Öğretmene öldüresiye dayak

Kodla Büyü
yönetimden rica: bu tarz konularda bu şerefsizlere sövmek serbest olsun

bence ayıp değil

goz yasartici sprey tasimak lazim yanimizda, gerci onu kullanirsak kesin suclaniriz, ustune yedigimiz dayak da cabasi. Ben bu kurum degistirme isini ciddi ciddi dusunuyorum.

alfa-turk' Alıntı:
SAMSUN’un Bafra İlçesi’ndeki Kızılırmak Lisesi’nde görev yapan Beden Eğitim Öğretmeni Suat Salim Güner, evinin önünde, daha önce okulda tartıştığı bir kız öğrencinin yakınları tarafından sopayla öldüresiye dövüldü. Yüz ve çene kemiklerinde kırıklar oluşan, 3 dişi kırılan vücudunun çeşitli yerlerinde morluklar meydana gelen öğretmen hastanede tedavi altına alınırken, Kızılırmak Lisesi’ndeki öğretmenler, olayı protesto etmek için bugün sevk alarak derse girmedi. Olaya karışan 2 kişi gözaltına altına alındı.

Bafra’da yaklaşık 500 öğrencinin eğitim- öğrenim gördüğü Kızılırmak Lisesi’nde Beden Eğitimi Öğretmeni Suat Salim Güner, iddiaya göre yaklaşık 2 hafta önce astım hastası kız öğrenci G.Y. ile derse girmeme konusunda tartıştı. Astım hastası olduğu için beden eğitimi dersine girmeyen G.Y. eve gitmek istedi. Öğretmen Güner ise öğrenciye eve gitmemesini, ders boyunca yanlarında durmasını söyledi. Eve gitmekte ısrar eden kız öğrenciyi öğretmen Güner azarladı

Okul çıkışı G.Y.’nin olayı anlattığı annesi Habibe Y. okula gelerek öğretmenle tartıştı. Ardından da polise giderek, öğretmen Suat Salim Güner’in kendisine saldırdığını öne sürüp şikayetçi oldu.

KIZIN DAYISI, ARKADAŞLARINI TOPLAYIP SALDIRDI

Bu gelişmeleri öğrenen kız öğrencinin dayısı 30 yaşındaki Cemil K., iddiaya göre yanına arkaşlarını da alarak öğretmen Güner’in evinin önünde bekledi. Cemil K. ve arkadaşları, eve gelen öğretmene sopalarla saldırıp vurmaya başladı. Öğretmek kanlar içinde yere yığılınca da bırakıp kaçtı. Yüz ve çenesinde kırıklar oluşan, 3 dişi kırılan ve vücudunun çeşitli yerlerinde morluk ve şişlikler meydana gelen öğretmen Suat Salim Güner, Bafra Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, dayı Cemil K. ile saldırıya karıştığı öne sürülen arkadaşı 34 yaşındaki Ramazan B.’yi gözaltına aldı.

ÖĞRETMENLER DERSE GİRMEDİ

Olayın duyulmasının ardından Kızılırmak Lisesi’nde bulunan 80 öğretmen derse girmeyerek olayı protesto etti. Öğretmenler hep birlikte Bafra Devlet Hastanesi’ne giderek sevk aldı. Öğrenciler ise bir süre lise bahçesinde bekledikten sonra evlerine gitti.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ: SALDIRIYI KINIYORUZ

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cora ilçeye giderek konu hakkında yetkililerden bilgi aldı. Cora, olayın neden kaynaklandığının araştırıldığı ve 2 saldırganın gözaltına alındığını belirterek şunları söyledi:

"Beden Eğitimi öğretmeni arkadaşımız dün akşam evinin önünde öğrencisinin velileri olduğu iddia edilen 4- 5 kişi tarafından sopalı saldırıya uğradı. Öğretmenimiz hastaneye kaldırıldı. Burada yapılan kontrollerde yüz ve çenesindeki kemiklerde çok sayıda kırıklar oluşmuştur. Yüzünde ve vücudunun çeşitli yerlerinde morluk, şişlik ve yaralar görülmüştür. 3 dişi kırılmıştır. Şuuru açıktır. Saldırganlardan ikisi yakalanmıştır. Eğitim camiası olarak üzgünüz ve bu saldırıyı kınıyoruz. Olayın neden kaynaklandığını araştırıyoruz."

Diğer saldırganların arandığı, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi

http://gundem.milliyet.com.tr/ogretmene ... efault.htm
İşte öğretmenlerle doktorlar arasındaki farkta burda ortaya çıkar. Doktorlar iş bırakır, öğretmenler ne olur ne olmaz korkusuyla gider sevk alır. Ulan arkadaşını öldürüresiye dövmüşler daha kötü ne olabilir neyi sağlama alıyorsun, can güvenliğim yok ve işe gitmiyorum desen hangi mahkeme sana ceza verir. Korkaklığın bu kadarı, yada ben kötü bir ruh hastasıyım arkadaşlar beynim çok farklı çalışıyor.

dövsen sen suçlu oluon . ben nöbette filan karışmıom uçan tekme kafa atıolar birbirlerine . küfür ediolar. vursan ya komalık olcan ya 1-2 yıl hapis cazasını boylucan

Olay dün oldu.. bugün bafra da bir okulda herhangi bişeyi için pastalı kutlama yapıldı.. Dövülen beden eğitimi hocasıydı ve ilçedeki beden eğitimi öğretmenleri akşam saatlerinde çocuklarla birlikte bakan karşılamaya gitti..
Yani arkadaşlar burada asayiş berkemal burda hayat gayet normal akıyor ..

bizde bir öğretmen vardı bir ara bu adam öğretmen değil mi diye üşünüyordum adam haklıymış vallahi de billahi de haklıymış
bizim hoca belinde lisanslı telsiz, kelepçe, kurusıkı,biber gazı taşıyordu

yarın bir av bayilerini gezeyim ne gibi yenilikler var silahlarda ne şartlarda aabilir taşıyabiliriz belde dursun.TV de sadece 20 saniye hocamızı dedi geçti tvde konuşan bir Allahın sendika yetkilisi çıkıp konuşmadı.Ben ciddi ciddi düşünüyoruz ayda 300tl yola veriyorum arka cepte biber gazı da dursun belde silah da dursun

Öğretmen ; İdarenin ve velisinin haberi olmadan dersindeki hiç bir öğrenciyi evine gönderemez. Hele kız öğrenci ise hiç göndermez.

Satılmış basın her zamanki gibi olayı öğretmeni suçlu göstererek anlatıyor. Haberi okuyanların çoğu öğrencinin zorla beden eğitimi dersine sokulduğunu, rahatsızlandığı halde evine gönderilmediğini sanıyor. Bu sebeple öğretmeni suçluyor. Öğrenci zaten derse girmiyor, kafasına göre okuldan çıkıp eve :?: gitmek istediğini söylüyor. Öğretmen de başına iş almamak için izin vermiyor. Öğretmenin böyle bir yetkisi de yok zaten.

Ailesinin her istediğini yaparak şımarttığı kız öğrenci, öğretmeninden azar işitince olayı ailesine abartarak anlatmış. Annesi , dayısı ve arkadaşları da afedersiniz; kabilelerinde taşıdıkları ahlaksızlık , namussuzluk, şerefsizlik genlerinden gelen hayvani davranışla öğretmen arkadaşımızı öldürmeye teşebbüs etmişler. :verymad:

Lisede çalıştığım dönemde evden okula gidiyorum diye çıkıp erkek arkadaşının evine giden, babası yaşında yabancı adamı bu benim dayım diye tanıtıp okul idaresinden izin almaya çalışan kız öğrenciler oluyordu.

5 şerefsizden ikisi tutuklanmış. Polis arkadaşlar en azından yakalayıp adliyeye getirerek gerekeni yapmışlar. Yüce adaletimizin uygulayıcısı hakim ve savcı efendiler bakalım ne karara varacak. Adana'da baba oğul öğretmene saldırıp kolunu kıran iki kişiden öğrenci serbest bırakılmış veliye ise 20 yıl hapis istemiyle dava açılmıştı. Aynı savcı öğretmene ise 5 yıl hapis istemiyle dava açmıştı. Kendisine saldıranlara karşılık vermemeli imiş. Bu sefer saldırganları serbest bırakmaları kaç gün sürecek. Aynı davranış hakime-savcıya yapılsaydı verecekleri karar değişir miydi. Demokrasi ile idare edilen ülkemizde adalet önünde herkes eşit ya isim ve ünvanların önemi yok.

Maalesef ki bakanımızdan diğer meb idarecilerine bize sahip çıkan hiç kimse yok. İl milli eğitim müdürü bile öğretmenine sahip çıkacağı yerde hala olayın araştırıldığını söyleyip öğretmeni suçlu çıkarma derdinde. :verymad:

Şok aleti benzeri savunma cihazları taşımamız lazım. Diğer savunma cihazlarında canımızı kurtarsak bile öğretmenliğimiz yanacak. Bizi öldürseler kimsenin umurunda değil. 700 bin kişilik camiada öğretmenler öldür öldür bitmez.

fahrican' Alıntı:
Öğretmen ; İdarenin ve velisinin haberi olmadan dersindeki hiç bir öğrenciyi evine gönderemez. Hele kız öğrenci ise hiç göndermez.

Satılmış basın her zamanki gibi olayı öğretmeni suçlu göstererek anlatıyor. Haberi okuyanların çoğu öğrencinin zorla beden eğitimi dersine sokulduğunu, rahatsızlandığı halde evine gönderilmediğini sanıyor. Bu sebeple öğretmeni suçluyor. Öğrenci zaten derse girmiyor, kafasına göre okuldan çıkıp eve :?: gitmek istediğini söylüyor. Öğretmen de başına iş almamak için izin vermiyor. Öğretmenin böyle bir yetkisi de yok zaten.

Ailesinin her istediğini yaparak şımarttığı kız öğrenci, öğretmeninden azar işitince olayı ailesine abartarak anlatmış. Annesi , dayısı ve arkadaşları da afedersiniz; kabilelerinde taşıdıkları ahlaksızlık , namussuzluk, şerefsizlik genlerinden gelen hayvani davranışla öğretmen arkadaşımızı öldürmeye teşebbüs etmişler. :verymad:

Lisede çalıştığım dönemde evden okula gidiyorum diye çıkıp erkek arkadaşının evine giden, babası yaşında yabancı adamı bu benim dayım diye tanıtıp okul idaresinden izin almaya çalışan kız öğrenciler oluyordu.

5 şerefsizden ikisi tutuklanmış. Polis arkadaşlar en azından yakalayıp adliyeye getirerek gerekeni yapmışlar. Yüce adaletimizin uygulayıcısı hakim ve savcı efendiler bakalım ne karara varacak. Adana'da baba oğul öğretmene saldırıp kolunu kıran iki kişiden öğrenci serbest bırakılmış veliye ise 20 yıl hapis istemiyle dava açılmıştı. Aynı savcı öğretmene ise 5 yıl hapis istemiyle dava açmıştı. Kendisine saldıranlara karşılık vermemeli imiş. Bu sefer saldırganları serbest bırakmaları kaç gün sürecek. Aynı davranış hakime-savcıya yapılsaydı verecekleri karar değişir miydi. Demokrasi ile idare edilen ülkemizde adalet önünde herkes eşit ya isim ve ünvanların önemi yok.

Maalesef ki bakanımızdan diğer meb idarecilerine bize sahip çıkan hiç kimse yok. İl milli eğitim müdürü bile öğretmenine sahip çıkacağı yerde hala olayın araştırıldığını söyleyip öğretmeni suçlu çıkarma derdinde. :verymad:

Şok aleti benzeri savunma cihazları taşımamız lazım. Diğer savunma cihazlarında canımızı kurtarsak bile öğretmenliğimiz yanacak. Bizi öldürseler kimsenin umurunda değil. 700 bin kişilik camiada öğretmenler öldür öldür bitmez.
Söylediklerinizin tamamına katılıyorum ama sen kendine sahip çıkacaksın kimse sana sahip çıkmaz. Sağlık çalışanları gerekli tepkiyi vermeselerdi sağlık bakanı çıkıp sahiplenirmiydi sizce... Hakkın olanı sen alacaksın sayın hocam. Zulme,zalime eyvallah demiceksin. Maalesef ülkemizde 10 öğretmenden 9'u burnuna konan sineği kovmaktan aciz.

Kadına şiddet, doktora şiddet, öğretmene şiddet bunun sonu ne olacak bilmiyorum. Bugün okula gelen bir öğrencinin velileri kız öğrencilerden birini dövmeye kalkmış(ben tabi ilçe milli eğitimde word de düzeltme yapıyorum olay olduğunda) üstüne birde tehdit etmiş biz bütün eşi dostu toplanırız sizi mahvederiz diye. Toplumda çığırdan çıktı her şeyi şiddetle çözmeye çalışıyoruz. Neyse ki ekonomimiz çok iyi, notumuzu düşürenler olaya ideolojik yaklaşıyorlar zaten. Eğer ekonomi böyle iyi oluyorsa ben krizlere ve kötü bir ekonomiye razıyım arkadaşlar, dayak yeyip ölmekten daha iyidir en azından hayatta kalıyorsun.

http://www.bitenekadar.com/index.cfm?fu ... y&id=25310

Ürün açıklamasında şöyle yazıyor:
"Öldürücü olmayan kimyasal silahlar sınıfına girer. Kullanımı, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulamasına İlişkin Yönetmelikte, yasal olarak kabul edilmektedir. İlgili Yönetmeliğin Ateşli Silahlar başlıklı, 4.bölümünün Silah Bulundurma ve Taşıma İzni Verilmesi başlığını taşıyan 24. maddesinde şu ifade yer almaktadır: "Koruma ve güvenliğin sağlanabilmesi için fiziki önlemlere ve güvenlik cihazlarına öncelik verilir.

Komisyon, orantılılık ilkesine uygun olarak canlılar üzerinde kalıcı etkisi olmayan kimyasalların kullanılmasına izin verebilir."

Ekli dosyalar

• bibergazi.jpg
    bibergazi.jpg
    89.9 KB · Görüntüleme: 347
barthez' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:
SAMSUN’un Bafra İlçesi’ndeki Kızılırmak Lisesi’nde görev yapan Beden Eğitim Öğretmeni Suat Salim Güner, evinin önünde, daha önce okulda tartıştığı bir kız öğrencinin yakınları tarafından sopayla öldüresiye dövüldü. Yüz ve çene kemiklerinde kırıklar oluşan, 3 dişi kırılan vücudunun çeşitli yerlerinde morluklar meydana gelen öğretmen hastanede tedavi altına alınırken, Kızılırmak Lisesi’ndeki öğretmenler, olayı protesto etmek için bugün sevk alarak derse girmedi. Olaya karışan 2 kişi gözaltına altına alındı.

Bafra’da yaklaşık 500 öğrencinin eğitim- öğrenim gördüğü Kızılırmak Lisesi’nde Beden Eğitimi Öğretmeni Suat Salim Güner, iddiaya göre yaklaşık 2 hafta önce astım hastası kız öğrenci G.Y. ile derse girmeme konusunda tartıştı. Astım hastası olduğu için beden eğitimi dersine girmeyen G.Y. eve gitmek istedi. Öğretmen Güner ise öğrenciye eve gitmemesini, ders boyunca yanlarında durmasını söyledi. Eve gitmekte ısrar eden kız öğrenciyi öğretmen Güner azarladı

Okul çıkışı G.Y.’nin olayı anlattığı annesi Habibe Y. okula gelerek öğretmenle tartıştı. Ardından da polise giderek, öğretmen Suat Salim Güner’in kendisine saldırdığını öne sürüp şikayetçi oldu.

Bu gelişmeleri öğrenen kız öğrencinin dayısı 30 yaşındaki Cemil K., iddiaya göre yanına arkaşlarını da alarak öğretmen Güner’in evinin önünde bekledi. Cemil K. ve arkadaşları, eve gelen öğretmene sopalarla saldırıp vurmaya başladı. Öğretmek kanlar içinde yere yığılınca da bırakıp kaçtı. Yüz ve çenesinde kırıklar oluşan, 3 dişi kırılan ve vücudunun çeşitli yerlerinde morluk ve şişlikler meydana gelen öğretmen Suat Salim Güner, Bafra Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, dayı Cemil K. ile saldırıya karıştığı öne sürülen arkadaşı 34 yaşındaki Ramazan B.’yi gözaltına aldı.

Olayın duyulmasının ardından Kızılırmak Lisesi’nde bulunan 80 öğretmen derse girmeyerek olayı protesto etti. Öğretmenler hep birlikte Bafra Devlet Hastanesi’ne giderek sevk aldı. Öğrenciler ise bir süre lise bahçesinde bekledikten sonra evlerine gitti.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cora ilçeye giderek konu hakkında yetkililerden bilgi aldı. Cora, olayın neden kaynaklandığının araştırıldığı ve 2 saldırganın gözaltına alındığını belirterek şunları söyledi:

"Beden Eğitimi öğretmeni arkadaşımız dün akşam evinin önünde öğrencisinin velileri olduğu iddia edilen 4- 5 kişi tarafından sopalı saldırıya uğradı. Öğretmenimiz hastaneye kaldırıldı. Burada yapılan kontrollerde yüz ve çenesindeki kemiklerde çok sayıda kırıklar oluşmuştur. Yüzünde ve vücudunun çeşitli yerlerinde morluk, şişlik ve yaralar görülmüştür. 3 dişi kırılmıştır. Şuuru açıktır. Saldırganlardan ikisi yakalanmıştır. Eğitim camiası olarak üzgünüz ve bu saldırıyı kınıyoruz. Olayın neden kaynaklandığını araştırıyoruz."

İşte öğretmenlerle doktorlar arasındaki farkta burda ortaya çıkar. Doktorlar iş bırakır, öğretmenler ne olur ne olmaz korkusuyla gider sevk alır. Ulan arkadaşını öldürüresiye dövmüşler daha kötü ne olabilir neyi sağlama alıyorsun, can güvenliğim yok ve işe gitmiyorum desen hangi mahkeme sana ceza verir. Korkaklığın bu kadarı, yada ben kötü bir ruh hastasıyım arkadaşlar beynim çok farklı çalışıyor.

sevk almazsa ekdersi kesilir !!!

En sonunda ya bir öğretmen ölecek yada öğretmene saldıran kişi. Ondan sonrada öğretmene şiddet aynen doktora şiddette olduğu gibi medyada yer bulacak siyasiler öğretmenler gözbebeğimiz türünden açıklamalar yapacak. Ama öğretmen camiası gerçekten bazı konularda niteliksiz olduğu için doktorlar gibi tepki veremeyecek o kadar.

ziyaunal' Alıntı:
barthez' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:

sevk almazsa ekdersi kesilir !!!
daha onurlu bir duruş olur ama, bu kadar kolay mı ya 20-30 lira mı bu kadar basit mi? Utanıyorum çoğu zaman bu camianın içinde olduğum için.

Bence bütün Samsun sevk almalıydı ya da Türkiye'deki bütün Beden Eğitim öğretmenleri ki bedenciler Bilgisayarcılar gibi değildir organize olup derslerini geri almış zümredir onlar. Beklerdim yani.

öğretmen, evinin yakınlarında kıstıran iki kişi tarafından darp edildi
http://www.memurlar.net/haber/227757/
OLay hakkındaki bu haberi de yorumsuz bırakmayalım.
Yorumsuz kalan haber susmaktır.Susmak kaderine razı olmaktır.
Buradaki olay basit bir dayak değil.Enine boyuna öğretmenin yüzünü değiştirme olayıdır.Özellikle Hep suratından darbe alan öğretmenimiz, sevkedildiği ilk hastaneden sonra başka bir hastanenin plastik cerrahi servisinde epeyce uzun sürecek operasyonlar geçirecektir.Kendisine ve camiamıza geçmiş olsun.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Haber yorumsuz kalmasın.Ahlaki düşüklük gösteren yorumcularda cevabını verin.Çünkü tüm öğretmenler olarak internet ortamındada sanal olarakta susmak kabullenmektir.Mesleğimize sahip çıkalım.

bırakın yıksınlar şu okulları öğrenciler.idareci ne yaparsa yapsın, adamlar çocuklara bir şey olmasın diye ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar onlarada kızamıyorum onlarada MEM baskı uyguluyor.görmezden gel. görürsen sonu hep böle oluyor.her dediklerini yapacaksın öğrencilerin "aklı selim davranacaksın bakanımızın dediği gib" alıcaksın maaşını oturacaksın.düzeltmeyeceksin hiç bir şeyi düzeltmeye çalıştında ne oldu başın göğe mi erdi. hayır. bir de git öğrenci ve velisi ile uğraş...

Şereften yoksun medya her zamanki gibi haberin işine gelen kısmını yayınlıyor, aslını ise hiç bir kanal vermiyor ;
Öğretmen arkadaşımız kendisi ile hiç alakası olmayan ve tamamen suçsuz olduğu bir konuda ölüm tehlikesi geçirdi. Tüm sebep o mayası bozuk kız öğrenci . Peşinden aynı türdeki kabile üyeleri. Mafya dayısı ve serseri arkadaşı tutuklanmış durumda.
Görevi başındaki devlet memuruna iftira , darp ve hakaretten annesinin ve o kızın da tutuklanması lazım.

http://www.memurlar.net/haber/227993/
Sağlık çalışanları ve öğretmenlere yönelik şiddet olayları giderek artıyor. Üzücü olaylardan sonuncusu, iki gün önce Samsun'un Bafra ilçesinde beden eğitimi öğretmeni Suat Salim Güner'in (45) başına geldi.İddiaya göre Kızılırmak Lisesi'ndeki kız öğrencilerden G.Y. (18), astım hastası olmasına rağmen beden eğitimi öğretmeninin kendisini zorla derse sokmaya çalıştığını iddia etti. G.Y.'nin durumu ailesine anlatması üzerine önce öğrencinin annesi okula gelip öğretmenle tartıştı, hakaret etti. Ardından eli sopalı kişiler beden eğitimi öğretmeni Güner'i, evinin önünde sopalarla öldüresiye dövdü. Ancak olay, polise yansıması ile başka bir boyuta taşındı. Polisin yaptığı istihbarat çalışmasına göre G.Y., 10 yıl önce bir kavgada hayatını kaybeden dolmuş şoförü babasının ölümünden sorumlu tuttuğu M.Y. ile öğretmenini yaklaşık 1 ay önce aynı çay ocağında gördü. Söz konusu kişi ile Suat Salim Güner arasında bir yakınlık olduğunu düşünen G.Y. bu durumdan dolayı öğretmenine kin gütmeye başladı.
afra ilçesi Kızılırmak Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Suat Salim Güner'in yaşadığı saldırının başlangıcı 20 Nisan 2012 tarihine dayanıyor. Ailenin iddiasına göre astım hastası kazları G.Y.'nin, beden dersinde raporlu olduğunu söylemesine rağmen öğretmeni tarafından zorla derse sokulmaya çalışıldı. Ayrıca görüşmeye giden anne Habibe Y. de öğretmen tarafından terslendi. Bunun üzerine Habibe Y., Bafra Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Olayla ilgili tahkikat başlatan savcılık, okul kameralarını inceleyip, öğrenciler ile hademelerin ifadelerini aldı. Hadisenin iç yüzü ile annenin ifadesinin birbirini tutmadığı ortaya çıktı.

'İSMİNİ SORUP SOPALARLA HASTANELİK ETTİLER'

Olaydan 13 gün sonra öğretmen Suat Salim Güner, evinin önünde ismini soranlara cevap verdikten sonra 5-6 kişinin sopalı saldırısına uğradı. Kafasından aldığı ağır darbelerle yere yığılan öğretmen Güner, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Servisi'nde tedavi altına alındı. Burun, yüz ve çenesinde çok sayıda kırık oluşup 3 dişi kırılan öğretmenin tedavisi sürerken, saldırganlardan yakalanan Cemil Karataş ile Ramazan Baydur çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sağlık durumu her geçen gün iyiye giden talihsiz öğretmen Suat Salim Güner, olayla ilgili Cihan'a konuştu. Güner ders sürecinde ve daha sonra yaşananları tüm detaylarıyla anlattı. Hadisenin medyaya yansıdığı gibi yaşanmadığını ifade eden Güner, anne Habibe Y. ve saldırganlardan davacı olup hukuki mücadele başlattığını açıkladı. Bilmeden öğrencisinin oyununa geldiğini söyleyen Güner, "20 Nisan Cuma günü 15.30 ile 17.30 saatleri arasında beden dersimiz vardı. Spor salonunda 19 Mayıs etkinliklerine yönelik provalar yapıyorduk. Öğrencim G.Y. gelip astım hastası olduğunu ve raporu bulunduğunu belirtip derse katılamayacağını söyledi. Ben de yoklama aldıktan sonra okulda revir olmadığı için dışarı çıkarmayıp dersi izlemesi için tribüne gönderdim. İstiklal Marşı töreni olduğu için dersimi erken tamamladım ve kız öğrencileri soyunma odalarına gönderdim. Erkek öğrencileri de malzemelerin depoya taşınması için yanıma aldım. Depodaki işimiz bittiğinde salonun kapısını kilitleyip bahçedeki yerimizi aldık. Öğrencim G.Y., kızlar tuvaletinde arkadaşlarına 'Bunun hesabını ondan soracağım." demiş. Diğer öğrenciler gelip anlattı." dedi.

'ÖĞRENCİNİN ANNESİ HAKARET ETTİ, AYAKKABISI İLE VURMAYA KALKTI'

İstiklal Marşı töreninden sonra masa tenisi takımına çalışma yaptırdığı sırada G.Y.'nin annesi Habibe Y.'nin geldiğini anlatan öğretmen Güner, "Orada öğrencilerimle birlikte iki hizmetli de vardı. Annesi bana 'Sen astım krizi geçirmiş kızımı nasıl salmazsın' diyerek tepki gösterdi. Ben de 'Böyle bir olay olmadı. Astım hastası olduğunu da söylemedi. Kriz geçirseydi ambulans çağırıp hastaneye götürürdüm.' dedim. Önce ikna olur gibi oldu sonra 'Sen ruhsal olarak hastasın hocam.' diyerek hakaret etti. Biraz münakaşa ettik ve ayağındaki ayakkabıyı çıkararak vurmak istedi. Geri çekildim. Araya hizmetliler girdi. Daha sonra büyütmedim ve olayın kapandığını düşündüm. Bir gün sonra karakoldan aradılar. Hakkımda öğrenciyi zorla derse sokmak ve veliye saldırmaktan şikayet varmış. İfade verdim. Okul kameraları incelendi, öğrencilerin ve hizmetlilerin ifadeleri alındı. Bunun üzerine suçsuzluğum anlaşıldı. Demek ki sonradan kendi yöntemlerine başvurmaya karar vermişler. 23 gün sonra da tanımadığım kişiler ismimi sorup ellerindeki sopalarla öldüresiye dövdüler. Davacıyım ve hakkımı sonuna kadar arayacağım." şeklinde konuştu.

Yaşanan olayın basit bir hadise gibi göründüğünün altını çizen Suat Salim Güner, ama perde arkasında tesadüften kaynaklanan farklı nedenler olduğunun tespit edildiğini de sözlerine ekledi.

Bu ülkede herkes öğretmene düşman. Sahip çıkan yok. Çıkması gereken de çoktandır! saf tutmuş olması gerektiği yerin dışında.

erken emeklilik çıksın 4 sene borcum var bu da bitsin 1 dakika durursam bu meslekte.Gider matbaada çalışırım

öğretmenler okullarını sahiplenmediği an sistem çökerGidişat bu yönde niye elimi ateşe sokayım yarın bana sahip çıkan olmayacak nasılsa işte örnekl gittikçe çoğalıyor

geçen de bir öğrencim gözüm ağrıyo derse girmiycem diye tutturdu. ben de gel lab ta otur dedim. iyi ki azarlamamışım!!!

bugün bir haber okudum, son sınıf öğrencilerin rapor alıp dersaneye gitmeleriyle ilgili..
meb e göre rapor alan öğrenci suçlu değil rapor veren doktor suçlu değil, okulda sınava yönelelik ders yapmayan öğretmen suçluydu. :eek: öğretmenleri uyarmışlar :eek:

Ülkede gerçekten çivi çıktı.Öğretmenlerin bile bu durumlara sesi çıkmaz olmuşsa vay haline Ülkemin:(

SAHİPSİZ ÖĞRETMEN
Geçen haftalarda doktora yapılan saldırılar en üst makamdan lanetlendi. Yapanın milletvekili olup olmamasına dahi bakılmadı. Bakan çıktı ve adeta hesap sordu. Doktorlar döküldü “Doktora uzanan eller kırılsın” diye haykırdılar. Kırılan ellerin yine kendi ellerine teslim edileceğini ve vicdanları sızlasa da Hipokrat yeminine bağlı kalarak tedavi etmekten imtina etmeyeceklerini bile bile…
Aileden sorumlu bakan her defasında çıkıyor şiddetle kalkıp şiddetle yatıyor. Üstüne gidiyor, haykırıyor avazı çıkana kadar…
Öğretmenim sen sahipsizsin çünkü o doktoru da o bakanı da sen yetiştirmişsin. Buna bakmaz kimse fakat seni darp eden, bıçaklayanın da senin yetiştirdiğin söylenir 24 Kasımlar hariç her gün.
Daha haftalar bile olmadı sadece günler geçti öğretmenin bıçaklanmasının üstünden fakat ağzını bıçak açmıyor amirlerinin…
Depremde can kaybetsen de enkazda mı kaldın diye bakamaz amirin ve dönemez yurt dışından.
Ve geçen hafta proje proje diye tutturulduğu için her hafta sonu Çanakkale’ye giden araba Gökçeada’da gemiye yetişmek için mıcıra giriyor ve bir İlçe Milli Eğitim Müdürü hayatını kaybediyor. Biri ağır üç müdür de yaralı… Yine kaybeden biz eğitim camiası oluyor. Sessiz sedasız defin ve yine ses yok kimseden…
Bakanlığının sitesinde kavga eden eş bile haber olur fakat sen ölsen de haber olmazsın öğretmenim…
Sahipsizsin öğretmenim; eğer adın şiddete karışmışsa yani fiske atmışsan manşettesin haklı haksıza bakılmadan. Öğrenciye tek bir laf söylesen tüm veliler uzman psikolog kesilir karşında ve çocuğumun psikolojisi bozuldu diye teşhisi koyar daha tek bir kelime söyletmeden.
Öğrenci bir alırsa sen sorumlusun sen vermiş olursun fakat beş alırsa öğrenci almış olur öğretmenim.
Veli isimsiz dilekçe yazar hakaret eder, suçlar yargılar işleme alınır fakat ispatlanamazsa yazanı bulan olmaz, sana sahip çıkan olmaz öğretmenim…
Sahipsizsin öğretmenim; eşimden ayrı kaldım dersen hile yaptığın,annem hasta dersen yalan söylediğin, eğer okumak istiyorum dersen görevden kaytardığın söylenir hemen…
Potansiyel suçlusun öğretmenim ülkenin geleceğinin teminatı olduğun söylense de. Yeni nesil sizin omuzlarınızda yükselmeyecek artık. Senin yetiştirdiğin eski nesil senin tepene çıkacak ve ezecek öğretmenim…
Senin sözünü dinleyen, sana ne istiyorsun diye soran olmaz öğretmenim… Soran olursa şüphe et rüyada mıyım diye sor ve tokatla kendini…
Tüm memurlara maaş ek ödeme denildiğinde akla bile gelmezsin. Fakat maaş dendiğinde en çok öğretmen alıyor cümlesiyle karşılaşırsın haksız yere.
Sen bir tek 24 Kasım’larda hatırlanırsın öğretmenim o da sembolik olarak. İki güzel lafla hatırlarlar ve unuturlar seni.
Eğer öğrencilerin olmazsa nefes bile almak haram olur sana öğretmenim. Aman dua et de ona da göz koymasınlar öğretmenim. Ne de olsa maaşın fazla, çocuklara öğretmenin yerine bilgisayar öğretir her şeyi…
Saygılarımla…

bugun buraya doktor olarak atanan cocukluk arkadaşım ile çay içtik. pretisyen şimdilik. geleli bir hafta oldu önümüzdeki hafta benim bir dönemde aldığım maaşı alacak.

vay arkadaş 4 matematik neti daha olaymışşşş. hey gidi günler...

hayırlsı

kily' Alıntı:
bugun buraya doktor olarak atanan cocukluk arkadaşım ile çay içtik. pretisyen şimdilik. geleli bir hafta oldu önümüzdeki hafta benim bir dönemde aldığım maaşı alacak.

vay arkadaş 4 matematik neti daha olaymışşşş. hey gidi günler...

hayırlsı

Pretisyenlere çok fazla veriyorlar gibi. Tamam 6 yıl boyunca üniversitede çekiyorlar..Fakat bu kadarda fark olmaz be kardeşim.Öğretmen ekdersle ortalama 2 milyar alırken bir pretisyen 6-8 milyar kazanabiliyor.. Yani bazen düşünüyorumda artık öğretmenler doktorlara korumalık yapacak duruma gelecekler...Hiç bir ülkede doktor bu kadar üst statü değildir. Doktor tüketici rolündedir. Yani hastasına bakar tedavi eder.Bir de yüksek lisans yapıyorsun(tezli kendi alanında veya eğitim bilimlerinde) sana maaş farkı olarak 5 tl veriyor o da kademe aldığından..Uzman öğretmen olsan da 100 tl fark ediyor..Yani yapıp kendini tüketmenin de değeri yok.Doktora yapsan bile komik bir maaş artışı oluyor...Ama uzman doktor paraya para demiyor..Belkide sorun doktorun fazla alması değil öğretmenin çok az ücret alması olabilir..Yeni başlayan bir öğretmen en az 2000 net maaş almalı kardeşim.Saygılarımla...

Yakalanan şahsı tv de görmüşsünüdür, kameralara el sallıyor o kadar rahat yani...Sabaf Fox da izledim o kadar yanlı bir haber yapıldıki hep öğretmenin üzerine.Kadınla çocukla röportaj yapılmış Tabi öğretmeni suçlamışlar.Başka birine mikrofon tutulmamış olayı gören vs. Öğretmen de malesef hastahanede.
Vurun bakalım....

Geri