Öğretmenlere Rotasyon Geliyor

Kodla Büyü
Suicide' Alıntı:
gakgoskentli' Alıntı:
hanibal07' Alıntı:
Rotasyon iller arası (tabiki tercihe bağlı puan üstünlüğüne göre) olmadığı müddetçe amacına hizmet etmiş olmaz görüşündeyim
:++:

biraz mantikli yazin lutfen, 8 senede bir acaba ne olacak diye dusunmek sizi korkutmuyor mu?
ne pis bir is bu ogretmenlik, acaba norma fazlasi olur muyum, acaba beni sinayacak sacma sapan yeni bir sey cikar mi, zirt pirt oraya buraya surulur muyum diye dusunen adamdan neyin verimini bekliyorsunuz?

Neresi mantıksız tam olarak anlayamadım yani öğretmen sürekli aynı okuldamı pineklesin maşaallah sizin mantık da mükemmelmiş yani pes yahu

4 yıl doğuda çalışmış iki okul değiştirmiş yetinmeyip batıya gelip 3 okul değiştirmiş biriyim. Puan yettiği sürece kendinde değiştirebilirsin. Hadi rotasyon geldi diyelim. O hor gördüğün seni mezun eden öğretmen hala aynı okulda ya onun puanı tirilyon olmuş istediği her iyi okula gider ve sen kalakalırsın...
Rotasyon il içinde olacağı için kısıtlı bir alan. İller arası rotasyon hiç bir memur kademesinde yok. Bazen devlet bişey yapıyor veryansın ediyoruz ya... Kendimiz kaşınıyoruz bunu bilin.

Re: Ynt: Öğretmenlere Rotasyon Geliyor

Kaşınıyoruz derken haklısınız

Ama yanılıyorsunuz
İller arası rotasyon var
Polis doktor hakim savcı asker
E yani çok istiyoruz.
iliçi olumlu oldu der
ve sıra
illerarası rotasyona öğretmenide dahil ettik derler.
:p

Polisin benim bildiğim 2 doğu görevi var askerinde belirli yıllar gidip gelmesi gerekiyor... Hakim Savcı üst kademedir. Öğretmenle aynı tutulamaz. Maliyede müdürler içinde vardır rotasyon ama memurlar için yoktur.
Olan öğretmene olur. Muhtarın, Noterin, Esnafın eşi rotasyona tabi olmaz ama iki öğretmen evlisi ise vay haline...

gakgoskentli' Alıntı:
Suicide' Alıntı:
gakgoskentli' Alıntı:
hanibal07' Alıntı:
Rotasyon iller arası (tabiki tercihe bağlı puan üstünlüğüne göre) olmadığı müddetçe amacına hizmet etmiş olmaz görüşündeyim

biraz mantikli yazin lutfen, 8 senede bir acaba ne olacak diye dusunmek sizi korkutmuyor mu?
ne pis bir is bu ogretmenlik, acaba norma fazlasi olur muyum, acaba beni sinayacak sacma sapan yeni bir sey cikar mi, zirt pirt oraya buraya surulur muyum diye dusunen adamdan neyin verimini bekliyorsunuz?

Neresi mantıksız tam olarak anlayamadım yani öğretmen sürekli aynı okuldamı pineklesin maşaallah sizin mantık da mükemmelmiş yani pes yahu
Pinekleyince ne oluyor?
Bizim ilçenin nüfus müdürü hatice kartal 20 yıldan beri burada.
Postacımız sinan ise (telf numarası bile bende var) 15 yıldan bu yana aynı yerde.

Aldığımız maaş 3bini geçmez
Lojman yok......A be canım
İlçe ilçe gezip evmi kiralayalım.
Hadi senin dediğin oldu.Çocuğun iyi bir anadolu lisesinde okuyor.
Rotasyon sana gelince duracakmı sanırsın.Seni de 50km uzakta bir okula verdiler.Gitti çocuğun takibi ve öss sınavı.Oh olsun sana.

Rotasyon
Önce fen lisesi ile başladı
Şimdi iliçi davulu çalıyorsun
Yarında ben ildışı davulu çalacamKİ
Bakanlığın zaten işine gelir.
Düşük 200-250 puanlı çömezler aynen hakkari ye (zaten öğretmen orada az-batıda fazla)2. Şark hizmetine :mrgreen:

200--250 puanlı çömezler :)

COBOL' Alıntı:
gakgoskentli' Alıntı:
Suicide' Alıntı:
gakgoskentli' Alıntı:
hanibal07' Alıntı:

Pinekleyince ne oluyor?
Postacımız sinan ise (telf numarası bile bende var) 15 yıldan bu yana aynı yerde.

Rotasyon sana gelince duracakmı sanırsın.Seni de 50km uzakta bir okula verdiler.Gitti çocuğun takibi ve öss sınavı.Oh olsun sana.

Rotasyon
Düşük 200-250 puanlı çömezler aynen hakkari ye (zaten öğretmen orada az-batıda fazla)2. Şark hizmetine :mrgreen:

gakgoskentli' Alıntı:
Suicide' Alıntı:
gakgoskentli' Alıntı:
hanibal07' Alıntı:

cobol guzel aciklamis neden mantiksiz oldugunu, durduk yere insanlarin duzenini bozmanin neresi mantikli? ayni okulda 20 sene calisanin kine ne zarari var soyleyin bilelim, derseniz ki kimseyi sallamiyor oranin agasi olmus. o adami kizdirirsan gittigi yerde daha beterini yapar. tesbihte hata olmaz, olmus esek kurttan korkmazmis bunu unutmayin.

boyle bir sey en fazla ilce icinde olmali, secilecek bir yer yoksa da muaf tutulmalidir. kalkipta duzenini kurmus insani zorla baska yerlere surmek ahlaksizlik olur.

ote yandan yeni ogretmenler bosa heveslenmesin bak herif 200 puanli comezler diyor, eminim ki oh bizede yer acilacak diye sevinenlerin cogu benim gibi daha 100 puani bile yok...

Şakamısınız siz? 200 puan ne ki?
6-7 yılda toplanır. Ne yani? Bu sitede 100 puanlı üyenin konu açma ve yorum yapma özgürlüğümü var yani.Bakıp izlesinler bir zahmet.

Dün mezun ettiğimiz talebeler yorum yapmasın lütfen.Bizde büyüğümüze saygı ile bugünlere geldik.Siz böyle yaparsanız, sizin Bebeler de, çık git ben çalışacağım der.
Demez mi? Der vallahi.

Merkezler boşalacak hemencecik gelirsin oralara :D
--
Buna nasıl inanıyorsunuz anlamıyorum. :-1:

denex' Alıntı:
Merkezler boşalacak hemencecik gelirsin oralara :D
--
Buna nasıl inanıyorsunuz anlamıyorum. :-1:
Bir mucize Gelir belki.
Ama gitmeside var.
Gezmeyi kolay sanıyorlar. Maaş 3000 tl altında. Alooo.
O gezenlerin en az maaş alanı polis ve 4000 den aşağı almıyor.Lojman, lojmana benziyor.Ulaşım servis ücretsiz.
Subay 5bin den başlıyor. 1. Sınıf hakim maaşı 7bintl.
Yani bizi ne sandınız siz?

hayaller ankara gercekler hakkari olur bu kafayla. ben yerimi yeni degistirdim, bi 7 sene daha rahatim ama klk atama olup 5-6. senesinde olanlar hic bosa heveslenmesin. bu olay cikmazsa guzel guzel es durumu vs. nizi yapar biyerlere gidersiniz (ama sancili ama sancisiz) ha yok bu olay cikarsa 2-3 sene sonra herkesi ortaliga doktuklerinde size gidecek en uyduruk yerler kalir.

Bazı okulların çok iyi ve rahat olduğunu düşünüp rotasyon ile buradaki öğretmenlerin kötü yerlere giderek yerlerine kendilerinin geleceğini düşünen arkadaşlarımızın halen öğretmen olarak görev yaptıklarına inanamıyorum. yüksek puanlı yıllardır aynı yerde dediğiniz öğretmenler karşılıklı yer değiştirir. biz düşük puanlılar da karşıdan bakarız. Ayrıca rotasyon olsun iyi yere geleyim diyenler iyi yere geldikten sonra rotasyona kesinlikle karşı çıkarlar. (istisnalar hariç). Artık iyi yere geldim. ben de 30 sene aynı yerde çalışayım derler. bence.

Bundan bir kaç yıl önceki iptal ettikleri rotasyonda, rotasyona uğrayanların sayısı yanılmıyorsam %2,5 di!!!! Yani her okulda ortalama 1-2 kişi. Bu neyi değiştirir o insanların düzenini bozmaktan başka?

COBOL' Alıntı:
gakgoskentli' Alıntı:
Suicide' Alıntı:
gakgoskentli' Alıntı:
hanibal07' Alıntı:

Pinekleyince ne oluyor?

Rotasyon
Yukarıda sizden alıntı yapılmış bir mesaj göremedim :-1: :-1:

Suicide' Alıntı:
gakgoskentli' Alıntı:
Suicide' Alıntı:
gakgoskentli' Alıntı:
hanibal07' Alıntı:

cobol guzel aciklamis neden mantiksiz oldugunu, durduk yere insanlarin duzenini bozmanin neresi mantikli? ayni okulda 20 sene calisanin kine ne zarari var soyleyin bilelim, derseniz ki kimseyi sallamiyor oranin agasi olmus. o adami kizdirirsan gittigi yerde daha beterini yapar. tesbihte hata olmaz, olmus esek kurttan korkmazmis bunu unutmayin.

boyle bir sey en fazla ilce icinde olmali, secilecek bir yer yoksa da muaf tutulmalidir. kalkipta duzenini kurmus insani zorla baska yerlere surmek ahlaksizlik olur.

ote yandan yeni ogretmenler bosa heveslenmesin bak herif 200 puanli comezler diyor, eminim ki oh bizede yer acilacak diye sevinenlerin cogu benim gibi daha 100 puani bile yok...
Kusura bakma da senin düşüncelerin de bana çok mantıklı gelmiyor neyse hayırlısı olsun.Selametle...

Rotasyon tercihleri Temmuz'da
Rotasyona uğrayacak öğretmenlerin tayin tercihleri temmuz ayında alınacak. Öğretmenlere 40 tercih hakkı verilecek. Çalıştıkları illerden tercih yapamayacaklar. Geçen yıl gündeme gelen rotasyon uygulamasında bir öğretmen, çalıştığı il içinde başka okula tayin isteyebiliyordu. Yeni taslağa göre mecburi olarak il dışı tayine tabi tutulacaklar.

diyor haberin detayında!

ilçe içinde işyeri değiştirmek mantıklı

gerçekten de bir kurumda 5 yıldan sonra verim düşmeye başlıyor gibi

itirazlar genelde ilçe içinde olursa yüksek puanlıların birbirleri arasında yer değiştirmesi ile sonuçlanır yönünde

kusura bakmamak gerek. 15-20 yıllık öğretmenle 3-5 yıllık öğretmen bir olmaz

ya da doğuda 5 yıl çalışanla doğuya hiç gitmeyen de bir olmaz

puan sistemi gayet adaletli. sirkülasyon olması açısından ilçe içi rotasyonda mantıklı.

adigertan' Alıntı:
Rotasyona uğrayacak öğretmenlerin tayin tercihleri temmuz ayında alınacak. Öğretmenlere 40 tercih hakkı verilecek. Çalıştıkları illerden tercih yapamayacaklar. Geçen yıl gündeme gelen rotasyon uygulamasında bir öğretmen, çalıştığı il içinde başka okula tayin isteyebiliyordu. Yeni taslağa göre mecburi olarak il dışı tayine tabi tutulacaklar.

diyor haberin detayında!
Abarttınız ama, Şimdide İldışı rotasyonumu çıktı.
Eee bu kadar istekli olursanız, İldışı da yapar bakanlık.Maksat çeşit olsun.

GRİNGO' Alıntı:
adigertan' Alıntı:

diyor haberin detayında!
Abarttınız ama, Şimdide İldışı rotasyonumu çıktı.
Eee bu kadar istekli olursanız, İldışı da yapar bakanlık.Maksat çeşit olsun.

Şişeyi okşadınız ve şişedeki cin çıktı artık.
Siz dediniz iliçi.-MEB verdi ildışı.
BETER OLUN....İLDIŞINA DESTEK.

2zjbdoy.jpg

Suriye ve kobanide ihtiyaç var.İldışı rotasyona tam destek.

adigertan' Alıntı:

diyor haberin detayında!
Hocam 40 İl mi tercih mi edilecek.Nerden çıktı bu ???

Daha önce çalıştığı iller hariç, 40 il tercihi diyor.
İyi oldu yani.Tercih repertuarı oldukça geniş. :mrgreen:

gakgoskentli' Alıntı:
Kusura bakma da senin düşüncelerin de bana çok mantıklı gelmiyor neyse hayırlısı olsun.Selametle...

okadar sey yaziyorsun ama neden destekledigini, ne isine yarayacagini yazmiyorsun. soylede bilelim sunun mantikli yonlerini.

Geri