Öğretmene 1 Maaş İkramiye :) :) :)

Kodla Büyü
kesinlikle verilmeli...öğretmenler artık hepsi kredide yüzüyor...ev alalım derken kredi batağında...zaten maaş ortada 1900tl ortalama maaş..ekders desen kiminde var kiminde yok...kısaca maaşlar düşük ama meb duymuyor

kaybil' Alıntı:
g.cetin.66' Alıntı:
Biz ne zaman bahçe hortumunu takabilirik o zaman alırık o ikramiyeyi hacııııı 3 kuruşa beş köfte olmaz öleeee
<br sab="998"><br sab="999">Hocam bahce hortumu dedinde senin komsu geldi aklima :)) arabayi istiyor mu hala :)

tayin aldım hocam kaçtım ordan :) Orduya geçtim bu yaz :++:

Başlığa tıkladım aslında haberin ayrıntısında Öğretmenler gününde, öğretmenlerimize özel %0,99 faiz oranı ile kredi imkanı gibi bişey bekliyodum. Yani ben yine de bunu bekliyorum bilmiyorum :mrgreen: :mrgreen: :alkis:

Kelebeğin rüyasında da dediği gibi ben ölürsem tüm aldığım 1 maaş ikramiyeleri mi başbakana gönderin.

Ben 9 senedir her 24 kasım yanaştığında duymaktan bıktım haberciler böyle sallama haber yapmaktan bıkmadı arkadaş ya.

bugün öğretmen hizmetliden bile aşağı maaş alacak durumdaysa ve yeni başlayan polis 2750 maaş alırken öğretmen 1750 tl ye mahkum ediliyorsa suç birazda öğretmenin kendisindedir. ek ödeme alamayan, emekli ikramiyesi en düşük olan itibarsızlaştırılan öğretmen kendisini sorgulamalı. siz eğitim bir seni kendinize önder yaparsanız sizin adınıza hükümetle pazarlık yapma şansını veririseniz. kusura bakmayacaksınız, yıllarca akp hükümetine ve onun sendikasına destek verip sonra ağlamak bu öğretmen yakışmaz. siz nasılsanız öyle yönetilirisiniz. önce öğretmen adam gibi dik durmasını öğrensin.

bu haberi yapan için söylüyorum
kardeş beyin bağlatmışsın hayırlı olsun :)

eğitim bir sen bu ülkede yetkili sendika ise öğretmenlerin konuşmaya hakkı yok. bunları ben yetkili yapmadım..

eğer öğretmenler 1800 maaş alırken polisler 2800maaşla zor geçiniyorum derken ve benim öğretmenim maaşını eleştiremiyorsa zaten yorum yazmayada gerek yok...bence her 24 kasımda 1 maaş öğretmene verilmeli..

öğretmenin kıyaslatığı tek bir kesim kaldı oda asgari ücret çalışanları; onlara bakıp bakıp şükret öğretmenim. yukardakiler malı götürsün aşağdakiler şükretsin. sonrada adaletliyiz kalkınıyoruz diye reklam yapın. durmak yok yolunuz açık olsun.(!)

"Sen yenisin galiba" diyecektim :) ama profile baktım 2007 den beri. Hocam verilene kadar dillendirmeye gerek yok her sene ortaya atılan mevzu. Resmileşmedikçe, elimize geçmedikçe o para inanmam.

arkadaşlar okulumuzdaki hizmetli arkadaşla yeni öğretmen arkadaş aynı maaşı alıyor...bu günleri görmekte varmış

2011 de eşit işe eşit ücret getirdiklerini iddia edip ortaokul mezunu hizmetliye 108, lise mezunu memura 120 TL ek ödeme vermişlerdi. Öğretmenler es geçilmişti.
2013 yazında de öğretmenlere 150 TL ek ödeme verdik diye reklamını yaptılar. Henüz o parayı almak kısmet olmadı. Gerçek rakamı 2014 Ocak maaşında gerçek rakamı göreceğiz .

Ortaokul lise mezununa verdikleri rakamı 3 yıl sonra ikiye bölüp öğretmene reva gören zihniyetten öğretmenler gününde ikramiye beklemek mi :puhaha: :puhaha:

2 maaşı geri alıp, 1 tanesini ikramiye diye verirler anca bize... :sleep:
Sonra bazılarıda biz Öğretmene İkramiye kazandık diye çıkar piyasaya... :puhaha:

Realite 1: Şu an bizim imkanlarımızdan daha azına razı atama bekleyen arkadaşlarımız var. Çok çalışmak suretiyle ödememiz gereken Şükür borcumuz var. (Ak partiye değil tabi ki yüce Allah'a)

Realite 2 : Hükümet eğitim alanında fiyasko içindedir. Bunda kahir ekseriyetimiz hemfikir.

Realite 3 : Öğretmen olarak hakarete varan hitaba ve yine hakaret gibi bir ücretlendirme politikasına maruz kalmamıza rağmen hükümetin genel performansı , ideolojik sebepler ve "illa benim oy verdiğim parti iktidar olmalı, oyum boşa gitmemeli" gibi garip bir demokrasi anlayışından mütevellit " alternatifsizlik" hissiyle Ak Partiyi desteklemeye devam edecek miyiz. Ben bu sefer kararsızım.

28-29 kasım sınav görevi alanlara 5 saat ikramiye :scared:

Ama ikramiye almak istemiyoruz ki neden bu haberi yapıyorlar.

bi ara osman baydemir bişey demişti hatıralayanlar olacaktır ben de bu haberi yapan siteye aynısını dedim içimden de olsa.

Geri