Çizgi-Tagem Kapanmasın Destek Platformu

Kodla Büyü
İmza Kampanyası Başladı...
http://imza.la/cizgi-tagem-kapatilmasin

Arkadaşlar diğer başlıktaki mesajları okuyunca bu ülke için zaten birşey yapılmaz, iyiler hep kaybeder sızlanışlarımızı okudum. Ancak bu bu şekilde kalmamalı... Ben de duygusal olarak bu düşüncelere sahipsem de birilerine sesimizi duyurmalıyız. Sürekli başımıza gelen olaylarda içimize kapanırsak bu ülkede kötülerin sayısı beceriksizlerin sayısı diğerlerinden daha yüksek anlamına gelir. Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşmaya başlıyorsa burada güneş batmaya başlamıştır. Son dönem içinde bulunduğumuz durum tamamen bu sözle bütünleşiktir. Ama yılmamalıyız, mücadele vermeliyiz en azından sonuç ne olursa olsun bir şeyler yaptık diyebilmeliyiz. Başlıktaki yazıları okuyunca birçoğumuzun üniversitede almadığı eğitimi çizgi-tagem üzerinden aldığını görüyorum. Üniversitede hocanın word programını açıp burada yazı yazılır deyip excele geçtiğini çok net hatırlıyorum. Bu nedenledir ki çizgi tagem bizim için oldukça önemlidir, vazgeçilmezdir.. Halk eğitim merkezinde her dönem 100lerce öğrenciyi ben bu sisteme kaydediyorum, sizlerde öğrencilerinizi bu sisteme dahil ediyorsunuz. İnsanların bilişim alanındaki en büyük kütüphanesidir çizgi tagem. İnanın belirli spesifik konularda google arama sonuçlarında çizgi dışında bu ülkede kaynak bulamazsınız. Özellikle teknik servis alanında alternatifi olmayan kaynaklar yer alıyor burada. Zaten kesinlikle bu eğitimler yine başka bir platformda paylaşılmaya devam edilmelidir. Bu eğitimlerde yoğun bir emek vardır ve bu emek bu şekilde yok edilemez.. Eğer susarsak en az bizde bu olaya sebep olanlar kadar suçluyuz. Birilerine hadlerini bildirme zamanı gelmedi mi?

Bu yılların emeği yılların çabası birilerine örnek olacağına Türkiye’nin bilişim alanındaki atılan en büyük engellerden birisidir.

1. Geçmişte de yapılmıştı “Elektronik İmza Kampanyası” başlatılabilir. Bu imza kampanyasının dökümü bittikten sonra basınla paylaşılabilir ve bunun yanı sıra süreç devam ederken de yapılabilir. Cizgitagemkapanmasin.com gibi bir site alınabilir.

2. Dernek olarak bir basın bildirisi yapıp bunun ulusal basında da yer etmesi için elimizden geleni yapabiliriz, tarafsız olayın dışında izleyici konumunda bir kınama çalışması yapıp diğer tüm bilişim derneklerini de buna destek vermeye kendi başlarına bu tarz açıklama yapmaları konusunda çağrı da bulunabiliriz.

- Çizgi Tagem in kapanması demek bu ülkede eğitim alanında bilişimin uzun yıllar kazanç odaklı ellere geçeceğini ve bundan da sadece bir kesimin faydalanacağı anlamına gelir.
- Çizgi-Tagem'in kapanması insanların bu eğitimlere erişemeyeceği ve dandik eğitimlerin cd lere yazılıp satılması anlamına gelir.
- Buna kayıtsız kalamayız,
- Ayrıca Yargıya çağrıda bulunup Çizgi Tagem den bugüne kadar eğitim verdiği binlerce kişinin bilgilerini alıp tek tek kişileri aramalarını ve kazanç odaklı mı olduğu konusunda bilgi almaları talep edilebilir.

....

Türkiye’nin En Büyük Bilişim Eğitimi Platformu Kapatılıyor!

Özellikle Bilişim Öğretmenlerine karşılıksız sağlanan eğitim altyapı kaynakları (ders notları, sunumlar, laboratuvar cihazları, eğitim setleri…), Anadolu'nun tüm sathına yayılmış 1,000'e yakın bilişim öğretim görevlisi ve öğretmenine sağladığı Özel Sanal Sınıflarında uzaktan eğitim imkanları ve bugüne kadar 200.000'e yakın kişiye ücretsiz sağladığı 1,000 saatin üzerindeki bilişim alanında görsel eğitimprogramları ile öne çıkan Çizgi-Tagem Türkiye'de eğitim alanında alınabilecek en büyük ödülü almıştır. Alınan ödül Çizgi-Tagem internet sayfası olan http://www.cizgi-tagem.org sitesi nin kapatılmasıdır.

Milli Eğitim Bakanlığının Fatih Projesi kapsamında oluşturmuş olduğu EBA(Eğitim Bilişim Ağı) platformunda e-içerik bölümüne tüm eğitimlerini hibe eden Çizgi Tagem yine Milli Eğitim Bakanlığının bir başmüfettişinin bilirkişi olarak atandığı mahkeme sonucunda kapatılıyor.
- Çizgi Tagem in kapanması demek bu ülkede eğitim alanında bilişimin uzun yıllar kazanç odaklı ellere geçeceğini ve bundan da sadece bir kesimin faydalanacağı anlamına gelir.
- Çizgi-Tagem'in kapanması insanların bu eğitimlere erişemeyeceği ve kalitesi eğitimlerin cd lere yazılıp satılması ve birilerinin bu anlamda rant elde etmesi anlamına gelir.
- Çizgi-Tagem’in kapanması demek ülkemizde bilişim alanında kendini yetiştirmek isteyen ve bilgiye rahatlıkla ulaşabilen, eğitimlerden ücretsiz şekilde yararlanabilen kesimin önüne taş koymak, bu ülkenin bilişim geleceğinin önüne taş koymak anlamına gelir.

bir iki arkadaş hemen bir site yapıp oradan çalışabiliriz destek amaçlı cizgitagem kapanmasın şeklinde.

bence kapansın...ben faydalandığım kadar faydalandım zaten...
gerisi umrumda değil...

yapılabilecek birşey varsa tam destek, duyarlı köşe yazarları ile iletişime geçilebilinir belki..

Çizgi tagemin durumuna çok üzüldüm. birçoğumuz gibi benim de çizgi tagemle aramda duygusal bir bağ var. elimden gelen birşey olursa destek vermek isterim.

Değerli hocalarım bu konuda bir eylem planı hazırlamalıyız diye düşünüyorum..

Öncelikle MEB ilgili birimlere, köşe yazarlarına bu siteden ne kadar çok yararlandığımızı farklı dillerle dile getirmeliyiz. Bu konuda MEB ilgili birimlerin e posta adreslerini birisi toparlayabilir mi?

Çizgi-Tagem Kapanıyor haberiniz var mı? konu başlığıyla farklı e-postalar gönderebiliriz. Forumda çok güzel şeyler yazılmış. Üniversitede öğrenemediğimiz birçok şeyi bu site üzerinden öğrendiğimiz aşikar bunu MEB'e ve kamuoyuna duyurmamız lazım..

tüm köşe yazarlarının mail adresleri

a.aymaz@zaman.com.tr,a.bilici@guresimiz.org,a.bulac@zaman.com.tr,a.colak@zaman.com.tr,a.istanbulluoglu@guresimiz.org,a.kurucan@zaman.com.tr,a.sahin@zaman.com.tr,a.selim@zaman.com.tr,a.sen@zaman.com.tr,a.tarhan@zaman.com.tr,a.unal@zaman.com.tr,a.yildirimturk@zaman.com.tr,aakat@sabah.com.tr,aarman@hurriyet.com.tr,acemal@hotmail.com,adorsay@sabah.com.tr,aduzkan@hotmail.com,aemre@yenisafak.com.tr,aengin@doruk.net.tr,agokce@milliyet.com.tr,aguclu@milliyet.com.tr,agumus@yenisafak.com.tr,ah.aslan@zaman.com.tr,akhanli@gmx.de,akinbirdal@yenigundem.com,alaattinm@aksam.com.tr,ali.sen@stargazete.com,alikirca@sabah.com.tr,alisen@sabah.com.tr,ataklic@sabah.com.tr, atasgetiren@yenisafak.com.tr,avardar@sabah.com.tr,avarol@akit.com.tr,aykol@operamail.com,aykuti@aksam.com.tr,b.ayvazoglu@zaman.com.tr,b.korucu@zaman.com.tr,balbay@cumhuriyet.com.tr,bayraktar.bayrakli@sabah.com.tr,bbaykoc@fanatik.com.tr,bcoskun@hurriyet.com.tr,bekirt@aksam.com.tr,bovacik@hurriyet.com.tr,bulendk@aksam.com.tr,burhana@aksam.com.tr,c.behar@zaman.com.tr,caltan@sabah.com.tr,cavit.kavak@stargazete.com,ccandar@sabah.com.tr,cemale@aksam.com.tr,cemilev@aksam.com.tr,cigerim@cumhuriyet.com.tr,culsever@hurriyet.com.tr,cuyguc@fanatik.com.tr,dcundioglu@yenisafak.com.tr,dcundioglu@yenisafak.com.tr,demettezcan@hotmail.com,deniza@aksam.com.tr,dheper@milliyet.com.tr,dhizlan@hurriyet.com.tr,dilek.onder@stargazete.com,dilipak@akit.com.tr,dkologlu@milliyet.com.tr,dsazak@milliyet.com.tr,e.basyurt@zaman.com.tr,e.can@zaman.com.tr,e.dumanli@zaman.com.tr,e.ergene@zaman.com.tr,e.eroglu@zaman.com.tr,e.ozbilgen@zaman.com.tr,e.sozen@zaman.com.tr,eardic@stargazete.com,eberber@hurriyet.com.tr,ecelebi@hurriyet.com.tr,ecetinel@radikal.com.tr,ecolasan@hurriyet.com.tr,ekaraca@yenigundem.com,ekatircioglu@radikal.com.tr,ekonomi@ihlas.net.tr,ekonomi@ihlas.net.tr,eminp@aksam.com.tr,enver.seyidoglu@ihlas.net.tr,eozkok@hurriyet.com.tr,ercanaktuna@aksam.com.tr,ersanc@aksam.com.tr,ertugy@aksam.com.tr,esen.unur@stargazete.com,esenay@milliyet.com.tr,everel@fanatik.com.tr,f.baris@zaman.com.tr,f.ertan@zaman.com.tr,f.mercan@zaman.com.tr,f.turkel@zaman.com.tr,f.uraz@zaman.com.tr,fbila@milliyet.com.tr,ferhataydogan_01@hotmail.com,feyza@yenigundem.com,fkaya@journalist.com,fozkan@radikal.com.tr,ftinc@hurriyet.com.tr,fuat.bol@ihlas.net.tr,g.mujde@milliyet.com.tr,g.simsek@zaman.com.tr,gcivaoglu@milliyet.com.tr,genki@gol.com,gmengi@sabah.com.tr,gokturk@turk.net,gtaner@simge.com.tr,gtezmen@hurriyet.com.tr,gulerk@aksam.com.tr,guras@milliyet.com.tr,h.beser@zaman.com.tr,h.dursun@zaman.com.tr,h.gulerce@zaman.com.tr,h.ismail@zaman.com.tr,h.kirimli@zaman.com.tr,h.pulur@milliyet.com.tr,h.sumer@zaman.com.tr,h.sutay@zaman.com.tr,h.unal@zaman.com.tr,h.yavuz@zaman.com.tr,halil.delice@ihlas.net.tr,haluks@kanald.com.tr,hcemal@milliyet.com.tr,hcetin@hurriyet.com.tr,hdevrim@hurriyet.com.tr,hikmet.cetinkaya@cumhuriyet.com.tr,hkakinc@stargazete.com,hkalafat@hurriyet.com.tr,hkarakaya@akit.com.tr,hulki.cevizoglu@populerbilim.com.tr,i.cevik@zaman.com.tr,i.ekiz@zaman.com.tr,i.gursoy@zaman.com.tr,i.karayegen@zaman.com.tr,i.kibrizli@zaman.com.tr,i.pala@zaman.com.tr,ikardes@yenisafak.com.tr,iozel@yenisafak.com.tr,ipek.cem@sabah.com.tr,isarier@sabah.com.tr,ismet.berkan@radikal.com.tr,ismet.tongo@fanatik.com.tr,izzets@aksam.com.tr,jsevim@milliyet.com.tr,k.dikbas@zaman.com.tr,kazimk@aksam.com.tr,kbasar@stargazete.com,kemalu@aksam.com.tr,kenan.akin@ihlas.net.tr,kenanates@aol.com,kguler@akit.com.tr,livaneli@sabah.com.tr,lumar@sabah.com.tr,m.arat@zaman.com.tr,m.armagan@zaman.com.tr,m.asik@milliyet.com.tr,m.burkuk@zaman.com.tr,m.cebi@zaman.com.tr,m.gundem@zaman.com.tr,m.igrek@guresimiz.org,m.kemal.oke@ihlas.net.tr,m.necati@ihlas.net.tr,m.niyazi@zaman.com.tr,m.toker@milliyet.com.tr,m.unal@zaman.com.tr,magrosyan@yenigundem.com,makifaydin@yenisafak.com.tr,maltan@sabah.com.tr,mbasaran@ihlas.net.tr,mbirsel@sabah.com.tr,mehmet.yilmaz@radikal.com.tr,mehmetmetiner@turkport.net,mine.saulnier@free.fr,mkazci@akit.com.tr,mkizilkaya@yenigundem.com,mkutlay@hurriyet.com.tr,mkutlu@yenisafak.com.tr,mlevi@yenigundem.com,mmutlu@stargazete.com,mnoyan@fanatik.com.tr,msarikaya@hurriyet.com.tr,mseker@yenisafak.com.tr,msoysal@hurriyet.com.tr,mtamer@milliyet.com.tr,mtan@fanatik.com.tr,mtukenmez@fanatik.com.tr,mustafad@aksam.com.tr,mustafaoguz1@gmail.com,mutku@yenisafak.com.tr,n.bayhan@zaman.com.tr,n.bekiroglu@zaman.com.tr,n.gonultas@zaman.com.tr,n.sepetcioglu@zaman.com.tr,n.sezik@zaman.com.tr,nakman@sabah.com.tr,nazmiyeg@superonline.com,nbilgic@fanatik.com.tr,ndogru@sabah.com.tr,nebilo@sabah.com.tr,necmettinf@aksam.com.tr,nesrint@aksam.com.tr,ngedik@hurriyet.com.tr,ngurdogan@yenisafak.com.tr,ngureli@milliyet.com.tr,nilcer@turk.net,nilicak@yenisafak.com.tr,nkalkan@milliyet.com.tr,nkutlay@yenigundem.com,nperekli@fanatik.com.tr,nulgen@fanatik.com.tr,nyalinkilic@fanatik.com.tr,o.okay@zaman.com.tr,o.pehlivanoglu@zaman.com.tr,oacar@superonline.com,obelge@fanatik.com.tr,oberberoglu@hurriyet.com.tr,obilge@evrensel.net,odizer@fanatik.com.tr,oeksi@hurriyet.com.tr,olay.gorus@cumhuriyet.com.tr,omerg@aksam.com.tr,omeru@aksam.com.tr,orhan.birgit@do.net.tr,osapan@yenigundem.com,osmans@aksam.com.tr,otanburaci@fanatik.com.tr,oulagay@milliyet.com.tr,ouluc@ihlas.net.tr,ozdogan@stargazete.com,ozkan.eminoglu@ihlas.net.tr,raffihermonn@hotmail.com,ragip131@hotmail.com,ragipzarakolu@yenigundem.com,rasimo@aksam.com.tr,rebiit@aksam.com.tr,rizaz@aksam.com.tr,rmengi@sabah.com.tr,rtamer@sabah.com.tr,s.isiklar@zaman.com.tr,s.karakis@zaman.com.tr,s.kologlu@milliyet.com.tr,s.taygar@zaman.com.tr,s.yalsizucanlar@zaman.com.tr,sada@ibun.edu.tr,sakirs@aksam.com.tr,salpay@superonline.com,sarseven@akit.com.tr,savas.kalafat@stargazete.com,savasabi@sabah.com.tr,saygi.ozturk@stargazete.com,sduman@sabah.com.tr,sebahattin.onkibar@ihlas.net.tr,seergin@hurriyet.com.tr,seker@pamuk.cu.edu.tr,selekdag@milliyet.com.tr,semih.idiz@stargazete.com,skizilot@sabah.com.tr,skohen@milliyet.com.tr,smemioglu@usa.net,sneftci@stargazete.com,som@posta.cumhuriyet.com.tr,ssertoglu@sabah.com.tr,ssomersan@hotmail.com,sturgut@hurriyet.com.tr,sukransoner@yahoo.com,t.akyol@milliyet.com.tr,t.alkan@zaman.com.tr,t.cansever@zaman.com.tr,t.korkmaz@zaman.com.tr,talkan@media.ankara.edu.tr,tayfund@sabah.com.tr,taylan@evrensel.net,tbaglan@fanatik.com.tr,tbengin@milliyet.com.tr,tkivanc@yenisafak.com.tr,Toruner@superonline.com,tozalak@fanatik.com.tr,tsenol@stargazete.com,ttuna@sabah.com.tr,tturenc@hurriyet.com.tr,turgayr@aksam.com.tr,tyener@sabah.com.tr,uaslanbay@stargazete.com,ucebeci@hurriyet.com.tr,uluch@sabah.com.tr,ulvig@fanatik.com.tr,umur.talu@milliyet.com.tr,umuthozatli@yenigundem.com,unal.sakman@ihlas.net.tr,usandik@hurriyet.com.tr,uzileli@ixir.com,veysel.gani@ihlas.net.tr,veyselcolak@hotmail.com,vmunyar@hurriyet.com.tr,vmunyar@hurriyet.com.tr,vozmenek@yenigundem.com,vyigitcan@mac.com,yalcinp@aksam.com.tr,yasarnuriozturk@stargazete.com,yatsiz@milliyet.com.tr,yavuzbulent.bakiler@ihlas.net.tr,ybayer@hurriyet.com.tr,ycongar@milliyet.com.tr,ydogan@milliyet.com.tr,ydonat@sabah.com.tr,yeksioglu@fanatik.com.tr,yildirim@sabah.com.tr,yildiz.kardas@ihlas.net.tr,yildizmm@aksam.com.tr,yilmazk@sabah.com.tr,ykaplan@akit.com.tr,ykerimoglu@akit.com.tr,ykerimoglu@akit.com.tr,ynozturk@hurriyet.com.tr,ysusoy@hurriyet.com.tr,yurtsan@stargazete.com,zapci@radikal.com.tr,zatikkan@hurriyet.com.tr,zeynep@zeyneporal.com

hep destek. Çizgi-Tagem gibi bir sitemizin olması çok önemli. sonuna kadar destek veriniz.

üzüldüm türkiyede bilişim eğitimine bir darbe daha.. umarım faydası olur da kapatılmaz

İlginize teşekkürler. MEB ve Basına e-posta çekmekten başka benim de aklıma gelen bir şey yok doğrusu.

Geri