Öğretmenlik Meslek Kanunu

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Özel ders verene neden ceza veriliyor ki? En fazla vergi numarası aldırırsın, vergisini verir geçer. ÖMK boş beleş işlerle dolu. Bu arada rotasyon sendikalarla görüşülerek iptal edildi, istifa edecekmisiniz? Tabiki hayır, iyi uykular...

Empati noksanlığı kendi gerçeklerinizi oluşturur sayın hocam, sendikaya üye olmayı ya da istifa etmeyi size sormayacağım.
Sarilara kul olmaya devam edin
Özel ders verene neden ceza veriliyor ki? En fazla vergi numarası aldırırsın, vergisini verir geçer. ÖMK boş beleş işlerle dolu. Bu arada rotasyon sendikalarla görüşülerek iptal edildi, istifa edecekmisiniz? Tabiki hayır, iyi uykular...
Sendikaların kulu kölesi olmuş o kadar çok kişi var ki. Yazık cidden bir de okumuş öğretmen olmuşlar. Sorgulama sıfır. Biat biat sonuna kadar biat bunlar

Sarilara kul olmaya devam edin

Sendikaların kulu kölesi olmuş o kadar çok kişi var ki. Yazık cidden bir de okumuş öğretmen olmuşlar. Sorgulama sıfır. Biat biat sonuna kadar biat bunlar
Arkadaşım insanları ittiham etmenize gerek yok. Herkesin aklı fikri var. Sizin göremediğiz başka noktaları da onlar görüyordur. Siyasette olduğu gibi sendikada da insanların tek düşüncesi ekonomi veya bazı maddi kazanımlar değil. Yetkili sendika muhalifi 2 büyük sendika ellerindeki kudret miktarınca dine saldırma meylindeler ve yapıyorlar. Önce o sendika üyeleri bu yanlışlıkları düzelttirene kadar istifa etsinler. Mücadele edin, Sendikalarınızı vatana millete dini inançlara saygılı bir vaziyete getirin sonra diğer sendika üyelerini davet edin.

Arkadaşım insanları ittiham etmenize gerek yok. Herkesin aklı fikri var. Sizin göremediğiz başka noktaları da onlar görüyordur. Siyasette olduğu gibi sendikada da insanların tek düşüncesi ekonomi veya bazı maddi kazanımlar değil. Yetkili sendika muhalifi 2 büyük sendika ellerindeki kudret miktarınca dine saldırma meylindeler ve yapıyorlar. Önce o sendika üyeleri bu yanlışlıkları düzelttirene kadar istifa etsinler. Mücadele edin, Sendikalarınızı vatana millete dini inançlara saygılı bir vaziyete getirin sonra diğer sendika üyelerini davet edin.
sendikanın dinle ne işi olur anlamam. herkesin dini kendine

Arkadaşlar niye ayrışma içindesiniz, bugüne kadar bu tartışmalardan ne elde ettiniz, sadece birbirimizi ötekileştiriyoruz. Birbirimizi olduğumuz gibi kabul edelim, biri çıkıyor sendika üzerinden tartışma çıkarıyor, diğeri dine saldırıyor. Hepiniz öğretmensiniz farklılıklar zenginliğimizdir. Bir başlık açılmış konu dışına çıkmadan niye tartışmıyorsunuz. Bizler topluma örnek olması gereken insanlarız. Koskaca bir kitleyi temsil ediyoruz, az edep yahu

Sendika ile cemaat arasındaki farkı anlayamamissiniz 😂

Sendika ile cemaat arasındaki farkı anlayamamissiniz 😂
Bahsettiğim sendikaların tabi olduğu siyasi parti ve partiler dine ve ahlaka ne kadar düşmansa sendikalar da hakeza. En basitinden yeni müfredata yaptıkları eleştiri metni dahi bunu ifade ediyor. Örnekler yüzlerce var. Milletin menfaatine ne varsa karşınızda oluyor. Ne yazdığımı biliyorum sen canını sıkma.

" KPSS süreci sonrasında Milli Eğitim Akademisi'nde 4 dönem eğitime alınacak öğretmene, Meslek Kanunu taslağının ilk halinde 30 bin gösterge üzerinden ücret verilmesi öngörülmüştü.

Ancak TBMM'ye sevk edilen kanun metninde gösterge rakamı 18 bin 650'ye düşürülmüş.

Aylık katsayı rakamı 0,760871 olduğundan, öğretmenlere verilmesi gereken ücret 22 bin liradan, 14 bin 190 liraya düşürülmüş. Bu haliyle bu ücret düzenlemesi asgari ücretin dahi altında kalmaktadır. "

Kaynak: https://www.memurlar.net/haber/1105763/ogretmenlerin-ucretine-maliye-tirpani.html

Aaaah ah sorgususz sualsiz kula biat eden. Seni yıllardır vatan millet Sakarya din ile gazlayanlarin yaşadığı hayata bak ondan sonra gel burda konuş. Sizin gibilere herşey mustehak. Ha bir de ac Kur'an i kerim OKU!
Grubun nezaketini muhafaza için ileri gitmeyeceğim. Kimin kime ne için biat ettiğinin anlaşılacağı bir gün gelecek elbette.

eğitim sendikalarının yaptığı dine saldırmak değil bana göre. dini eğitimin içine bu kadar sokmayın demeye çalışıyorlar. ki ben de öyle düşünüyorum.

ayrıca kime neyi ifade edeceğimi ben biliyorum bu konuda akla ihtiyacım yok.
Çocukların hayatında hiç kullanmayacağı çok bilgiler değişik ders adı altında veriliyor. Öğrencilerin yüzde 99'u hayatında hiç kullanmayacığı coğrafi ve matematiksel vb bilgileri okullarda istemedikleri halde öğrenirken hem dünya hem ahiret saadetine vesile olan dini ilimlerin eğitim öğretimde olması kadar normal ve gerekli birşey yoktur. Ki laik batılı ülkelerde de bizden çok fazla dini eğitim yapılmaktadır. İfade edemeseniz de beğendiniz sendikaların dini sevmediklerini sizde biliyorsunuz. Forumda yüzlerce yerde kendinden olmayan sendikalardan olanları ittiham ediyorlar, istifa etmeyenlere baskı kurar gibi kendilerince hakaret ediyorlar . Yeter ya. Isteyen istediğini destekler, istediği yere, sendikaya, partiye, derneğe üye olur, destekler.

Çocukların hayatında hiç kullanmayacağı çok bilgiler değişik ders adı altında veriliyor. Öğrencilerin yüzde 99'u hayatında hiç kullanmayacığı coğrafi ve matematiksel vb bilgileri okullarda istemedikleri halde öğrenirken hem dünya hem ahiret saadetine vesile olan dini ilimlerin eğitim öğretimde olması kadar normal ve gerekli birşey yoktur. Ki laik batılı ülkelerde de bizden çok fazla dini eğitim yapılmaktadır. İfade edemeseniz de beğendiniz sendikaların dini sevmediklerini sizde biliyorsunuz. Forumda yüzlerce yerde kendinden olmayan sendikalardan olanları ittiham ediyorlar, istifa etmeyenlere baskı kurar gibi kendilerince hakaret ediyorlar . Yeter ya. Isteyen istediğini destekler, istediği yere, sendikaya, partiye, derneğe üye olur, destekler.
Peki ne ogretilmeli hocam bulgur çorbası tarifi mi

Ah be kardeşim
Burda birbirine söylenmenin kime ne faydası var.Boşuna canını sıkıyorsun.
Sendikalarla ilgili herkes bilmesi gerekeni biliyor.
Ben soruyorum, illa her hakkımızı sendikayla eylemle twitle gündemle ölüm sonucunda mı almamız gerekiyor.Bu mu normal olan.Sendika 10 numara olsa ne olur.
Devlet benim ihtiyacımı herşeyi bilip vermiyorsa gerisi yalan.
Öğretmen odası toplantısı yapıldı hadi bakalım bire bir ne sendika ne başka.
Eee ne oldu senin benim derdim varmı ömk de.
Müfredatı sordu sana gerçekten senden bişey alıp koyacak mı içine yoksa oda mı ...

Şeyh nedir, şeyhin sümüklü mendili nasıl öpülür... Dertleri kula kul yetistirmek
Teknik öğretmenim, askerlikte hiçbir kısa dönem askere vermedikleri hizmet belgesi sahibiyim, gaziyim, devlet övünç madalyası sahibiyim, yüksek lisanslıyım, değişik projelerde yurt içi ve yurtdışında gönüllü olarak soydaş ve dindaşlarımız için (para kazanarak değil elimdekini harcayarak) çalıştım. Şuanda çalıştığım okulda yüzlerce öğrenciye maddi olarak ta destek olduk. Ahlaklı insan olmaları için de dertlenen, yalnızca akıllarının değil kalplerinin de gelişmesi için çalışan bir dinperver ve vatanperverim. Ankarada Mamak'ta Meslek Lisesinde BT Alan şefiyim. İsteyen varsa gelsin tanışalım, belge ve madalyalarımı da göstereyim. Ahlaksızca ittihamlarınıza layık cevap vermemek forumdaki arkadaşlarımı rencide etmemek hassasiyetindendir. Herkes kainatı kendi aynasından görür sizin kirli aynanız kendinizden başka herkesi çirkin gösteriyor sanırım. Eğer ahlaksızlığa devam ederseniz seviyenize inmeden kanuni süreci başlatacağım. (Gizlenmesi lazım gelen bazı şeyleri enaniyet ve iftihar için değil savunduğum ahlaki değerlere sui zan edilmemesi için yazmak ihtiyacı hissetmek kusura bakılmasın.)

Teknik öğretmenim, askerlikte hiçbir kısa dönem askere vermedikleri hizmet belgesi sahibiyim, gaziyim, devlet övünç madalyası sahibiyim, yüksek lisanslıyım, değişik projelerde yurt içi ve yurtdışında gönüllü olarak soydaş ve dindaşlarımız için (para kazanarak değil elimdekini harcayarak) çalıştım. Şuanda çalıştığım okulda yüzlerce öğrenciye maddi olarak ta destek olduk. Ahlaklı insan olmaları için de dertlenen, yalnızca akıllarının değil kalplerinin de gelişmesi için çalışan bir dinperver ve vatanperverim. Ankarada Mamak'ta Meslek Lisesinde BT Alan şefiyim. İsteyen varsa gelsin tanışalım, belge ve madalyalarımı da göstereyim. Ahlaksızca ittihamlarınıza layık cevap vermemek forumdaki arkadaşlarımı rencide etmemek hassasiyetindendir. Herkes kainatı kendi aynasından görür sizin kirli aynanız kendinizden başka herkesi çirkin gösteriyor sanırım. Eğer ahlaksızlığa devam ederseniz seviyenize inmeden kanuni süreci başlatacağım. (Gizlenmesi lazım gelen bazı şeyleri enaniyet ve iftihar için değil savunduğum ahlaki değerlere sui zan edilmemesi için yazmak ihtiyacı hissetmek kusura bakılmasın.)
Vay tehdit de var. Siz busunuz işte. Hadi ver savcılığa korkum yok. Sizin gibilerden kurtulur İnşallah bu memket bir gün.

Hocam sen daha aydınlanmamışsın, bir hengame içinde yaşıyorsun gerçekleri göremiyorsun, gerçekte iyi niyetlisin, ülke adına iyi olanın dini bir yönetim olduğunu ya da dindarların yöneteceği ve yön vereceği bir sistemin düzgün olacağını sanıyorsun. Bu düşüncelerini millet için istiyorsun, iyi niyetlisin ama gerçekten işin aslı öyle değil. Mücahitler mütahit oldu, çoğu dindar görünümlü insanlar zenginlik belasına battı, bu dediklerimi iyi niyetle oku, dindar ve alnı secdeye değenler muhtarlıktan tut bir ilçe müdürlüğünde bile olsun her şey güzel olacak diye düşünen bir insandım ama son 20 yılda gerçekten hayal kırıklığı yaşıyorum, dinimiz güzeldir, ateizmin kıyısından döndüm, dinimiz güzel. Ama ülkemizde din adına konuşanların geneli çıkar için yapıyor, çok kapılma bence. Ortalama vatandaş olmayı tercih ediyorum, laikliğin en doğru sistem olduğunu yaşadıkça gördüm (en az senin kadar din savunucusu iken bu konuma geldim) İnan artık cumaya bile gitmiyorum, çevremde böyle insan çok, biz 2002 yılında vallahi ülke ortalaması olarak çok dindarmışız. Bana dine saldırıyorlar diye yazma, 2002 de şöyle idiler deme, o hep olacak, asrı saadette bile vardı dine saldıranlar, münafıklar bile vardı, hep de olacak. Ama mümin sayısı daha fazla idi, imam hatip sayısını artırınca mümin sayısı arttı sanıyorsan yanılıyorsun sayın hocam

Son düzenleme:
din temelli siyaset yapan bir iktidarın, eğitimin içine dini fazla sokuğu gayet açık. bu şekilde eğitim konusunda ileri değil geri gideceğimizi düşünüyorum. buna karşı çıkan sendikaların da davranışını gayet yerinde buluyorum. isteyen eğitimin içine istediği kadar dini sokamaz. isteyen çocuğuna fazladan din eğitimi aldırabilir. bunun doğrusu budur.
sizinle bir yere varamayacağımız belli. zaten başka konularda da karşı karşıya geldik. o yüzden uzatmayacağım. iyi günler size.

ala ne doluymus meslektaslarım!insanca yasamı istemek ister sendika eliyle olsun ister vatandas olarak siyasi secimle olsun yeterli...fazla calpalamaya gerek yok burda(Turkiye) okuma kusura bakmasın kimse karın doyurmuyor... meslek ogrenseydim burda olmaz işim de gucumde olurdum,sahsım adıma da ahkam kesmezdim ama beni bunları yazdırmaya mecbur etti kim olursa olsun utansın yerin dibine batsın...nasıl bir gemiymiş bilmem batmıyor da yuzmuyor da...kimseyi hedef almıyorum sivri zekalılar ustune alınmasın

Kıymetli Üyelerimiz;

Konuyu mesleki ve hukuki anlamda tartışmak yerine, kendi doğrusunu karşıya baskılama hevesi yine galip geldi ve böylece bir konunun daha sonuna geldik.

Böylesi kutuplaşma, ideolojik ve siyasi baskı altına alma gayretinin ön plana çıktığı durumlarda forumu yönetmek gerçekten yıpratıyor..

Forumda konuya dahil olmak isterken farkında olmadan yazdığınız mesajlar maalesef yakışmıyor.

Foruma yeni üye olmasına rağmen diğer üyelere doğrudan sataşan üye tespit ederseniz lütfen şikayet edin. Gözümüzden kaçabiliyor.

Konu karşılıklı sataşamaya döndüğü için illaki içinde tutamayıp cevap verme ihtiyacı duyacak bazı üyelerimiz.

Bu nedenle konu kapatılmıştır.

Lütfen forum sitemizin bilişim ve bilişim eğitimi temelli bir site olduğunu unutmayalım.

Lütfen bu ülkenin milli ve manevi değerleri üzerinden birbirimizi yıpratmayalım.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri