ÖĞRETMEN ROTASYONU YOLDA

Kodla Büyü
yataylimit' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
müdürleri alsınlar görevden babalarının çiftliği sanıyorlar,yerinde bir karar..ama zorunlu rotasyonun geleceğine ben inanmıyorum,sadece şarları iyileştirip teşvik edecekler...

Bir tutturmuşsunuz babasının çiftliği lafını öyle gidiyorsunuz. Oysa ki ne kadar faydalı müdürler var. Adamlar farklı siyasi görüşteki müdürleri yok etmek için resmen K A D R O L A Ş M A yasası çıkarttı siz hala Polyannacılık oynuyorsunuz. Gelsin bakalım başınıza ince bıyıklı bir müdür, ondan sonra babasının çiftliği olur size Ali Babanın çiftliği.

O değil de, bunlar şimdi nabız yoklama yapıyorlar bu tür haberlerle ama böyle bir şeye teşebbüs ettikleri anda bakın o mitinglere gelmeyen, eylemlere katılmayan öğretmenler nasıl birlik olur. Yer yerinden oynar, hiç bir şey yapamazlar. Tükürdüklerini de yalarlar. Bu müdürlük torba yasasının da yönetmeliği çıksın bir hele, mahkemelik olur zaten.
gündemden uzak olduğun belli,esas şuanda birsürü cemaatci müdür var ve birçoğundan nefret ediyorum..zamanında il-ilçe müdürlüklerine yerleşmişler okullara yerleşmişler,o devir kapandı artık...bence yerinde bir karar 4 yılını dolduran devretsin gitsin,o kadar abartılacak birşey değil,bir çok müdürün yaptığı işi ben gözüm kapalı yaparım..
ama tekrar diyorum zorunlu rotasyon diye birşey yok,sadece seçim öncesi kafa karışıklılığı yaratmak...

yıllardır akp kadrolaşmayı cemaat ve pkk üzerinden yönetiyordu yani siz bana karışmayın bende sizin istediklerini yapacağım diyordu. aslında 17 aralığa kadar herşey yolunda gidiyordu ama gördüler ki cemaat ve pkk kadrolaşmış kendileri ise para saymaktan başka bir şey yapmamışlar şimdi kendi kadrolarını acele tarafından yapmaya çalışıyorlar yani bütün kamu görevlilerine dizayn getirerek kadrolaşmaya çalışıyorlar. tabi kaş yapayım derken göz çıkardıklarının farkında değiller.

aynenbadi' Alıntı:
yataylimit' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
müdürleri alsınlar görevden babalarının çiftliği sanıyorlar,yerinde bir karar..ama zorunlu rotasyonun geleceğine ben inanmıyorum,sadece şarları iyileştirip teşvik edecekler...

Bir tutturmuşsunuz babasının çiftliği lafını öyle gidiyorsunuz. Oysa ki ne kadar faydalı müdürler var. Adamlar farklı siyasi görüşteki müdürleri yok etmek için resmen K A D R O L A Ş M A yasası çıkarttı siz hala Polyannacılık oynuyorsunuz. Gelsin bakalım başınıza ince bıyıklı bir müdür, ondan sonra babasının çiftliği olur size Ali Babanın çiftliği.

O değil de, bunlar şimdi nabız yoklama yapıyorlar bu tür haberlerle ama böyle bir şeye teşebbüs ettikleri anda bakın o mitinglere gelmeyen, eylemlere katılmayan öğretmenler nasıl birlik olur. Yer yerinden oynar, hiç bir şey yapamazlar. Tükürdüklerini de yalarlar. Bu müdürlük torba yasasının da yönetmeliği çıksın bir hele, mahkemelik olur zaten.
gündemden uzak olduğun belli,esas şuanda birsürü cemaatci müdür var ve birçoğundan nefret ediyorum..zamanında il-ilçe müdürlüklerine yerleşmişler okullara yerleşmişler,o devir kapandı artık...bence yerinde bir karar 4 yılını dolduran devretsin gitsin,o kadar abartılacak birşey değil,bir çok müdürün yaptığı işi ben gözüm kapalı yaparım..
ama tekrar diyorum zorunlu rotasyon diye birşey yok,sadece seçim öncesi kafa karışıklılığı yaratmak...

Cemaatçi müdürün gidince yerine daha iyisinin geleceğini mi düşünüyorsun hocam? 4 yılda bir değişim olsun, ona ben de karşı değilim ama sen bu yeni yasayla müdürlerin ne şekilde ve kimler tarafından seçileceğini pek bilmiyorsun sanırım hocam? Gündemden uzak olan belki de sensin? Yeni yasayla müdür tekliflerini il MEM verecek, il MEM'i de hükümetin valisi atayacak.

*Vendetta*' Alıntı:
paradiso' Alıntı:
...Bugünlerde MEB koridorlarında konuşulan en önemli konu öğretmen rotasyonu

Az daha ciddiye alıp cevap yazacaktım, yine birileri bulmuş bi kaynaktan bi haber üzerine doktora yapıyorlar. Siz okumuş adamlarsınız düşmeyin böyle tuzaklara :p

Öyle diyorsun hocam ama bütün hayeller gerçek oluyor da, bu hayalin neyi eksik sence?

Müdür, Müdür Yardımcılarını görevden alıyorlar sorgusuz sualsiz ve şimdi yetkili sendikanın sesi çıkmıyor... Yarın bir gün seni doğuya gönderdiklerinde mi çıkacak????

Okumuş adamsın hocam, etrafında olanları gör ve biraz düşün... :idea:

Rahat olun doğunun en doğusundayım zaten, rotasyon iyidir, batıdaki doğuya gidecekmiş eee batıda kim görev yapacak? böyle bir mantıksızlık olurmu

yataylimit' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:

Bıyıkla ne alakası var hocam? Size ne insanların bıyığından niçin ayrımcılık yapıyorsunuz ?

hozgulen' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
*Vendetta*' Alıntı:
paradiso' Alıntı:

Az daha ciddiye alıp cevap yazacaktım, yine birileri bulmuş bi kaynaktan bi haber üzerine doktora yapıyorlar. Siz okumuş adamlarsınız düşmeyin böyle tuzaklara :p

Öyle diyorsun hocam ama bütün hayeller gerçek oluyor da, bu hayalin neyi eksik sence?

Müdür, Müdür Yardımcılarını görevden alıyorlar sorgusuz sualsiz ve şimdi yetkili sendikanın sesi çıkmıyor... Yarın bir gün seni doğuya gönderdiklerinde mi çıkacak????

öğretmenlere dayasınlar doğu hizmetini diyen zihniyet de çıkar bu yorumdan sonra bizden her şey beklenir

Doğudan neden bu kadar korkuluyor ki (5 yıl çalıştım)şartlar iyileştirilirse gidilir..

Rotasyon gelmeli,herkes bulunduğu yeri babasının çiftliği zannetmesin,sonuna kadar destekliyorum...

ferdi' Alıntı:
Rotasyon gelmeli,herkes bulunduğu yeri babasının çiftliği zannetmesin,sonuna kadar destekliyorum...
Bencede Önce başbakandan başlayacaksın orası çiftlik mi

toker42' Alıntı:
ferdi' Alıntı:

:alkis: çok doğru bu ne ya 12 yılı devirdi adam;ülkeyi BABASININ ÇİFTLİĞİ zanneder oldu...3 dönem şartında da yan çizmeye başladı.....

*Vendetta*' Alıntı:
Milli Eğitim Bakanlığının binlerce okul/kurum idarecisini görevden alma kararı meclisten çıktı. MEB’deki değişim bununla sınırlı kalmayacak.

Bugünlerde MEB koridorlarında konuşulan en önemli konu öğretmen rotasyonu. Zorunlu çalışma yükümlülüğü olsun olmasın tüm öğretmenlere il dışı rotasyon getiriliyor. Başbakan tarafından da iki ay önce ilan edilen rotasyon için yerel seçimler bekleniyor.

Yerel seçimlerden sonra yapılması düşünülen kanun değişikliği ile öğretmenlerin tümü özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerine kaydırılarak bu bölgelerde kesintisiz 5-7 yıl çalışmaları sağlanacak.

2010 yılında zorunlu hizmet affını getirenlerin bu kararı öğretmenlerimiz arasında çelişki olarak yorumlanırken bu kararın öğretmenleri ve ailelerini mağdur edeceği belirtiliyor.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde bulunan öğretmenlerde bu bölgelerde kalmaya devam edecek, batıdan gelen tecrübeli öğretmenlerin yanında stajyer gibi çalışması planlanan öğretmenlerin tecrübelerini artırmaları sağlanacak.

Görünen o ki okul/kurum yöneticilerinden sonra öğretmenlerde büyük şok yaşayacak.

Ancak geçtiğimiz gün çıkartılan torba yasa için kazanılmış haklarının gasbı olmasına rağmen kılını kıpırdatmayan yetkili etkisiz sendika ve yöneticileri ile yine sendikaların aldığı grev kararına ceza verilemeyeceğini bilmelerine rağmen katılmayan büyük bir kitlenin bu durumda ne yapacağını çok merak ediyoruz. Dersane yasasındaki gibi sus pus olup biata devam mı edecekler yoksa kazanılmış haklarını savunmak için mücadele mi?

http://www.kamugundemi.com/haber-23521- ... yolda.html
yani şu seçimleri etkilemek için her türlü yalanı dolanı tahmini yapıp insanların aklını bulandırmak için her türlü sahtekarlığı yapıyorsunuz...olmayan şeyleri olacakmış gibi gösteriyorsunuz...Hiç saygınız yokmu insanların düşüncelerine sizin...Yıllardır bu rotasyon söylentisini yapı duruyorsunuz...yok böyle bir şey...ama siz insan kafası bulandırmak için şirazesinden çıkmışsınız...milletin iradesine saygınız olmadığı gibi kendi meslektaşlarınıza bile saygınız kalmamış...Allah sizleri ıslah etsin...Yeter artık yalanlarınıza...Hiç insaf hiç saygı kalmamış sizde...

yataylimit' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
yataylimit' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:

Cemaatçi müdürün gidince yerine daha iyisinin geleceğini mi düşünüyorsun hocam? 4 yılda bir değişim olsun, ona ben de karşı değilim ama sen bu yeni yasayla müdürlerin ne şekilde ve kimler tarafından seçileceğini pek bilmiyorsun sanırım hocam? Gündemden uzak olan belki de sensin? Yeni yasayla müdür tekliflerini il MEM verecek, il MEM'i de hükümetin valisi atayacak.
hep söylenti hep kahve ağzı..o zaman bende okul müdürlerini öğretmenler kendileri seçecek seçtikleri kişiyi il mem e bildirecekler diye duydum,hangisi doğru?arkadaş kim gelirse gelsin 4 yıl da gidecek kimseyede ahkam kesemez,evinin dibin de de müdür olamaz artık

spider23' Alıntı:
toker42' Alıntı:
ferdi' Alıntı:

:alkis: çok doğru bu ne ya 12 yılı devirdi adam;ülkeyi BABASININ ÇİFTLİĞİ zanneder oldu...3 dönem şartında da yan çizmeye başladı.....

hemen araya giriyorum :D Bir yanlışı düzeltelim hemen... Arkadaşlar çarpıtmıyor musunuz biraz o adam oraya atanmadı babalar gibi her seçimde oyunu arttırarak milletin oyuyla geldi ve yine bir gün milletin oyuyla da gidecek.... İstemiyorsanız buyrun seçimler yaklaşıyor çoooook çalışın proje üretin halkı ikna edin birinci parti çıkıp bir başbakan da siz çıkartın.... Ama benden size tavsiye böyle muhalafet ederseniz biraz zor gözüküyor... Bu partinin ve bu adamın sürekli iktidar olmasının en büyük sebebi Türkiye de muhalefet olmamasıdır... !! sizce de öyle değil mi !! ?

AlimertX' Alıntı:
spider23' Alıntı:
toker42' Alıntı:
ferdi' Alıntı:

hemen araya giriyorum :D Bir yanlışı düzeltelim hemen... Arkadaşlar çarpıtmıyor musunuz biraz o adam oraya atanmadı babalar gibi her seçimde oyunu arttırarak milletin oyuyla geldi ve yine bir gün milletin oyuyla da gidecek.... İstemiyorsanız buyrun seçimler yaklaşıyor çoooook çalışın proje üretin halkı ikna edin birinci parti çıkıp bir başbakan da siz çıkartın.... Ama benden size tavsiye böyle muhalafet ederseniz biraz zor gözüküyor... Bu partinin ve bu adamın sürekli iktidar olmasının en büyük sebebi Türkiye de muhalefet olmamasıdır... !! sizce de öyle değil mi !! ?

türkiyede muhalefet yoksa birde tayyip Erdoğan bir muhalefet olsunda görelim bakalım muhalefette kaç gün durabilecek. biz yıllardır öğretmenlik yaptık köydede yaptık, doğudada yaptık. şimdi birilerinin keyfi için rotasyona giremem. seçildi diye herşeyi yapma özgürlüğü var mı? bu ülkede çok çalışmayla iktidar olunmuyor arkana alacaksın yurt dışı ve yurt içi lobilerini sonra ağzında iki laf yapıyorsa iş tamamdır. bu ülkede herşey sandık değildir. sandığa karşı çıkan yok herkes özgürce gider oyunu verir ama sandıktan birinci parti çıkan her parti istediğini yapma özgürlüğü yoktur. eğitimin hali ortada gidişlede daha kötüye gidecek.

paradiso' Alıntı:
*Vendetta*' Alıntı:
paradiso' Alıntı:

Rahat olun doğunun en doğusundayım zaten, rotasyon iyidir, batıdaki doğuya gidecekmiş eee batıda kim görev yapacak? böyle bir mantıksızlık olurmu

Hocam gitmesine gidilir de; tüm okullara lojman yapsınlar madem öğretmen habire gezecekse ev derdi olmasın. Doğu illerde maaşa teşvik versinler ki öğretmenlere cazip gelsin... Ama bu uygulamayı yaparlarsa bırak şartları iyileştirmeyi, bir kulp bulup harcırahı da kaldırırlar ki masraf olmasın...
Bu zamana kadar ki öğretmene verilen değer, başımıza geleceklerin teminatı diye düşünüyorum...

öğretmenler birlik olmak yerine idarecileri görevden alıyolarmış oh olsun ona böyle yapmışlar oh olsun buna böyle yapmışlar oh olsun zihniyetinde devam ettikçe başımıza herşey müstehaktır.Eşek olana semer vuran çok olur.

AlimertX' Alıntı:
spider23' Alıntı:
toker42' Alıntı:
ferdi' Alıntı:

Bence oyle degil secimlede gelse diger demokrasisi gelismis ulkelerde oldugu gibi meclise iki donemden fazla girmemeli millet vekili bazilari ben aklim erdiginden beri mecliste adam sanki tapulamis degis kardesim biktik bu dinazorlardan secim yapiliyor partiler degisiyor hukumetler degisiyor millet vekilleri degismiyor kadrolu vekil mn

dndd' Alıntı:
AlimertX' Alıntı:
spider23' Alıntı:
toker42' Alıntı:
ferdi' Alıntı:

Bence oyle degil secimlede gelse diger demokrasisi gelismis ulkelerde oldugu gibi meclise iki donemden fazla girmemeli millet vekili bazilari ben aklim erdiginden beri mecliste adam sanki tapulamis degis kardesim biktik bu dinazorlardan secim yapiliyor partiler degisiyor hukumetler degisiyor millet vekilleri degismiyor kadrolu vekil mn

Yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum hocam iktidarı muhalefeti farketmez bütün milletvekilerinin belli bir süre sonra değişmesi lazım.... Ancak yanlış anlaşıldım sanırım demek istediğim şuydu Arkadaşlar sanki başbakan oraya darbeyle gelmiş gibi orası babanın çiftliği değil artık git gibi birşeyler söylemiş... Bende dedim ki o atanmış değil seçilmiş birdaha ki seçime seçilmezse görevi zaten biter bunu anlatmak istemiştim... Burada ki tek amacım herşeye rağmen sonuna kadar demokrasinin korunması ve yaşatılmasıdır.. Bence demokrasiyle seçimle başa gelmiş en kötü yönetim bile darbelerden ve çok çok daha iyidir...Bugün Ukrayna'nın hali ortada bölünmenin eşiğindeler hatta bölündüler sanırım... ! (Bu sözümde yanlış anlaşılmasının kimsenin darbe istediği gibi bir ima kesinlikle yapmadım ....!!! )

Konu başlığından biraz dışarı saptık sanırım bu durum için kendi adıma herkesten özür dilerim...

Gezi olayları sırasında camide içki içildiği iddia edilmiş, cami müezzini Fuat Yıldırım ise tüm baskılara rağmen içki içilmediğini söylemişti. Fuat Yıldırım bu davranışının bedelini sürgünle ödedi. İstanbul müftüsünün, “Sen çok yıprandın, seni başka yere tayin edelim” söylemlerine karşı; “Ben hiçbir şekilde yıpranmadım” cevabını vermesinin ardından müfettiş görevlendirildiği ve ‘teftişin selameti’ için müezzin Fuat Yıldırım’ın 6 ay süreyle Kayabaşı köyünde müezzin olarak görevlendirildi. Fuat yıldırım karakolda 8 saat tutulmuş ve 3 defa sürgün yemiştir.

fuat yıldırım gibi bizede sürgün görünürse gideriz ama nimet çubukçu bakanlık yaptığı dönemde hakkariye atanan bir öğretmeni bakanlık onayı ile ankarda çalıştırdığınıda unutmadım.

twetyynet' Alıntı:
hozgulen' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
*Vendetta*' Alıntı:
paradiso' Alıntı:

öğretmenlere dayasınlar doğu hizmetini diyen zihniyet de çıkar bu yorumdan sonra bizden her şey beklenir

Doğudan neden bu kadar korkuluyor ki (5 yıl çalıştım)şartlar iyileştirilirse gidilir..

Gitmek mesele değil.
Gittikten sonra özerklik olurda eyaletler arası! tayinler açılmazsa o zaman ayvayı yirik.

Rotasyon konusundaki görüşüm: Doğudaki terör olayları bitmeden, orada devlet zafiyeti olduğu sürece eğitimde seviye yükselmez yükselemez. pkknın (tiksindiğim için küçük harfle ve eki ayırmadan yazdım) haraç kestiği tapu dağıttığı kendi kaymakamını atadağı bir bölgeye en küçük bir bilgi kırıntım bile nasip olmasın olayın bu hallere gelmesinde emeği geçenler Allah'ından bulsun.

Sayın yönetici arkadaşlar:
Siyaset bölümü açılsın.
Sonra o bölümde hakaret, küfür ve benzeri her şey serbest olsun.
Yapalım bir bölüm herkes içindekileri kussun. Böğüre böğüre yazsın. :idea:
Lütfen bunu bi düşünün derim.

wswswq' Alıntı:
zaqwert' Alıntı:
dinazor öğretmenler için yaşasın rotasyon... :lol:
öğretmenlerimize dinazor demek terbiyesizlik değil mi çaylak...

Dinozor dememiş, dinazor demiş sözlükte manası olmayan ilginç bir kelime... Ama insan meslektaşını aşağılarsa başkalarından mesleğiyle ilgili iyi şeyler duymayı hak etmiyor demektir.

şu an ben çok iğrenç bir okulda çalışıyorum. Gitmek istiyorum gidemiyorum benim durumumda olanlar için iyi.

Arkadaşlar olayların çarpıtılarak birileri tarafından servis edilmesi ve bu çarpıtmalara da inanmanız gayet üzücü. Belki rotasyon gelebilir ama haberde yazıldığı gibi "stajyer", "meb koridorları" gibi saçma tabirler ve öğretmenliği aşağılamak isteyen bu tarz haberlere itibar etmeyin.
Rotasyon kavramı ise her zaman tartışılabilecek belki de ülkemiz açısından hayata geçirilmesi daha hayırlı olabilecek bir durum. tabii ki artıları eksileriyle tartışılması gerekir. ama salak bir haber sitesinin salak tabirlerle servislediği haberi kınıyorum. Ayrıca haberin yer aldığı sayfaya girip baktığımda, sayfadaki bol miktarda bulunan çıplak kadın resimleri ve reklamlarından bu sitenin ne kadar ciddi bir site olduğu hususunu dikkatlerinize sunarım.

eğitim acısından faydalı olacaksa olsun... ama ogretmenin sartları duzeltilmeli.. bir asker polis gibi ogretmen de atandıgı yerde güvenli bir lojmanda kalabilsin. ücreti fazla olsun.

öğretmen gittiği köyde ahırdan bozma yerlerde kalmasın...

köyde bir saglık ocagı bir jandarma bir imam birde öğretmen var..

hepsinin lojmanı kalacak yeri hazır olur.. öğretmen gidince kendine yer arar....

adamların tayinler 6 ay ıonceden olur.. bizimki bugun sünnet yarın deniz... misali..

Geri