(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Kodla Büyü
Peki ekilit kurulmuş ama ne anahtar ne de ana programı olmayan bir bilgisayardan nasıl kaldırabileceğiz? Öyle bir seçenek yok mu?

USB anahtarlar için tahtalarda güncelleme yapmanız gerekmez hocam. Ana programda usb anahtar oluşturmanız yeterli.
Mobil anahtar için güncelleme gerekiyor. Ama mobil anahtar topluca ekleme yapabilirsiniz. Yani öğretmen yokken ana programa ekleyebilir, öğretmen geldiğinde de telefonunu ayarlayabilirsiniz.
Ama yine de dediğiniz gibi deepfreeze e eklenebilecek şekilde düzenleme yapılabilir.
hocam mobil anahtarın da çözümünü buldum . Bir tane mobil anahtarı bütün telefonlara tanıtıyorum hepsi kullanıyor . sorun yaşamıyoruz şuanlık

hocam mobil anahtarın da çözümünü buldum . Bir tane mobil anahtarı bütün telefonlara tanıtıyorum hepsi kullanıyor . sorun yaşamıyoruz şuanlık

Bende öyle yapmayı düşünüyordum ama test edememiştim. Hatta kare kodu kağıt üzerine bastım. Aydınlık bir yerde telefona okutunca sorunsuz bir şekilde tahtayı açtı. Işık yetersiz olursa hatalı tarama oluyor ve tahtayı açmıyor.
Bigilendirme için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
hocam biz de ağ alt yapısı yok sadece flash belleklerle açılmasını sağlamak istiyoruz. internet olamasa da kurulum ve kullanım kolay olur mu?

hocam biz de ağ alt yapısı yok sadece flash belleklerle açılmasını sağlamak istiyoruz. internet olamasa da kurulum ve kullanım kolay olur mu?
Kullanabilirsiniz hocam. Tahtalarda kilit için ağ yada internet bağlantısı gerekmez. Mobil uygulama ve web uygulama da kullanabilirsiniz. Ana program ile tahtaların bağlanması için ağ bağlantısı gerekir.

hocam en güncel versiyonu hangisi peki biz de çoğu faz1 olan ve bir kaç tane de faz2 tahtaları var hangisini kurmalıyım?

En son sürümü mehcan.net/e-kilit adresinden indirebilirsiniz. Faz1 faz2 için ayrı yazılıma gerek yok hocam.
Kurulum adımlarını mehcan.net/e-kilit/yardim/?w=y adresinden inceleyebilirsiniz

Bunu nasıl yaptığınızı anlatabilir misiniz hocam?
hocam ana programdan bir tane mobil anahtar oluşturdum . Daha sonra telefonları tanımlarken oluşturduğum karekodu bütün telefonlarda ortak kullandım. Tahtalara da sadece oluşturduğum karekodu tanımladım. Böylece okuldaki öğretmenler değişse de karekodu kullanabiliyoruz.

hocam ana programdan bir tane mobil anahtar oluşturdum . Daha sonra telefonları tanımlarken oluşturduğum karekodu bütün telefonlarda ortak kullandım. Tahtalara da sadece oluşturduğum karekodu tanımladım. Böylece okuldaki öğretmenler değişse de karekodu kullanabiliyoruz.
Mantıklı ve zekice. Bende boşta yedek hesaplar oluşturmuştum. Yeni gelenlere onlardan veriyordum.

Hocam merhaba. Ana programı kurduğum bilgisayarı formatlamak zorunda kaldım. Şimdi yeniden programı kurduğumda eski tanımlı anahtarları tekrar mı tanımlamak zorundayım.

Hocam merhaba. Ana programı kurduğum bilgisayarı formatlamak zorunda kaldım. Şimdi yeniden programı kurduğumda eski tanımlı anahtarları tekrar mı tanımlamak zorundayım.
Merhabalar hocam. USB anahtarlar için tekrar tanımlamanız gerekmez. Ama Mobil anahtarları eklemelisiniz. Ya da yukarıda arkadaşların yaptığı gibi tek mobil anahtar ile yapabilirsiniz.

Hocam bunun için öğretmenlerin telefonunu bize tanıtım için getirmesine gerek olmuyor mu
Mobil uygulama ayarlarını yapmanız için getirmeleri lazım hocam.
Tüm ayarları yaptıktan sonra yedek oluşturmanızı öneririm. (araçlar menüsünden yapabilirsiniz)

• Beğen
Tepkiler: aak
Mobil uygulama ayarlarını yapmanız için getirmeleri lazım hocam.
Tüm ayarları yaptıktan sonra yedek oluşturmanızı öneririm. (araçlar menüsünden yapabilirsiniz)
Uygulamayı kullanmıyoruz hocam. Web tabanlı olanı kullanıyoruz. Yine de getirmeleri gerekli mi? Eğer gerekli ise şöyle yapacağım bende. Bir tane ortak mobil anahtar oluşturup, telefonumla karekodun fotoğrafını çekeceğim. Benimki çalışmıyor diyenin yanına gidip telefonumdan tanıtacağım.

Son düzenleme:
Evet hocam. Ayarları yapmadan önce safaride Ayarlar > Safari > İleri Düzey > Web Sitesi Verileri'ne gidin ve mehcan.net verilerini temizleyin.
Diğer tarayıcılarda da site verilerinden mehcan.net verilerini temizlemelisiniz.
Uygulamayı kullanmıyoruz hocam. Web tabanlı olanı kullanıyoruz. Yine de getirmeleri gerekli mi? Eğer gerekli ise şöyle yapacağım bende. Bir tane ortak mobil anahtar oluşturup, onun telefonumla fotoğrafını çekeceğim. Benimki çalışmıyor diyenin yanına gidip telefonumdan tanıtacağım.

E-Kilit te Ana programın yedeğini almamız mümkün mü?
Bilgisayarın çökme ihtimaline karşın ana programın yedeğini almamız mümkün mü?

E-Kilit te Ana programın yedeğini almamız mümkün mü?
Bilgisayarın çökme ihtimaline karşın ana programın yedeğini almamız mümkün mü?
Ana programı yedekleme için kurulum dizinini yedekleyebilirsiniz.
Ayrıca araçlar menüsünde yedekleme seçeneği mevcuttur.

@mehcan hocam kilit ekranında karekodu açamıyorum bir türlü. Ayarlardan tekrarlı ve gecikmeli yi de denedim. Yönetici diskine aktarup her seferinde tekrar kurulum yaptığım halde karekod gelmiyor.
Faz2, Windows 10

@mehcan hocam kilit ekranında karekodu açamıyorum bir türlü. Ayarlardan tekrarlı ve gecikmeli yi de denedim. Yönetici diskine aktarup her seferinde tekrar kurulum yaptığım halde karekod gelmiyor.
Faz2, Windows 10
Hocam akıllı tahtada masaüstüne sağ tıklayıp, görüntü ayarlarını seçin. Açılan pencerede Ölçek ve Düzen kısmından %100 seçiniz. Ekran görüntüsünü ekliyorum.

Ekli dosyalar

• 100olcek.JPG
    100olcek.JPG
    63.8 KB · Görüntüleme: 37
Geri