Yağız atlar kişnedi, meşin kırbaç şakladı.2023 ZAM MASASI

Kodla Büyü
şu an ahaberde emeklilere zam ne olacak konusu var 5 aylık enflasyon %33.66 yazıyor. emeklide farklı mı oluyor?
zam1.png

https://www.ozkansoft.com/mahep.php Sitesinde de zaten aynı değerler veriliyor.

şu an ahaberde emeklilere zam ne olacak konusu var 5 aylık enflasyon %33.66 yazıyor. emeklide farklı mı oluyor?
Farklı
Emeklilerin (eski SSK ve Bağ-Kur): 6 aylık enflasyona göre
Memur ve emeklisi: [6 aylık enflasyon] “eksi” [verilen eski 6 aylık zam] “artı” [yeni 6 aylık zam]
şeklinde hesaplanır

Büyüğünden ne hayır var ki bu sendikaların? Küçüğü olsa ne olmasa ne? Yanlış düşündüğümü söyleyebilirsiniz arkadaşlar ama sendikacılık Türkiye'de biteli çok oldu. Yetkilisinden zerre kadar hayır yoksa yetkisizi ne yapabilir?

Dik duruşu olan bir sendika var mı ki? Bence yok. Hepsi sindirilmiş bana göre. Menfaat için sus pus edilmiş kişilerle dolu bir kitleden farklı değil bu sendikalar benim için.

Yaptıkları tamamen "Danışıklı dövüş". Boşverin gitsin. İstifa edebiliyorsanız istifa edin.

Ödenek alamayanların ek ders ücreti 2024’e mi kaldı?

2023 YILI ARALIK AYINA AİT MAAŞ, EK DERS, FAZLA MESAİ VE FİİLİ HİZMET ZAMMI ÖDEMELERİ İLE İLGİLİ KPHYS DUYURUSU_25.12.2023
SIRA NO: (2023/12)

Yıl sonu devir işlemleri nedeniyle Personel Harcamaları Yönetim Sistemi (KPHYS) modülleri 27.12.2023 tarihinde saat 17:30' dan itibaren geçici süreyle kapatılacaktır. Bu nedenle, 2023 yılı Aralık ayına ait maaş, ek ders, fazla mesai ve fiili hizmet ödemelerinin bu tarihe kadar tamamlanarak KPHYS üzerinden muhasebe birimlerine gönderme işleminin yapılması gerekmektedir.
Diğer taraftan, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının "2023 Yılı Bütçe Giderleri ve Yılsonu İşlemlerine İlişkin 2 Sıra Nolu Bütçe Uygulama Genelgesi" çerçevesinde, Bütünleşik Kamu Mali Yönetim Bilişim Sistemi (BKMYBS) Muhasebe Modülünde, 20/12/2023 tarihinden sonraki her türlü ödeme işlemi için ödenek kontrolü uygulandığından 21/12/2023 tarihi itibarıyla ödeneği olmayan harcamalara ait ödeme emri belgelerinin muhasebeleştirilmesine Sistem tarafından izin verilmemektedir.
Bu bağlamda, harcama birimlerince, ilgili muhasebe birimleriyle irtibata geçilerek, KPHYS üzerinden gönderilen maaş, ek ders, fazla çalışma vb. personel ödemelerine ait ödeme emri belgelerinin muhasebeleşip muhasebeleşmediğinin öğrenilmesi; ödenek yetersizliği nedeniyle muhasebeleştirilemeyen ödeme emri belgeleri için Kurumlarının Strateji Başkanlıklarından ödenek talep etmeleri gerekmektedir.
Bilgileri ile gereğini arz ve rica ederim.

Dr. Nazmi Zarifi GÜRKAN
Bakan a.
Muhasebat Genel Müdür V.

Güzel bir rakam.Hiç okumana gerek yok bir işe gir çalış sigorta işlesin 17 bin.Eski isen 22 bin alırsın, çok eski isen 25 bin lira alırsın.

Ocak ayından itibaren:

Gelir vergisi istisna tutarı: 2.550,30 TL
Damga vergisi istisna tutarı: 151,82 TL
oldu

Vergi dilimleri henüz belli olmadığı için ilerleyen aylarda nasıl olacağı belli değil.

Büyüğünden ne hayır var ki bu sendikaların? Küçüğü olsa ne olmasa ne? Yanlış düşündüğümü söyleyebilirsiniz arkadaşlar ama sendikacılık Türkiye'de biteli çok oldu. Yetkilisinden zerre kadar hayır yoksa yetkisizi ne yapabilir?

Dik duruşu olan bir sendika var mı ki? Bence yok. Hepsi sindirilmiş bana göre. Menfaat için sus pus edilmiş kişilerle dolu bir kitleden farklı değil bu sendikalar benim için.

Yaptıkları tamamen "Danışıklı dövüş". Boşverin gitsin. İstifa edebiliyorsanız istifa edin.

Siyasi parti destekli, (Genel başkanı siyasi partiden atanan) sendikalardan başka sendikanın yetkili olduğunu görmedik.
O yüzden bu yaklaşımı doğru bulmuyorum.

Sadece Milli Eğitimdeki memurlar için kurulmuş TEÇSEN
Kuruluşunda Rehber (PDR) öğretmenlerin öncelik ettiği Eğitim Gücü Sen
ve en eski bağımsız sendika özelliğini taşıyan
Anadolu Eğitim Sendikası araştırdığım, bildiğim kadarıyla bu üçü bir siyasi partiden emir almıyorlar.

Kişilerin siyasi görüşü olabilir, kişiler siyasi paylaşım yapabilirler bunları hoş görüyorum ancak sendikanın kurumsal kimliği doğrudan bir siyasi partiden, bir kuruluştan emir almıyorsa bence bu sendikalar sendikadır, diğerleri siyasi parti.

Bu sendikaların yetkili olduğunu gördükten sonra hala bir değişiklik yoksa o zaman yorumunuz haklı olabilir.

Geri