[ YENİ-2023 NİSAN ] Vestel Faz 1 ve Faz2 Kurumsal İmaj Windows 11 BUILT 22621.1485- UEFI VERSİYON 1-2-3-4

Kodla Büyü

Kurumsal imaj için eklenen programlar yeterli mi? Varsayılan duvarkağıdını beğendiniz mi?

• Kullanılan toplam oy
    67
Merhabalar. İmajı indirip faz 2 tahtaya yükledim. C.\\ sürücüsü 60gb gösteriyor. Sanırım imaj yükleme sırasında eksik bir şey yaptım. Yerel kullanıcı hesabını Admin yapmama rağmen, düzeltmek için bilgisayarım--yönet--disk yönetimine giremiyorum. Yetkiniz yoktur diyor.

Merhabalar. İmajı indirip faz 2 tahtaya yükledim. C.\\ sürücüsü 60gb gösteriyor. Sanırım imaj yükleme sırasında eksik bir şey yaptım. Yerel kullanıcı hesabını Admin yapmama rağmen, düzeltmek için bilgisayarım--yönet--disk yönetimine giremiyorum. Yetkiniz yoktur diyor.

Minitool partition wizard programı ile deneyiniz.

Başlat tıklayın , sol altta meb user yazan yeri tıklayıp meb admin hesabına geçiş yapın. Sonra disk yönetimine girin, birimi genişlet yada disk sürücü harfi atayın

@gglemas hocam yeni güncellemeyi atmayacaksınız sanırım. Beklemeyelimmi? son kez sorayım

versiyon 2 faz 2 tahta intel için uygunmu ?

Son düzenleme:
Hocam öncelikle elinize emeğinize sağlık, paylaşımınız için çok teşekkürler.
Bugün Faz1 tahtalarımızdan birisine kurdum.

Yaşadığım bir sıkıntıyı paylaşmak istiyorum.
Disk yönetimine doğrudan erişmek istedim Başlat menüsü üzerinde parmakla basıp tutunca(sağ tık özelliğini) özel menünün çalışmasını sağlayamadım. Dokunmatik ile mi ilgili ya da başka bir sorun mu bilmiyorum. Başlat menüsü tüm uygulamalar windows araçları seçeneği ile disk yönetimi simgesine ulaştım. Ayrıca masaüstünde diğer simgelere sağ tıklanabiliyor.

2. bir husus. Diskin diğer bölümüne bölüm oluşturmak için, disk yönetiminden erişmek istedim fakat disk yönetimini aç deyince açıldığı gibi hemen geri kapanıyor. Acaba admin hesabından açmadığım için mi sorun oluyor diye düşündüm ve admin hesabından giriş yaptım ikisinde de aynı sorun oldu. Açıldığı gibi kapanıyor. Yönetici olarak çalıştır deyince de aynı şekilde oluyor şifreyi girsem de hızlıca açılıp kapanıyor. Bu genel bir sorun mudur? disk yönetimine erişemeden diskin kalan bölümünü oluşturamam şuan sadece sistem bölümü gözükmekte. Sonradan bir kaç mesaj önce başkasının da aynı şeyi yazdığını okudum.

Son düzenleme:
Hocam öncelikle elinize emeğinize sağlık, paylaşımınız için çok teşekkürler.
Bugün Faz1 tahtalarımızdan birisine kurdum.

Yaşadığım bir sıkıntıyı paylaşmak istiyorum.
Disk yönetimine doğrudan erişmek istedim Başlat menüsü üzerinde parmakla basıp tutunca(sağ tık özelliğini) özel menünün çalışmasını sağlayamadım. Dokunmatik ile mi ilgili ya da başka bir sorun mu bilmiyorum. Başlat menüsü tüm uygulamalar windows araçları seçeneği ile disk yönetimi simgesine ulaştım. Ayrıca masaüstünde diğer simgelere sağ tıklanabiliyor.

2. bir husus. Diskin diğer bölümüne bölüm oluşturmak için, disk yönetiminden erişmek istedim fakat disk yönetimini aç deyince açıldığı gibi hemen geri kapanıyor. Acaba admin hesabından açmadığım için mi sorun oluyor diye düşündüm ve admin hesabından giriş yaptım ikisinde de aynı sorun oldu. Açıldığı gibi kapanıyor. Yönetici olarak çalıştır deyince de aynı şekilde oluyor şifreyi girsem de hızlıca açılıp kapanıyor. Bu genel bir sorun mudur? disk yönetimine erişemeden diskin kalan bölümünü oluşturamam şuan sadece sistem bölümü gözükmekte. Sonradan bir kaç mesaj önce başkasının da aynı şeyi yazdığını okudum.
Özel mesajda dönüş yapıldı. Dokunmatikte sorun yok. Öğrenci erişimine kapattım

Evet çalışır. Kurulduktan sonra bu programı kurun ve amd ekran kartı sürücüsünü kaldırın yeniden başlatın bilgisayarı.
Hocam AMD programını kaldırmama rağmen işe yaramadı ses aygıtını tanımıyor . Normalde ses aygıtı sürücüsüsü var görünüyor sorun yok ama ses açılmıyor sorun nasıl cözeriz ? Birde arka plan değişimi ya da yazıların büyüklüğü küçüklüğü gibi işlemler mebadmin oturumunda da değişmiyor . Çözüm nedir

Ekli dosyalar

• IMG_20231017_101332_1.jpg
    IMG_20231017_101332_1.jpg
    87.7 KB · Görüntüleme: 49
  • IMG_20231017_101342_1.jpg
    IMG_20231017_101342_1.jpg
    74.7 KB · Görüntüleme: 50
Hocam elinize sağlık. Mümkünse sistemi tek kullanıcılı yapar mısınız? Daha kullanışlı oluyor.

Vestel Faz 1 ve Faz2 Kurumsal İmaj Windows 11 UEFI VERSİYON

( sadece 1.5 dakika'da format )

Ekli dosyayı görüntüle 73095

Ekli dosyayı görüntüle 73096
Ekli dosyayı görüntüle 73097

Çalışmalarımın devamını istiyorsanız imaj ile ilgili yorumlarınızı ve deneyimlerinizi yazmayı ihmal etmeyin
NOT: Eğer talep olursa Faz 1 ve Faz 3 için ayrı bir imaj hazırlayabilirim ( özelden iletişime geçiniz )

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VERSİON 1'de Yapılan Değişiklikler

1- İmaj yedeklemesi Macrium Reflect ( dokunmatik çalışmaktadır) ile yapılmış olup doğrudan VENTOY ile kurulabilir.

NOT: Ventoy kurulumunu yaparken Disk Yapısını ' GPT ' olarak ayarlamayı unutmayın!!

Macrium programı açıdığında imaj yedeğini göstermek için iso kalıbı içindeki yedeği kullanacaksınız. Daha önce macrium reflect kullanan varsa rahatlıkla imajı kurabilir

VENTOY İNDİR: https://github.com/ventoy/Ventoy/releases

2- Sistem içerisinde gereksiz hiçbir program bulunmamaktadır.

3- Tüm gerekli driver'ler sistem içerisine entegre edilmiştir.
Dokunmatik sorunsuz çalışmaktadır. Her hangi bir yere dokunulduğunda klavye otomatik gelmektedir)

4- Office 2021 LTSC Volume ( isteyen kms sunucusu ekleyebilir )
- Google Chrome , Symantec Endpoint Protection virüs programı ( Kurumsal ve Lisanslı) ve Startboard eklenmiştir.
Windows media player kaldırıldı
ONEMLİ NOT: Symantec Endpoint Protection devre dışı bırakmak için başlat- çalıştır kısmına “ smc -stop”, tekrar aktif etmek için ise “ smc -start” yazmak gerekebilir. Aksi halde bazı ***** , korsan ürünleri ve benzeri yazılımları kuramayabilirsiniz…
( Not: Windows Defender pasif edilmiştir )
Edge Chromium silinmiştir

5- Sistem içerisinde Admin ve User hesabı vardır. Admin hesabı şifresi - 827907

6- Kurulum ile ilgili açıklamalar ve sistem ekran görüntüleri yakında verilecektir.

ÖNEMLİ NOT: Windows aktivasyonu MEB internetinde olmadığı için kendi mobil telefonunuzun internetine bir kez bağladığınızda saniyeler içerisinde aktivasyon olacaktır

7- Ayrıca aynı sistemin sadece driver'leri yüklü olan başka bir imajda paylaşılacaktır. İsteyen programsız versiyonunu kurabilir.

imaj belli aralıklarla istekler doğrultusunda güncellenecektir. Her okula hitap etmesi için “Kritik programlar dışında “ program eklenmesini talep etmeyin. Sadece hatalar ve güvenlik ayarları eklenecek görünüm ve performans ayarları yapılacaktır.

VERSİYON 1 TEK PART İNDİRME LİNKİ: https://drive.google.com/file/d/1eZD3ASGS0rHyu_cG23HYKsHUDcaTRzs7/view?usp=sharing

NOT: İNDİRME BAŞLAMIYORSA GOOGLE DRİVE HESABINIZLA OTURUM AÇIN VE TEKRAR DENEYİN.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VERSİON 2'de Yapılan Yenilikler (faz 2 amd tahtalarda sorunsuz çalışmaktadır.)

1- Öğrenci oturumu için sağ tık yönetici olarak çalıştır pasif edildi

2- Görev çubuğu değişikliği engellendi.

3- Google Chrome oturum açma - senkronizasyon etme kapatıldı.

4. Google Chrome geçmiş kaydetme kapatıldı.

5- Google Chrome eklenti ekleme engellendi (vpn vb.). Google Chrome parola kaydetme kapatıldı

6- Pdf okuyucu Foxit Reader kuruldu.

7- Office 2021 aktivasyonu yapıldı.

8- Fatih kalem eklendi.

9- Varsayılan duvar kağıdı değiştirilmesi engellendi.

10- C diski sıkıştırıldı.

11- Sistem temizliği yapıldı.

12- Winsxs temizlendi.
VERSİYON 2 ALTERNATİF PARTLI LİNKLER:

VERSİON 3'de Yapılan Yenilikler (Sadece Faz2 intel uyumludur. ) uefi
1-YENİ GÜNCELLEMELER EKLENDİ
3- SİSTEM TEMİZLİĞİ YAPILDI.
4- VLC PLAYER VİDEO OYNATICISI EKLENDİ.
5- C SİSTEM DİSKİ 100 GB OLARAK AYARLANDI
6- BAŞLAT - SİSTEM ARAÇLARI KISMINA UYGULAMA EKLENEREK "
Toggle Windows Update " WİNDOWS UPDATE DURDURMA VE BAŞLATMAK İÇİN UYGULAMA EKLENDİ
VERSİYON 3 İNDİRME LİNKİ: linkler silindiği için kaldırılmıştır

VERSİON 4'de Yapılan Yenilikler ( Sadece Faz1 ve faz2 intel uyumludur )
Faz1 sürücüleri eklenmiştir..
1-YENİ GÜNCELLEMELER EKLENDİ
3- SİSTEM TEMİZLİĞİ YAPILDI.
4- VLC PLAYER VİDEO OYNATICISI EKLENDİ.
5- C SİSTEM DİSKİ 100 GB OLARAK AYARLANDI
6- BAŞLAT - SİSTEM ARAÇLARI KISMINA UYGULAMA EKLENEREK "
Toggle Windows Update " WİNDOWS UPDATE DURDURMA VE BAŞLATMAK İÇİN UYGULAMA EKLENDİ
VERSİYON 4 İNDİRME LİNKİ: (Sadece faz1 ve Faz2 intel anakartla uyumludur. Bios Legacy kurulum gereklidir)
ventoy ile kurulum yapanlar disk yapsını GPT DEĞİL MBR OLARAK YAPMALIDIR. BU ÖNEMLİ

Ses çıkışı ile ilgili sorun yaşayanlar lütfen ekte verdim ekran kartı sürücüsünü kurunuz

Kurulum sonrasında disk küçüldü diye soranlar var. “Hocam videoyu izledim ama anlamadım demek istediğinizi. Kurulumda sıkıntı yok tahta çalışıyor ama diski daha küçük görüyor. Yani böylemi kullanalım demek istiyorsunuz?”

Çözüm:
Disk yöneticisine girip, başlat yönet yazıp yönetici olarak çakıştırdığımızda çıkacaktır; burada raw halinde diskin kalan kısmını Yeni disk oluştur demeliyiz . Yada genişlet diyebiliriz ve c sürüsüne kalan kısmı ekleyebiliriz
Not: tüm işlemleri admin hesabını oturumunu açtıktan sonra yapalım

Benzer bir video var.

Partları nasıl kurarız acaba

ses sorunu olanlar sistem de sorun görünmüyor ama ses çıkmıyorsa sesi sonuna kadar kısıp birkaç saniye sonra sonuna kadar açın 10sn bekleyince ses geliyor en azından bende faz2 vestelde öğle oldu bazı makinelerde hiç sorun olmadı bazısında bu şekilde çözdük forumda bir arkadaş yazmış tı denedik oldu

Ddu ile kaldırdım AMD sürücüsünü. Windows update ile güncelleme yapmadı. Sürücüyü güncelleştir ekranına girince pencereyi otomatik kapatıyor. Direk sürücü linki var mı faz 2 tahtalar için windows 11?
Çözüm:
Intel HD 4600 Graphics sürüsücünü kurunca düzeldi. Bazı tahtalara kurmadı öncesinde Realtek sürücüsü kurdum.

Son düzenleme:
Merhaba hocam,
Öncelikle çok güzel bir çalışma olmuş ellerinize sağlık. Faz-3 Etkileşimli Tahtalar için elinizde driverlar mevcut mu? Tahtaya kablo ile internet bağlayamıyoruz. Okuldaki wifi ağında da sıkıntılar mevcut.

Geri