ÖĞRETMENLİK ANILARI

Kodla Büyü
daha gecenlerde başıma geldi, öğrencileri teneffüslerde lab. dışına cıkartırken bi öğrenci ısrarla icerde kalmak istedi sürekli hayır dememe ragmen ısrara devam en sonunda beni internet cafeci falan sandı galiba .diyarbakırı şivesiyle " hadi lo kalıyım işte"
baktım baktım güldüm sonra olmaz lo şansını zorlama dedim

bizim de az önce tatlı mı tatlı bi kız öğrenci , yarı ağlamaklı geldii " Örtmenim gemiyi kim icat etmiştir yazıyorum. Anlamsız bi cümle yazmayın diyor :cry: "

@lulu@' Alıntı:
Öğretmenliğimin ilk günü, hatta ilk dakikaları.Öğrncinin biri yanıma gelip: "Abla, sen öğretmen misin" bense :?

bunu bana hala yapıyorlarr ... :? hatta biri yenge bile demişti bana :)

geçenlerde birinci sınıflardan bi öğrenci merdivenlere afedersiniz :cry: yapmış.. temizlikçilerin dediğine göre yetiştirememiş :)

Meslek lisesinde çalışırken bi ara ilköğretimdede görevlendirme ile 1 gün derse giriyorum..Biz tabi alışmısız atölye mantığı cocukları sıraya alıyorum labaratura baska sınıf sokmuyorum..1. ve 2. sınıflar atölyey geliyo cocuklara höt zöt dısarı cıkarıyorum neyse bu 1 ve 2 ler labın kapısından gelip parmaklarını garip bi hal aldırıp jiv jiv deeyip. kaçıyolar...1 oldu 2 oldu devamlı böle..Öğretmenler odasına gittim bi sınıf öğretmenine anlattımm ....adam dedi hocam onlar sana ağ atıyor hepsi spiderman :D

Urfa suruç ta öğrenci yatakhanesindeyydim.Elektrik kesti.O sırada bir çığlık duydum.Ve kim bağırıyor be dedim
Meğer bağıran Bizim Nöbetçi Arkadaşmış.Karambole Tekme yemiş Çocuklarının birinden ve yere serilmiş.:)

fatherboard' Alıntı:
Meslek lisesinde çalışırken bi ara ilköğretimdede görevlendirme ile 1 gün derse giriyorum..Biz tabi alışmısız atölye mantığı cocukları sıraya alıyorum labaratura baska sınıf sokmuyorum..1. ve 2. sınıflar atölyey geliyo cocuklara höt zöt dısarı cıkarıyorum neyse bu 1 ve 2 ler labın kapısından gelip parmaklarını garip bi hal aldırıp jiv jiv deeyip. kaçıyolar...1 oldu 2 oldu devamlı böle..Öğretmenler odasına gittim bi sınıf öğretmenine anlattımm ....adam dedi hocam onlar sana ağ atıyor hepsi spiderman :D

sÜPER :puhaha: :puhaha:

fatherboard' Alıntı:

umaykut' Alıntı:
geçenlerde birinci sınıflardan bi öğrenci merdivenlere afedersiniz :cry: yapmış.. temizlikçilerin dediğine göre yetiştirememiş :)
:alkis: :alkis: :alkis:
Doğal bir Problem

Öğrencilere araştırma yapmaları için google.com yazıp araştırma yapabilecekelrinisöyledim.

Açılış sayfası google olan öğrenci "Öğretmenim google yazdım arıyorum bir şey olmuyor." diyor.

5. sınıf bir öğrencimin araştırma yapma niyeti ile bulduğu bir siteye girip,gayet abes bir resmi tepeden tırnağa incemesine güldüğüm kadar çok az şeye gülmüsümdür.Tabi onu uyardım sonra.Bide Urfa yıllarında Öğrencilerimin English desine girirdim.Onlara parça okuttuğumda o telafuzlarına ağlardım nerdeyse:)

Pc_Zor' Alıntı:
@lulu@' Alıntı:
Öğretmenliğimin ilk günü, hatta ilk dakikaları.Öğrncinin biri yanıma gelip: "Abla, sen öğretmen misin" bense :?

bunu bana hala yapıyorlarr ... :? hatta biri yenge bile demişti bana :)

Ben de bir keresinde 'ANNE' bir keresinde de 'YENGE' olmuştum. Ayy ben çok gülüyorum bizimkilere.Çok da seviyorum :roll:

bugün 6. sınıfların birinde öğrencinin biri "hocam benim bilgisayara kaç verdiniz" diye bi soru sordu.. ben de 100 dedim..
birkaç öğrenci daha sordu
90 -95 rasgele cevap veriyorum..
okula turist gibi gelip giden ve hemen hemen çoğu dersi zayıf olan bir öğrenci sordu aynı soruyu..
95 dedim..
hocam bana 100 verseydiniz diye bir sürü itiraz etti.. 95 neyine yetmiyorsa... ya da o kadarını hakediyor sanki.. ya da neişine yarayacaksa 100
garipler notun olmadığını bilmiyor heralde...

Bir alkış da lisede edebiyat dersinde okuduğu şiir bitince sınıfa dönüp "Bu şiiri ünlü Alman yazar Goethe yazmıştır" diyen hocaya, "Niye, kağıt bulamamış mı?" cevabını veren öğrenciye gönderelim.
:D

Çocukları boşluk doldurmalı sorulardan oluşan sınav yapmıştım. Sayfanın sonunda da Başarılar.... yazıyordu. Bizim zeki öğrenciler ...ların üzerine 'dilerim' yazmışlar.

lisede matematik dersinde yaşlı olan hocamız derse fermuarı açık gelmişti. sınıfın fırlamalarından olan ben bunu fark edip önce tüm arkadaşlara anlatıp sınıfın gülmesine sebep olmuş sonrasında hocaya durumu bildirmiştim. kaderin cilvesi geçen hafta sabah ilk dersime fermuarım açık olarak girmişim. yıllar sonra o an gözlerimde canlandı. çocukların diline düştük bide bekar olunca tam geyik yapıyorlar..

mesleğimin ilk yılının ilk günlerinde atandığım okulun koridorunda panoları inceliyorum. Nöbetçi öğretmenin bağırışıyla irkildim: "Gir ulan içeriğe, zil çalalı kaç dakika oldu öküz herif" :) ne yapacağımı bilemedim valla...

okyanus41' Alıntı:
mesleğimin ilk yılının ilk günlerinde atandığım okulun koridorunda panoları inceliyorum. Nöbetçi öğretmenin bağırışıyla irkildim: "Gir ulan içeriğe, zil çalalı kaç dakika oldu öküz herif" :) ne yapacağımı bilemedim valla...

ilk atandığım hafta müdür yardımcısı sabah geç kalan öğrencilerin yanına geçmemi söyledi eliyle. beni öğrenci sanmış..

bir dersimde 6. sınıflara slayt hazırlatıyordum.. çalışkan öğrencilerimden biri elektrikler gidince hüngür hüngür ağlamıştı yaptıkları silindi diye :)

7.sınıflarda serbest bırakmıştım bir masaya 3-4 tane kız öğrencim toplanmış bende net supporttan mesaj gönderdim "birazdan bilgisayarınıza virüs bulaşacak. eğer bulaşmasını istemiyorsanız kulaklarınızı kapatın..." hepsi kulaklarını kapattı.. :D :D

8. sınıflarla excel işliyoruz grafikler.. ben sınıfa sordum "grafikleri nerelerde kullanırız örnek verebilirmisiniz, mesela pasta grafiğini düşünelim" sınıftan tek parmak tek cevap "hocam pasta grafiğini pastanelerde kullanırız :D :D"

hakketen hepside ayrı bir güzelmiş ancak en çok cetvelin hesabını nasıl vercen, 1. snıfların top oyunu, kopyala yapıştırda fareyi çıkarma da koptum hakkten çok orjinal çocuklar.

Bu arada bana da okulda 1 .sınıflar abla diye hitap ediyorlar.

geçen gün öğrencilerden bazıları derste çok konuştular diye ders sonunda isimlerini almak için birine seslendim:
"oğlum adın ne senin"
"muhammet"
"yanındaki senin adın ne?"
muhammet yanındakine dönerek
"ömer, ooolum öğretmen adın ne diyo"
allah sizi bildiği gibi yapsın diyebildim sadece gülmekten...

dönem sonu geldi. dün 4-5 sınıflara adınızı soyadınızı yazmadan küçük kağıtlara Bilişim dersinin size kazandırdığını ve ikinci dönem nasıl ders işlememizi istersiniz diye yazmalarının istedim
4. sınıf öğrencilerinden biri
- oyun oynarken M.E.B. yasağının kaldırılsın, yazmış.

biri de silahlı oyun yüklensin ama demosu olmasın yazmış

Asker öğretmenken 4. sınıfların dersinde bir çocuk "hocam inernete nasıl gireriz" diye sordu. Bende int. exp. açtım, adres satırını gösterdim, "buraya adresi yaz enter tuşuna bas" dedim. Biraz sonra aynı öğrenci "yazdım ama olmadı" diye yanıma geldi. Adres satırına ne yazmış dersiniz: "Dicle mahallesi .... sokak no: .."

karayel' Alıntı:
Asker öğretmenken 4. sınıfların dersinde bir çocuk "hocam inernete nasıl gireriz" diye sordu. Bende int. exp. açtım, adres satırını gösterdim, "buraya adresi yaz enter tuşuna bas" dedim. Biraz sonra aynı öğrenci "yazdım ama olmadı" diye yanıma geldi. Adres satırına ne yazmış dersiniz: "Dicle mahallesi .... sokak no: .."

:puhaha:

Bir de şu var: Bu seneki 10. sınıflara yaptığım sınavda

Soru: Bilgisayar virüsleri bilgisayara ne gibi zararlar verir?
Cevap: Bilgisayarı kötü yola düşürür :D

bir anıda benden olsun:

bilgisayar dersinde bir konu anlatıyorum (tam hatırlamıyorum)
bir öğrencime uygulama yaptırıyorum tam da yapamıyor. al bakalım fareyi eline halil dedim
aldı ama sol eline aldı öyle yapınca şaşırdım tabii bende halil neden sağ elinle fareyi tutmuyorsun dedim.
halil çok normal bir şekilde bana dönerek :
"ben solcuyum hocam" dedi. (aslında normal bir cümle ama o anda çok komikti bu sağ-sol cümlesi ne kdar kafamızda yer etmişki çok içten söylenmiş cümle bile bana bu denli komik geldi.)
ben birden arkamı döndüm ve yavaş yavaş sınıftan cıktım dersle ilgim alakam kalmadı birkaç dakika sonra geri döndüm ve tekrar derse döndüm.

öğretmenliğimin ilk günü hatta ilk dersi... heyecandan öğrencilerin gözlerine bakamıyorum. oyalanmak ortama alışmak için yoklama listesini elime aldım ve başladım yoklamaya. ismi hale bal olan öğrenci en ön sol köşede oturuyordu. "hale bal" diyince burda dedi. daha sonra listedeki diğer isme geçtim. "funda bal" deyince o da burda dedi. daha sonra sırf laf olsun diye akrabamısınız diye sordum. bütün sınıf hep bir ağızdan "HOCAM ONLAR İKİZ" diye bağırınca ben DUMUR :D

esesim26' Alıntı:
Halk eğitimde bilgisayar kursu veriyordum. Az çok bilgisayar terimlerine alıştırmak için uygulamadan masaüstüne çıkın dedim. Yaşı ilerlemiş bir teyze masanın üstüne çıkmak için abandı. Bende çaktırmadan kimse anlamadan konuyu değiştirdim.

:puhaha: :puhaha: :puhaha:

Geri