ÖĞRETMEN ROTASYONU YOLDA

Kodla Büyü
piluşum' Alıntı:
şu an ben çok iğrenç bir okulda çalışıyorum. Gitmek istiyorum gidemiyorum benim durumumda olanlar için iyi.
Bu iğrençliği başkası çeksin bana ne, kafasıyla nereye kadar hoca; :?
ScorpionM' Alıntı:
wswswq' Alıntı:
zaqwert' Alıntı:
dinazor öğretmenler için yaşasın rotasyon...
öğretmenlerimize dinazor demek terbiyesizlik değil mi çaylak...
Dinozor dememiş, dinazor demiş sözlükte manası olmayan ilginç bir kelime... Ama insan meslektaşını aşağılarsa başkalarından mesleğiyle ilgili iyi şeyler duymayı hak etmiyor demektir.
Gün gelecek sende DİNAZOR olacaksın hiç düşünmez misin? :wink:
TOKAT ATILACAK, VE SIRADAKİ VE SIRADAKİ VE SIRADAKİ, EVET SIRA KİME GELECEK ACABA? :shock:
Nasıl kafa? Nasıl mantık? Bu ve benzer yorumları yazan insanlar ZÜMREM... Hey gidi heeeeeeyyytt :alkis:

Bir arkadaş:
Bugün yazı geldi. Beni Hakkari Şemdinli'ye yolladılar. Yarın yola çıkıyorum. Hakkınızı helal edin.
yazmış.
500 kişi inanmış...
Ne norm fazlası, ne başka durumu var.
Ama inanmışlar.
Demekki inanmak lazım :mrgreen:
Buarada, inşallah değerli öğretmenlerimin keyifleri iyidir.
ÖĞRETMENLİK ZOR İŞ GERÇEKTEN...

ferdi' Alıntı:
rotasyon gelmeli,adalet için.. :alkis: :alkis:

Ben doğu hizmetimi yapmışım şimdi neden tekrar gideceğim bunun neresi adalet???
Bende seçim öncesi jet hızıyla sözleşmeliden sınavsız kadroya geçenlerin tekrar KPSS ile kadro almalarını istiyorum... Asıl adaletsizlik işte bu...

Memleketine gelebilmek için zorunlu hizmetini bitirip, yıllarca tayin zamanlarını en ağır stres altında bekleyip ve geçirip tam düzenini kurmuş borca girip evini yerini almışken hop hadi doğuya demek adaletse ben sizin adaletinizden Allah'ın adaletine hatta rahmetine sığınıyorum.

zech' Alıntı:
Memleketine gelebilmek için zorunlu hizmetini bitirip, yıllarca tayin zamanlarını en ağır stres altında bekleyip ve geçirip tam düzenini kurmuş borca girip evini yerini almışken hop hadi doğuya demek adaletse ben sizin adaletinizden Allah'ın adaletine hatta rahmetine sığınıyorum.

:+1:

Bi şey söyleyeyim mi: :roll: "Devlet git dese gideceksiniz" gitmem diyecek var mı :D

1-kpss olmadan kadro verdiler.
2-Zorunlu hizmete af-LAR geldi.Sınıf öğretmeniyim.400 puana yakın puanım var.90 puanlı arkadaşımla birlikte aynı okulda (sözleşmeden kadroya geçmiş) merkezdeyim.Ben bu okula sınıf öğretmeni olup 300 puandan aşağı geleni görmedim.
3-Hadi okul müdürleri görevlendirme idi buna tamam ama ilçe milli eğitim müdürleri, daire başkanları ve genel müdürler görevlendirme değil idi,Onlarada 4 yılda bir görevlendirme geldi.Tapu yada adliye kalem müdürleri neden müebbet ama MEB de değil....Onlarında başına gelenlerden örnek almak lazım değilmi?
Seçimden sonra biz öğretmenlere her sürprizi beklerim.Gerçi ben 7 yıl yaptım ama;
Derlerki polislerimize ikinci şark var-öğretmenlerimizede getiriyoruz.Neden olmasın. :verymad:

Demedi deme ibraam

Tabiki rotasyon getirecekler. Getirecekler ki merkezi okullar da görev yapanlar dağılsın dört bir tarafa gitsin. Merkezde kadro boşluğu olan okullara bu sayede istediklerini getirebilsinler. Ne puan girsin işin içine nede başka birşey.

İl dışı deniyor ama diyelim ki sonradan vazgeçtiler ve il içi rotasyona çevirdiler işi. E hadi il içi rotasyona da eyvallah dedik diyelim. Kötü okullarda görev yapan arkadaşlar sanıyorlar mı ki iyi okullara geçebilecekler. O okullara gönderilecekler taa şimdiden bellidir. Benim gibi bir yerde tanıdığı, adamı olmayan arkadaşlar için de öyle okullar hayalden öteye gidemez.

Dinamiğini kaybetmiş, yaşlanmış, merkezi bir x okulda kök salmış öğretmenler değişmiş olacak bizler onların yerine geçebilecez nihayet diye düşünen arkadaş varsa hayal kurmasın derim. Lakin bence rotasyon işinde kesinlikle (benim gibi bir yerlerde adamı olmayanlar için) adaletli bir sistem olmayacak.

Umarım yanılıyorumdur.

Hocam iliçi rotasyon olsa ne değişecekki?
Puanı olan zaten aynı mahallede başka okula gider.
Yukarıda anlattığım gibi, 100 puanı olana en iyi ihtimalle şehrin dışına yakın mahalle ve köyler kalır.

COBOL' Alıntı:
Hocam iliçi rotasyon olsa ne değişecekki?
Puanı olan zaten aynı mahallede başka okula gider.
Yukarıda anlattığım gibi, 100 puanı olana en iyi ihtimalle şehrin dışına yakın mahalle ve köyler kalır.

Hocam belki yerleştirmeyi de mülakatla yaparlar. Kimin adamı varsa ona puan falan sorulmaz. :D

sözde yararımıza bi uygulama yapıyor ve biz hiçbir açıdan güvenip de emin olamıyoruz. çok acıklı

sakin olun sayın hocalarım
koridorlarda konuşulduğu söylenen aslı olmayan bir haber için bu kadar kendinizi üzmeyin.
Böyle birşey olacağı pek mantıklı gelmiyor. Ne yani 55 yaşındaki öğretmen arkadaş tüm düzenini bırakacak o yaşta doğuya mı gidecek?

yasarcan' Alıntı:
sakin olun sayın hocalarım
koridorlarda konuşulduğu söylenen aslı olmayan bir haber için bu kadar kendinizi üzmeyin.
Böyle birşey olacağı pek mantıklı gelmiyor. Ne yani 55 yaşındaki öğretmen arkadaş tüm düzenini bırakacak o yaşta doğuya mı gidecek?
neden olmasın hocam çok mu zor
binlerce idarecinin bir anda görevine son verilmesi kadar mı zor.

karı koca devlet memuru olanlar için belki , özel sektörde eşi çalışan bir insanı nasıl göndereceksin ?

doğunun en uç noktasında (ilk atama ile) 3 yıl yardırdım,hizmet affı saçmalığından da faydalan(a)madım.şimdi bana hadi bi daha gidecen diyecekler he mi...cem yılmazın böyle durumlara uyan bi hareketi vardı okuldan ulaşamadım ilgili dökümana evden ekliyim de hislerime tercüman olsun...

Diğer kurumlarda rotasyon eğer görevde yükselmek istiyorsan var. Polislerde ise yer değişimi halkın ve polislerin can güvenliği için getirilmiş.
Bizde ne için yapıcaklar bu işi.Zaten var rotasyonumuz bizim ilk atandığımız yerler yada 3 yıl sonra mecburen gittiğimiz yerler doğu hizmeti olan yerlerdi.Bizim meslekte yaşlandıkça deneyim değil yılgınlık var. Bizim ideallerimiz,meslek heyecanımız,gençlik azmimiz oralarda tükendi,şuan bana kalan tecrübe değil yılmışlık.Beni doğuya göndersen batıya göndersen kardeş ben yılmış bir öğretmenim.

Yıllarca ne kadar psikopat,sapık,ayyaş varsa buralara sürgüne gönderildi.
Biraz da işe yarayanlar gönderilsin, çok mu?

Gitmeyeni göndereceklerse desteklerim. Hakkari - Yüksekova'da göreve başlamış birisi olarak...

Şu gitmek istemeyenler niye bu kadar yırtınıyorsunuz. Hem elinizden bişey gelmiyo anca boş boş konuşuyorsunuz. Hem de ben gitmek istemiyorum diyorsunuz. HİÇ BİŞEY YAPAMIYORSANIZ "GEREKİRSE GİDERİZ" diyin bari.

DaMieN' Alıntı:
Gitmeyeni göndereceklerse desteklerim. Hakkari - Yüksekova'da göreve başlamış birisi olarak...

Bende yeni yapılacak müdür atamalarında daha iyi yalakalık yapanları değil de, görevini daha iyi yapanları getireceklerse destekliyorum ama nerdeee... Mevcut duruma bakarak neler yaşanabileceğini siz düşünün artık...

Geri