Öğretmenler Sendikalardan İstifa Etmeye Başladı

Kodla Büyü
tebrik etmek lazım 10 yılda çok çok geriledik hem ekonomik hem manevi olarak. sendikaya üye olmayı düşünüyordum asker dönüşü ama bu kararımdan vazgeçtim hiçbir işe yaramadıktan sonra :-1:

arkadaş nerde bi bozgunculuk ayrılık var balıklama atlıyorsunuz,yarın öbür gün başınız sıkıştığında mevzuatla ilgili bi probleminiz olduğunda sizin işinizi takip edecek olan sendikadır arkadaşlar.Sendikaların tam manasıyla haklarımızı koruyamadığı ortada ama arkadaşlar bunun sorumlusu sadece sendikalar değil hükümet ve bu ülkede süre giden anti demokratik yönetimdir.Bence nefretinizi hiddetinizi sendikalardan ziyade hükümete yönlendirin.

Arkadaşlar sendika üyeleri üyelik aidatlarını hükumetten almıyorlar mı? Bir sendikadaki üyeler üyelik aidatını hükumetten alacak ve sonra hükumetin karşısına çıkıp haklarını savunacak! bu olacak iş değil! bence bu sebepten dolayı daha maaş zamlarımızı alamadık. hala norm fazlasıyım ve hala sonumu bilmiyorum. sendika üyesi arkadaşlar bir hizmet alıyorlarsa bunun karşılığını vermeliler ki eğer hizmet iyi değilse bu nasıl hizmet diye sorabilsinler? ben hiçbir sendikanın öğretmenleri savunduğunu düşünmüyorum ve 10 yıllık öğretmenim hiçbir sendikaya da üye değilim.

Bugün yarın ben de ediyorum ve bizim okulda da baya bir kişi düşünme aşamasına geldi. Akıllarını başlarına almaları lazım artık.

esariaslan' Alıntı:
Arkadaslar gercekleri bir bilseniz, sendika temsicileri ankara da sizden bizden kesilen paralarla 5 yıldızlı otellerde kalıp 3 4 milyar para alıyorlar ve calışma olarak sonuç gelince, calışıyoruz hocam tasarı halinde diyorlar.. En azından biz bilgisayar öğretmenlerinin sıkıntılarını bile dile getirmekte acizler ( Yapanlardan Allah Razı OLsun) ve sonuç olarak ne var.. İşde biz tepkimizi gösterelim ben kendi okulumda 40 kişi ile istifa dilekçeleri hazırladık ve bunları işleme koyuyoruz (yarısını gönderdik).. Tepkimizi gösterelim... Biz sendikalı olunca bize bir faydası yok ama onlara bir üye bile çok önemli...Saygılarımla

Zaten herzaman söylemişimdir. Sendikalar ideolojik birer yapılanmadır. Dertleri öğretmen hakkı değil üye sayısıdır. Üye sayısı ne kadar fazla olursa okadar cebe para girer. Üsttekide parayı yer. Öğretmen hakkı hikaye. Kutluyorum istifa eden arkadaşları...

Aylar önce bütün bilişim teknolojileri öğretmenleri olarak Türkiye genelinde sendikalarımızdan istifa edelim derken bu sitede ne kadar muhalif ses çıktı ve 3-5 kişinin bireysel istifasından öteye geçmedi. Bu haberi bile küçümseyenler sendikalı değil partizanlardır. Bu partizanlar için zaten öğretmenlerin özlük haklarından çok kendi gruplarının çıkarları önemlidir. Yazık çok yazık!!!

sinerjique' Alıntı:
arkadaş nerde bi bozgunculuk ayrılık var balıklama atlıyorsunuz,yarın öbür gün başınız sıkıştığında mevzuatla ilgili bi probleminiz olduğunda sizin işinizi takip edecek olan sendikadır arkadaşlar.Sendikaların tam manasıyla haklarımızı koruyamadığı ortada ama arkadaşlar bunun sorumlusu sadece sendikalar değil hükümet ve bu ülkede süre giden anti demokratik yönetimdir.Bence nefretinizi hiddetinizi sendikalardan ziyade hükümete yönlendirin.

Arkadasım bu bozgunculuk degil ... Hakkını aramak için seni üye eden ama hakkıı aramaktan başka her işi yapan bir gruba üye olmaktan cekilektir. Arkadaşım suna kesinlikle inan ki başına bir iş geldiginde sana hiçbiri sahip cıkmayacaktır. Benim öğretmen arkadasımın başın olay geldi. Soruşturma geçirdi ve hakkı olduğu halde ceza aldı ve bunun için sendikayla ve avukatı görüştü ve ilgilenen bile olmadı. Sendikanın avukatı dışarıda bulunan avukatların aldığı üçretin iki katını istedi.. İşin aslına gelirsek yaa ne olacak bir benim üyeliğinmle bir bneim oyumla demiyeceksin ve hakkını arayacaksın ve hakkını vermiyene de yoldaş olmayacaksın...

çözüm buysa neden olmasın, isitifa ettiğimiz de hayatımızda ne değişecek , bir de ona bakmak lazım.
sonra dağ tavşan hikayesi olmasın, bence duyarlı arkdaşlar hangi sendika olursa olsun yönetimlere girip sendikal yapıyı yeniden organize etmeli,

andacc' Alıntı:
çözüm buysa neden olmasın, isitifa ettiğimiz de hayatımızda ne değişecek , bir de ona bakmak lazım.
sonra dağ tavşan hikayesi olmasın, bence duyarlı arkdaşlar hangi sendika olursa olsun yönetimlere girip sendikal yapıyı yeniden organize etmeli,

Hocam bence şu soruyu sor sendikalı olmanın ne gibi bi avantajı vardı. Bu zamana kadar senin yada bölümün yada öğretmenlik adıne ne yapabildiler ona bakalım. İşte birilerine yarıyo senin üzerinden para kazanıyolar.

sinerjique' Alıntı:

niye benim aklım yok mu başkasının aklıyla iş yapayım? hükümete yönlendirip ne yapmayı planlıyorsunuz, öğretmenlikten istifa mı edeceksiniz? daha önce grev eylem vb. yaptınız da ne oldu? hangi hükümet döneminde ne değişti?

cenk76' Alıntı:
Arkadaşlar sendika üyeleri üyelik aidatlarını hükumetten almıyorlar mı? Bir sendikadaki üyeler üyelik aidatını hükumetten alacak ve sonra hükumetin karşısına çıkıp haklarını savunacak! bu olacak iş değil! bence bu sebepten dolayı daha maaş zamlarımızı alamadık. hala norm fazlasıyım ve hala sonumu bilmiyorum. sendika üyesi arkadaşlar bir hizmet alıyorlarsa bunun karşılığını vermeliler ki eğer hizmet iyi değilse bu nasıl hizmet diye sorabilsinler? ben hiçbir sendikanın öğretmenleri savunduğunu düşünmüyorum ve 10 yıllık öğretmenim hiçbir sendikaya da üye değilim.
bu ileti dikkate alınmalı benceee :++:

benim hemşire arkadaşım var hastahane ile ilgili bir durum oldu hepsi beraber bizim bu sorunumuzu kim çözerse ona geçeriz diyerek sendikalarından istifa ettiler. sorunları çözüldü ve toplu halde çözümü sağlayan sendikaya geçtiler. sendikalar haklarımız için varlar hakkımızı alan üyeliğimizi hak eder :idea:

bence biz bi sendika kurup ona üye olalım BBsen şu forumun binlerce üyesi var değil sendika millet vekili bile çıkarırız
bence sendika gerekli daha önce istifa ettiğim eğitimbirsen se sendika değildir şimdi diğer sendikadayım sizde eğitim birsen den istifa edin diğerlerine gecin bence

toplu istifaları diğer öğretmen arkadaşlardan da bekliyoruz...şahsen sendikaya üye değilim..sendikalar temel konularda birlik içinde olup,mücadele vermedikçe üye de olmayacağım..

frt44' Alıntı:
niye benim aklım yok mu başkasının aklıyla iş yapayım? hükümete yönlendirip ne yapmayı planlıyorsunuz, öğretmenlikten istifa mı edeceksiniz? daha önce grev eylem vb. yaptınız da ne oldu? hangi hükümet döneminde ne değişti?

hocam bende aynı şeyden bahsediyorum ülkemizde ne yazık ki sendikaları sallamayan herzaman kendi dediğini doğru gören bir iktidar anlayışı var.değişmesi gereken bu anlayış.İktidara yönlendirin derken seçim günü cevabınızı en güzel şekilde verirsiniz.Eylem yaptınız da ne oldu sorusuna sadece eş durumu atamaları işin TES tarafından yapılan eylemi örnek göstersem heralde yeterli olur.Demek ki eylem işe yarıyor.

rohun' Alıntı:
andacc' Alıntı:

Hocam bence şu soruyu sor sendikalı olmanın ne gibi bi avantajı vardı. Bu zamana kadar senin yada bölümün yada öğretmenlik adıne ne yapabildiler ona bakalım. İşte birilerine yarıyo senin üzerinden para kazanıyolar.

kendi adıma o dönem yolluklar ödenmiyordu yıllar sonra bile ilk atama yolluğumu almamı sağladılar saolsunlar,
bir de sağlam hukuk orduları var , arada sendikalı arkdaşlarla kafa da dağıtırsak ne güzel,

Toplu sözleşme yasası neden çıkmadı aylardır?
Acaba yasanın çıkmamasında sendikaların şu istekleri yatıyor olabilir mi?
1- Sendika üyelik aidatlarının yükselmesi
2- Sendika üyeliği yasak olan bazı kamu kurumu personellerinin de sendikalara üye olabilmesinin sağlanması (yani daha fazla gelir elde etme)
Bazı şeylere koşulsuz bağlı olmayın, tıpkı ideolojik düşünce gibi. Üniversite okuyup öğretmen olmuş ama sırtından birilerinin para ve makam kazandığını göremiyor, neymiş efendim bizimkilerin senikasıymış, sizinkileri düşünüyorsan sandıkta oyunla destek veririsin, okullar olmuş siyaset yuvası, bir öğretmen başka öğretmene sizinkiler, sizler diye hitap ediyor, bu ne demek ya? ikiniz de öğretmensiniz! beni düşünmeyen bi sendikaya neden her ay sırtımdan 10 tl para kazandırayım? neden? bakın toplu sözleşme yasası da çıkacak sonuç yine hüsran olacak, olsa olsa %5 civarı zam olur, Zaten geçen sene %4 almıştık farkı ne peki? Dün İçişleri bakanı polislerin maaşlarına zam yapacağız dedi (pardon düzenleme dedi) hani öğretmenlere?
Son yıllarda öğretmenler hem maddi hem de manevi yönden iyice ezildiler, herkes oturup bir düşünsün, hakkını savunmayana hakkını yedirme... Şimdi yine bazıları çıkıp sendikaların gerekliliğinden bahsedecek, ben de diyorumki lazım olursa üye olurum, sonra gene çıkarım, parasıyla değil mi?(her ay 10 tl) taaki adam gibi işlerini yapana kadar böyle, kimse kusura bakmasın...

Ben de bu nedenlerle hiçbir sendikaya üye değilim.Hiçbiri gereken ölçüde hakkımızı savunmuyor.Türk Eğitim Sen diğerlerine göre daha fazla uğraştı ancak yetkili sendika olmadığı için sonuç alamadı ne yazık ki.Bence hepsi ceplerini doldurma derdinde.Bizim halimizi gerçekte anlayan yok...

turquaz35' Alıntı:
Toplu sözleşme yasası neden çıkmadı aylardır?
Acaba yasanın çıkmamasında sendikaların şu istekleri yatıyor olabilir mi?
1- Sendika üyelik aidatlarının yükselmesi
2- Sendika üyeliği yasak olan bazı kamu kurumu personellerinin de sendikalara üye olabilmesinin sağlanması (yani daha fazla gelir elde etme)
Bazı şeylere koşulsuz bağlı olmayın, tıpkı ideolojik düşünce gibi. Üniversite okuyup öğretmen olmuş ama sırtından birilerinin para ve makam kazandığını göremiyor, neymiş efendim bizimkilerin senikasıymış, sizinkileri düşünüyorsan sandıkta oyunla destek veririsin, okullar olmuş siyaset yuvası, bir öğretmen başka öğretmene sizinkiler, sizler diye hitap ediyor, bu ne demek ya? ikiniz de öğretmensiniz! beni düşünmeyen bi sendikaya neden her ay sırtımdan 10 tl para kazandırayım? neden? bakın toplu sözleşme yasası da çıkacak sonuç yine hüsran olacak, olsa olsa %5 civarı zam olur, Zaten geçen sene %4 almıştık farkı ne peki? Dün İçişleri bakanı polislerin maaşlarına zam yapacağız dedi (pardon düzenleme dedi) hani öğretmenlere?
Son yıllarda öğretmenler hem maddi hem de manevi yönden iyice ezildiler, herkes oturup bir düşünsün, hakkını savunmayana hakkını yedirme... Şimdi yine bazıları çıkıp sendikaların gerekliliğinden bahsedecek, ben de diyorumki lazım olursa üye olurum, sonra gene çıkarım, parasıyla değil mi?(her ay 10 tl) taaki adam gibi işlerini yapana kadar böyle, kimse kusura bakmasın...
:+1: :+1:

biz de destek verelim arkadaşlar. a-b sendika hiç önemli değil. eğer kazanım elde ettiklerini düşünürsek yeniden üye oluruz. saygılar

Bin atli akinlarda cocuklar gibi sendik bin atli o gun dev gibi bir orduyu yendik.1000 babayigit araniyor

bende sendikama gidip ya adam gibi bizim için birşey yapın diyecegim yoksa istifa edecegim boşuna sendikalıyız demeyelim... sendika benim haklarımı savunmuyorsa boş ver gitsin....

derginin bir sayfasını açtım güle güle öldüm hangi ilde hangi sendika başkanı hangi solagnla bağırmış buna sayfa yapmışlar :puhaha: :puhaha: diğer sayfada öğretmenlere bilgisayar verilsin :puhaha: diğer sayfada öğretmenlere ek ödeme verilsin :puhaha:
kardeşim bunca senedir siz niye varsınız ne iş yaparsınız işçi sendikaları çatır çatır söke söke alıyorlar haklarını.Yav bir kerede bir yüümüzü güldürün be kardeşim

Burda problem sendikada değil hükümette. Sendikaların elini kolunu bağlıyor hükümet. bence istifa edilecek sendika açık ve net. ama anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna az.

Geri