ÖĞRETMENLERE ROTASYON MECLİS'E GELDİ

Kodla Büyü
tcoalngsau' Alıntı:
toker42' Alıntı:
tcoalngsau' Alıntı:
artık bilindik düzen değişmeli..emekli olmayıp çalışan her okulda 3-5 fosil var..özellikte liselerde ögrencilerin alay konusu oluyorlar..öğrencilerin elinde madara olan çok yaşlı ögrtmen var. Bu rotasyon en az 20 bin emekli yapar. sıkıyosa olmasınla emekli..rotasyona destek
hocam adam geçinemiyordur. emekli olduğu zaman alacağı maaş belli. o yaşa gelmiş adamın yine gideceği yer ona benzer okul olur.

hocam bu geçinemiyoruz edebiyatıda bahane malesef..yeni göreve başlayan bekar birisi bu ülkede geçiniyorsaemekliliği gelen birisi 10 kere geçinir..

şu öğretmenin düşmanı da öğretmen söylemleri bencilce söylenmiş sözler bence..Bugün doğudaki batıya tayin isteyip gelemiyorsa batıda kök salan öğretmenler yüzündendir..İl içi degil il dışı rotasyonada EVET diyorum..not: Batıda çalışıyorum

hocam bekarmısınız yasınız kac evlıysenız cocugunuz varmı
55 yasındayken varsa cocugunuz kac yasında olucak onların egıtım masraflarını ıstedıgınız gıbı karsılayabılıcekmısınız veya okulu bıtırdı fakat ıse gıremedı onun yukunu tasıyabılecekmısınız everebılecekmısınız emeklı maası ıle bunu yapabılecegınızı dusunuyormusunuz

pekı cıktı tayınler hatta ıller arası 10 yıldan sonra nıhayet memleketınıze dondunuz cocuklarınız ıyı bır sekılde ılgılenebılıyorsunuz egıtım aldıkları okulda gayet ıyı bırde ev alayımda duzunım kuruldu dedınız ve yenıden dogu gorevı cıktı ne yaparsınız

hıcmı cevrenızde uzman olupta doguya tayını cıktıgında esını memleketınde bırakıp doguya gıdenınız yok 2 yıl ben cekerım cocuklar ezılmesın dıyorlar genelde gormussunuzdur pekı sız doguya gıttıgınız de ıkı yılda donebılecekmısınız

bugunu kurtarmak hayatınızı kurtarmak degıldır gelelım 30 yıllık ogretmen olayına 55- 60 yasını hesapladınız mı sız kac yıllık ogretmen olucaksınız
meb ın yaptıgı hıcbır ıs dogru degıl fakat herzaman bırılerının ısıne gelır ve onlar dıerlerını ezmeye calısır dıerlerıde aynı yoldan bızde gectık derler dıerlerını ezerler ergen kavgası yapar dururlar
evet dıyorum dıyenler bır dusunun bakım hayatınızı kurdugunuz ve mutlu oldugunuz bır yerı bırakıp gıtmek ıstermısınız (Sız kendınız sahıs olarak degıl aıle olarak dusunun)
koyde ogretmenlık yapanlar nıye sehırde oturuyorsunuz koyde hayat daha uygun cocugu olanlar neden okulu ıyı olsun dıye baska mahalleye gocuyorsunuz neden dersaneye yolluyorsunuz özel ders verdırıyorsunuz ben sen yok BİZ varız anlayın artık bunu

tcoalngsau' Alıntı:
artık bilindik düzen değişmeli..emekli olmayıp çalışan her okulda 3-5 fosil var..özellikte liselerde ögrencilerin alay konusu oluyorlar..öğrencilerin elinde madara olan çok yaşlı ögrtmen var. Bu rotasyon en az 20 bin emekli yapar. sıkıyosa olmasınla emekli..rotasyona destek
Ne istiyorsun bu fosillerden.O fosil dediklerinin hizmet cetveline bir baksana.Nerelerde çile çekmişler.ÇAlıştıkları yerde yol su elektrik televizyon yayını telefon varmıydı? (Ben böyle yerlerin halen olduğunu biliyorum)
Yeni emeklilik yasasına göre 2008 den sonra başlayanlar 65 ten önce emekli bile olmayacaklar.Mevlam sana da fosil olmayı nasip etsin diyeceğim ama hakketmiyorsun.

Bu gün O fosil dediğin öğretmen arkadaşlarınla alay etmene göz yumduğun öğrencilerin yarın çocuklarını sen okutacaksın.Acaba sana neler yapmazlar? Ergenlere oyuncak olursun resmen.
-Rotasyon sana da bana da eziyettir, Faydası yoktur.
-Eğitime de bir faydası yoktur.Öğrenciler zaten mezun olup değişiyor.
-Rotasyon sadece siyasilerin bir cezalandırma aracıdır.

COBOL' Alıntı:
tcoalngsau' Alıntı:
Ne istiyorsun bu fosillerden.O fosil dediklerinin hizmet cetveline bir baksana.Nerelerde çile çekmişler.ÇAlıştıkları yerde yol su elektrik televizyon yayını telefon varmıydı? (Ben böyle yerlerin halen olduğunu biliyorum)
Yeni emeklilik yasasına göre 2008 den sonra başlayanlar 65 ten önce emekli bile olmayacaklar.Mevlam sana da fosil olmayı nasip etsin diyeceğim ama hakketmiyorsun.

Bu gün O fosil dediğin öğretmen arkadaşlarınla alay etmene göz yumduğun öğrencilerin yarın çocuklarını sen okutacaksın.Acaba sana neler yapmazlar? Ergenlere oyuncak olursun resmen.
Siyasi cezalandırılma aracı mi? Yok LeBron James ;-)

idril42' Alıntı:
COBOL' Alıntı:
tcoalngsau' Alıntı:

Siyasi cezalandırılma aracı mi? Yok LeBron James ;-)
Hesabına gelirse, aynen öyle;
Çocuğunun ön sırada olmasını isteyip, amcasının .... partisi delegesi olduğunu söyleyen velim vardı
Sandık görevlisiyim.Sandık açıldı ve ilk oyu geçersiz saydım.Sınıftaki haritayı gösterip doğusundan yer beğenmemi söyleyen sandık üyesi ile uğraştım
Satranç kursuna Kontenjanım doldu deyince, arayan belediye meclis üyesi dayısı
Sizin kim olduğunuz önemli değil, size ne gözle ( :arrow: hakkariye sürülebilir) bakıldığınız önemlidir.
Heleki mahkeme kararı olsa dahi, :verymad: 2 yıl boyunca geri dönemeyecek olduktan sonra.
Yeterki rotasyon başlasın.Kimin nereye gideceği hayal gücünüze bakar.
Uzağa değil, Emniyet teşkilatına bakın.İkinci şark denen olayda,bu polislerin çocukları ne oluyor düşünen varmı? Ama Hiç olmassa onlarda döneceği zaman belli.Bizlerde o da olmaz.Olamaz çünkü il içinde 200-300 km üzeri bir sahada hizmet veriyoruz.Polisler ise İL merkezde teşkilatları var.

öncelikle biz bu işin nasıl yapılacağını bilmiyoruz. bilgisayarcı arkadaşlarımızıda anlamakta zorluk çekiyorum 30 yıllık öğretmen gitse veya gitmese sizi ilgilendiren tarafı var mı? 30 yıllık bilgisayarcı mı var.

Il içi tayin isterken şahit oldum. Bazı okullar hiç açılmıyor, ihtiyaç olduğu halde. Torpilliler istediği okulu seçer, sen de geriye kalanı seçersin. Bu haksızlığı gidersinler önce. Yeter ki eşit davransınlar. Okul değiştirmekten gocunduğumuzdan değil yine haksızlığa uğrayacağız diye istemiyorum bu rotasyonu

Eğitimin her sorunu bitti öğretmeni nasıl huzursuz ederiz diye düşünüyorlar.... Ve bazıları da (öğretmen ve sendikalar) bu olaya çanak tutuyor.... Yazık çok yazık...

toker42' Alıntı:
öncelikle biz bu işin nasıl yapılacağını bilmiyoruz. bilgisayarcı arkadaşlarımızıda anlamakta zorluk çekiyorum 30 yıllık öğretmen gitse veya gitmese sizi ilgilendiren tarafı var mı? 30 yıllık bilgisayarcı mı var.

:+1: :+1:

Valla yaa boşverin 30 yıllık fosil dediğiniz öğretmenleri. Bizde en fazla 15 yıllık öğretmen vardır. Zaten 15 yıl merkezde çalışan öğretmeninde olsa olsa 10-12 puandan 180 puanı felan olur. Köylerde çalışanları 7-8 yılda toplar bu puanı.

Dolayısıyla bizim için her yere değişim olabilir. O yüzden bence de mantıklı bir kanun. Kanunun olumlu yanları olumsuz yanlarından çok çok fazla.

Bence inşallah tez zamanda çıkar bu kanun.

Hiçmi kıdemleneceğini düşünmezsin arkadaşım.Hiçmi 20-25 yıllık olmayacaksın?
Şimdilik 15 yıllıksın.
25 yıllık olunca yine gönderirler seni köylere temiz hava alıp, yumurta yemeye .
Rahat batmış resmen bizim öğretmenlere
ŞİMDİKİ DURUMDA NE OLACAĞIN BELLİ
Mesleğe başlarsın çalışrsın köylerde
Sonra memleketin uzak semtler
Sonra evine bir dolmuş yere
sonra boşluk açılınca gelirsin ev aldığın mahalleye
---------------------------------------------------------
Rotasyondan sonra BELİRSİZLİK VAR
5 yılda bir köye
5 yılda bir varoşa
5 yılda bir merkeze
Sonra polisler gibi ildışı rotasyon gelir ardından hakkariye
Peki ya eşiniz yada eğitim gören çocuklarınız? Öğretmen değiştirmekten ÖSS de sıfır çekerler.

arkadaşlar kusura bakmayın da sizin 3 kuruşluk menfaatiniz, devletin geleceğinden daha önemli değildir. bu yapılan uygulama şarttır. benim yıllardır gördüğüm budur.

umutunyerindeyiz' Alıntı:
arkadaşlar kusura bakmayın da sizin 3 kuruşluk menfaatiniz, devletin geleceğinden daha önemli değildir. bu yapılan uygulama şarttır. benim yıllardır gördüğüm budur.
senin 3 kuruşluk menfaat dediğin insanların hayatları. çocukları ve gelecekleri. 3 kuruşluk şeyler varda söylenmiyor burda.

gittikleri yerlerde de başka hayatlar olacak. oralarda daha önce görev yapanların hayatları, çocukları ve gelecekleri yok mu? bırakalım bu bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın felsefesini.....

ortalama zekaya sahip olmak çok zor olmamalı. ev almak bir öğretmen için 10 - 15 yıl. bu adama 10 - 15 yıldan önce bölge değiştirirsen canına okumuş olursun bir güzel. tek maaş olduğunu, üniversitede 2 çocuk okuttuğunu düşünün. düşünün diyorum beyni olan için zor değil. bölge değiştirme söz konusu olduğunda öğretmen ev almasın ömrünce kirada sürünsün veya alsın ama ölmeden 1 - 2 yıl önce oturabilsin istiyorsunuz galiba. en basit örnekler. daha çoğaltılır. burda şart şart şart diye tutturanlar kesinlikle inanıyorum ki okullarında dinazor dedikleri öğretmenler gibi olacaklar ileri.

bulunduğun şehir içinde mutlaka olmalı(merkez ilçeler). büyükşehirlerde tamamı değerlendirilmemeli tabiki. bu zorunluluklada olmamalı öğretmenlerimiz kendi istekleriyle şehir içinde korkmadan tayin istemeli bence. çok zor değil ama ilk andan beri yerim sıcak memur zihniyeti etrafımızı sarıyor. bizimde suçumuz değil. küçük hesap yapan rahatsız olduğu yaşlı hocanın okuldan gitmesini isteyen öğretmenlere yazık diyorum. adamın karakteri o gittiği okulda daha pislik olacak rahatsız edici öğretmen. sizin deyiminizle dinazor. onun yerine gelen dinazor farklı mı olacak. yok. ne sanıyorsunuz. başka okula gidince karakter mi değişecek. öğretmenliğiniz boyunca öğrenemediniz mi bunu?

7. yılım 3 kadrolu. 15 e yakında görevlendirme okulda çalıştım.

umutunyerindeyiz' Alıntı:
Menfaatten geçeriz mühim değil
Devletin geleceğine katkısını anlatın hocam lütfen?
yada
Öğrencinin eğitime olumlu katkısını

---------------------------------------------------------
YArın 45 yaşına doğru iliçi rotasyon tama
sıra
ildışında deyip 2. şark rotasyonu da gelmezmi?
Gelir?

bırakın ya devletin menfaatiymiş.rotasyondan devletin ne menfaati var.hem adaletsizlik nerdeymiş.her öğretmen kpss puanına göre atanır.atandığı yere göre doğu görevini tamamlar.sonra da batıya ya da merkeze gelir.yıllardır böyledir.doğuda çakılı kalma meselesinin sebebi ben değil devletin kendisidir.kim dedi 2010 da doğu görevini affet diye.hiç altyapı yokken 4+4 e geç bütün sınıf öğretmenlerini mağdur et diye.şu anda doğuda çakılı kalan sadece sınıf öğretmenleridir.bunun sebebide hiçkimse değil devletin kendisi.diğer branşlarda böyle bir sıkıntı yok.şimdi adam yıllardır kaç şehir dolaşmış, memleketine gelmiş, evini almış, çocuğunu büyütmüş, çıkmış birisi yok ildışı da olsun.asıl bana dokunmayan yılan sizin yaklaşımınız.bunların dışında asıl mesele bunun hiçbir faydası yok.il içinde müdürlere yapıldı.ne fayda elde edildi.okullar uçuyormu şimdi.en öenmliside bu bir başlangıçtır.şimdi il içi yarın il dışı sonra polisler gibi yapalım bir doğu bir batı.olmadı her yıl öğretmenler il değiştirsin devletin menfaatinden önemlimi.tabi o devlette adamını bulan ne rotasyona takılır ne başka birşeye.herkes aklını başına alsın.bu öğretmenler için bir hak kaybıdır ve bu tip şeylerin önünü açmaktır.olay bu...

ben sana söyleyeyimmi devletin menfaatini devletin menfaati ;

xxxx partisinin il başkanlığına yalakalık ve yaltaklık , xxxx sendikasına yaltaklık ve yalakalık ,,,, xxxxx siyasetine yaltaklık ve yalakalık al sana menfaat .....

sen hangi menfaatten bahsediyorsun ben hakkımla bir yere gelecem adam gibi çalışacam ama birileri gibi bişeyler yalamıcam birilerinin altına yatmıcam makam mansıp kadro kurum için sonra bana hadi canım rotasyon dicekler !!!

o menfaatleri al cebine koy sen git rotasyonla istediğin yere hem devlet seni zorla tutmuyor ki bir dilekçeye bakar yaz dilekçeni git bi ücra ilçeye ile özelliklede şark gözüken yerlere AL SANA İŞTE DEVLET MENFAATİ DEVLET SENİ GÖBEK ATA ATA GÖNDERİR

şu gündemdekii sentetik haplar uyusturucu ve bagımlılık yapan bonz....aai falan bazı öğretmenler arasında da yaygın oldugunu giderek düşünmeye başladım ....yoksa bu kadar kafa durup duruken füze olup samanyoluna çıkmaz

destek verenleri zerre anlayamıyorum, hepsi bekar arkadaşlar eminim ki, insanlarda bencillik hat safhada, sen hep 20li 30lu yaşlarda kalmayacaksın genç arkadaşım, herkes yaşlanacak, şu an il merkezinde iyi bir okuldayım, kendi açımdan rotasyon konusunda hiç sıkıntı duymuyorum, çocuğum küçük, daha okul mevzumuz yok, en azından bir 4 yıl daha da olmayacak, okulumda 15 yılını geçmiş çok arkadaşım var ve bir çoğu 20-25 yıllık öğretmen, çocukları lisede ya da liseye hazırlanıyor, çocuklarının eğitimi onlar için her şey, insan yaşamadan bilemiyor ama bizim de 10-15 seneye olacağımız konum bu... Adam çocuğunu bırakıp mı gidecek? nasıl bir insafsızlık bu, kalkıp da bunu nasıl savunursunuz?
bi tanesi de demiş "felanca yılda bilmem kaçıncı okulumda çalışıyorum, rekora koşuyorum..." sen tutunamıyorsan, ortamına ayak uyduramıyorsan bu benim suçum mu? 20-30 yıllık öğretmenin suçu mu?

Tüm dünyada öğretmenlik böyledir. Kimse sizi zorla öğretmen yapmadı ki. Rotasyon gelişmiş ülkelerde yıllardır uygulanıyor. Gayet verim de alınıyor. Boşuna keyfinizi düşünmeyin. Hep aynı mantık sizlerin ki.

Re: Ynt: ÖĞRETMENLERE ROTASYON MECLİS'E GELDİ

idril42' Alıntı:
Tüm dünyada öğretmenlik böyledir. Kimse sizi zorla öğretmen yapmadı ki. Rotasyon gelişmiş ülkelerde yıllardır uygulanıyor. Gayet verim de alınıyor. Boşuna keyfinizi düşünmeyin. Hep aynı mantık sizlerin ki.
Ornek ????

idril42' Alıntı:
ZORLA DEĞİL,,AMA ,,,Biz kendi isteğimizle öğretmen olurken böyle birşey yoktu vede halen yok.
SORU;Rotasyonun hangi gelişmiş ülkede uygulandığına dair kaynak site gösterirsen hak vereceğim.Merak etme İngilizcem ve Almancam fena değildir.
Bu arada ;
1-Rotasyonun ülkemizin eğitimdeki geleceğine katkısı ve Öğrenci üzerindeki olumlu etkisini anlatmanı bekliyorum
2-Tersine Rotasyon olmazsa ne gibi olumsuzluklar olacağı hakkında bilgilendirirsen memnun oluruz.

Bir tane, evet sadece bir tane sorum var ve halen cevap verilmedi.
Öğretmenlere iliçi rotasyonun, öğrencinin eğitimi bakımından faydaları varsa detay olarak açıklayınız?

Bekliyorum.

Öğretmenler için hoş olmayan (kesinlikle memnun olanlarda var) ama evlatlarımız için geleceğimiz için inşallah uygun bir icraat olur.

Mekan değiştirmek iyi olur. Okulların konumları binaların, fiziki durumları ve velilerin sosyoekonomik durumu göz önüne alındığında öğretmenlerin bazıları lokum gibi yerlerde yıllarını geçirirken diğerleri onlara gıpta ediyor.

Başka bir bakış açısıyla öğretmenler arasında şuan yaşanan ama alışılmış bir durum olduğu için kimsenin ses çıkarmadığı bir adaletsizliği de gidecek umarım.

COBOL' Alıntı:
Bir tane, evet sadece bir tane sorum var ve halen cevap verilmedi.
Öğretmenlere iliçi rotasyonun, öğrencinin eğitimi bakımından faydaları varsa detay olarak açıklayınız?

Bekliyorum.
okulda görevli idarecilerin bir gecede görevden alınmasının,
şube müdürlerine zorunlu rotasyon uygulanmasının,
ne yararı var!
kısacası;
öğrenci kimin umrunda hocam!
öğrenci yararı dikkate alınarak bi şeyler yapılmak istenseydi bunlar mı yapılırdı!...

mart ayında geçirilen, kamuoyunda dersanelerin kapatılmasını düzenleyen kanun olarak bilinen kanundaki düzenlemeye göre;
özel okulda görevli öğretmenler haftada 50 saate kadar derse girebilir diye bi düzenleme mevcut.

özel okullarda görevli öğretmenlerin sosyal ve özlük hakları devletteki muadilleri dikkate alınarak düzenlenmekte idi. en azından bu yönde yasal bi düzenleme vardı.
bu da kaldırıldı.
artık eğitim-öğretim sisteminde de taşeronlaşmanın, ücretli köleliğin önü açılmak isteniyor.

alpaygunes' Alıntı:
Öğretmenler için hoş olmayan (kesinlikle memnun olanlarda var) ama evlatlarımız için geleceğimiz için inşallah uygun bir icraat olur.

Mekan değiştirmek iyi olur. Okulların konumları binaların, fiziki durumları ve velilerin sosyoekonomik durumu göz önüne alındığında öğretmenlerin bazıları lokum gibi yerlerde yıllarını geçirirken diğerleri onlara gıpta ediyor.

Başka bir bakış açısıyla öğretmenler arasında şuan yaşanan ama alışılmış bir durum olduğu için kimsenin ses çıkarmadığı bir adaletsizliği de gidecek umarım.
evlatlarımız için geleceğimiz için inşallah uygun bir icraat olur. demişsiniz
Ne evlatların eğitimi hocam?
Çocuğun 1. sınıfta okuyor,,hop seneye öğretmen gitti ama o da ne :eek: çocuk iyi yetişmemiş öğretmen neden yorulsun.Gideceğini biliyor zatenHer gün beden yapmaktan çocuk dersten soğumuş.
2 yıl sonra ingilizce öğretmeni gitti.Son iki yıl başkası
Ortakulda hop sınıf öğretmeni gitti yetmedi örneğin sosyalcı matematikçi seneye gidecek ve sınıfta masal anlatıyor
.
Elini vicdanına koy.2 sene sonra gideceksen,Öğrenciye masalmı yoksa dersmi anlatırsın.Nasılsa gideceğin yerdede enkaz alacaksın.
Lokum olayına gelince;
Lokum kurrası çekilmediğini sende biliyorsun.Hizmet puanı denen şey var.

kayseride kendi evime dürüstçe tam 15 sene sonra geldim.daha da başka bir ilçede çalışıyorum.eğer doğuda gel ek ödeme vereceğiz derlerse gideceğim.

Geri