ÖSYM Sınav Merkezi Otomasyonu

Kodla Büyü

nihan

Aktif Üye
Merhabalar, ÖSYM den görevli güncelleme işlemi için yazı geldi. Bir otomasyon programı varmış anladığım kadarıyla. Nerden ulaşabilirim? Bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim

hocam ösym işlemleri için kullanılan program aşağıda. ama bahsettiğiniz program farklı bir programsa bilemiyorum.

Ekli dosyalar

• setup.rar
    161.8 KB · Görüntüleme: 6,416
biz de bu hatayı veriyor naapmalıyım?????

Ekli dosyalar

• HATA.JPG
    HATA.JPG
    74.1 KB · Görüntüleme: 32,484
Geçen yıl bu işi yapan kişi şu anda okulda değil ve ben de ilk defa yaptım. Umarım önemli bir eksik yoktur!

arkadaşlar ben tayin olup giden öğretmenleri sildim, yeni tayin olup gelenleri ekleyip, aktif yaptım.
hepsi için meslekteki yıl hanesini ve telefonlarını güncelledim.

işimin bittiğini düşünerek onaylama işlemi yaptım ama cuma günü memurlar net de bir yazı vardı, ösym öğretmenlerin fotoları ve iban bilgilerini topluyor diye.

okulun yapması gereken böyle bir işlem vardı da ben mi görmedim?

hocam tc kimlk numarasına göre size yada oulun en yetkilisi kişisi kimse ona yetki verilir... ösym'nin 5050 ile biten numarasını arayın durumu anlatın size bir faks numarası verecekler... okuldan durum ile ilgili üst yazıyı o faks numarasına fakslayacaksınız... üst yazıda okulda o işle yetkili en üst düzeydeki kişi Müdür yada Yardımcısının tc kimlik numarasını ve okulun mail adresini üst yazıda belirtin... yaklaşık olarak 2-2,5 saat içinde şifrenizi maile yaolluyorlar... üst yetkili şifresini aldıktan sonra istediği kişilere şifre ve yetki verebilir...
kolay gelsin şimdiden

teşekkürler... kurulumu yaptım, bugün de web kamerası alıp kurucam... Bu ayın 27sine kadar fotoğrafların ve iban numaralarının girilmesi gerekiyor diye yazı geldi, sizin de öyle mi?

ulu2000' Alıntı:
Geçen yıl bu işi yapan kişi şu anda okulda değil ve ben de ilk defa yaptım. Umarım önemli bir eksik yoktur!

arkadaşlar ben tayin olup giden öğretmenleri sildim, yeni tayin olup gelenleri ekleyip, aktif yaptım.
hepsi için meslekteki yıl hanesini ve telefonlarını güncelledim.

işimin bittiğini düşünerek onaylama işlemi yaptım ama cuma günü memurlar net de bir yazı vardı, ösym öğretmenlerin fotoları ve iban bilgilerini topluyor diye.

okulun yapması gereken böyle bir işlem vardı da ben mi görmedim?

Yazısı geldi, yeni işler bizi bekliyor...

ya arkadaşlar öğretmen ekliyorum resimde çekiyorum. ama bir uyarı çıkıyor.
bu kişi önceden sisteme kayıtlı yöneticiye başvurup pasif hale getirsin sonra yeniden eklersiniz gibi bir uyarı veriyor.

ayrıca o rapolar bölümünde kılavuzlar kısmında açıklama var diyor ama onu açamıyorum yetiniz yok diyor
yardımcı olabilirmisiniz

evet arkadaşlar bizim okulda bu işi müdür yardımcısı yapıyor. IBAN no ve resim şart. cep telefonu ve eposta adresi girmeden onaylamıyor.

Konu başlığını açan bendim. Ancak dönebildim. Linkleri paylaşan arkadaşlara çok teşekkürler...

aşağıdaki iletiyi alıyorum çözümü ne olabilir.

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    12.1 KB · Görüntüleme: 2,107
wezyr' Alıntı:
hocam tc kimlk numarasına göre size yada oulun en yetkilisi kişisi kimse ona yetki verilir... ösym'nin 5050 ile biten numarasını arayın durumu anlatın size bir faks numarası verecekler... okuldan durum ile ilgili üst yazıyı o faks numarasına fakslayacaksınız... üst yazıda okulda o işle yetkili en üst düzeydeki kişi Müdür yada Yardımcısının tc kimlik numarasını ve okulun mail adresini üst yazıda belirtin... yaklaşık olarak 2-2,5 saat içinde şifrenizi maile yaolluyorlar... üst yetkili şifresini aldıktan sonra istediği kişilere şifre ve yetki verebilir...
kolay gelsin şimdiden
faks yok mail atsak

adige_emrah' Alıntı:
bu kişi önceden sisteme kayıtlı yöneticiye başvurup pasif hale getirsin sonra yeniden eklersiniz gibi bir uyarı veriyor.

ayrıca o rapolar bölümünde kılavuzlar kısmında açıklama var diyor ama onu açamıyorum yetiniz yok diyor
yardımcı olabilirmisiniz
daha önceki okulunda aktif olarak gözüktügü için şimdi siz aktif hale getiremiyor olabilirsiniz.

adige_emrah' Alıntı:

yardımcı olabilirmisiniz

bendede aynı problem var hiçbir şey giremiyoruz. sorgulamada hiç kimse çıkmıyor. acil yardım lütfen

wezyr' Alıntı:
kolay gelsin şimdiden
fax numarası nedir telefonla arıyoruz sürekli meşgul çalıyor

arkadaşlar şifre almak için hangi numarayı arıyoruyz. biz 0312 298 80 80 nolu numarayı arıyoruz 1 saattir, ama kimse açmıyor.bu şifreyi öğrenebileceğimiz bir numara varmıdır acep.

Geri