Öğretmenlere Rotasyon Geliyor

Kodla Büyü

coook

Süper Üye
Süper Üye
Milli Eğitim Bakanlığı 8 yılını dolduran öğretmenlere rotasyonuygulaması getiriyor .
Bu yıl sadece proje okullarında 8 yılını dolduran öğretmenlere uygulanan rotasyon uygulaması , 2017 Haziran ayında tüm öğretmenlere uygulanacak ...

Rotasyon uygulamasının 2017 yılı yaz aylarında yapılması kesin gibi...

Detaylar gelecek

kaynak: kamudanhaber.net

http://www.ogretmenx.com/gundem/ogretmenlere-rotasyon-geliyor-h50633.html

ayy hadi inşalllaaahhhhhhhh. yeter artık atmışlar kapağı güzel okullara. kurulmuşlar missler gibi. ben rotasyonu sabırsızlıkla bekliyorum :alkis: :alkis:

Bence de kesinlikle gelmeli, yüksek puanlı ve merkezi bir anadolu lisesindeyim bu yıl yeni geldim, yaa 92 yılında bu okula ilk atama ile atanıp hala bu okulda çalışan var bu nedir yaawww :? :?

2 sene önce beden eğitimi öğretmeni bazı nedenlerden dolayı! emekli oldu bizim okulda. Adamın ilk görev yeri aynı zamanda.

alfa156' Alıntı:
Bence de kesinlikle gelmeli, yüksek puanlı ve merkezi bir anadolu lisesindeyim bu yıl yeni geldim, yaa 92 yılında bu okula ilk atama ile atanıp hala bu okulda çalışan var bu nedir yaawww :? :?

hocam aynı durumdayım. 30yıl önce atanıp hiç yer değiştirmemiş bir hocamız var. şok içindeyim. yalnızlıktan ölücem. 30lu yaşlardayım okulun en küçüğü oldum iyi mi :D

Tutmaz ve yine bir sürü mağduriyet olacak... batıda sınıfçılara norm yok nereye tayin isteyecek bu adamlar keza meslek lisesi öğretmenleri... Tesviye bölümü ilçede bir okulda varbu amcalar hangi okula tayin isteyecek?

Toplamın içinde mağduriyet %5 bile olmayacaktır, kalan 95 için rotasyon gelmeli.

alfa156' Alıntı:

Hocam o bahsettiğin kişinin puanı fazla olduğu için en fazla güzel olan diğer bir okula geçer ancak rotasyon seni veya genç öğretmenleri vurursa puanına azsa ki azdır kesin köy okuluna gidebilir. Ayrıca rotasyonu sabırsızlıkla bekleyenler yine puana göre yerler belirleneceği için bu gibi öğretmenlerin geneli merkezi güzel okullara yine gelemeyecekler.

karacam' Alıntı:
...Tesviye bölümü ilçede bir okulda varbu amcalar hangi okula tayin isteyecek?
Geçen sefer vazgeçmelerinin en büyük nedeni buydu zaten. En çok meslek öğretmenlerinde var 8 yıldan fazla durumu. Özellikle ilköğretimde 4+4+4'den ötürü çok dalgalanmalar oldu ama dediğiniz gibi tek bölümlü iller çok fazla. Tesviye bölümünde var 8-9 öğretmen. İlçede-ilde başka meslek lisesinde de yok bölüm. Sağlık meslek liseleri ile ağır bölümler(Tesviye-Tesisat vs.) birçok ilde sadece bir okulda var.

Diğer türlü mağduriyetleri ( ev almıştım okulun yanından, çocuğumu şu okula yazdırmıştım ne yapacam şimdi.... gibi) Milli Eğitim Bakanlığı'nın pek iplediğin düşünmüyorum. Müfettişler-Şube Müdürleri- müdürler-müdür yardımcıları rotasyon veya görevlendirme ile sürekli. Sıra eninde sonunda bize gelecekki 4-5 yıldır sürekli konuşuluyor zaten.

Asıl önemli nokta ise sadece öğretmenlere değil MEB memur ve hizmetlilere de gelmeli. Şahsi fikrim 8 yıl onlar içinde uygun.

Ben olaya merkez okula, iyi okula gidilebilsin diye bakmıyorum. Gerçekten de 8 yılda bir öğretmende o okulda heyecanını yitirme, sönme gibi durumların yaşandığını düşünüyorum. Elbette mağduriyet olmamalı ama verilen örnekler gibi bir öğretmenin 15-20-25 senedir aynı okulda olmasını aklım almıyor. İnsan sıkılmaz mı aynı okulda ya?

Öğrencileri lise türlerini gezdirirken, meslek lisesinde tesviye bölümüne gitmiştik, hiç unutmam çoğu babamdan yaşlıydı, ben bile ceketimi iliklemiştim adamların önünde :)

Olumsuzluklarına rağmen rotasyon şart, değişim şart diye düşünüyorum.

Geçen sefer bölgesel bir uygulama getirmişlerdi. Mesela ilçedeki öğretmenler yakın ilçelerden oluşan gruplara göre tayin isteyebiliyorlardı. Kendi bulunduğum ilçede il merkezine bu yüzden tayin isteyemiyordum. Merkezdeki okuldakiler kendi aralarında al gülüm ver gülüm. Rotasyonu il genelinde yaparlarsa da başka mağduriyetler çıkabilir. Umarım her yönüyle düşünülmüş bir uygulama olur.

valla kendi il- ilçe sınırları içinde mağdur olmadan yer değiştirmelere karşı değilim.
Neticede öğretmen merkeze geçip emekli olana kadar aynı okulda.
Değişiklik iyidir , öğretmene heyecan verir. :+1:

Zizu_' Alıntı:
valla kendi il- ilçe sınırları içinde mağdur olmadan yer değiştirmelere karşı değilim.
Neticede öğretmen merkeze geçip emekli olana kadar aynı okulda.
Değişiklik iyidir , öğretmene heyecan verir. :+1:
bende sizin gibi düşünüyorum ama mağduriyet olmaması imkansız. en basit bir yazışmada bile objektif yorumlama sağlayamayan meb, bunu ne hale çevirir korkutuyor.

Rotasyon iller arası (tabiki tercihe bağlı puan üstünlüğüne göre) olmadığı müddetçe amacına hizmet etmiş olmaz görüşündeyim

8 senede bir ev bark tasimak, butun duzeni bozup baska bir yere gitmek cok sacma. ogretmenin yeri degisince veriminin artacagina inanmak ise bence komik. asam 30 yillik ogretmen, okul degisti diye karakteri mi degisecek?

bu isin cozumu insanlara adam gibi emekli maasi verip emekli olmalarini tesvik etmektir, cok yasli olanlar emekli oldugunda yenilere yer acilir, sirkulasyon olur. diger turlu adamin puani zaten 300-500 lerde geziyor, yerini degistirsen ne olur, a okulundaki 30 yillik b okuluna, b okulundaki 30 yillik a okuluna gider olur biter.

hanibal07' Alıntı:
Rotasyon iller arası (tabiki tercihe bağlı puan üstünlüğüne göre) olmadığı müddetçe amacına hizmet etmiş olmaz görüşündeyim

Ben şahsen özel eğitimde görev yaptığım için il içi rotasyona tabi değilim.
Daha önceden de doğuda uzun yıllar çalıştığım ve mecburi hizmetimi tamamladığım için yeni bir kanunla çıkarılacak herhangi bir rotasyon işlemine zorlanmak istemem.
20 yıldır aynı ilde görev yapan, daha öncesindede 5-10 yıl ücra yerlerde görev yaparak mecburi hizmetini bitiren bir öğretmen yaşadığı şehire yerleşiyor çoçukları evleniyor, torunları oluyor, ailesinin yanında rahat görev yaparken böyle durumda olan birini tekrardan rotasyona tabi tutup yer değişikliği yapmalarının eğitim sitemine yararı yoktur. Ancak bulunduğu okulda uzun yıllar kaldıysa yine aynı semt içerisinde iş yeri değişikliği iyi olabilir.

şimdi rotasyon sevdasına kapılanlar iyi bir okula gelirlerse birkaç sene sonra acaba rotasyonu desteklemeye devam ederler mi?

Re: Ynt: Öğretmenlere Rotasyon Geliyor

hanibal07' Alıntı:
Olmuşken TAM olacak tabiki.Bakanlığın projesi bu.Sonra iller arasına da sıra gelecek.Şişedeki cin, dışarı çıktı bir kere. İçeri girmez artık :mrgreen:
Hele iliçi denensin.Sonuçlar olumlu olur eminim.
Sonra, aynı ilde 10 yılını doldurmuş olan öğretmen eşi ile birlikte başka ile rotasyonla gider.

Örneğin;
Eşi maliyede çalışıyor ise, (meb ve diğer bakanlıklar arası imzanan protokol ile) eşi dahil ailecek birlikte gider.

Böylece
40 yıl çalışacaksa;
her 10 yılda bir, 4 memleket gezer. Değişim iyidir.
Eğitimde başarı artar.Dinamizm artar.Gözümüz gönlümüz açılır memleket görürüz.

COBOL' Alıntı:
hanibal07' Alıntı:
Olmuşken TAM olacak tabiki.Bakanlığın projesi bu.Sonra iller arasına da sıra gelecek.Şişedeki cin, dışarı çıktı bir kere. İçeri girmez artık :mrgreen:
Hele iliçi denensin.Sonuçlar olumlu olur eminim.
Sonra, aynı ilde 10 yılını doldurmuş olan öğretmen eşi ile birlikte başka ile rotasyonla gider.

Örneğin;
Eşi maliyede çalışıyor ise, (meb ve diğer bakanlıklar arası imzanan protokol ile) eşi dahil ailecek birlikte gider.

Böylece
40 yıl çalışacaksa;
her 10 yılda bir, 4 memleket gezer. Değişim iyidir.
Eğitimde başarı artar.Dinamizm artar.Gözümüz gönlümüz açılır memleket görürüz.

Peki eşi özelde çalışan öğretmen ne yapacak sayın hocam?

İller arası Bir başlasın, hayalin gerçek olur :D sayın hocam
Anayasa değişiyor.Siz Ne istediniz de olmadı ki?
Yeter ki iste, şişedeki cin dileğini hemen yerine getirir.

2zjbdoy.jpg

Bak sağlık bakanlığına;
Eş ve öğrenim özrünü kaldırdı.

Bir sorun yok Arkadaşlar.
Baksanıza;
Forumdaki öğretmenlerimiz coşmuş ve rotasyon istiyor. Madem gezmek istiyorlar;
"""Bakanlık zaten doğu batı dağılımından dolayı sıkıntılı."""

Herkesi eksiksiz Tam gezdirir bizim bakanlık.(eskisi gibi) ve Gezmeye doyurur

Hayırlı olsun :mrgreen:

ferdi' Alıntı:
ROTASYONA TAM DESTEK... :+1: :alkis: :alkis:
Madem istediniz.Olmuşken tam olsun.

HER 10 YILDA BİR İLLER ARASI----------------------------TAM DESTEK.

Evet
Forumun rotasyon destekçisi arkadaşlar. Tekrardan desteğinizi bekliyoruz.
Bakanlık dururmu sandınız.Polisler hakimler geziyor.
★★★★★Eşlerimizle birlikte bizde gezelim.★★★★★

5 yıllık öğretmen iken rotasyonu istemek kolay.
Sıkıysa 25 yıllık öğretmen olunca isteyin.

COBOL' Alıntı:
ferdi' Alıntı:
ROTASYONA TAM DESTEK... :+1: :alkis: :alkis:

Evet

hic yillanmayacakmis gibi garip dusuncelere sahipler, biraz sabredin idare eder bir yere gidersiniz zaten zamanla. saniyorlar ki bu rotasyon cikarsa 3-5yillik arkadaslar en iyi yerler onlar icin bosalacak...

Suicide' Alıntı:
COBOL' Alıntı:
ferdi' Alıntı:
ROTASYONA TAM DESTEK... :+1: :alkis:

Evet

hic yillanmayacakmis gibi garip dusuncelere sahipler, biraz sabredin idare eder bir yere gidersiniz zaten zamanla. saniyorlar ki bu rotasyon cikarsa 3-5yillik arkadaslar en iyi yerler onlar icin bosalacak...
ACEMİ ÇAYLAK BUNLAR
1-Boşalacak ta 150 - 200 puanla onlara verilecek bu yerler.
Hadi onlara verildi.
2-Sonra ROTASYON KALKACAk. :puhaha: Ne kalkması?
Zaten bakanlık, öğretmen dağılımından canı burnunda ve doğuya gönderecek adam arıyor.
Muhtemelen;
İLİÇİ Rotasyonu olumlu bulduk.İller arasınıda uygulayacağız der . :++:

gakgoskentli' Alıntı:
hanibal07' Alıntı:
:++:

biraz mantikli yazin lutfen, 8 senede bir acaba ne olacak diye dusunmek sizi korkutmuyor mu?
ne pis bir is bu ogretmenlik, acaba norma fazlasi olur muyum, acaba beni sinayacak sacma sapan yeni bir sey cikar mi, zirt pirt oraya buraya surulur muyum diye dusunen adamdan neyin verimini bekliyorsunuz?

Geri