ÖSYM Sınav Merkezi Otomasyonu

Kodla Büyü
peki kesin mi arkadaşlar ayın 2 sine kadar uzatıldığı biz daha yeni duyduk?Arıyorum ama öyle bir yazı bulamıyorum (ayın 2 si diye)

scapula_5' Alıntı:
peki kesin mi arkadaşlar ayın 2 sine kadar uzatıldığı biz daha yeni duyduk?Arıyorum ama öyle bir yazı bulamıyorum (ayın 2 si diye)

kESİNDİR SAYIN HOCAM.

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    26.9 KB · Görüntüleme: 2,975
sevmev' Alıntı:
HOCAM BİR ÖĞRETMEN TAYİNİ ÇIKTI ÖNCE BANA SINAV ÇIKMIYOR DİYOR OTOMASYON SİSTEMİNDEN SİLİNMESİNİ İSTİYOR BİZ BU SİSTEME HİÇ GİRMEDİK NASIL OLDUĞUNUDA BİLMİYORUM. İLKÖĞRETİM OKULU BİLEN VARSA YARDIM BEKLİYORUM

hocam ilinizdeki il sınav temsilciliğini arayarak (bunlar üniversitelerdir osym nin sitesinde var) derdinizi anlatın yardımcı olurlar.

Bugün öğleden sonra ösym ye 0 312 298 80 80 nolu telefonla ulaştık.Şifre 123456 dediler.Tanımlanan şifreler aynı olabilir.2 okulda da denedik oldu.

bizde de aynı sorun var fax çektik cevap gelmedi daha önce girdiğimiz şifreye hatalı diyor :?

:!: Görevlilerin fotolarının illaki web kamerası ile mi çekilmesi lazım, çünkü bizde daha şifremizi alamadık. Yani işler yarıyıl tatiline kaldı. Öğretmenler olmadan dijital vesikalıklarını sisteme yüklesem sisteme olmaz mı :?: Tatilde bütün öğretmenlere ulaşmam mümkün değil, çünkü tatilde yurtdışına ya da memleketine gidecek öğretmenler var.

sadece fotoğraf çek butonu var kamerya bağlanıyor o da anca kameranın önüne vesikalığını koyarak çözüm bulabilirsiniz

arkdaşlar sisteme girebilen var mı? bana bugün haber verildi okulda yeni öğrenmiş, sabahtan beri sisteme giremiyoruz hata veriyor ve programı kapatıyor... bi kaç bilgisayarda denedim, bilgisayardan kaynaklanmıyor sorun!

öğretmenlere şifre verebilmek için tekrar sisteme giriş yapmam gerekiyor ama giremiyorum... şifre 123456 idi, öğretmenleri eklerken sorunsuz giriyordum.. ama şimdi kullanıcı adı, şifre hatası veriyor... aynı sorunla karşılaşan oldu mu, şifreyi yenilemek falan mı gerekiyor (gerçi sanmıyorum ama) 0 312 298 80 80 numarayı arıyorum, yine meşgul... başka ulaşabileceğim bir numara var mı acaba arkadaşlar?

bende kurulum hatası veriyor aranan kurgu yüklü değil diyo ama bunu kurulumaşamasında verdiği için cvp bulamıyorum
:(

Okulum ösym sınav sistemine kayıtlı değilmiş bina olarak. İlgili birimi aradığımda okul kayıtı daha yapmadıklarını ama okulun fiziksel durumu ile ilgili bildileri faks çekerseniz değerlendirme yapılabilir dendi. Ösym başvuru merkezi sistemine giren arkadaşlar , okul binası ve çevre ile ilgili ne tür bilgiler istenildiğini yazabilir mi? (İlk sayfa da hatırladığım kadarı ile okul ve çevre ile ile ilgili sorular vardı.)

the_myth' Alıntı:
hocam ösym işlemleri için kullanılan program aşağıda. ama bahsettiğiniz program farklı bir programsa bilemiyorum.

Hocam bu dosya "Başvuru merkezi işlemleri sistemi"ne ait. Kuruluyor ancak bizdeki şifre ile giriş mümkün olmuyor, Gerekli olan "Yönetim işlemleri sistemi" programı bu forumda onunda 2 ayrı linki var ancak birini kuramadım diğeri kuruldu ancak açılışta hata verdi. Ama sanırım bu kurulum ve açılış hataları bilgisayardan kaynaklanıyor. Dünden beri 4 bilgisayarda denedim 3 ünde kurulmadı ya da açılmadı birinde hiç sorunsuz kuruldu ve açıldı. Sorun yaşayanlar başka bilgisayarlarda da deneyebilirler.

Arkadaşlar biz kullanıcı adı ve şifremizi aldık, müdüre ait olan fakat program da nereye tıklarsak yetkiniz yok diyor,

biz nasıl yetkilendirilecez, yada ne yapmamız gerekiyor, bilenler aydınlatırsa sevinirim.

aakcakaza' Alıntı:
Arkadaşlar biz kullanıcı adı ve şifremizi aldık, müdüre ait olan fakat program da nereye tıklarsak yetkiniz yok diyor,

biz nasıl yetkilendirilecez, yada ne yapmamız gerekiyor, bilenler aydınlatırsa sevinirim.

Hocam nasıl aldınız kullanıcı adı ve şifreyi? Okul binanızın ekli olup olmadığını sordular mı?

arkadaşlar bende bu işle uğraşıyorum okulumda. bu işlerden (bilgisayardan) anlayan herhangi biri -illaki müdür olacak diye bişey yok- bina üst yöneticisi oluyor. ve bütün öğretmenleri sisteme girerek şifrelerini veriyor. zahmetli uğraştırıcılı bir iş. ayrıca her okulda olmaz. merkez okullarda oluyor. bende şifre için günlerce telefon açtım. en sonunda ösym il merkezine gittim oradan aldım. şifre alırken verdiğiniz e-posta adresine ara ara mesajlar geliyor. şunu yapın bunu yapın diye. en son hizmetlileride sisteme girdik. ayrıca bir öğretmeni sisteme girerken mutlaka IBAN + eposta + telefon + fotoğraf (kameradan kayıt esnasında çekilecek. jpg gibi dosya yükleme yok) gibi veriler girilmeden kayıt gerçekleşmiyor.

benim bir sorum olacak bu işle ilgilenenlere. kameradan fotoğraf çekmekten sıkıldım artık. öğretmenler bir türlü güzel çıkmıyor. ösym nin amacıda güncel foto olsun istiyor onlarıda anlıyorum ama sanal kamera gibi programlar ile jpg dosyasını yükleyebilen varmı acaba. ben birşeyler kurdum dosyayı yüklüyorum ama video başlatılamıyor diyor. engelliyorlar mı acaba?

Effective61' Alıntı:
aakcakaza' Alıntı:

Hocam nasıl aldınız kullanıcı adı ve şifreyi? Okul binanızın ekli olup olmadığını sordular mı?

Hocam İl merkez bürosundan binbir zahmetle okulumuzu kaydettirdik, sonra ankarayı aradık su meshur 8080 li numarayı,
epey sonrada onlara ulastık, mail attılar bir form doldurduk,o formu ustunde yazan numaraya fax cektik ve şifre geldi,
fakat otomasyonda öğretmenleri v.s. nasıl olusturup bilgileri giricez, programda hep yetkiniz yok diyor, nasıl yetkilendireceğiz acaba kendimizi?

aakcakaza' Alıntı:
Effective61' Alıntı:
aakcakaza' Alıntı:

Hocam İl merkez bürosundan binbir zahmetle okulumuzu kaydettirdik, sonra ankarayı aradık su meshur 8080 li numarayı,
epey sonrada onlara ulastık, mail attılar bir form doldurduk,o formu ustunde yazan numaraya fax cektik ve şifre geldi,
fakat otomasyonda öğretmenleri v.s. nasıl olusturup bilgileri giricez, programda hep yetkiniz yok diyor, nasıl yetkilendireceğiz acaba kendimizi?

Elinizde okulunuzu kayıt yaptırıken istenen herhangi bir matbu form var mı? yoksa bir word belgesine okulunuzun özelliklerini mi yazıp verdiniz il merkez büroya?

telefonda verdi müdür bey bu bilgileri büroya hocam.
Herhangi bir matbu istenmedi, yada daha once verdiyse de ondan haberim yok.

Arkadaşlar biz öğretmen arkadaşları eklemeye başladık, osymnin programı aracılığıyla,

okulları kayıtlı olmayanlar varsa bence kaydettirin. 19 Mart YGS için son başvuru.

aakcakaza' Alıntı:
Arkadaşlar biz öğretmen arkadaşları eklemeye başladık, osymnin programı aracılığıyla,

okulları kayıtlı olmayanlar varsa bence kaydettirin. 19 Mart YGS için son başvuru.

hocam, ben geçen yıl tüm öğretmenleri eklemiştim. Ancak şimdi yetkiniz yok diyor. Nasıl çözdünüz bu sorunu, şifresini unutanlar için sisteme giriş yapmam gerekiyo...

Geri