Yağız atlar kişnedi, meşin kırbaç şakladı.2023 ZAM MASASI

Kodla Büyü
Ben de K.K. Borcumun tamamını kapatamıyorum.KBS den gördüğüm bordrodaki maaşıma göre 6.000₺ açıktayım.Artık ne kadar ödeyebilirsem.

🔴Refah payı 8070 ₺ bekliyor.
🔴Maaş farkı tahmini 1500 ₺ bekliyor.
🔴Haziran ayı ekders seminer haftası 15saat(tahmini 750₺) yatmadı.
🔴Deprem yardımı 2bin ₺ bekliyor.

Son düzenleme:
Bu kadar bekledik falan ama inşaallah sabrın sonu selamettir. Allah'tan dileğim odur ki, bunca zaman beklediğimize değsin. Duayı ettiren de dua edilen de Allahtır, ondandır ki umut her zaman vardır.

Hayır diyelim hayır olsun.

Şu yaşadıklarımız, görünen yüzü ile maalesef hoş değil ama görünmeyen yüzü ile hoşnutluk getirir inşaallah.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sahipsiz topluluk öğretmenler... Onbinlerin ekdersi yatırılmadi ilçeyi arıyoruz ilçedeki mutemet de idarecileri suçluyor. Hakli. Bursa da birkac tane okul yüzünden binler ekdersini alamadı hala... Yapanın da yapmayanin da yanına kar kalıyor. Nasıl bir döneme düştük arkadaş.

Bu kadar bekledik falan ama inşaallah sabrın sonu selamettir. Allah'tan dileğim odur ki, bunca zaman beklediğimize değsin. Duayı ettiren de dua edilen de Allahtır, ondandır ki umut her zaman vardır.

Hayır diyelim hayır olsun.

Şu yaşadıklarımız, görünen yüzü ile maalesef hoş değil ama görünmeyen yüzü ile hoşnutluk getirir inşaallah.
İşçilerin bu yıl için geriye dönük 50 bin-70 bin aldığı söyleniyor hocam. Bize de 8 binin yarısını bile vermiyorlar. Biz bu gidişle daha çoook bekleriz...

Sahipsiz topluluk öğretmenler... Onbinlerin ekdersi yatırılmadi ilçeyi arıyoruz ilçedeki mutemet de idarecileri suçluyor. Hakli. Bursa da birkac tane okul yüzünden binler ekdersini alamadı hala... Yapanın da yapmayanin da yanına kar kalıyor. Nasıl bir döneme düştük arkadaş.
KBS kapalı imiş, ondan yapamamışlar. bize de söylenen bu. Eskiden ayın 1'i denildi mi ek dersler tık yatardı hesaba. Böyle iş mi olur ya. Devlet kurumu nasıl geciktirebilir bunu aklım almıyor.

Ankara etimesgut yatmadı. Binlerce öğretmeni ek hesaptan para çekmek zorunda bıraktırdılar. Veballeri boyunlarına... Mamak 28 haziranda yatırmış.

KBS kapalı imiş, ondan yapamamışlar. bize de söylenen bu. Eskiden ayın 1'i denildi mi ek dersler tık yatardı hesaba. Böyle iş mi olur ya. Devlet kurumu nasıl geciktirebilir bunu aklım almıyor.

KBS ek ders kısmı pazartesi öğleden sonra açılmış
Bu hafta yatabilir

19 yıldır öğretmenim ve şimdiye kadar hiç böyle bir muamele görmemiştim. Teknolojinin zirvesini yaşadığımız bir çağdayız ama hâlâ işler bu denli gecikiyor.

Özel sektörde bazı işletmeler çalışanlarının parasını geç öderlermiş. Sebebi de elindeki parayı faize yatırıp mevcut parasını artırırlarmış. Çalışanların maaşlarını ödeyince geriye ellerinde para kalırmış.

İnşaallah memurun üzerinden devleti kazandırmaya çalışmıyorlardır.

Peygamber efendimiz (S.A.S.) "Çalışanın parasını alnının teri kurumadan verin." buyuruyor.

Maalesef gidişat pek de memnun edici değil. Her şey üst üste geldi. Maaş gecikir, ek ders gecikir. Anlamadım gitti.

Hocam bizim il ayın 20 sinde mail göndermişti erken yapın diye bizim okul 21 inde yaptı gönderdi ancak işgüzar bir kaç okul yapmadığı için bayram sonrasına kaldı temmuz içinde KBS guncellendigi için pazartesiyi beklemek zorunda kaldılar. Bu sefer vergi olayından maaşın yapılması beklendi. Yani işini doğru dürüst yapmayan bir kaç idareci yüzünden bütün il bekliyor.

Olayın saçmalığı da burada işini yapmayanin yüzünden binlerce insan mağdur oldu. Ve işini yapmayana hiç bir şey olmuyor.

19 yıldır öğretmenim ve şimdiye kadar hiç böyle bir muamele görmemiştim. Teknolojinin zirvesini yaşadığımız bir çağdayız ama hâlâ işler bu denli gecikiyor.

Özel sektörde bazı işletmeler çalışanlarının parasını geç öderlermiş. Sebebi de elindeki parayı faize yatırıp mevcut parasını artırırlarmış. Çalışanların maaşlarını ödeyince geriye ellerinde para kalırmış.

İnşaallah memurun üzerinden devleti kazandırmaya çalışmıyorlardır.

Peygamber efendimiz (S.A.S.) "Çalışanın parasını alnının teri kurumadan verin." buyuruyor.

Maalesef gidişat pek de memnun edici değil. Her şey üst geldi. Maaş gecikir, ek ders gecikir. Anlamadım gitti.
Hocam ilinizde ki işbilmezler yüzünden olan bir durum. Devlete hükümete yüklenmeyin hemen. Mersin toroslarda 27 haziranda ek derslerimizi aldık biz.

Hocam ilinizde ki işbilmezler yüzünden olan bir durum. Devlete hükümete yüklenmeyin hemen. Mersin toroslarda 27 haziranda ek derslerimizi aldık biz.
Keşke dediğiniz gibi olsa hocam. Ama okullardaki iş bilmezler yüzünden değilmiş.

"Maliye Bakanlığından alınan bilgiye göre
KBS Ek ders ekranı, yeni katsayı belirleme işlemi tamamlandığında açılacaktır."
Bu ekranın açılmasını beklemişler.

Çalıştığım ilçe tüm ekdersleri çoktan yolladı

Keşke dediğiniz gibi olsa hocam. Ama okullardaki iş bilmezler yüzünden değilmiş.

"Maliye Bakanlığından alınan bilgiye göre
KBS Ek ders ekranı, yeni katsayı belirleme işlemi tamamlandığında açılacaktır."
Bu ekranın açılmasını beklemişler.

Çalıştığım ilçe tüm ekdersleri çoktan yolladı
Hocam bulunduğunuz ilçedekiler ya işbilmezler yada benim bulunduğum ilçedekiler işgüzar olacak ki haziran ek dersini ay bitmeden hesaplayıp hesaplara yatırılması sağlandı. Tekrar söylüyorum 27 haziranda mersin toroslarda haziran ayı ek dersleri hesaplara yatırıldı.

Paranın en lazım olduğu zamanda hakkın olan paranın geciktirilmesi. Yaşatan mislini yaşasın.

Bizde 26 Haziranda yattı. 19 yıllık öğretmenim, ayın 12. Gününe kalanı hiç hatırlamıyorum. Sizin il veya ilçede sorun var bence..
Evet hocam sorun var dediğiniz gibi. Ama sonuçta biz hala alamadık. Bugün aldığını söyleyen arkadaşlar var ve bize söylenen maaştan sonra ödenir şeklinde.

Neyse arkadaşlar. Biraz stresten uzaklaşmak istiyorsanız, alın size IQ testi. Sonucu öğrenmek için oturum açmanız gerekiyor. Basit bir üye giriş sistemi var.

Benim hoşuma gitti.

Seyyanen zammın hiç artmayacağını söyleyenler için bir hatırlatma:

Yeni çıkacak kanunla Uzman Öğretmenlik tazminatı için ilk defa (2021 sonları) verileceği söylenildiğinde miktar 1000 TL idi. Bunun da hiç artmayacağını söyleyenler olmuştu.

2023’te yatmaya başladığında ise artan maaş katsayılar nedeniyle 2.472,00 TL (1. ve 2 Dercede olanlar için)
2023 Temmuz itibarıyla 2.905,84 TL oldu.

Not: Uzman öğretmenlik tazminatının da emekliliğe şu an bir faydası yok. Keşke hepsinin emekliği etkisi olsa …

Seyyanen zammın hiç artmayacağını söyleyenler için bir hatırlatma:

Yeni çıkacak kanunla Uzman Öğretmenlik tazminatı için ilk defa (2021 sonları) verileceği söylenildiğinde miktar 1000 TL idi. Bunun da hiç artmayacağını söyleyenler olmuştu.

2023’te yatmaya başladığında ise artan maaş katsayılar nedeniyle 2.472,00 TL (1. ve 2 Dercede olanlar için)
2023 Temmuz itibarıyla 2.905,84 TL oldu.

Not: Uzman öğretmenlik tazminatının da emekliliğe şu an bir faydası yok. Keşke hepsinin emekliği etkisi olsa …
Bilgi için teşekkürler hocam.

13 Temmuz 2023 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu Toplantısında alınan karar gereği;

1 Ağustos 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere %3,6 yağ ve %3,2 protein içeriğine sahip çiğ inek sütü tavsiye satış fiyatı üreticinin eline litre başına net geçecek şekilde (çiğ süt desteği hariç) 11,50 TL olarak belirlenmiştir. Soğutma, nakliye ve diğer cari giderler üretici tarafından karşılandığı takdirde bu giderler üreticiye ilave olarak ödenecektir.

Baz alınan yağ ve protein oranlarındaki her bir dizyem (0,1’lik değişim) için ± 17 Kuruş fark uygulanacaktır.

Ulusal Süt Konseyi Yönetim Kurulu

Not: Mevcut litre fiyatı 8,50 TL

13 Temmuz 2023 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu Toplantısında alınan karar gereği;

1 Ağustos 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere %3,6 yağ ve %3,2 protein içeriğine sahip çiğ inek sütü tavsiye satış fiyatı üreticinin eline litre başına net geçecek şekilde (çiğ süt desteği hariç) 11,50 TL olarak belirlenmiştir. Soğutma, nakliye ve diğer cari giderler üretici tarafından karşılandığı takdirde bu giderler üreticiye ilave olarak ödenecektir.

Baz alınan yağ ve protein oranlarındaki her bir dizyem (0,1’lik değişim) için ± 17 Kuruş fark uygulanacaktır.

Ulusal Süt Konseyi Yönetim Kurulu

Not: Mevcut litre fiyatı 8,50 TL
Millet son parasını deterjanı stoklamaya harcadı. Süt stoklamaya para kalmadı.

Paranın en lazım olduğu zamanda hakkın olan paranın geciktirilmesi. Yaşatan mislini yaşasın.
Gerçekten öyle hocam. Ekders yok ortada. Maaş zammı tam mı yatacak eksik mi yatacak her kafadan bir ses çıkıyor. Bir taraftan herşeyinde fiyatı arttı ve artmaya da devam ediyor. Kredi kartımın asgarisini ödeyebilirim umarım

Beceriksiz dolu. Bizim ilçe her zaman yatırdığı zamanda yatırdı. Ücretli öğretmenlerin ödemeleri 27 haziranda, kadrolu öğretmenlerin ek ders ödemeleri 4 temmuzda yattı. Beylikdüzü İstanbul.

Geri