Yağız atlar kişnedi, meşin kırbaç şakladı.2023 ZAM MASASI

Kodla Büyü
Benim anlamadığım bu 8000 tlnin maaşlara ilave edildiği için ocak ayındaki alacağımız zamda maaşta görülüp görülmeyeceği?
Yani ocakta sadece maaş + %17,55 ilaveli haline mi zam alacağız?
Yoksa maaş + %17,55 + 8000 haline mi zam alacağız?

Benim anlamadığım bu 8000 tlnin maaşlara ilave edildiği için ocak ayındaki alacağımız zamda maaşta görülüp görülmeyeceği?
8000 siz şekilde hesaplanacak hocam o 8000 in hiç bir faydası olmayacak

8000 almaya devam edecksiniz fakat zam oranlarında hesaba katılmıyor.. dolayısıyla daha az zam almış olacaksınız

Dua edelim de devlet bir daha doğalgaz faturası ödemesin. Bir aylık doğalgaz faturası cepte kalıyor ama ömür boyu eksik zam alarak zarar ediyoruz.

İnşaallah bir daha olmaz böyle bir şey.

Enflasyonu düşürme taktiğine bak. Resmen senin istikbaldeki maaşından kısarak (yani daha az zam vererek) aslında faturayı daha fazlasıyla sana ödetiyorlar. Bana göre bu bir kul hakkıdır.

Siyasilerin "Bir aylık doğalgaz faturasını biz ödedik." diyerek bunun üzerinden prim yapmaya çalışmaları bana göre hakkaniyete, hakikatperestliğe hiç ama hiç yakışmıyor.

Bu hakkımı şahsen ben asla ama asla helal etmiyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yerel seçimlerden önce ne vaatler verilip, faturasını tabana yayacaklar göreceğiz. 42 yaşında binlerce emeklimiz oldu. İ

atıyorum şimdi +8000 ile 30bin olduysa maaşım. ozaman ocakta alacağımız zam 30bin değil 22 bin tl üzerinden olacak öyle mi?

Hocam burada bir açıklama var ama ne kadar anlaşılır ya da açıklayıcı bilemiyorum.

Bi bakın isterseniz.

atıyorum şimdi +8000 ile 30bin olduysa maaşım. ozaman ocakta alacağımız zam 30bin değil 22 bin tl üzerinden olacak öyle mi?
Meclis’e sunulan torba yasa teklifi ile en düşük memur maaşı yüzde 17,55’lik artışın yanısıra 8 bin TL’lik seyyanen ödeme ile 22 bin TL’ye ulaşıyor. Ancak kök maaşta artışa neden olmayan 8 bin TL’lik seyyanen ödeme kıdem tazminatı hesaplamasına esas oluşturmuyor. Seyyanen zam bir sonraki maaş artış döneminde dikkate alınmayacak.

TBMM’de bugün görüşülecek düzenlemenin yasalaşması durumunda 15 bin TL maaş alan bir memurun eline 25 bin 700 TL geçecek. Ancak memurun gerçek maaşı yüzde 17,56’lık zamla 17 bin 632 TL olacak. Bundan sonraki ücret artışları ise 25 bin 700 TL üzerinden değil, kök maaş olan 17 bin 632 TL üzerinden yapılacak.

Meclis’e sunulan torba yasa teklifi ile en düşük memur maaşı yüzde 17,55’lik artışın yanısıra 8 bin TL’lik seyyanen ödeme ile 22 bin TL’ye ulaşıyor. Ancak kök maaşta artışa neden olmayan 8 bin TL’lik seyyanen ödeme kıdem tazminatı hesaplamasına esas oluşturmuyor. Seyyanen zam bir sonraki maaş artış döneminde dikkate alınmayacak.

TBMM’de bugün görüşülecek düzenlemenin yasalaşması durumunda 15 bin TL maaş alan bir memurun eline 25 bin 700 TL geçecek. Ancak memurun gerçek maaşı yüzde 17,56’lık zamla 17 bin 632 TL olacak. Bundan sonraki ücret artışları ise 25 bin 700 TL üzerinden değil, kök maaş olan 17 bin 632 TL üzerinden yapılacak.
Ozaman toplu sözleşmede 2024 için %50 + %50 alsalar (ki böyle birşeye imkan yok) maaşlarımız 2024 sonunda hizmetli maaşına ancak yetişecek.
(yani yine yetişemeyecek...)

o zaman haberlerde maaşlardan bahsederken de o 8.000 liradan bahsetmeden konuşsunlar. 17.632 lira desinler

Maaşlarda sadece 17,55% zam var. 8bin ek ödeme yasalaşmadı. Temmzuda 4 bin ek ödeme alacağız. Sonraki aylarda 8 bin. Bugün onay için meclisteydi. O yüzden temmuz maaşına yansımayacak. 10-15 gün içinde ayrıca maaş farkı + 4 bin ek ödeme olarak ödenecek.

Maaşlarda sadece 17,55% zam var. 8bin ek ödeme yasalaşmadı. Temmzuda 4 bin ek ödeme alacağız. Sonraki aylarda 8 bin. Bugün onay için meclisteydi. O yüzden temmuz maaşına yansımayacak. 10-15 gün içinde ayrıca maaş farkı + 4 bin ek ödeme olarak ödenecek.
Hocam 4 bin ek ödeme olmayacak, seyyanen verilen 8 bin 15 temmuzdan itibaren geçerli olacakmış.

Meclis yasayı yarın (11 Temmuz’da) görüşmeye başlayacak

Tasarı aynen geçerse 15 Temmuz’dan itibaren yürürlüğe gireceği için 8077 tamamı alınacak. Ama bu yüzden seyyanen fark için 1-14 Temmuz günlerine fark ücreti verilmeyecek

• Beğen
Tepkiler: omd
Vatandaş olarak bizim devlete olan bir ödememiz gecikse hemen yasal faiz uygularlar. Ama devlet kendisi ödeme yapacağı zaman hiç sorun yok. İstediği kadar geç verebiliyor.

Kurumda kbs temmuz maaş listesi.

Seyyanen zam verilmeyecekmiş bu ay. Ama bütün Türkiye bizim çok zengin olduğumuzu düşünüyor. Oooooohhhhh Ohhhhhhhhhh

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    80.2 KB · Görüntüleme: 32

Seyyanen zam verilmeyecekmiş bu ay. Ama bütün Türkiye bizim çok zengin olduğumuzu düşünüyor. Oooooohhhhh Ohhhhhhhhhh
Hocam bizim okulun listesinde de zamlı maaşlar görülüyor. Okuldan okula mi fark ediyor anlamadım.
Ayrica bu 8000 mevzuunun Ocak zamminda dikkate alınıp alınmayacağı hususunda da kafalar karışık.

Demek ki kök maaşımız (seyyanen olmadan) 20-21 civarı.

Bu da demek ki ocakta 20-21'in üzerine zam alacağız.

Düşünün bir de bu uzman öğretmen maaşı.

Düşünsenize, en düşük memur maaşı 22.000 olunca 8.000 seyyaneni düşelim. Kök maaş oldu 14.000 TL. Ocakta %10 verilse memurun maaşı 1.400 tl artacak. Zamlı maaşı 14.000+1400+8000=23.400 olacak. (Eğer Seyyanen kısmı artmayacaksa).

Arkadaşlar en çok merak ettiğim konu şu: Piyasaya uygulanan bunca zamlardan sonra acaba temmuz ayında enflasyon kaç çıkacak?

Haziranda bu kadar zam yokken 3.92 çıkarken temmuzda 10 falan olması lazım bana göre.

Ama bu kurum TÜİK olunca 3.93 falan olabilir. 0.01 artış gösterdi diye yine saçma sapan bir sayı ile karşılaşabiliriz.

Geri