Yağız atlar kişnedi, meşin kırbaç şakladı.2023 ZAM MASASI

Kodla Büyü
İşte, böyle vaziyette bir adam, Cenâb-ı Hak’tan başka kime müracaat eder? Hâkim, kendi müddeî olsa, elbette ona şekvâ edilmez.

Haksızlığı hak iddiâ edenlere karşı hak dâvâ etmek ve onlara müracaat etmek bir haksızlıktır, hakka karşı bir hürmetsizliktir. Ben bu haksızlığı ve hakka karşı hürmetsizliği irtikâp etmek istemem vesselâm.

(Bediüzzaman Hazretleri.)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hesap soracak bir sendikaya üye olmayı deneyebiliriz.
Kusura bakmayın ama hiçbiri hesap sormaz hocam. Üye olduğum sendika da dahil. Eskidenmiş o öğretmenlerinin grev yaptiklari kısmen de olsa bir olabildikleri dönemler. Öğretmen onurlu yaşarmış o zamanlar. Şimdi bir Twitter etiketi altında gaz alıp muhalif olduklarını hak aradıklarını sanıyorlar veya sandiriliyorlar. Bitti gitti geçti aynı tas aynı hamam. Şahsen ben de artık her şeyi hakettigimizi düşünüyorum müstahak hepimize..

İstifa edip işçi olmaya çalışmayacaksan daha iyi bir yol benim aklıma gelmiyor hocam. Muhalif bir sendika bulup üye olunabilir. İlk iki sendikadan pek ümit yok. Üçüncü denenebilir.

konuyu saptırmak istemem ama yeşil pasaport alıp yazları Almanya da çalışabilir miyiz? :) ironi değil gerçek bir sorudur arkadaşlar, tecrübesi olan paylaşabilir mi?

Sendikalar üyeleri kadar güçlüdür arkadaşlar. Burada kastım sayısal güç değil nitel güçtür. Yönetimden memnun değilseniz onu değiştirin. Değiştiremiyorsanız o zaman kendinize kızın çünkü gerekli çabayı göstermiyorsunuz. He şuna da çok kızıyorum: Hemen yeni sendika kuralım ona geçelim. Ya da şu sendikaya geçelim. Böyle bölündükçe hiç bir şey olmaz.

konuyu saptırmak istemem ama yeşil pasaport alıp yazları Almanya da çalışabilir miyiz? :) ironi değil gerçek bir sorudur arkadaşlar, tecrübesi olan paylaşabilir mi?
Yeşil bende var da orada öğretmenlik zor hocam. Diplomanın denkliği olmadığı için önce onunla uğraşmak gerekiyor. Berlin'de erasmus+ kapsamında iki hafta kadar okullarda biraz inceleme yapma fırsatımız oldu. Orada doğma büyüme üniversite bitirme kökenli değilsen her şey zor. Hele Berlin'de kiralık ev bulmak bile çok ayrı bir sorundu. Her şeyi bırakıp gidilebilecek bir yer en azından Berlin değil. Bizim gibi durumu kısıtlılar için tabii. Aileden zengin olan her yerde istediğini yapar :)

8.077 tl 15 temmuzdan itibaren ödenecekmiş. Yasada öyle geçiyormuş. En az 5000 tl 15 günlük zam farkı alırız diyen akıllı varsa aramızda devlet ondan daha akıllı sadece %17.5 un farkı ödenecekmiş.

Memur sene üye olan arkadaşlar aynaya ya da çocuklarının yüzüne bakınca ne hissediyor acaba
Bu sorunun cevabını ben de çok merak ediyorum açıkçası.

Allah, menfaat uğruna haktan, hakikatten, hukuktan, adaletten saptırmasın. Hak haktır ve büyüğüne küçüğüne bakılmaz. Sadece bir memurun hakkı bile devletin menfaati için feda edilmemeli bana göre. Düşünün bir gemi ki, içinde 99 cani ama bir tane masum var. O gemi, bir masumun hatırına batırılmaz. Batırılsa o masumun hakkı nasıl ödenir, onun hesabı nasıl verilir.

Benim anlayışım budur. Bu dünyada geçici bir menfaat için, yarın Allah'ın huzurunda hesabını veremeyeceğin işlere kalkışmaya ne gerek var?

Muhsin Yazıcıoğlu'nun bir sözü aklıma geldi:
Bir saniyesine bile hükmedemediğimiz bir dünya için bu kadar fırıldak olmaya gerek yok.

(Allah kendisine rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.)

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az. Vesselam...

Yüzde 15 küsür zamla birlikte ekders,sınav görevi,uzman öğretmenlik farkı vs gibi ek gelirlerin tamamı pul oldu. Artık btr olmaya da değmez. 1-2 bin liranın bir hükmü kalmadı artık

F0VM0l3WcAAEz33.jpg

Bu doğru mu?

Ekli dosyalar

• IMG_4066.jpeg
    IMG_4066.jpeg
    131.5 KB · Görüntüleme: 42
Ben de, sonra ki maaş artışlarından seyyanen olan kısmın artmayacağını biliyorum. Emeklilik için doğru olması bile başlı başına büyük bir kayıp. Düşünün 8.000 TL alacaksınız ama harcayıp gideceksiniz. Geriye sizin için hiç bir artısı kalmayacak.

Külliyen zarardayız. Yüzdeyi de komik tutmuşlar zaten. Düşünün 17.55 .

Neden bu kadar memurun aleyhine iş yapıyorlar, memurla ne alıp veremedikleri var bunların anlamıyorum. Bu memur ne yaptı bunlara.

Bence eğitimli insanlar herşeyi sorguluyor ve bu da onların zoruna gidiyor. Onlar istiyorlar ki kimse bir şey sorgulamasın, her dediklerine sorgusuz sualsiz evet diyelim.

Gerçi memurun içinde de her şeye evet diyenler var. Zaten ne kaybediyorsak onların yüzünden kaybediyoruz.

Ben de, sonra ki maaş artışlarından seyyanen olan kısmın artmayacağını biliyorum. Emeklilik için doğru olması bile başlı başına büyük bir kayıp. Düşünün 8.000 TL alacaksınız ama harcayıp gideceksiniz. Geriye sizin için hiç bir artısı kalmayacak.

Hükümetin memura attığı en büyük kazıktır bu. Külliyen zarardayız. Yüzdeyi de komik tutmuşlar zaten. Düşünün 17.5 resmen dalga geçiyorlar, alay ediyorlar bizimle.

Neden bu kadar memurun aleyhine iş yapıyorlar, memurla ne alıp veremedikleri var bunların anlamıyorum. Bu düşmanlık niyedir. Bu memur ne yaptı bunlara. Bir kuyruk acısı mı var bunların.

Bence eğitimli insanlar herşeyi sorguluyor ve bu da onların zoruna gidiyor. Onlar istiyorlar ki kimse bir şey sorgulamasın, koyun gibi olsun ve her dediklerine sorgusuz sualsiz evet diyelim.

Gerçi memurun içinde de her şeye evet diyen merhum sen liler var. Zaten ne kaybediyorsak onların yüzünden kaybediyoruz. Allah'ından bulasıcalar. Ebed müddet zehir zıkkım olsun haklarımız onlara. Allah iki dünyada da gün yüzü göstermesin onlara. Yüzleri hiç bir zaman gülmesin. Bizim yüzümüzü güldürmüyorlar onların ki de gülmesin.
Yuh be! Tamam eleştirin memursenlileri ki bende eleştiriyorum, memursen başkanı sayesinde başka sendikalı oldum (ücret olayı) ama beddua etmek nedir ya! Okulumdan 5 kişi bu sendikadan istifa etti, siz hepsini ses çıkarmaz sanıyorsunuz, o sendikanın içinin nasıl kaynadığını bilmiyorsunuz. Verilen zam bazılarına çok bile! Ben iktidarın yerinde olsam mevcut yasal durumdan gram fazlasını vermezdim. Çünkü bazılarına 40bin maaş da versen memnun edemezsin. Şükür edin de demiyorum, ne haliniz varsa görün de demiyorum ama hakaret etmek karşı tarafı daha da kamçılıyor, sizin uyarılarınızı dikkate almıyor, sonra "kırsaldaki adama aylık 500 lira yettiği için bize oy vermedi" zırvaları ortaya çıkıyor. Önce kendinizi düzeltin, insanları ikna edin. İkna edemeyince hakaret etmeyin. Ayıptır!

Mahep güncelleme yapmış, benim hesapladığım gibi çıkıyor yeni maaş...

Bu devletin imkanları sadece memur maaşları söz konusu olunca mı kısıtlı oluyor acaba? Herkese açılan musluklar, "memur" dendiğinde neden kısılıyor. Niye sadece memurlara bu muamele. İşçiye bir seferde %45 veren devlet memura neden yüzde olarak hep düşük kalıyor. Hayatımda tek seferde hiç yüzde 45 zam aldığımı hatırlamıyorum.

Bana göre bunun en büyük sebebi de sendikadır. Hiç bir şeye itiraz edemeyen, pasif, menfaatçi sendikadan hiç bir direniş görmeyince, devlet de doğal olarak istediği gibi at oynatıyor. Başka da bir açıklama gelmiyor aklıma.

herkese acizane tavsiyem; mesleğinizin hakkını vererek görevinizi yapın, hakkınızı da arayın ama geçinmek için bu maaşı bir kenara bırakıp internet üzerinde bazı işler yapma arayışına girin. ben bu maaştan umudumu kestim.

ben şahsen çözümü internet ortamında arıyorum ve yapılacak yüzlerce iş var...

Hükümetin bize lütuf buyurmasını beklemek zorunda kalmayacağımız ek bir işimizin olması artık şart oldu hocam. Katılıyorum size. Memurlar olarak, onların iki dudağı arasından dökülecek müjdeli bir haberi beklemekten artık yorulduk. Maalesef hakkımızı savunan birilerini de görmek şu sıralar pek mümkün değil. Her taraftan yalnız bırakılmış hissini yaşıyoruz. Hayır olsun inşaallah. Gidişat pek de iyi değil. İç açıcı gelişmelere hasretiz.

Hocam ben şuan Almanyadayim calisabilirsin. Geldiğimden beri gördüğüm şu burda insan ölse kimse su vermez . Heryer çok sessiz . Ruh yok ülkede ve insanlarda . Hersey maddiyat. Boşuna alman usulü dememisler. Ben gezmek için gelmistim ama gözüm ülkemi arıyor. Balkanlar almanlardan daha iyi bence sosyal açıdan.

Geri