Öğrenci bilgisayarı için 800mb bellek kullanan Windows 10 x64

Kodla Büyü
Arkadaşım , imajını inceledim. İmaj alırken bazı hataları var. Mesala imajı sysprep yapmadan almış. Olulturduğu unattend.xml ile Generalize yapması lazım. Ayrıca administrator yetkisini almak yerine yönetici yetkisinde yeni bir hesap oluşturması gerekirdi. Ayrıca bu sadece mbr kurulum. Uefi kurulum asla yapamazsın. Birçok hata var. Destek istersen özelden yazabilirsin . Uzaktan bağlanıp yardımcı olabilirim
Sysprep ile herşey istediğim gibi olmuyor. Var olan programları falan yüklüyor ama yaptığım bazı ayarları uygulamıyor. Kullanıcılar, sistemdeki ayarlar ve yüklü programlar üzerinde yaptığım ayarlar belirlediğim şekilde olsun istiyorum. Bu yüzden kompe disk yedeği aldım.

mbr yi de uyumluğu fazla olsun diye yaptım. uefi nin güncel olmayan bilgisayarlar için bir avantajı yok.

Sysprep ile herşey istediğim gibi olmuyor. Var olan programları falan yüklüyor ama yaptığım bazı ayarları uygulamıyor. Kullanıcılar, sistemdeki ayarlar ve yüklü programlar üzerinde yaptığım ayarlar belirlediğim şekilde olsun istiyorum. Bu yüzden kompe disk yedeği aldım.

mbr yi de uyumluğu fazla olsun diye yaptım. uefi nin güncel olmayan bilgisayarlar için bir avantajı yok.
İstediğin ayarı uygulatması çok basit.

Clonezilla ilk seçeneği seçtikten sonra (monitör açık) siyah ekranda bekletiyor. Çok uğraşacam herhalde. Keşke sadece rufus imajı olsaydı.

Beklemedeyim dun win8.1 üstüne atacaktim olmadi diye win11 linkini denedim hdd c yi sildim sonra mbr degil hatasi verince win8.1de gitti win10 normal attim cihaz kan agliyor acil beklemedeyim

imajı kurdum ama netsupport yüklememe ve tüm ayarlamaları yapmama rağmen sanki netsupport yüklü değil gibi pc yi görmüyor hangi servis çalışmıyor acaba
ya da hangi servisi açmam lazım bilgisi olan var mı
@emrahkaracam

Son düzenleme:
2 imajı da denedim
win10 imajında netsupport çalışmamakta
diğerinde de scratch 1.4 çalışmamakta ve garip yetki sorunları oluşmakta

dolayısıyla evet light ve hızlı gibi ama %100 randıman alamadım ve normal win 10 a geri döndüm

Geri