunun da bilmesi gerekiyor, yoksa bişey yapacakları yok. fakat maalesef aynı okuldaki meslektaşlarımızı ve öğrencileri bile bize okulda gereksiz yere yer kaplıyormuşuz havasını vermeyi başardılar. suçlu; bize o gözle bakan arkadaşlar ya da öğrenciler mi, meb mi, yoksa bu gidişata seyirci kalan bizler mi!!!

ozgur917' Alıntı:
maalesef aynı okuldaki meslektaşlarımızı ve öğrencileri bile bize okulda gereksiz yere yer kaplıyormuşuz havasını vermeyi başardılar. suçlu; bize o gözle bakan arkadaşlar ya da öğrenciler mi, meb mi, yoksa bu gidişata seyirci kalan bizler mi!!!
hocam soruna bir kaç dörtlükle devam etmek istiyorum

Bir rüzgar gibi tarihten geçtiler
Neler görüp neleri geçirdiler
Aç kaldılar yine direnmediler
Kimdi bunlar kimdi bunlar kimdi ?

Kara perçemleri türkü türküdür
P i ç değiller onlar insan gülüdür
Dedilerki düşünmenin gülüdür
Kimdi bunlar kimdi bunlar kimdi ?

Eylül sonu olursa Üniversitelerden katılım fazla olur.Organize olmak kolaylaşır.Çukurova Böte..

valla adana tarafından baya katılım olacak gibi, o taraftan kişi sayısına göre araç tutulabilir, daha ucuza gelir, ya da sendika şubeleriyle görüşülüp destek alınabilir belki. ben de trabzondan katılacağım.
aslında forum yöneticisi arkadaşlar farklı bir başlık altında forum oluştursalar, sadece il ya da bölge örgütlenmeleri için ayrı bir başlık açardık, yoksa tek bir konu başlığında söylediklerimiz kayboluyor, ve konu da sabitlense gerçekten iyi olurdu. cemal taner arkadaş kolaylıkla halledilebileceğini söylemişti, umarım en kısa sürede yönetici arkadaşlar yardımcı olurlar.

ozgur917' Alıntı:
valla adana tarafından baya katılım olacak gibi, o taraftan kişi sayısına göre araç tutulabilir, daha ucuza gelir, ya da sendika şubeleriyle görüşülüp destek alınabilir belki. ben de trabzondan katılacağım.
aslında forum yöneticisi arkadaşlar farklı bir başlık altında forum oluştursalar, sadece il ya da bölge örgütlenmeleri için ayrı bir başlık açardık, yoksa tek bir konu başlığında söylediklerimiz kayboluyor, ve konu da sabitlense gerçekten iyi olurdu. cemal taner arkadaş kolaylıkla halledilebileceğini söylemişti, umarım en kısa sürede yönetici arkadaşlar yardımcı olurlar.
hocam araca falann gerek yok tren iyi olur hem eğlenceli hem ucuz

hocam forum vasıtasıyla çok yavaş haberleşme oluyor..şu zamanda herkesin bir facebook hesabı vardır.en başa facebook adresimizin linkini koysak orda tartışsak daha hızlı olmaz mı? :?: :?: :?:

teknoumut' Alıntı:
hocam forum vasıtasıyla çok yavaş haberleşme oluyor..şu zamanda herkesin bir facebook hesabı vardır.en başa facebook adresimizin linkini koysak orda tartışsak daha hızlı olmaz mı? :?: :?: :?:
yok hocam yavaşlıktan değil bu forumdakiler ölü
boşverin buradaki zombileri siz, face book tan devam edin

Geri