Öğretmene Ek Ödeme 150-250 Tl arasında olacak!

Kodla Büyü
Miktarı bilemem ama ek ödeme verileceğine inanıyorum. Neden derseniz ilk bu ek ödeme olayı çıktığında, şu kadar Tl den başlayıp şu kadara kadar verilecek denmişti. Ama o miktara hala ulaşılmadı. Sonuçta bu çok önceden verilmesi taahhüt edilmiş bir şey. Bir çok kişiye verilip öğretmenlere verilmemesi EBS yi zaten zor duruma sokmuştu. Geçenlerde EBS gitti Başbakanla görüştü. Ya dedi verin ya da üyeler elden gidecek. Bir parmak bal mı , bir kaşık bal mı dersiniz işte kazanım hesabına bir şeyler alınmış olacak. Bütçe hazırlanırken, emekli maaşlarına yapılacak intibak ve bu ek ödemeler için opsiyon eklenmişti zaten.
Ama tabi burası Türkiye. Atalarımızdan biri demiş ki ( ben söyledim :)
Burası Türkiye her an her şey olabilir.

150tl...bizim okuldaki hizmetli bile 120tl aldı...hala dalga geçmeye devam ediyorlar...

fantan' Alıntı:
BTFormator' Alıntı:
Kaş yaparken göz çıkartıyorlar resmen... 250TL gibi komik bir rakamla geçiştiriyorlar zammı...

250 bile garanti değil. Öğretmenine küfreden bir hükümet bile en az, en az o da, 500 tl ek ödeme vermeli idi sadece. Yoksa 1000 Tl zam ile ancak ara kapatılabilirdi.
onun %5 i vergi damga vergisi sigorta kesintisi yüzdelik dilimdeerken 50 tl si gider bu angusların yapacağı olsa olsa 180 tl civarı bişeydir düş 50 maksimum 130 tl ek ödeme alırsınız.

Sanki adamlar 150 verdiler de, beğenmiyorsunuz. Ben zam vereceğine dahi inanmıyorum.

birileri yetkili sendikayı kaybederse öğretmenleri tekel işçileri gibi kereste edemiyecekler diyorlar onunçünmüş bu azcuk yemin örtmenlerin önüne atılması.

150 vereceklerine kendilerine zam yapsınlar...ne gereği var..memura verilen zam yük getirir sonra :puhaha: :puhaha:

zzeytinci' Alıntı:
İnanmayan arkadaşlara yerden göğe kadar hak veriyorum ama 200-250 TL meselesini yaklaşık 1 ay önce bende duydum. Eğitim Bir Sen kaynaklı bir iddia. Eğer bu iddia fos çıkarsa çok tepki çekeceklerini kendilerine de söyledim. Buna rağmen gayet inanmış görünüyorlar.

eğitimbirsen tepkimi alır.. :):):) şimdiye kadar kaçkere öğretmenin yanında durmuş hükümetin yanında durduğu kadar...

Cemal TANER' Alıntı:
Miktarı bilemem ama ek ödeme verileceğine inanıyorum. Neden derseniz ilk bu ek ödeme olayı çıktığında, şu kadar Tl den başlayıp şu kadara kadar verilecek denmişti. Ama o miktara hala ulaşılmadı. Sonuçta bu çok önceden verilmesi taahhüt edilmiş bir şey. Bir çok kişiye verilip öğretmenlere verilmemesi EBS yi zaten zor duruma sokmuştu. Geçenlerde EBS gitti Başbakanla görüştü. Ya dedi verin ya da üyeler elden gidecek. Bir parmak bal mı , bir kaşık bal mı dersiniz işte kazanım hesabına bir şeyler alınmış olacak. Bütçe hazırlanırken, emekli maaşlarına yapılacak intibak ve bu ek ödemeler için opsiyon eklenmişti zaten.
Koyu yazılı yere dikkat lütfen. gerçekten böyleyse ve ek ödeme verilirse EBS li üyelerin yüzü suyu hürmetine mi ek ödeme almış olacağız? nerde hak, nerde hukuk? eğer biz öğretmensek ve devlete hizmet ediyorsak EBS li öğretmenler kimdir? imtiyazlı sınıfmı? yada EBS li öğretmenler devlet memuruysa biz kimiz? dış kapının mandalımı?

atilla_58' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:
Koyu yazılı yere dikkat lütfen.

o koyu yazılan yerin önemi büyük. üyeler istifanın kapısında ama EBS 15 nisan kadar bu işi oyalayabilirse o tarihten itibaren istifa etseler bile yetikiyi kaybetmeyecek

Kimse kusura bakmasın ama öğretmen milletinde biraz akıl varsa şu tepemizdekilerin emir kulu olan sendikayı bırakıp gidip başka bir sendikaya üye olurlar..

insan hakkı olan şeyler müjde diye verilir mi?

şike(2 kere), mit, danışman maaşı veya emekli millet vekili maaşı 1 gecede geçerken biz hala şu zaman bu zaman...

images

Haberi yapan siteye ithafen...

Ek ödemeyi bırak, zammı zor alıyoruz.!!!

yaw resmen asparagas haber işte... bide 6 sayfa yorum olmuş pesss :alkis:

günümüzde en düşük öğretmen maaşı 2000-2500 arası olmalıdır.

Yalan haber arkadaşlar kendinizi hiç yormayın,öyle birşey olsaydı şimdiye kadar Milli Eğitim Bakanı günde kırk kere canlı yayına çıkardı,iktidar partisi grup toplantısında başbakan bağıra bağıra açıklardı,milletvekilleri alkışlardı,Bülent Arınç kendini tutamaz ağlardı.

atilla_58' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:
Koyu yazılı yere dikkat lütfen.

o koyu yazılan yerin önemi büyük. üyeler istifanın kapısında ama EBS 15 nisan kadar bu işi oyalayabilirse o tarihten itibaren istifa etseler bile yetikiyi kaybetmeyecek
koyu yazan yerler ! , demokrasi! , eşitlik! :shock:

Ayrıca bu haberler her ay çıkıyor memura verilen ek ödemeden beri, daha zammı alamadık arkadaşlar nekadar çabuk gaza geliyorsunuz.

mmercan' Alıntı:
Yalan haber arkadaşlar kendinizi hiç yormayın,öyle birşey olsaydı şimdiye kadar Milli Eğitim Bakanı günde kırk kere canlı yayına çıkardı,iktidar partisi grup toplantısında başbakan bağıra bağıra açıklardı,milletvekilleri alkışlardı,Bülent Arınç kendini tutamaz ağlardı.
:puhaha:

aynı sitede ders saatleri haftada 25e inecek deniyor. bi arkadaşın söylediği gibi belki bunu dengelemek için 180 lira falan verebilirler

mmercan' Alıntı:

hocam olayı harika özetlemişin :++:

mmercan' Alıntı:
:+1:

Geri