Yağız atlar kişnedi, meşin kırbaç şakladı.2023 ZAM MASASI

Kodla Büyü
Hükümetin bize lütuf buyurmasını beklemek zorunda kalmayacağımız ek bir işimizin olması artık şart oldu hocam. Katılıyorum size. Kazancımız onların iki dudağı arasına kalmış. Maalesef hakkımızı savunan birilerini de görmek şu sıralar pek mümkün değil. Her taraftan yalnız bırakılmış hissini yaşıyoruz maalesef. Hayır olsun inşaallah. Gidişat pek de iyi değil. İç açıcı gelişmelere hasretiz.
Ek iş arayışı sanırım hepimizde var çıkamadık bir türlü işin içinden...

Şu an CNN haber de izliyorum arkadaşlar. Bir sonraki zam uygulamasının 8.000 liralık seyyanen farkın düşürülerek yapılacağını açıkladılar.

Yani 8.000lik seyyanen zam, ileriki zamlardan etkilenmeyecek. Artış göstermeyecek. Nokta.

Maalesef durum aleyhimize.

Şu an CNN haber de izliyorum arkadaşlar. Bir sonraki zam uygulamasının 8.000 liralık seyyanen farkın düşürülerek yapılacağını açıkladılar.

Yani 8.000lik seyyanen zam, ileriki zamlardan etkilenmeyecek. Artış göstermeyecek. Nokta.

ne bekliyordun ki hocam bunlar gecmisteki icraatlere bakinca normal geliyor insana emekliye 7500 davasinda 7501 ve üzerindekiler havasini almisti populist sözler var ama uygulamada bir şekilde hazinenin lehine işler yapılıyor. o kadar dendi seyyanen degil yüzdelik yapilsin diye tabiyki yüzdelik zam memurun isine geldigi icin düsük miktarda uygulandı malesef.

Baska forum sayfasında bir mutemet yapılan bu seyyanen zammın gelecek donem zamlariyla birlikte artacağını söylüyor. Kanun teklifi metninde 8077 İfadesi de geçmiyor.
Tabi ek ders, sınav görevi gibi kalemlere bir etkisi yok.

"Bu düzenlemelerin devamı niteliğinde olan Kanun Teklifiyle ise; kamu çalışanlarının refah düzeyinin artırılması amacıyla ilave iyileştirmeler yapılması amaçlanmaktadır. Bu kapsamda Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2022 ve 2023 Yıllarını Kapsayan 6. Dönem Toplu Sözleşme hükümleri gereğince kamu görevlilerinin aylık ve ücretlerinde 1/7/2023 - 31/12/2023 tarihleri arasındaki dönem için enflasyon farkı dahil yapılması öngörülen artışa ek olarak (15.965) gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak tutarda ilave ödeme yapılması öngörülmektedir."

@parrs hocam inşaallah sizin ki doğrudur. Ben CNN haberin yalancısıyım.

Sanırım en kesin bilgiyi Ocak zammını alınca anlayacağız.

Artıştan etkilenmiyorsa bari vergi diliminden de etkilenmese. Zaman içinde eriyip gidecek bu bir gerçek, bari vergiden düşmese.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Baska forum sayfasında bir mutemet yapılan bu seyyanen zammın gelecek donem zamlariyla birlikte artacağını söylüyor. Kanun teklifi metninde 8077 İfadesi de geçmiyor.
Tabi ek ders, sınav görevi gibi kalemlere bir etkisi yok.

"Bu düzenlemelerin devamı niteliğinde olan Kanun Teklifiyle ise; kamu çalışanlarının refah düzeyinin artırılması amacıyla ilave iyileştirmeler yapılması amaçlanmaktadır. Bu kapsamda Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2022 ve 2023 Yıllarını Kapsayan 6. Dönem Toplu Sözleşme hükümleri gereğince kamu görevlilerinin aylık ve ücretlerinde 1/7/2023 - 31/12/2023 tarihleri arasındaki dönem için enflasyon farkı dahil yapılması öngörülen artışa ek olarak (15.965) gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak tutarda ilave ödeme yapılması öngörülmektedir."
Buradaki aylık katsayısı ile çarpılarak bulunacak tutar demek bir sonraki zam döneminde de katsayı ile carpilacak anlamına gelmeyebilir. Bu tutarda ilave ödeme diyor. Bu ilave zammın 1 temmuz değil de 15 inden geçerli olması da kafamda soru işareti yarattı. Umarım ocak 2024te arttığını görürüz. Yok artmazsa zaten sıkıntı

8Bin ağustostan itibarenmiş galiba bu konuda bilgisi olan varsa bilgilendirebilrmi

Buradaki aylık katsayısı ile çarpılarak bulunacak tutar demek bir sonraki zam döneminde de katsayı ile carpilacak anlamına gelmeyebilir. Bu tutarda ilave ödeme diyor. Bu ilave zammın 1 temmuz değil de 15 inden geçerli olması da kafamda soru işareti yarattı. Umarım ocak 2024te arttığını görürüz. Yok artmazsa zaten sıkıntı

Eğer bu seyyanen zam artmayacaksa neden kanun taslağındaki 13. Maddede neden doğrudan 8077 TL yazmıyor da 15965 gösterge rakamı ile memur aylık katsayısını çarpımı ödeneceği ifade edilmiş?

Eğer bu seyyanen zam artmayacaksa neden kanun taslağındaki 13. Maddede neden doğrudan 8077 TL yazmıyor da 15965 gösterge rakamı ile memur aylık katsayısını çarpımı ödeneceği ifade edilmiş?

Onu bilmiyorum hocam. Ama normal zam olsa 1 temmuzdan geçerli olması lazım değil mi. Niye yüzdelik zam olması gerektiği gibi 1 temmuzdan geçerli de bu seyyanen zam 15 temmuzdan geçerli. Böyle bir şeye neden ihtiyaç duyulmuş. Bunu da anlamadım. O yüzden çok umutlu değilim artık bu konulardan.
Ek : normalde memura yapılan zam her zaman memur emeklisine de yansımış. Ama bu 8077 yansımayacakmış. O da kafamda soru işareti yarattı

Son düzenleme:

arkadaş sosyal platformlarda ağlıyorsunuz sadece... doktorlar yarın iş bırakıyor. göreceksiniz daha önce olduğu gibi yine haklarının alacaklar.

kamunun en sümsük en iş bilmez en bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyetindeki tipleri biz öğretmenleriz. herkes işçilere sallıyor da Allah'tan onlar adam akıllı zam aldılar da bize de verilmek zorunda kaldı. yoksa %20 den fazla alamazdık. Allah işçilerden ve işçi sendikalarından razı olsun.

gerçi kime söylüyorsun ÖSYM nin 390 tl lik sınavı için yeme içme yol parası dahil 200 lira harcayıp gidip 5 saat robotize mekanizma gibi görev yapan öğretmenler var.

valla yine insaflı hükümet yetkilileri ben olsam zam falan da vermem bu kitleye hele öğretmenlere...

arkadaş sosyal platformlarda ağlıyorsunuz sadece... doktorlar yarın iş bırakıyor. göreceksiniz daha önce olduğu gibi yine haklarının alacaklar.

kamunun en sümsük en iş bilmez en bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyetindeki tipleri biz öğretmenleriz. herkes işçilere sallıyor da Allah'tan onlar adam akıllı zam aldılar da bize de verilmek zorunda kaldı. yoksa %20 den fazla alamazdık. Allah işçilerden ve işçi sendikalarından razı olsun.

gerçi kime söylüyorsun ÖSYM nin 390 tl lik sınavı için yeme içme yol parası dahil 200 lira harcayıp gidip 5 saat robotize mekanizma gibi görev yapan öğretmenler var.

valla yine insaflı hükümet yetkilileri ben olsam zam falan da vermem bu kitleye hele öğretmenlere...

Zamanında BTR için çok söylemiştim ben bunları. İstemeyin, almayın görev, biz onlara değil onlar bize muhtaç diye. Herkes maddiyat, ek ders dedi koşa koşa görev aldılar. Ez cümle mümkün değil öyle bir şey, öğretmen camiası asla tek yürek o - la - maz

Son iki yıldır BTR almıyorum. Zerre kadar da pişman değilim. BTR devri benim için kapanmıştır.

BTR görevi, seçmeli bir görev. Zorunlu değil. Bu görevi almayarak bir tepki koysun herkes diyeceğim ama maalesef bizim camiada toplu bir tepki göstermek imkansız.

Temmuz ayı maaşlarını hesaplayabilirsiniz.

Onu bilmiyorum hocam. Ama normal zam olsa 1 temmuzdan geçerli olması lazım değil mi. Niye yüzdelik zam olması gerektiği gibi 1 temmuzdan geçerli de bu seyyanen zam 15 temmuzdan geçerli. Böyle bir şeye neden ihtiyaç duyulmuş. Bunu da anlamadım. O yüzden çok umutlu değilim artık bu konulardan.
Ek : normalde memura yapılan zam her zaman memur emeklisine de yansımış. Ama bu 8077 yansımayacakmış. O da kafamda soru işareti yarattı

1 Temmuz'dan itibaren geçerli olsaydı 14 günlük fark ile bütün memurlara 3.769 TL fark ödenmesi gerekecekti. Bunu vermemek için 15 Temmuz yazılmış olmalı.
Emekliler için yeni bir çalışma başlatılmış.

Harçlara %50 zam geldi arkadaşlar.

KDVler de artıyor. Bu da demek oluyor ki herşeyin fiytları artacak. Ben öyle anladım.

Devletin zirvesinden de zamlar için yorum:

Memur maaşlarına yapılan zamla ilgili konuşan Erdoğan, "En düşük memur maaşı 22 bin 17 liraya, ortalama memuru maaşı ise 25 bin 15 liraya çıkarıldı. Tarihin en yüksek zamlarından olan bu düzenlemenin tüm memurlarımıza hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Sine-i millete dönecek yüz var mı acaba bunlarda Allah göstermeye işler sarpa sararsa ben de onu merak ediyorum...

AKP'nin oy oranı %50'lerden %35'e düştü.

İlk defa ilk turda kazanamadı ve ikinci tura kaldılar.

Bence o kadar da başarılı değiller hocam.

Hadi %52'nin hepsi memur değil, her kesimden insan bunlara oy vermiştir, onu birazcık anlıyorum ama memurların içinden olan bu insanlar nasıl oluyor da hâlâ memursen gibi bir sendikada üye olarak kalabiliyorlar ben anlayamıyorum.

Zarar görmeyi seviyorlar herhalde. Kendine acı çektirmeyi sevenlere ne deniyordu?
Ben önerimde ciddiyim. Malum senli arkadaşlar benden bu sene yardım beklemesin. Mesainin gereği dışında selam alırsam ona şükretsinler. Hayatımı bu kadar şiddetli etkileyenlere daha fazlasını yapamam.

Geri